محل تبلیغ شما
قاچاق کالا توسط دستگاه فاسدی است که نام آن را نمی برم!

تاریخ خبر: 1394/11/20

قاچاق کالا توسط دستگاه فاسدی است که نام آن را نمی برم!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

روحانی در مراسم افتتاح همزمان ۱۳۸ پروژه و طرحی که در سفرهای استانی به تصویب رسیده‌ بود، گفت: بخشی از بازار داخلی ما باید بازار مصرف آن کالا باشد و همزمان باید بازار خارج کشور را نیز تصاحب کنیم و فناوری را به کشور وارد کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که قدرت جذب در دنیای امروز اهمیت ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: الان کشور ما آماده جذب فناوری است. در بسیاری از زمینه‌ها اوضاع ما در بحث فناوری خوب است و می‌دانیم چگونه باید این فناوری‌ها را جذب کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین با اشاره به اهمیت بحث مبارزه با فساد، یادآور شد: باید با فساد بجنگیم تا فساد هست، پیشرفت واقعی و دلخواه محقق نخواهد شد. وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم از آن نام ببرم و بگویم چگونه کالا وارد می‌کند، مانع از رشد ما می‌شود و باید جلوی این فساد‌ها را بگیریم.

او با تاکید بر اهمیت نظام بانکی در اقتصاد امروز جهان، تصریح کرد: ‌ باید نظام بانکی کشور اصلاح شود. در دنیای امروز هیچ‌کس با سرمایه نقد کار نمی‌کند؛ بانک‌ها باید فعالیت بانکی کنند، نه فعالیت بنگاهی.

روحانی با انتقاد از فعالیت موازی و بعضاً خلاف قانون دستگاه‌های نظارتی ادامه داد: هرچه بخواهید در کشور دستگاه نظارتی داریم که نشسته‌اند و فقط ایراد می‌گیرند. اصل دستگاه‌های نظارتی برای کشور لازم است، اما به شرط آن‌که در چارچوب قانون عمل کنند و بگذارند کشور پیشرفت کند.

او گفت: باید پروژه‌های نیمه تمام عمرانی را به بخش خصوصی واگذار کنیم. در بسیاری از موارد باید خدمات را بخریم. ما یک دانش‌آموز را به مدرسه می‌فرستیم و به او خدمات بسیاری می‌دهیم و درحالی که در انتهای کار هدف این است که جوان ما باسواد شود. بنابر این آیا اگر شرایطی فراهم شود که این دانش‌آموز با هزینه کمتر باسواد شود، اشکالی دارد؟

رئیس‌جمهور اضافه کرد: آیا اگر بتوانیم خدمات را بخریم و پول کمتر بدهیم و بخش‌های مردمی را فعال کنیم و یک رقابت درست ایجاد کنیم، به نفع کشور نیست؟! در بخش بهداشت و درمان نیز همین‌گونه است و باوجود آن‌که در دو سال گذشته تحولات خوبی داشتیم، آیا بهتر نیست با هزینه کمتر خدمات بهتر در اختیار مردم قرار دهیم؟

روحانی همچنین اضافه کرد: اگر جایی قانون نیاز است، تقدیم مجلس می‌کنیم. هدف نهایی باید فاصله گرفتن قدم به قدم اقتصاد از نفت و فساد و واگذار کردن آن به مردم و رقابت بدون انحصار و تصرف بازارهای بیرون برای صادرات باشد.

رییس شورای عالی اقتصاد ادامه داد: باید بتوانیم مقررات را ساده کنیم. بروکراسی‌های پیچیده نمی‌گذارند مردم حرکت کنند. بروکراسی هم زنجیری است که باید روزی آن را پاره کرد. دست ما به سوی کار‌شناسان صاحب نظران برنامه‌ریزان دراز است و . مطمئن هستیم در کنار یکدیگر قادریم گره‌ها را باز کنیم.

ایلنا

با حضور رییس جمهور انجام شد

افتتاح همزمان 138 طرح مصوب سفرهای رییس‌جمهوری به استان‌ها

بهره برداری از 138 پروژه مصوب سفرهای رییس‌جمهوری به استان‌های کشور، روز سه شنبه و به طور همزمان در مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری آغاز شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، این طرح ها در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار گرفتند.

از مجموع این 138 طرح، هفت طرح به صورت ویدئو کنفرانس و با دستور رییس‌جمهوری افتتاح خواهند شد. پروژه آزادراه همدان – ساوه، پروژه چهارخطه کردن محورهای– نورآباد – کوهدشت، پروژه راه سراوان – سنگر – سیاهکل، پروژه سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی استان فارس، پروژه گازرسانی به 23 روستای استان زنجان، پروژه بهسازی راه اصلی بوشهر – گناوه – دیلم – هندیجان و ‌پروژه بهسازی راه اصلی نایین – انارک – خور – طبس، پروژه‌هایی هستند که با صدور دستور دکتر روحانی، بهره‌بردای از آنها به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

همچنین در این مراسم عملیات اجرایی طرح‌های آبیاری و زهکشی 550 هزار هکتار از اراضی خوزستان و ایلام و 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان نیز برای حاضران پخش خواهد شد.

وی گفت: رکود و نا موفق بودن تولید تقصیر قاچاق کالا توسط دستگاه فاسدی است که نام آن را نمی برم

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid