محل تبلیغ شما
کفاشیان نانی بودکه احمدی نژادسرسفره فوتبال گذاشت

تاریخ خبر: 1394/11/25

کفاشیان نانی بودکه احمدی نژادسرسفره فوتبال گذاشت

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: با وضعیت کنونی هیچ کس نمی تواند کفاشیان را تغییر دهد.

به گزارش کاپ، اتفاقات پیرامون فدراسیون فوتبال کشورمان، بحث انتخابات پیش رو و همچنین داستان ریاست علی کفاشیان موضوعات مهمی هستند که به بهانه آنها سراغ رئیس اسبق فدراسیون فوتبال رفتیم.

داریوش مصطفوی در گفت و گویی با کاپ شرکت کرده که متن آن را در زیر می خوانید:

*تاجایی که ما می دانیم شما برای حضور در انتخابات یک مانع بزرگ دارید. اگر آن مانع وجود نداشت در انتخابات شرکت می کردید؟

البته مانع را آقایان سر راهم قرار دادند و خیلی هم بزرگ نبود. دوستان در زمان صفایی فراهانی و حضور کمیته انتقالی قانونی گذاشتند که افراد بالای 65 سال نتوانند برای ریاست کاندیدا شوند و همین مساله موجب شد شانس حضور را از بنده بگیرند. اتفاقات هدف شان هم من بودم. امروز هم چون خودشان هنوز سن شان به بالای 65 سال نرسیده با این مساله مشکلی ندارند اما در دوره های آینده که آقایان به بالای 65 سال رسیدند قطعا قانون را تغییر می دهند تا همچنان در راس فوتبال باشند.

*درباره اتفاقات اخیر و جنگ و جدل های پنهان گروه های مختلف برای رسیدن به ریاست فوتبال چه نظری دارید؟

ابتدا باید عرض کنم که بنده هیچ مسیری جز ناامیدی پیش روی فوتبال ایران نمی بینم. یا دولت مشخصا در فوتبال نظارت دارد و دستور کلی این است که به حال خود رها شود یا اینکه زورشان نمی رسد تا وضعیت را تغییر دهند. این آقایان که امروز در فدراسیون نشسته اند بعد از 8 سال یاد گرفته اند که چگونه رای بگیرند و در واقع رای در آورند. اینها می دانند که به چه شکل قبل از انتخابات مجمع شوند و پشت سر همدیگر بایستند. یکسری روسای هیات ها قسم خورده کفاشیان هستند و همان ها با رای شان در انتخابات کار را تمام می کنند. دیگر افراد هم رای شان چندان اهمیت ندارد.

*در این میان نقش وزارت ورزش به چه صورت است؟

ببینید روند کنونی روند نابودی فوتبال است. البته باید بگویم در میان روسای فعلی فدراسیون فوتبال آدم های بالیاقتی مثل تاج و کفاشیان حضور دارند اما آنها هم در مسائل حل شده اند و نمی توانند برای فوتبال کاری کنند. وزارت ورزش هم کاری از دستش ساخته نیست.

*راهکار چیست؟

موضوع بسیار پیچیده شده است. الان در آستانه انتخابات فیفا هستیم و کسانی که به دنبال گرفتن پست در راس فدراسیون جهانی فوتبال هستند فقط روسای وقت فدراسیون ها را می شناسند و همین مساله برای فدراسیون کفاشیان یک پوئن است و اگر وزارت ورزش یا دولت کوچکترین حرکت نادرستی انجام دهند این آقایان به فیفا گزارش خواهند کرد.

*به نظر شما کفاشیان در انتخابات شرکت می کند؟

کفاشیان شرکت می کند؛ خیلی هم قوی می آید. قوی تر از دوره های قبل مگر اینکه از بخش های دیگر مانع او شوند و مسائلی که بعد از بردن یکسری اسناد از دفتر او به دست آمده مانعش شوند.

*درباره گزینه علیرضا اسدی چه نظری دارید؟

اسدی را آدم توانایی می دانم و معاونت های مختلف حضور داشته است. او به طور حتم مورد تایید وزارت ورزش و جوانان است اما تاوقتی کفاشیان و گروهش باشند کسی نمی تواند به صندلی ریاست برسد.

*اسلامیان چطور؟

اسلامیان و گروهش زرنگ تر از این حرف ها هستند که بخواهند ریاست فوتبال را در اختیار بگیرند. آنها به دنبال وزارت ورزش هستند.

*با این تفاسیر باید علی کفاشیان را همچنان رئیس فدراسیون فوتبال بدانیم؟

بله. با این مجمع، با این آدم ها و با این روسای هیات ها ریاست آقایان در فوتبال ایران موروثی خواهد بود.

*آیا بحث بازنشسته بودن علی کفاشیان نمی تواند مانع او شود؟

می شود اما به شرطی که اراده ای محکم برابر او بایستد و قانون را رعایت کند. وزیر ورزش قانونمدار است اما نمی دانم چرا در برابر کفاشیان خوب و محکم عمل نمی کند. البته همان طور که گفتم بحث پیچیده است و کفاشیان نانی است که داود احمدی نژاد (برادر رئیس جمهور سابق) در سفره فوتبال گذاشت و علی آبادی هم به تبعیت از دستور او کفاشیان را حمایت کرد.

*در این میان نقش کی روش را چطور می بینید؟

او حرفه ای است و هر جا پول و قدرت باشد به سوی آنجا غش می کند. 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid