محل تبلیغ شما
پرونده رانت واردات بنزین

تاریخ خبر: 1394/12/1

پرونده رانت واردات بنزین

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

مناظره مدیران قالیباف، ابتکار و احمدی نژاد در باره آلودگی هوا:

پای رانت و دلالان به واردات بنزین باز شد

سالاری مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش و رئیس ستاد افزایش بنزین داخلی در دولت دهم گفت: دلال ها و واسطه هایی در واردات بنزین به کشور وجود دارد که از این موضوع منتفع می شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،دومین قسمت از برنامه تلویزیونی 180 درجه با موضوع بررسی آلودگی هوا با مناظره مدیران شهرداری تهران، سازمان محیط زیست و مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش  و رئیس ستاد افزایش بنزین داخلی در دولت دهم، روز جمعه از شبکه افق پخش شد.
مهترین بخش های این مناظره در در ذیل می خوانید:
*
محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران:
- مشکل آلودگی هوا بزرگ است اما نه آنقدر پیچیده که قابل حل نباشد. برای رفع آلودگی هوا نیاز به گسترش مترو، ارتقا خودروها و سوخت داریم که همه اینها نیاز به سرمایه گزاری سنگین دارد.
-
با این نظر که هوا سال به سال آلوده تر و بدتر شده است مخالفم. اتفاقا سال به سال هوا بهتر شده است.
-
درسال 90 حدود 60 درصد از کل سال هوای آلوده داشتیم. سال 91 و 92 40 درصد از کل سال و سال 93 و 94 حدود 32 درصد بوده است. سال 89 وضعیت از سال 94 به مراتب بدتر بوده است.
*
وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا :
- آلودگی هوا را نمی توان در مدت زمان کوتاه حل کرد. در همه جای دنیا معمول است که سیاست مداران علاقه ای به حل مشکلات دراز مدت ندراند و دوست دارند مشکلات را حداقل در طول دوره خودشان حل کرده و بتوانند روبان آنرا پاره کنند و عکس بگیرند.
-
در تهران بیشترین آلودگی را خودروها تولید می کنند. هم خودرو ها در آلوده کردن هوای تهران 80 درصد است.
*
سالاری مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش  و رئیس ستاد افزایش بنزین داخلی در دولت دهم:
- مدیران ما روش هایشان آزمون و خطایی  و برخوردهایشان سیاسی است. در کنار این موضوعات مسائل اقتصادی هم مطرح می شود.
-
با بررسی روند عملکرد کسانی که امروز در سازمان محیط زیست هستند و در دهه های گذشته نیز مسوول بودند مشاهده می شود نتیجه اقداماتی که انجام شده امروز ما را به این چالش کشانده است. مدیریت ها اعتقادی به توسعه پالایشگاه ها، بهینه سازی نداشتند.
-
مسوولان بر چه اساسی می گویند که 8 کلان شهر را با بنزین یورو پوشش دادند. اعداد و ارقام نشان می دهد ما در 8 کلان شهر بنزینی نداریم.
-
بنزین یورو 4 ما از بنزین یورو 2 هم بدتر بوده است.
*
حسینی :
- اینکه آقای رستگاری فرمودند تعداد روزهای سالم و ناسالم کم شده این را می گذارم به حساب باد و باران و مسائل طبیعی و ...وقتی می گوییم آلودگی کم شده که انتظار داشته باشیم تولید آلودگی کم شده باشد و تولید آلودگی اصلا هیچ تغییر نکرده است.
-
بنده از سال 84 روی کیفیت بنزین ها کار کردم، آن زمان بزنین ما با یورو 4 فاصله داشت و الان هم اسم این بنزین را یورو 4 نمی گذارم ولی به استاندارد نزدیک شده ایم.
-
ما یک میلیون موتور سیکلت کاربراتوری بسیار بسیار آلاینده داریم که هر کدام برابر 3 تا 4 خودرو آلودگی تولید می کند. حدود 170 هزار خودرو فرسوده داریم که جمعا با خودروهای کاربراتوری تولید سال 82 و ماقبل 300 هزار خودرو می شود که به ازای هر کیلیومتر پیمایش حدود 40 گرم آلودگی تولید می کنند. بیش از 100 هزار خودرو دیزل داریم که هیچ تجهیز کنترل آلایندگی در اگزوز آنها نیست. حالا انتظار دارید چه سوختی در این خودروها ریخته شود که آلایندگی تولید نکنند؟ هر سوختی در این وسایل بریزیم نتیجه همین خواهد شد حتی یورو 4.
-
در حالی که حدود 170 هزار خودرو فرسوده داریم که در آلوده کردن هوای پایتخت نقش زیادی دارند باز هم حدود 100 هزار وام خورد به مردم دادیم تا خودرو بخرند بدون اینکه خودرو های فرسوده را از دور خارج کنیم.
*
رستگاری:
- سازمان محیط زیست مسوول و متولی پیگیری آلودگی هوا است. محیط زیست باید از شهرداری و وزارت نفت پیگیری کند که اقداماتی که می بایست در جهت کاهش آلودگی هوا انجام میشده انجام داده اند؟
- وزارت نفت مسوول این بوده تا طرح کهاب را اجرا کند. حالا اگر وزارت نفت این کار را انجام داده محیط زیست می تواند از مسوولان وزارت نفت شکایت کند؟ ما همچین اختیاری را نداریم. آیا میتوانیم از شهرداری به خاطر حمل و نقل عمومی شکایت کنیم؟
* سالاری:
- اسناد و آمار بین المللی نشان می دهد آنچه به عنوان ینزین یورو 4 عرضه می شود با استاندارد یورو 4 اختلاف دارد
-
بنزین هایی که امروز خریداری می کنیم 15 سنت بالای فوب خلیج فارس خریده می شود. این بنزین ها از طریق واسطه وارد می شود. این واسطه ها چه کسانی هستند؟ واسطه ها که تولید کننده نیستند. اگر این حلقه ها جمع شود کلی منابع ایجاد می شود. امسال 120 درصد بیشتر نسبت به سال گذشته بنزین وارد کردیم.
*
رستگاری:
- وارات و صادرات بنزین به سازمان محیط زیست هیچ ربطی ندارد. ما در جایگاه ها بنزین را تست می کنیم و قبل از آن به سازمان هیچ ارتباطی ندارد.
*
حسینی:
- آلودگی هوای تهران بر اساس آمارهای وزارت بهداشت سالانه جان حدود5 تا 6 هزار نفر را می گیرد. این انسان ها برای کشور سرمایه هستند.
-
قوانین خوب و مترقی در کشور داریم برای کاهش آلودگی هوا اما اجرا نمی شود. دولت متولی اجرای این قوانین است. انبوهی از قوانین و مصوبات خوب در کشور داریم و با خلاء قانونی در کشور مواجه نیستیم.
-
طول خطوط مترو تهران باید دوبرابر شود. یک خط اتوبوس بی آر تی در روز حدود 500 هزار نفر را جابجا می کند. این عدد ها خیلی زیاد است. بسیار کمبود امکانات داریم.
-
سالها است که از سوی دولت ها بودجه ای برای توسعه حمل و نقل عمومی به شهرداری داده نشده است.
-  6
سال است که یک اتوبوس نو توسط بودجه های ملی وارد تهران نشده است.
-
شاید موضوع آلودگی هوا برای دولت ها اولویت نیست که به شهرداری ها کمک نمی کنند.
-
امروز مترو تهران از نبود واگن رنج می برد. خیلی برای دولت سخت نیست که 1000 واگن مترو خریداری کرده و سرمایه گذاری کند تا مشکل مترو حل شود.
*
رستگاری:
- باید منصفانه تر به موضوع کمک های دولت به شهرداری نگاه کرد. با وضعیت فعلی بودجه کشور آیا دولت پول دارد و به شهردای کمک نمی کند؟
* سالاری:
- دلال ها و واسطه هایی در واردات بنزین به کشور وجود دارد که از این موضوع منتفع می شوند.
-
واردات بنزین به کشور ما زمانی با قیمت 127 دلار انجام شد در حالی که در همان زمان قیمت در خلیج فارس بشکه ای 118 یا 100دلار بوده است.
*
سالاری:
امیداورم تا زمانی که زنده هستم مشکل آلودگی هوای کشور حل شود!
*
حسینی:
اگر به همین شکل پیش برویم هیچ اتفاقی برای کاهش آلودگی هوای تهران رخ نخواهد داد. اما اگر با برنامه ریزی جلو رویم تا 4 یا 5 سال دیگر می توان این مشکل را حل کرد.

تسنیم

رسایی در کانال تلگرامش نوشت

درآمد رانت واردات بنزین کجا خرج می شود

به نظرم الان آنچه باید محاسبه شود، میزان سودی است که شوهر یکی از چهره های سیاسی از واردات بنزین برده است و پاسخ به این سئوال که این صدها میلیارد تومان سود، قرار است چگونه و برای چه کسانی در انتخابات پیش رو هزینه شود.

چند روز قبل تعداد زيادي از اهالي رسانه با نگارش نامه اي خطاب به رئيس جمهور، از وي خواسته اند كه گزارش محرمانه سازمان استاندارد پيرامون كيفيت بنزين وارداتي و داخلي را به انتشار عموم برساند تا هموطنان از وضعيت اين عامل مهم آلودگي هوا و افزايش مرگ و مير با خبر شوند.


ظاهرا باید این دوستان، نامه ای هم به رئیس مجلس شورای اسلامی بنویسند تا گزارش کمیسیون اصل 90 که یک سال از زمان نهایی شدن و تحویل آن به هیات رئیسه می گذرد اما هنوز اجازه پیدا نکرده از تریبون مجلس قرائت شود، به اطلاع مردم برسد. مطابق ماده 105 آیین نامه داخلی مجلس، گزارش کمیسیون اصل 90 اگر مربوط به عموم باشد باید بدون نوبت در صحن علنی قرائت شود. حالا چرا بعد از یک سال این گزارش قرائت نشده؟ شاید چون محتوای آن برای عموم نیست، شاید هم چون این گزارش علیه دولت قبل نیست و شاید ...


در گزارش کمیسیون اصل 90 که بعد از دریافت گزارش ها و مستندات از سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، سازمان بازرسی، شرکت کنترل کیفیت هوا، شرکت ملی پخش و پالایش و فرآوردهای نفتی، وزارت بهداشت، مرکز پژوهش ها، کمیسیون کشاورزی و کمیسیون بهداشت مجلس و بعد از مباحثه و در مواردی مناظره و رو در رو کردن این نهادها با یکدیگر در صحن کمیسیون اصل 90 تهیه شده، آمده است:


    1. تاثیر بنزین تولید داخل (بنزین پتروشیمی ها) بر آلودگی هوا – که دولتی ها ادعا می کردند – هیچ مستند علمی ندارد.  
    2.
بنزین مصرفی تهران از پالایشگاه تهران و شازند اراک تامین می شده است و اساسا بنزین تولید داخل - بنزین با ریفرمیت پتروشیمی که ادعا می شد باعث آلودگی تهران است - در تهران توزیع نشده است.
    3.
بر اساس گزارش بهداشت، ارتباط افزایش سرطان با ریفرمیت تولیدی پتروشیمی ها از نظر علمی مستندی ندارد.
    4.
بنزین وارداتی با استناندارد یورو 4 نیست بلکه در مواردی وجود فلزات ممنوعه در آنها تایید شده است.

 

به نظرم الان آنچه باید محاسبه شود، میزان سودی است که شوهر یکی از چهره های سیاسی از واردات بنزین برده است و پاسخ به این سئوال که این صدها میلیارد تومان سود، قرار است چگونه و برای چه کسانی در انتخابات پیش رو هزینه شود.


یاد سهراب سپهری به خیر: کفش هایم کو. چه کسی بود صدا زد پول آلوده؟ آشنا بود صدا مثل هوا با تن برگ.

رسائی

رانت واردات بنزین نامرغوب برای کیست؟

واردات بنزین در هر صورت دارای جذابیت است زیرا با نرخ آزاد وارد و با نرخ یارانه‌ای در داخل کشور عرضه می شود.

سال ۱۳۸۹ در راستای اعمال فشار بر ایران در مسئله هسته‌ای واردات بنزین به کشور تحریم و این تصمیم منجر به تولید بنزین با استاندارد یورو۴ با استفاده از ریفورمیت پتروشیمی‌ها شد.

 

اما با روی کار آمدن دولت یازدهم و اتخاذ یک تصمیم کاملا سیاسی به یک باره برخی از مسئولان دولت مانند وزیر نفت و رئیس سازمان محیط زیست با حمایت از برخی رسانه‌ها با رسانه‌های خارج‌نشین همنوا شدند و اعلام کردند بنزین تولیدی توسط ریفورمیت مجتمع های پتروشیمی سرطان زاست! ادعایی که ورود کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بی پایه بودن آن را ثابت کرد.

 

به این ترتیب اینگونه در فضای جامعه القا شد که آلودگی هوای تهران و برخی از کلانشهرها به دلیل تولید بنزین با استفاده از ریفورمیت پتروشیمی‌ها است. به هرحال این افراد اعلام کردند به جای تولید بنزین سرطان زا و آلوده توسط پتروشیمی ها اقدام به واردات بنزین یورو۴ خواهند کرد.

 

این تصمیم اگر چه دو سال قبل گرفته شد اما در طول این مدت حتی یک لیتر بنزین یورو۴ نیز وارد کشور نشده است و شاهد براین مدعا عدم اظهار نظر مسئولان سازمان استاندارد به عنوان متولی اصلی تعیین کیفیت بنزین وارداتی است.

 

این گزارش حاکی است با این حال در طول یک سال گذشته به طور میانگین روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است که از استاندارد یورو۲ نیز برخوردار نیست و به عنوان بنزین پاتیلی شهرت یافته است.

 

علی اصغر ابراهیمی اصل معاون اسبق وزیر نفت اخیرا با انتقاد از وابستگی ایران به واردات بنزین در دوره مدیریت زنگنه اظهار کرده است: آقای زنگنه در دوره هشت ساله وزارتشان و آقایان وزیری هامانه و نوذری هم در دوره های بعد حتی یک مورد هم برای احداث پالایشگاه‌های کوچک و متوسط مجوزی صادر نکردند. اگر این مجوز داده می شد، ما ظرفیت تولید و صادرات فرآورده های نفتی را پیدا می‌کردیم و این مشکلات در خصوص نیاز به واردات بنزین به وجود نمی آمد.

 

وی اضافه می کند ایشان اجازه ندادند با ساختن پالایشگاه‌های کوچک و متوسط، با تکنولوژی خودمان و سرمایه بخش خصوصی در تولید بنزین بی‌نیاز شویم. نتیجه این نقطه نظر آقای زنگنه این بود که در دوره هشت ساله ایشان و در دوره های بعدی ما به مقدار زیادی واردات بنزین انجام دادیم.

 

معاون وزیر اسبق نفت تصریح می کند: سیاست عدم ساخت پالایشگاه‌های کوچک و متوسط کاملا غلط و ضد مصالح ملی بود. از میزان واردت بنزین در سال‌های اخیر بخشی مصرف شده، بخشی قاچاق شده و بخشی دیگر ذخیره شده است که جمع همه این موارد عدد بسیار بالایی خواهد شد. متاسفانه این عدد در این سال‌ها صرف تاراج ثروت‌های ملی شده است.

 

 افزایش واردات بنزین در سال‌های اخیر و توقف تولید بنزین در داخل کشور شائبه وجود رانت در واردات را ایجاد کرده است، هر چند که یکی از مسئولان دولت یازدهم پیشتر اعلام کرده بود در واردات بنزین به دلیل ارزان بودن قیمت آن در داخل کشور هیچ رانتی وجود ندارد!

 

هر چند در همان زمان خبرنگار فاس در گزارشی به این مسئول یادآور شد واردکنندگان بنزین، واردات این حامل انرژی پرمصرف را با نرخ‌های یارانه‌ای وارد نمی‌کنند، بلکه واردات بنزین با قیمت آزاد انجام می شود و دولت براساس قانون به قیمت بنزین آزاد یارانه پرداخت کرده و موجب کاهش قیمت آن در داخل کشور می شود.بنابراین واردات بنزین در هر صورت برای واردکنندگان دارای جذابیت است.

 

از طرفی اگر چه واردات بنزین به صورت شفاف صورت نمی‌گیرد در صورتی که روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین وارد شود و سهم واسطه تنها یک سنت باشد، روزانه معادل ۱۰۰ هزار دلار و در سال ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به جیب واسطه سرازیر خواهد شد.

 

حال آنکه اگر دولتی‌ها به اقتصاد مقاومتی پایبند بودند می‌شد به جای پرداخت این رقم به واسطه بنزین پاتیلی، در احداث پالایشگاه و تولید بنزین باکیفیت داخلی همت گمارد.

 

فارس

سخنان افشاگرانه نماینده مجلس در مورد رانت بنزین

 

صبح امروز (سه شنبه 27 خردادماه) گفت وگوی تلفنی حجت الاسلام والمسلمین موسوی نژاد با شبکه بین المللی خبر انجام شد.عضوکمیسیون انرژی مجلس به سوالاتی درمورد وضعیت بنزین وارداتی و ادعای مطرح شده درمورد آلوده بودن بنزین تولید پتروشیمی های داخل پاسخ داد.

لینک ویدئو

بنزین تنها دلواپسی خانم ابتکار؟

تاکید ویژه خانم ابتکار بر آلایندگی بنزین پتروشیمی در شرایطی که بنزین وارداتی دارای حداقل استانداردها نیست و آلودگی ناشی از مصرف گازوئیل بسیار بالاتر از حد مجاز است، بوی سیاسی کاری در این زمینه را به مشام میرساند.

لینک ویدئو

تلاش سازمان محیط‌زیست برای واردات بنزین

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در بحث واردات بنزین رانت زیادی صورت می‌گیرد و وارد کنندگان بنزین به کشور با ایجاد بهانه‌ای مبنی بر آلایندگی بنزین داخلی زمینه را برای واردات این محصول ایجاد می‌کنند.

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، طرح تحقیق و تفحص از کیفیت بنزین‌های وارداتی و نیز بنزین‌های تولید شده در داخل کشور در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شده و در هفته جاری در مورد ارسال آن به صحن علنی مجلس در کمیسیون تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: در مورد بنزین‌های وارداتی در واقع بهانه‌ای ایجاد شده تا افکار عمومی نسبت به واردات بنزین قانع شود و با آلاینده دانستن بنزین‌های پتروشیمی زمینه را برای واردات بنزین فراهم آورند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در واردات بنزین رانت زیادی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: سازمان محیط زیست مسئولیت واردات و یا پیگیری در این حوزه را برعهده ندارد اما ما شاهد هستیم که به شدت این سازمان پیگیر است تا بنزین از خارج وارد شود و به همین دلیل تولید بنزین داخلی نیز متوقف شد و حتی اخیراً متأسفانه تولید بنزین یورو 4 پالایشگاه شازند اراک را به نصف کاهش داده شد.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بنزین‌های وارداتی به کشور هیچکدام دارای کیفیت یورو 4 نبود و حتی علی‌رغم اعلام دست‌اندرکاران این امر مبنی بر واردات بنزین یورو 4 از مردادماه به بعد باز هم بنزین‌های وارداتی در محدوده زمانی ذکر شده از مؤلفه‌های بنزین یورو4 برخوردار نیست.

وی در پایان گفت: آنچه که ما در تحقیق و تفحص به دنبال آن هستیم این است که پشت پرده و نقاط ابهام موضوع بنزین برای مردم مشخص شود و از وزارت نفت و سازمان محیط زیست و سازمان ملی استاندارد نیز خواسته‌ایم تا در انجام این تحقیق و تفحص همکاری لازم را داشته باشند تا برای همیشه این موضوع حل و فصل شود.

انتهای پیام/
خبرگزاری تسنیم:
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

تسنیم

پشت پرده بنزین وارداتی و ادعای آلودگی بنزین داخلی

آیا پرونده فساد رانتی دیگری در راه است؟

لینک ویدئو

واکنش ابتکار به موضوع رانت در واردات بنزین

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هیچ رانتی در واردات بنزین وجود ندارد، گفت: در شرایطی که بنزین جهانی گرانتر از بنزین داخلی است، هیچ واردکننده خصوصی نمی‌تواند بنزین وارد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در نشست خبری سخنگوی دولت حاضر شد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

خبرنگار مهر دراین نشست خبری پرسید دولت اعلام کرده که عرضه بنزین پتروشیمی از اردیبهشت ماه متوقف شده است اما برخی از نمایندگان گزارش داشته‌اند که این بنزین تا مهر ماه توزیع می‌شده است. همچنین اعلام شده که ایرادات به بنزین داخلی به دلیل رانتی است که در واردات بنزین به وجود آمده و سازمان محیط زیست متهم به سیاسی‌کاری شده است، نظر شما چیست؟ 

ابتکار گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مسئولیت سنجش و پایش مستمر وضعیت هوا در کلان شهرها را بر عهده دارد و ما بر اساس آمار و گزارش‌هایی که در ابتدای دولت یازدهم دریافت کردیم، متوجه وضعیت بسیار ناگوار شاخص‌های مختلف آلودگی هوا شدیم.

وی افزود: علاوه بر این از گزارش‌هایی که  از دیگر مراجع از جمله شهرداری و دانشگاه‌های مستقل به ما رسید، به این جمع‌بندی رسیدیم که کیفیت بنزین کیفیت بسیار نامطلوبی است و ما این موضوع را در اواخر سال ۹۲ رسما به وزارت نفت اعلام کردیم. طبق بررسی‌هایی که داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که نوع بنزینی که در گذشته عرضه می‌شد، از جمله بنزین پتروشیمی و بنزین پیرولیز مغایرت‌های جدی با استانداردها مخصوصا در موضوع ترکیبات حلقوی و بَنزَن داشت و از این جهت اعلام کردیم که فورا توزیع این بنزین‌ها باید متوقف شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: وزارت نفت بر اساس تعهدات و مصوبات سال گذشته هیات دولت در جهت ارتقای کیفیت هوا ، باید بنزین استاندارد یورو۴ را عرضه می‌کرد و نیز وزارت صنایع در جهت اجرای استاندارد یورو۴ در خودروها و استانداردهایی که حدود هشت سال پیش باید محقق می‌شد، اقدام می‌کردند که در این زمینه وزارت نفت همکاری‌های خوبی با سازمان محیط زیست در جهت توزیع بنزین یورو ۴ انجام داد.

ابتکار با بیان اینکه سازمان محیط زیست به مقوله واردات بنزین ورودی ندارد، گفت: ورود ما در سنجش کیفیت هوا ست و در بعضی مواقع نیز کیفیت سوخت را اندازه‌گیری، کنترل و پایش می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بنزین پتروشیمی کاملا از چرخه عرضه حذف شده است، گفت: عده‌ای از دوستان می‌خواستند تلقی کنند چون عرضه این بنزین در دولت گذشته صورت می‌گرفته، این اقدام سازمان محیط زیست سیاسی است یا بگویند که رانتی در این کار بوده است؛ چنین چیزی حقیقت ندارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: برای هیچ فرد حقیقی چه از نزدیکان من باشد و چه از نزدیکان دیگر اعضای هیات دولت، واردات بنزین در شرایطی که قیمت‌های جهانی بنزین سه تا چهار برابر قیمت بنزین در داخل کشور است، رانتی ندارد. هیچ واردکننده خصوصی نمی‌تواند بنزین ۴۰۰۰-۲۰۰۰ تومان را بیرون از کشور خریداری کند و بیاید داخل کشور هزار تومان عرضه کند. بنابراین این کار دست دولت است.

وی با اشاره به تلاش های وزارت نفت برای ارتقای بنزین پالایشگاه‌ها، گفت: بخشی از این تلاش‌ها در دولت نهم و دهم صورت گرفته که ما از آنها نیز تشکر می‌کنیم ولی رسیدن به تولید بنزین یورو ۴ در ماه‌های آخر سال ۹۲ و ابتدای ۹۳ دارد محقق می‌شود و شهر به شهر همه شهرها دارند بنزین یورو۴ را دریافت می‌کنند که اصفهان آخرین شهر بوده است و مشهد نیز در نوبت است و این اقدام موجب ارتقای کیفیت هوای شهرهای بزرگ ما نسبت به سال‌های گذشته شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آمارها و شاخص‌های کیفیت هوا در سال ۹۳ نسبت به سال‌های گذشته، گفت: در شهر تهران شاخص آلودگی هوا تا شانزدهم دی ماه یعنی دیروز در مقایسه با سال قبل ۱۰ روز هوای پاک در تهران داشتیم در حالی که در سال ۹۲ تا ۱۶ دی ماه تنها سه روز هوای پاک داشتیم.

ابتکار افزود: شاخص هوای سالم تا ۱۶ دی ماه در سال جاری ۱۹۳ روز بوده است که سال گذشته تا ۱۶ دی ماه ۱۷۵ روز هوای سالم داشته‌ایم و هوای ناسالم تا ۱۶ دی ماه ۸۶ روز بوده است در حالی که در سال قبل ۱۱۷ روز ناسالم داشتیم و در مجموع هوا در سال ۹۳ نسبت به سال قبل ۴۱ روز سالم‌تر بوده است.

وی با بیان اینکه همه شاخص‌ها از جمله مونوکسید کربن، ازون، ترکیبات ازت و گوگرد برای ارزیابی هوای سالم یا ناسالم در نظر گرفته می‌شود، گفت: تنها شاخصی که هوای تهران در آن مشکل جدی دارد، بحث ذرات ۲.۵ میکرون است و این نسبت به سال‌های گذشته تحول خوبی است. البته مشکل آلودگی هوا به طور کامل رفع نشده و ما باید همچنان اقدامات خود را انجام دهیم تا این مشکلات ذرات ۲.۵ میکرون نیز حل شود. اما میزان بَنزَن در تهران بسیار کاهش پیدا کرده و نزدیک به استاندارد رسیده است.

ابتکار همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به مصوبات امروز هیات دولت، گفت: در مصوبه امروز هیات دولت تعیین مصادیق مصرف اعتبارات بودجه 93 برای استقرار مدیریت سبز در دستگاه‌های دولتی در بحث مدیریت انرژی، آب، کاغذ و مواد زائد در ساختمان‌ها و خودروهای دولتی را به تصویب رساندیم که شامل محورهایی از جمله بهینه‌سازی مصرف آب، بهینه‌سازی مصرف انرژی، بهینه‌سازی مصرف کاغذ و پسماند می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: معاینه فنی، اصلاح سوخت خودرو و جایگزین کردن خودروهای گازی نیز بر طبق این مصوبه به تصویب رسید.

وی با اشاره به ساختمان سبز، گفت: اصلاح در ساختمان‌ها به حدی که  هدر رفتن انرژی به حداقل برسد و آسیب‌های زیست محیطی کمتر شود. همچنین ارتقای آموزش کارکنان و اطلاع‌رسانی از جمله محورهای این مصوبه بوده است.

ابتکار با اشاره به موضوع استاندارد شدن خودروهای تولید داخل، گفت: الان استانداردهای یورو 4 در کلیه خودروهای تولید داخل اعمال می‌شود و مرتب تست‌های تائید نوع، همزایی تولید، TA و COP را در مجموعه آزمایشگاه‌های معتبر انجام می‌دهیم و بر همین اساس هم پنج خودرو اخیرا مجوز شماره‌گذاری خود را از دست دادند که علت آن عدم انطباق با استانداردهای دولت بوده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: حرکت و دستاوردهای دولت در این زمینه بسیار خوب بوده است اما مشارکت مردم در این موضوع کلیدی است. در همه شهرها و کلانشهرها الگوی حمل و نقل‌شان، حمل و نقل عمومی است. لذا توسعه حمل و نقل عمومی مساله مهمی است که باید به آن توجه شود که شورای اقتصاد نیز در این زمینه مصوبات خوبی داشته است تا انشاءالله بتوانیم مشکل آلودگی هوا را به طور کامل برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه امسال شرایطی نداشتیم که به تعطیلی برسد، گفت: یک بار کمیته اضطرار تشکیل شد آن هم برای پیش‌بینی شرایط احتمالی ناسالم هوا بود که آن هم اتفاق نیفتاد و این نشان‌دهنده این است که اتفاقات خوبی دارد رخ می‌دهد اما باید کار کنیم.

ابتکار همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان محیط زیست نسبت به اقداماتی که در دولت گذشته انجام داده و منجر به آلودگی هوا شده، شکایت کرده است، گفت: ما وظیفه‌ای در ارتباط با پیگیری قضایی نداریم اما ظاهرا شکایتی سه وزیر خصوصی انجام دادند و ما هم تمام اطلاعات و گزارشات کامل و لازم در اختیار آنها قرار دادیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نامه مشترک وزیر نفت، وزیر بهداشت، رئیس سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست در مورد موضوع بنزین پتروشیمی، گفت: این نامه به امضای آقای زنگنه، آقای قاضی‌زاده هاشمی، نیره پیروزبخت و بنده رسیده است و توضیحات کاملی در مورد بنزین پتروشیمی ارائه داده‌ایم و مساله کاملا شفاف است و خوشبختانه نتیجه داده است.

وی همچنین با اشاره به پارک پردیسان، این پارک را یک اکو پارک نامید و گفت: پارک پردیسان متعلق به دولت و سازمان حفاظت محیط زیست است و هیچ بحث واگذاری وجود ندارد.

ابتکار در مورد تغییر مسیر جاده پارک ملی گلستان، گفت: دولت هشتم کلیات این طرح را به تصویب رسانده بود و سازمان محیط زیست به همراه وزارت راه یک نامه مشترکی به رئیس‌جمهور ارائه کردند.

وی با بیان اینکه یک همگرایی در دولت در جهت تغییر مسیر جاده پارک ملی گلستان وجود دارد، گفت: مسیر جایگزین مورد تائید سازمان محیط زیست و وزارت راه قرار گرفته و تنها مساله تامین اعتبار وجود دارد که امیدواریم اعتبارات لازم انجام بگیرد و جاده کنونی نیز به یک جاده اکو توریستی که از آتش‌سوزی‌ها نیز می‌تواند جلوگیری کند، تبدیل خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد احیای دریاچه ارومیه نیز تصریح کرد: اخیرا کارگروه تخصصی که برای نجات دریاچه ارومیه تشکیل شده بود، جلسات خود را تشکیل داده و 750 میلیارد تومان برای آن اعتبار مشخص شده که این اعتبارات به صورت دقیق و کارشناسی شده به تمام دستگاه‌های مربوطه توزیع شده است و کارها در دست اجراست.

وی با اشاره به طرح‌های انتقال آب، گفت: هر گونه انتقال آب به مبدا یا رودخانه‌ها بخواهد لطمه بزند یقینا مورد قبول سازمان حفاظت محیط زیست نیست و تمام این طرح‌ها باید مبتنی بر استانداردهای زیست محیطی صورت بگیرد.

ابتکار در مورد  انتقال آب خوزستان نیز گفت: امروز در جلسه هیات دولت موضوع آب خوزستان مطرح شد و بر لزوم حفاظت کیفی و حق‌آبه رودخانه کارون مورد تاکید قرار گرفت. تمام طرح‌هایی که برای تامین آب شرب ارائه می‌شود، با لحاظ همه شرایط، ضوابط و مقررات انجام می‌گیرد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid