محل تبلیغ شما
خروج شهرزاد میرقلی‌خان بازرس ویژه سیما

تاریخ خبر: 1394/11/19

خروج شهرزاد میرقلی‌خان بازرس ویژه سیما

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

خروج ناگهانی کارمند سرافراز از کشور/ اقامت بازرس ویژه صداوسیما در عمان

به گزارش ایلنا، شهرزاد میرقلی‌خان که با انتصاب محمد سرافراز به ریاست صداوسیما، به‌همراه وی از امور بین‌الملل شبکه پرس تی‌وی به جام جم رفت و عهده‌دار مسئولیت کلیدی بازرس ویژه رییس صداوسیما بود؛ نیمه دی‌ماه بصورت ناگهانی از کشور خارج و به مسقط پایتخت عمان رفت.

با گذشت دوهفته از خروج بازرس ویژه سرافراز از کشور، مدیریت ارشد این سازمان دچار بحرانی جدی شده است. میرقلی‌خان در صفحه فیس‌بوک خود مسقط را به‌عنوان محل اقامت خود معرفی کرده است.

گفته می‌شود خروج ناگهانی وی به دنبال جلسه‌ای با برخی نهادها بوده است.

رسانه‌های رسمی سال ٢٠٠٧ خبر از محکومیت شهرزاد قلی خانی به‌دلیل خرید دوربین با کاربرد دید در شب برای دولت ایران داده بودند و وی سال ٢٠١٢ پس از آزادی به ایران بازگشته و به‌عنوان مدیر روابط عمومی و بین‌الملل پرس تی‌وی منصوب شده بود.

شهرزاد میرقلی‌خان که با انتصاب محمد سرافراز به ریاست صداوسیما، به‌همراه وی از امور بین‌الملل شبکه پرس تی‌وی به جام جم رفت و عهده‌دار مسئولیت کلیدی بازرس ویژه رییس صداوسیما بود نیمه دی‌ماه بصورت ناگهانی از کشور خارج و به مسقط پایتخت عمان رفت.

به گزارش ایران خبر،با گذشت دوهفته از خروج از كشور بازرس ويژه سرافراز، مديريت ارشد اين سازمان دچار بحراني جدي شده است. خانم میرقلی‌خان در صفحه فیس‌بوک خود مسقط را بعنوان محل اقامت خود معرفی کرده است.


 ایران خبر اضافه می کند؛,وی شهروند ایرانی است که به اتهام دست داشتن در صدور غیرقانونی تجهیزات نظامی از جمله ۳۰۰۰ دوربین دید در شب در سال ۲۰۰۷ بازداشت شد.او در ۷ اوت ۲۰۱۲ از زندانی در ایالات متحدهٔ آمریکا آزاد شد.
تسنیم: وی در موسسه بازداشتگاهی فدرال در دنبوری شرایط غیرقابل تصوری را تجربه کرد.در این بازداشتگاه به همجنس‌بازان اجازه داده می‌شد در انظار عمومی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.کف حمام این بازداشتگاه پر از «کرم‌های سیاه» بود.

شهرزاد میرقلی‌خان، بانوی ایرانی که از سال 2007 تا 2012، 5 سال از عمر خود را در زندانی در امریکا به سر برد، می‌گوید زندانیان در این کشور به طور نظام‌مند از خدمات و مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی محروم هستند.

در ششمین قسمت از مستند پرس تی‌وی با عنوان «خاطرات یک شاهد، در داخل زندان‌های فدرال امریکا» که میرقلی‌خان 36 ساله در آن به بیان مصائب خود می‌پردازد از بی‌توجهی مقام‌های زندان به درد ستون فقرات این شهروند ایرانی سخن به میان آمده است.

وی افزود: 14 روز بعد از این‌که برای اولین بار درباره مشکلات خود با نگهبانان زندان صحبت کرد، به یک مرکز مراقبت‌های پزشکی اعزام شد.

میرقلی‌خان تاکید کرد در زندان با مشکلات تنفسی، سینه درد و درد کیسه صفرا دست و پنجه نرم کرده بود. یک بار «به اشتباه» به یک مرکز بازداشتگاهی دیگر در جرجیا منتقل شد که از مرکز بازداشتگاهی فدرال میامی «11 ساعت»  فاصله داشت.

میرقلی‌خان خاطرنشان کرد: وی در موسسه بازداشتگاهی فدرال در دنبوری شرایط غیرقابل تصوری را تجربه کرد.

به گفته وی کف حمام این بازداشتگاه پر از «کرم‌های سیاه» بود.

میرقلی‌خان افزود: در این بازداشتگاه به همجنس‌بازان اجازه داده می‌شد در انظار عمومی با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

این بانوی ایرانی به اتهام تلاش برای قاچاق عینک‌های دید در شب به ایران بازداشت شده بود.

محمود سیف، همسر سابق میرقلی‌خان، به تلاش برای صادرات عینک‌های دید در شب از اتریش به ایران متهم شده بود. میرقلی‌خان در قسمت قبلی این مستند درباره همراهی خود با سیف در اتریش به عنوان مترجم در سال 2004 توضیحاتی ارائه کرد.

به گفته میرقلی‌خان، وی به درخواست دولت امریکا در وین، پایتخت اتریش دستگیر شد و پیش از این‌که در پی ناکامی دولت امریکا در ارائه مدرکی دال بر مجرم بودن خود آزاد شود، 28 روز در یک بازداشتگاه مخوف در وین زندانی شده بود.

وی سپس در امریکا بازداشت و در غیاب همسرش از سوی یک دادگاه فدرال در فلوریدا به 5 سال حبس محکوم شد.

 
فارس: شهرزاد میر قلی خان، شهروند ایرانی که به مدت پنج سال در زندان های آمریکا در بازداشت بود، لحظاتی پیش وارد تهران شد.

شهرزاد میرقلی‌خان شهروند ایرانی زندانی در آمریکا که به مدت 5 سال در زندان‌های این کشور در بازداشت بود و چهارشنبه هفته گذشته آزاد شد، پس از توقف کوتاهی در کشور عمان، لحظاتی پیش به کشور بازگشت.

شهرزاد میرقلی‌خان به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت، اما در سفری به قبرس در سال 1386 توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به 5 سال حبس در آمریکا محکوم و در 19 دسامبر 2007 در آمریکا زندانی شد.
 


 
 
خبرگزاری فارس: روزنامه جام جم امروز مصاحبه‌ای با «محمد سرافراز» رئیس رسانه ملی منتشر کرده که متن کامل آن در ادامه می‌آید:

با توجه به تبعیض بودجه رسانه ملی در لایحه 59 و عملیات روانی علیه صداوسیما در چندماه اخیر، رئیس سازمان صداوسیما پیش‌بینی کرد که با نزدیک شدن به انتخابات مجلس و خبرگان رهبری این هجمه به صورت چندلایه شکل و ابعاد تازه‌تری به خود بگیرد. دکتر محمد سرافراز در گفت‌و‌گوی اختصاصی با روزنامه جام‌جم به سوالاتی درباره بودجه سازمان صدا و سیما و همچنین عملیات روانی و برخی حاشیه‌سازی‌ها علیه رسانه ملی پاسخ داد.

آقای دکتر، انتشار جدول افزایش بودجه نهادهای فرهنگی در روزهای اخیر، بازتاب‌های متعددی داشته، برداشت شما از افزایش یک درصدی بودجه رسانه ملی در لایحه بودجه 95 چیست و به نظرتان چقدر دولت به وعده‌هایش در این زمینه پایبند بوده است؟

متاسفانه باید بگویم رشد منفی بودجه سازمان صداوسیما به عنوان قرارگاه خط مقدم جنگ نرم کشور در لایحه بودجه 95 نشان داد که دولت به‌رغم وعده‌های داده شده به مراجع عالی کشور به تعهداتش عمل نکرده است. بدون شک این کاهش بودجه بر سیاست‌های سازمان صداوسیما در رقابت با رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاثیر نامطلوبی دارد. از طرفی برخلاف سایر دستگاه‌ها که بین حقوق و دستمزد کارکنان با هزینه‌های جاری‌شان تخصیص جداگانه وجود دارد در بودجه رسانه ملی حقوق و دستمزد کارکنان در دل هزینه‌های جاری دیده شده است.

علاوه بر این‌که کاهش بودجه عمرانی سازمان صدا و سیما و همین‌طور صفر شدن بودجه ارزی رسانه ملی به اهداف و سیاست‌های سازمان لطمه می‌زند و تولید سریال‌های فاخر مذهبی و تاریخی، در اختیار داشتن ماهواره مستقل، توسعه فرستنده‌های دیجیتال، شبکه‌های و HD‌توسعه سیگنال‌رسانی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. بنابراین توجیه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری در تشریح علل افزایش فوق‌العاده بودجه سایر نهادهای فرهنگی زیرمجموعه دولت در مقایسه با رشد منفی بودجه صدا و سیما غیرکارشناسی است.

برخی افزایـش بودجـه سایر دستگاه‌های فرهنگی مانند افزایش حدود 70 درصدی بودجه وزارت ورزش وجوانان را به المپیک ریو نسبت می‌دهند، نظر شما چیست؟

درست است، اما پخش این رویداد ورزشی به عهده رسانه ملی است و خرید حق‌پخش هم هزینه زیادی می‌طلبد. از طرفی در حالی که دولت برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اعتبارات مناسبی را در اختیار وزارت کشور قرار داده، به درخواست‌های سازمان صدا و سیما که وظیفه سنگین و حساس اطلاع‌رسانی انتخابات، تبیین، ترویج و تهییج این رویداد مهم را برعهده دارد وقعی ننهاده است. به نظر من، رشد یک درصدی بودجه رسانه ملی ناشی از نگاه حزبی، سلیقه‌ای، بخشی‌نگری، غیرملی و کاملا غیرمنصفانه است که چنین نگاهی به صدا و سیما شایسته رویکرد ملی دولت نیست.

رشد یک درصدی بودجه رسانه ملی تولید سریال‌های فاخر مذهبی و تاریخی، در اختیار داشتن ماهواره‌ مستقل، توسعه فرستنده‌های دیجیتال، شبکه‌های HD و توسعه سیگنال‌رسانی را با مشکل روبه‌رو می‌کند

آقای دکتر، به نظر شما ریشه‌ها و علل عملیات روانی علیه رسانه ملی اعم از موضوعاتی نظیر شایعه‌پراکنی مبنی بر اختلاف با معاونان سازمان یا سایر موضوعات مشابه چیست؟

از آنجا که سازمان صداوسیما قرارگاه خط مقدم جنگ نرم است و از طرفی دشمنان نظام در داخل و خارج با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه‌ای سعی در تاثیرگذاری بر افکار عمومی را دارند، بنابراین ضربه زدن به رسانه‌ ملی و تخریب آن از اولویت‌های اصلی دشمنان محسوب می‌شود. یکی از علل عملیات روانی علیه رسانه ملی به انتخابات وجایگاه تاثیرگذار و منحصر به فرد رسانه ملی در این رویداد مهم مربوط است .برخی از تاثیرگذاری زیاد صداوسیما نگران هستند، ‌از این‌رو با طراحی عملیات روانی و تخریب سازمان سعی می‌کنند ضریب تاثیرگذاری آن را کاهش دهند. طراحان عملیات روانی با انتشار اخبار کذب و بی‌پایه در مورد سازمان سعی می‌کنند فضای منفی علیه رسانه ملی ایجاد کنند و اوضاع را به هم ریخته جلوه دهند. به نظر من، هدف نهایی طراحان عملیات روانی صرفا صداوسیما نیست بلکه در اصل آنها به دنبال آسیب زدن به نظام هستند، به عنوان مثال می‌توانم به قتل‌های زنجیره‌ای اشاره کنم، تفسیر من این است که طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی نظیر موضوع قتل‌های زنجیره‌ای در اصل اهداف بزرگ‌تری را دنبال می‌کنند که البته ابعاد چندلایه آن بعدها روشن می‌شود. از سوی دیگر، برخی افراد دخیل در عملیات روانی علیه رسانه ملی کسانی هستند که سابقه امنیتی دارند و با دسترسی به اطلاعات کار عملیات روانی خود را علیه سازمان صداوسیما پیش می‌برند که البته سرنخ‌های آنها شناسایی شده و دستگاه‌های مسئول پیگیر قضیه تا شناسایی کامل آن هستند.

از جمله این عملیات روانی به خانم شهرزاد میرقلی‌خان مربوط است که منجر به شایعات زیادی در سطح شبکه‌های اجتماعی نسبت به سازمان صداوسیما شده است، دراین باره چه نظری دارید؟

خانم میرقلی‌خان که سابقه پنج سال زندان در آمریکا، به علت قصد خرید دوربین دید در شب را داشت، به توصیه نهادهای امنیتی و سابقه کار رسانه‌ای همکاری خود را با شبکه پرس‌تی‌وی آغاز کرد. برخورد دستگاه قضایی آمریکا باوی ناعادلانه بود و پیگیری حقوقی صدور چنین حکمی از سوی دادگاه‌های آمریکا ضرورت داشت. وی پنج سال محکومیت زندان را در حالی گذراندکه در جلسه خرید دوربین تنها به‌عنوان مترجم حضور داشت، اما به دلیل برخورد ناعادلانه دستگاه قضایی آمریکا آسیب‌های زیادی دید که به درخواست ما و با هدف افشای ماهیت ضدانسانی رفتار و کردار آمریکا، تمام اتفاقات رخ داده را در قالب کتابی به زبان انگلیسی تشریح کرد. این کتاب به صورت زندگینامه ایشان است اما بخش عمده‌ای از آن به رفتار دولت آمریکا در زندان‌های این کشور اختصاص دارد. وی در سه سالی که با رسانه ملی همکاری داشت، اجرای امور محوله را با دقت، سرعت و امانتد‌اری به سرانجام می‌رساند.

پس چرا از ایران خارج شد؟

عوامل یک دستگاه امنیتی با فراخواندن وی و بیان این‌که چرا کتاب چاپ کرده یا چرا با رسانه‌ها مصاحبه کرده است، از خانم میرقلی‌خان خواستند کشور را ترک کند. چنین برخوردی با ایشان غیرمنطقی بود چون کتاب نوشته شده سند محکومیت آمریکاست، وی به توصیه‌ ما کتاب نوشت چون بسیاری از زندانیان در آمریکا جرات نگارش آنچه را برآنها گذشته است، ندارند لذا این آقایان بایستی توضیح دهند چرا با ایشان چنین برخوردی داشته‌اند. ابتدا اتهام مضحک جاسوسی زدند و بعد که مدرک نداشتند، حرف خود را پس گرفتند. اتهامات و برچسب‌هایی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد وی مطرح شده مانند جاسوسی، اختلاس، نفوذی و داشتن روابط نامشروع ناشی از بداخلاقی است، دیگر اتهامی نبود که به ایشان نچسبانده باشند چنین برخورد و برجسته‌سازی آن در سطح برخی رسانه‌ها نشان می‌دهد طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی پروژه ویژه‌ای را در دست اقدام دارند این در حالی است که با گذشت یک ماه از موضوع و حتی برخوردهای غیرقانونی نظیر به سرقت بردن لپ‌تاپ و عکس‌های شخصی ایشان و عدم ارائه پاسخ قانع‌کننده و حتی ندادن یک برگ توضیح از سوی نهادهای ذی‌ربط لازم دانستم توضیحاتی را در این خصوص ارائه کنم.
 

 

خبرآنلاین نوشت: شهرزاد میرقلی‌خان، بازرس ویژه رئیس صداوسیما که چندی پیش از ایران خارج شد فیلمی از خود ساعتی قبل از خروج از کشور و در مسیر فرودگاه ضبط کرده و درفضای مجازی گذاشته است. او در این فیلم اظهار می‌کند که برای همیشه ایران را ترک می‌کند. شهرزاد میرقلی‌خان مدعی شده با یکی از اعضای خاندان سلطنتی عمان به نام خالد سعید ازدواج کرده است. شهرزاد میرقلی‌خان پیش از این به‌عنوان تنها زن ایرانی که به جرم خرید دوربین دید در شب برای ایران در اتریش بازداشت و محاکمه شد، با سپری کردن دوران محکومیت و پس از آزادی با ترفندی به آمریکا کشانده شده و در آمریکا بازداشت و به زندان گوآنتانامو منتقل شده بود.

به گزارش ایران خبر، رئیس سازمان صدا و سیما درباره خروج شهرزاد میرقلی‌خان از کشور که گفته می‌شود بازرس ویژه صدا و سیما بوده است، توضیحاتی را ارائه کرد.

 محمد سرافراز در گفتگویی تصریح کرد: خانم میرقلی‌خان که سابقه پنج سال زندان در آمریکا به علت قصد خرید دوربین دید در شب را داشت، به توصیه نهادهای امنیتی و سابقه کار رسانه‌ای همکاری خود را با شبکه پرس‌تی‌وی آغاز کرد.

وی ادامه داد: برخورد دستگاه قضایی آمریکا با وی ناعادلانه بود و پیگیری حقوقی صدور چنین حکمی از سوی دادگاه‌های آمریکا ضرورت داشت. وی پنج سال محکومیت زندان را در حالی گذراند که در جلسه خرید دوربین تنها به‌عنوان مترجم حضور داشت اما به دلیل برخورد ناعادلانه دستگاه قضایی آمریکا آسیب‌های زیادی دید که به درخواست ما و با هدف افشای ماهیت ضدانسانی رفتار و کردار آمریکا، تمام اتفاقات رخ‌داده را در قالب کتابی به زبان انگلیسی تشریح کرد. این کتاب به صورت زندگینامه ایشان است اما بخش عمده‌ای از آن به رفتار دولت آمریکا در زندان‌های این کشور اختصاص دارد.

رئیس سازمان صداوسیما گفت: وی در سه سالی که با رسانه ملی همکاری داشت، اجرای امور محوله را با دقت، سرعت و امانتد‌اری به سرانجام می‌رساند.

سرافراز اظهار کرد: عوامل یک دستگاه امنیتی با فراخواندن وی و بیان اینکه چرا کتاب چاپ کرده یا چرا با رسانه‌ها مصاحبه کرده است، از خانم میرقلی‌خان خواستند کشور را ترک کند. چنین برخوردی با ایشان غیرمنطقی بود چون کتاب نوشته‌شده سند محکومیت آمریکاست. وی به توصیه‌ ما کتاب نوشت چون بسیاری از زندانیان در آمریکا جرات نگارش آنچه را بر آنها گذشته است، ندارند؛ لذا این آقایان بایستی توضیح دهند چرا با ایشان چنین برخوردی داشته‌اند. ابتدا اتهام مضحک جاسوسی زدند و بعد که مدرک نداشتند، حرف خود را پس گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: اتهامات و برچسب‌هایی که در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد وی مطرح شده مانند جاسوسی، اختلاس، نفوذی و داشتن روابط نامشروع، ناشی از بداخلاقی است. دیگر اتهامی نبود که به ایشان نچسبانده باشند. چنین برخورد و برجسته‌سازی آن در سطح برخی رسانه‌ها نشان می‌دهد که طراحان عملیات روانی علیه رسانه ملی پروژه ویژه‌ای را در دست اقدام دارند. این در حالی است که با گذشت یک ماه از موضوع و حتی برخوردهای غیرقانونی نظیر به سرقت بردن لب‌تاپ و عکس‌های شخصی ایشان و عدم ارائه پاسخ قانع‌کننده و حتی ندادن یک برگ توضیح از سوی نهادهای ذی‌ربط، لازم دانستم توضیحاتی را در این خصوص ارائه کنم.

 

شهرزاد میرقلی خان، زن ایرانی به اتهام مشارکت در خرید دوربین‌های دید در شب (که در بسیاری از فروشگاه‌های شکار در کشورهای اروپایی یافت می‌شود) در اتریش دستگیر شد و پس از محاکمه و سپری کردن دوران محکومیت خود، با ترفندی توسط سرویس‌های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شده و در آنجا به همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود، مجدداً محاکمه و به 5 سال حبس محکوم شد.
در ادامه گزیده ای از گفتگوی سایت مشرق با شهرزاد میرقلی‌خان چند ماه قبل از آزادی می آید: 

 • اگر الان شما امکان بیابید و بیایید به زندان های آمریکا سر بزنید می بینید که بسیاری از زن هایی که اینجا زندانی هستند کسانی اند که بی گناه دستگیر شده اند تا طعمه قرار بگیرند که مثلا شوهرشان را تحویل دولت آمریکا بدهند. الان به عنوان مثال یک زن سنگاپوری اینجا هست که شوهر او نیز متهم به تهیه لوازم چرخبال برای ایران است. در آمریکا قانونی هست که می گوید اگر کسی به اندازه یک کلمه از موضوعی که در قوانین آمریکا تخلف یا جرم محسوب می شود اطلاعی داشته است و به دولت اطلاع نداده متهم و محکوم است.
   
 • دولت آمریکا ادعا دارد که شوهر سابق من آقای محمود سیف برای دولت ایران کار می کند و اینها من را بازداشت کرده و طعمه قرار داده اند تا وی را از ایران بیرون کشیده و او را دستگیر کنند. اینها از من خواسته اند که من اینجا علیه آقای سیف و دولت ایران اعترافاتی انجام دهم و از سوی دیگر کاری کنم که شوهر سابقم از ایران خارج شود تا دولت آمریکا به منظور خود برسد.
 •  اصلا این کار در دولت آمریکا به یک رویه و روال تبدیل شده است که یک نفر را می گیرند و حتی می ربایند می آورند اینجا به زندان می اندازند و به او می گویند که اگر این اتهامات را که ما علیه تو مطرح می کنیم را قبول نکنی ما تو را مثلا 80 سال حکم زندان برایت صادر می کنیم تا در زندان بپوسی و از بین بروی و او را تحت فشار می گذارند تا این افراد بیایند و برای اینکه از زیر بار روانی این مسائل خلاص شوند بروند و با دولت آمریکا همکاری کنند و اتهامات مطرح شده از سوی آنها را قبول نمایند که این خود آغاز ماجرایی تازه خواهد بود.
 • من البته از ابتدا هم هر چه اینها بر من فشار آوردند حاضر به همکاری با آنها نشدم و گفتم که من با شما همکاری نمی کنم و اگر می گویید شوهر سابق من کاری کرده است بروید و او را بازداشت کنید. من مخفی کاری بلد نیستم و اگر می گویید که من شاهد به اصطلاح تخلفات شوهر سابقم بوده ام خوب اشکالی ندارد من هر چه دیده ام را روی کاغذ می آورم و بعد شما اگر راست می گویید بر اساس اعترافات من عمل کنید. خوب مستقیم بروید سراغ شوهر سابق من. چرا آمده اید من را دستگیر کرده اید و بعد هم دائما از من می خواهید که مخفیانه با شما همکاری کنم و جاسوس بازی در بیاورم و با فریب و نیرنگ شوهر سابقم را از ایران خارج کنم به اینجا بکشانم تا شما او را بازداشت کنید و هر چه علیه او مطرح می کنید هم تایید کنم و بگویم که من شاهد همه اینها بوده ام.
 • اینها نمی آیند شما را بزنند و آشکارا کسی را شکنجه کنند اما به عنوان مثال من را از ساعت چهار صبح می بردند در سلول های انفرادی که باید زندانی در آنها منتظر بماند تا به دادگاه برود و در این سلول ها عرض نشیمن گاه صندلی که برای شما قرار داده اند کمتر از 20 سانتیمتر است و دمای هوای این سلول ها نیز در بهترین حالت 10 درجه سانتیگراد بالای صفر است و زندانی را با یک لباس نازک و نامناسب داخل این سلول می گذارند که فرد در آن تقریبا فریز می شود. اصلا از سرما و نشستن روی یک صندلی که کلا 20 سانتیمتر نشیمن گاه دارد خود به خود ستون فقرات فرد به هم می پیچد. از ساعت چهار تا هفت و نیم صبح من را در چنین محیطی نگه می داشتند و بعد تازه ساعت هفت و نیم صبح زنجیرهای سنگین دور کمر و پاهای زندانی می بستند تا او را به دادگاه ببرند. برای من هر بار که می خواستند مرا به دادگاه ببرند این زنجیرهای سنگین را چنان محکم می بستند که من هر بار که به دادگاه می رفتم و باز می گشتم تمام نقاط بدنم که زنجیر به آنها بسته شده بود از دست و پا گرفته تا کمر همه خونین و مالین بود جوراب های من در پاهایم پاره می شد تا دوباره به زندان بازگردم.
 • اولا که مرا بدون دلیل یکبار فرستادند به یک زندان دیگر آن هم با یک اتوبوس که فقط هم من داخل آن بودم و در حین انتقال هم باز با زنجیر مرا بسته بودند آن هم خیلی محکم. این نقل و انتقال خیلی به من فشار وارد کرد. وقتی هم برگشتم مسئولان زندان بدون دلیل از من خواستند که کمدی را که مواد غذایی ام را داخل آن نگهداری می کردم عوض کنم و مرا مجبور کردند که خودم این کمد را از طبقه پایین به طبقه بالا برده، عوض کنم و بازگردانم که این کار به شدت به کمر من آسیب رساند و من از شدت درد فریاد می زدم اما اینها به من اجازه رفتن نزد دکتر ندادند و 11 روز مانع از آن شدند که من حتی یک سی تی اسکن از کمرم انجام دهم. بعد از 11 روز هم وقتی من خیلی بی تابی کردم به من گفتند که برو و تست حاملگی بده. شما تصور کنید در زندانی که همه زن هستند حالا بماند از اتفاقاتی که آنجا می افتاد چگونه این تصور منطقی به نظر می آید که درد کمر من ناشی از حاملگی باشد. خیلی در زندان از این بلاها بر سر من آورده اند. شکنجه ها دیگر به شکل قدیمی نیست و اینها به این طرق مرا شکنجه می دهند.
 • من درخواست تجدیدنظر دارم ولی ببینید سیستم قضایی و وضعیت حاکم بر دادگاه های آمریکا از بیخ و بن و از ریشه خراب است. ببینید اینجا اف بی آی می آید یک پرونده برای کسی درست می کند و یک دادگاه فرمالیته به صورت علنی برگزار می کنند اما قبل از اینکه شما به دادگاه بروید حکم دستوری از اف بی آی روی میز قاضی هست و اصلا برای او مشخص شده که اگر زندانی می خواهد از خود دفاع کند چقدر وقت دارد و چه اتفاقاتی باید در دادگاه رخ دهد. ببینید اینجا همه چیز نمایش است و سناریوی آن از قبل تهیه و تدوین شده است.
 • من از مقامات دولتی تقاضا دارم که توجه کنند به این نکته که وضعیت پرونده من در حال حاضر یک فرصت فوق العاده طلایی برای دولت ایران است تا به دنیا و جهانیان نشان دهد که دولت آمریکا چگونه برای افراد بی گناه پرونده سازی کرده و علیرغم سر دادن دفاع از حقوق بشر اما بدیهی ترین حقوق افراد را نادیده می گیرد.
 • به نظرم الان فرصت مناسبی است تا دولت جمهوری اسلامی نیز از آن استفاده کرده و به افکار عمومی جهانی نشان دهد که دولت آمریکا چگونه همه را جاسوس می بیند.
 • رسانه ها و مقامات باید از این فرصت استفاده کرده و به همه نشان دهند که دولت آمریکا چگونه سعی دارد با گرفتار کردن من در زندان از من بر علیه کشورم اعترافاتی گرفته و با آنها علیه ایران تبلیغات نماید.من از دولت کشورم درخواست دارم که پرونده من را در محاکم قضایی بین المللی مطرح کرده و دولت آمریکا را بابت دروغ هایی که به من و کشورم بسته است و به خاطر مظالمی که به من به جرم آنچه مرتکب نشده ام وارد آورده است محاکمه کند و مجالی فراهم کنند تا دنیا واقعیت دولت ایالات متحده و چهره بی نقاب این کشور را ببیند.
 • حرف‌های خانم بازرس ویژه رئیس صداوسیما قبل از خروج از کشور 

  چند رسانه‌ای > فیلم - پس از انتشار خبر خروج ناگهانی خانم شهرزاد میرقلی‌خان بازرس ویژه سرافراز -رئیس سازمان صداوسیما- از ایران، فیلم سلفی عجیبی از او در فضای مجازی دست به دست می‌شود!

   به گزارش ایسنا، در این فیلم که ظاهراً ساعتی قبل از خروج وی از کشور و در مسیر فرودگاه ضبط شده، خانم بازرس ویژه رئیس صداوسیما ادعا می‌کند که به وی گفته شده ظرف چند ساعت باید ایران را ترک کند. وی اظهار می‌کند که برای همیشه ایران را ترک می‌کند.

   

  به گزارش پارسینه، سرافراز پس از آنکه شهرزاد قلی‌خان از کشور خارج شد، با تغییر ساختار صداوسیما، قائم مقام فنی را که با بازرس ویژه‌اش اختلاف داشت تغییر داده و جایگزینش را به معاونت تنزل داد.

  شهرزاد میزقلی‌خان مدعی شده با یکی از اعضای خاندان سلطنتی عمان به نام خالد سعید ازدواج کرده است.

  برخی رسانه‌ها که از حامیان شهرزاد میرقلی‌خان به عنوان نماد استکبارستیزی بودند، در برخورد با خروج ناگهانی او از ایران به مقصد عمان، سکوت کرده و کل این خبر و حواشی آن را بایکوت کرده‌اند!

  شهرزاد میرقلی‌خان پیش از این به‌عنوان تنها زن ایرانی که به جرم خرید دوربین دید در شب برای ایران در اتریش بازداشت و محاکمه شد، با سپری کردن دوران محکومیت و پس از آزادی با ترفندی به آمریکا کشانده شده و در آمریکا بازداشت و به زندان گوانتانامو منتقل شده بود.

  ویدئوی فوق، فیلمی است که میرقلی‌خان از خودش منتشر کرده است

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
شهروز   1395/5/18 19:20:59

سخنگوی قوه قضاییه درباره مسئله دو تابعیتی بودن شهرزاد میرقلی‌خان گفت که این موضوع مشخص نیست.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره حاشیه‌های صداوسیما و مصاحبه سرافراز درباره ماجرای شهرزاد میرقلی خان و یادداشت رییس شبکه جام جم گفت: تا الان گزارش رسمی از سوی سازمان سیما و اطلاعات به دستگاه قضایی منتقل نشده است. به همین دلیل در حد مدعی العموم هم وارد نشده است. درباره اینکه فرد دو تابعیتی بوده یا خیر، چون پرونده‌ای تشکیل نشده امکان پاسخ نیست.