محل تبلیغ شما
قیمت پیاز اشک مردم را درآورد، دفن سیب‌زمینی اشک کشاورزان را!

تاریخ خبر: 1394/12/1

قیمت پیاز اشک مردم را درآورد، دفن سیب‌زمینی اشک کشاورزان را!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

در شرایطی که این روزها قیمت هر کیلو پیاز به مرز ۵ هزار تومان رسید و گوی سبقت را از موز اعیانی ربوده است مسئولان وزارتخانه‌‌های جهاد کشاورزی و صنعت و تجارت پاسخگو نیستند و مسئولیت تنظیم بازار را بر دوش دیگری می‌اندازند.
این در حالی است که حدود یک ماه پیش خبرنگار ما در نشست خبری عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی به وی هشدار داد که به دلیل عدم ارائه الگوی کشت مناسب از سوی مسئولان ذیربط، هرچند وقت یک بار، شاهد کمبود و گرانی یک محصول کشاورزی می‌شویم، یک‌بار گوجه‌فرنگی، بار دیگر حبوبات و حالا پیاز اما متاسفانه در آن نشست کذایی، جناب آقای معاون اعلام کردند که بازار پیاز عادی است و مشکلی ندارد!
حالا باید پرسید آیا واقعا پیاز کیلویی ۵ هزار تومان عادی است؟
البته ضعف مدیریت اقتصادی دولت راستگویان فقط به سیب‌زمینی و پیاز محدود نمی‌شود بلکه آش آنقدر شور شده که بانک مرکزی جرات اعلام رشد منفی اقتصادی را ندارد.
در این میان حتی برخی کارشناسان اقتصادی گفته‌اند دولت اگر رشد منفی اقتصادی را اعلام کند باید شرمنده مردم شود. زیرا پس از 2/5 سال حمله به دولت قبلی و هیاهو و تبلیغات برای برجام کذایی حالا مردم باید  شاهد تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های داخلی و ورشکستگی تولیدکنندگان ایرانی باشند و از سویی در حالی که جمع کثیری از کارگران وطنی روزانه بیکار می‌شوند ولی دولت موسوم به تدبیر و امید با بستن قراردادهای کلان با پژو فرانسه برای بیگانگان کارآفرینی می‌کند و به آنان امید می‌دهد.
حالا آیا جا ندارد از ژنرال‌های مدعی دولت یازدهم پرسید آیا اشتغالزایی برای کارگران داخلی اولویت شماست یا برای خارجی‌ها؟ 
در این میان جالب است بدانیم در شرایطی که موج افزایش قیمت‌ها همچنان بر دوش مردم کوچه و بازار سنگینی می‌کند و بسیاری از سرپرستان خانوارها به دلیل گرانی کالاها شرمنده اعضای خانواده هستند جناب عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی یک روز با حمله به نهادهای کنترل‌کننده قیمت‌ها، این سازمان‌ها را کمونیستی و نامسلمان می‌خواند و روز دیگر نیز خطاب به مردم می‌گوید باید هزینه جاده‌ها و راهداری را خودتان بدهید!
واقعا باید به آقایان تدبیر و امید دست مریزاد گفت زیرا نه تنها وعده‌های اصلاح 100 روزه اقتصاد یا حل تمام مشکلات پس از برجام محقق نشده است بلکه اکنون مردم باید هزینه ناکارآمدی مدیریتی آقایان را هم از جیب بپردازند. به راستی با این اظهارات ژنرال‌های دولت یازدهم دیگر جای تعجب نیست که وقتی بسیاری از مردم در تامین معیشت خانواده‌شان با سختی مواجهند به یکباره خبر دفن 1700 تن سیب‌زمینی را بشنویم و باز جای تعجب نخواهد بود که چند صباح دیگر شاهد گرانی همین سیب‌زمینی بی‌قدر و قیمت باشیم.به هر حال معلوم نیست تا کی قرار است دود سیاست‌های نادرست مسئولان دولت روحانی به چشم مردم و مصرف‌کنندگان برود و تا چه زمانی قرار است مدعیان ناکارآمد، متصدی وزارتخانه‌های اقتصادی دولت باشند؟کیهان

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid