محل تبلیغ شما
خسارات دولت قبل بيشترازدوران جنگ بود

تاریخ خبر: 1394/12/3

خسارات دولت قبل بيشترازدوران جنگ بود

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

فرزند آيت‌ا... هاشمي بودن علاوه بر شيريني كسب تجارب گرانبها، مصائبي هم دارد مانند سفر به آمريكا. کافی است يك روز صبح رسانه‌اي از طيف تندروها تيتر سفر فائزه هاشمي به آمريكا را منتشر كند و به سايت‌هاي ديگر تندرو خوراك برساند. صندوقچه پوسيده اتهام زني‌هايشان هم با ورژن‌هاي نخ نما شده باز مي‌شود و مي‌نويسند از هرآنچه واقعيت ندارد. يكي از اين سايت‌ها نوشت: «سفر فائزه هاشمي به آمريكا در آستانه انتخابات و با توجه به تلاش خانواده هاشمي براي بازگشت به قدرت مي‌تواند تبعات احتمالي فراواني براي صحنه سياسي در داخل ايران داشته باشد!» و يا اينگونه تحليل شده است كه «فائزه هاشمي در اين برهه زماني مي‌تواند با تحليلگران امنيتي در آمريكا تماس بگيرد؛ مي‌تواند از مشاوره‌هاي آنان بهره مند شود و مي‌تواند از تجربيات مشابه در كشورهاي ديگر الگو‌برداري كند. اينها همه آن مواردي است كه دلسوزان انقلاب را نسبت به تحركات افراد اين خانواده حساس كرده است.» اما واقعيت اين سفر چه بود؟ او بهترين پاسخ را به اين فضاسازان تندرو داد و درباره سفر اخير خود به آمريكا وحواشي ايجاد شده در مورد اين سفر اظهار داشت: سفر من به آمريكا يك مساله كاملا شخصي بود و رسانه‌ها نبايد به اين مسائل دامن بزنند. فائزه هاشمي سفرش به آمريكا قبل از انتخابات را خالي از هرگونه نگاه سياسي دانست و افزود: سفر من به آمريكا چنين معنايي ندارد. اكنون اگر كسي بخواهد از آن سوي مرزها دستوري بگيرد، نيازي ندارد به آن كشورها سفر كند. چرا كه وسايل ارتباطي به قدري پيشرفته شده كه ديگر نيازي به چنين سفرهايي وجود ندارد. آيت‌ا... هاشمي به فرزندانش آموخته است كه منافع ملي بايد ارجح بر هر منفعتي براي آنان باشد و دغدغه اصلاح داشتن بسيار با ارزش است. از همين رو بود كه فائزه هاشمي كه خود زماني نماينده مجلس بود در آستانه انتخابات اين نهاد، بي‌اخلاقي‌ها و هجمه‌ها را فراموش كرد و بازهم از تقويت كشور و اصلاح سخن گفت.

تخريب زمان احمدي‌نژاد بيشتر از جنگ!

عضو حزب كارگزاران سازندگي گفت: هم اكنون با وجود تخريب‌ها و خساراتي كه در زمان احمدي‌نژاد كه به نظر من حتي بيشتر از تخريب‌ها و خسارات زمان جنگ بوده، اتفاق افتاده، نياز به مجلس و دولت قوي و عقلاني داريم تا با تدبير و معتدل باشد و بتواند بر تمام مشكلات فائق شود. فائزه هاشمي اظهار كرد: برخي نمايندگان براي تخريب كارها و مانع دولت شدن، بيشتر سياسي و چكشي عمل مي‌كنند و اين مساله باعث شده بسياري از وزراي دولت محافظه‌كار شوند و كاري انجام نشود، ولي طبيعتا يك مجلسي كه در كنار دولت و همراه آن باشد، با توجه به برجام مي‌تواند موجب تقويت كشور در همه زمينه‌ها از جمله اقتصاد شود. وي با تاكيد بر اينكه نياز به همراهي مردم است، افزود: نبايد فكر كنيم كه اكنون برجام اتفاق افتاده و ديگر نيازي به همراهي و داشتن مجلسي قوي نيست؛ درواقع اكنون اول راه هستيم. فرزند آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني درمورد وجود فضاي رقابتي در انتخابات با وجود ردصلاحيت‌هاي انجام شده، تصريح كرد: فضاي رقابتي وجود دارد؛ اكنون ليست‌ها تشكيل شده و اصلاح‌طلبان قوي وارد ميدان شده‌اند؛ با توجه به چهره‌هاي باقيمانده و تاييد صلاحيت شده، ليست خوبي تدارك ديده شده است و بايد به صورت ليستي راي دهيم. فائزه هاشمي تاكيد كرد: ممكن است بسياري از افراد، شخصيت‌هايي كه در ليست اصلاح طلبان هستند را نشناسند، حق هم دارند ولي در حال حاضر ما بايد به چارچوب اصلاحات اعتماد كنيم و بياييم. درصورتي كه چهره‌هاي شناخته شده نباشند ممكن است خيلي‌ها همين حرف را بزنند ولي ما بايد بيايم راي دهيم، به ليست هم راي بدهيم. وي درمورد انتخابات خبرگان هم گفت: انتخابات خبرگان نيز بسيار مهم است؛ حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي خيلي با ارزش است و همان قدر كه در اين دوره انتخابات مجلس مهم است، انتخابات خبرگان نيز از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. در انتخابات خبرگان هم بايد بر اساس ليست راي داده شود. اين نماينده مجلس پنجم تصريح كرد: اگر افراد تك‌تك وارد مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان شوند، به تنهايي نمي‌توانند كاري انجام دهند؛ اما وقتي گروهي وارد مجلس شوند، دست‌ها صدا دارد. بنابراين بايد ليستي راي دهيم كه جبهه خود را در مجلس و خبرگان تقويت كنيم.

نيامدن مردم يعني بازي كردن در زمين اصولگراها

فائزه هاشمي با تاكيد بر اينكه همه چيز با حضور مردم شكل مي‌گيرد، درمورد عواقب راي ندادن مردم، گفت: مگر بدون حضور مردم مي‌تواند اتفاق درستي رخ دهد؟ حضور مردم بسيار مهم است. نيامدن مردم يعني بازي كردن در زمين اصولگراها؛ اين چيزي است كه آنها مي‌خواهند و ما نبايد بگذاريم چنين اتفاقي بيفتد. وي درمورد لزوم نظارت درست مجلس بر اجراي قانون نيز افزود: وظيفه مجلس قانون گذاري و نظارت بر اجراي قانون است. استيضاح‌ها، تذكرها و سوالاتي كه مجلس بر دولت روحاني وارد مي‌كند مثلا در چارچوب نظارت بر اجراي قانون صورت مي‌گيرد، اما بيشتر سياسي است تا واقعي و قانوني. نظارت جزو وظايف مجلس است و بايد به درستي صورت گيرد.

آرمان- مطهره شفیعی

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid