محل تبلیغ شما
نگرانی از ورود فاضلاب به تالاب میانگران خوزستان

تاریخ خبر: 1394/11/28

نگرانی از ورود فاضلاب به تالاب میانگران خوزستان

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

عباس سلطانی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان ایذه در استان خوزستان در مورد ورود فاضلاب این شهر به تالاب میانگران ابراز نگرانی کرد.

سلطانی، امروز یکشنبه ۲۶ بهمن به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که تاکنون برای رسیدگی به فاضلاب شهر ایذه و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری «هیچ اقدامی انجام نشده است.»

او افزود که تالاب میانگران به دلیل «خشکسالی، حفر چاه‌های آب در اطراف آن و برداشت‌های زیاد» در تابستان بی‌آب و خشک می‌شود.

به‌گفته این مقام اداره محیط زیست ایذه، یکی از مشکلات عمده تالاب میانگران این است که در اطراف این تالاب اراضی کشاورزی بسیاری وجود دارد و به این ترتیب در میانگران تخریب و تصرف بسیاری انجام می‌شود و «کشاورزان علاوه بر این‌که از آب تالاب برای کشاورزی استفاده می‌کنند، هر سال با خشک شدن آن، زمین‌های کشاورزی خود را در حریم تالاب میانگران گسترش می‌دهند.»

مقامات سازمان محیط زیست ایران می‌گویند ۴۰ تالاب در مناطق مختلف کشور بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد خشک شده که علت عمده آن نبود مدیریت صحیح بر روی منابع آبی بوده است.

به‌گفته عاطفه چمنی، عضو تیم مطالعاتی طرح تدوین برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب بین‌المللی گاوخونی ایران در رتبه دوم تخریب‌ها تالاب‌ها در جهان قرار دارد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid