محل تبلیغ شما
واکنش نقدی به سفر اروپایی روحانی

تاریخ خبر: 1394/11/11

واکنش نقدی به سفر اروپایی روحانی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: رخدادهای سفر رم و فرانسه خنجری بر پیکر اقتصاد مقاومتی بود، زیرا این اقدامات بر ضد اقتصاد مقاومتی است و در صورت استمرار آنها باید دانشگاه‌های فنی کشور را تعطیل کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در مراسم افتتاحیه نخستین کارگاه آینده‌پژوهی جنگ نرم که به همت سازمان بسیج اساتید در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با تاکید بر اینکه ایران اسلامی با معضل نفوذ مواجه است، تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مورد این خطر به ملت تذکر داده‌اند، ماهیت این خطر استفاده از روش‌های مختلف برای تضعیف نظام اسلامی است اما تاکنون دشمن در هیچ روشی به نتیجه نرسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه شیوه برخورد دشمن در مسئله نفوذ تغییر کرده است، اضافه کرد: آمریکا از ترفندهای مختلف برای تضعیف نظام اسلامی استفاده کرده است اما توطئه‌های او اثری نداشته و بر اساس گفته رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور تاثیر تحریم‌ها بر ایران کاهش یافته است.
 
رئیس سازمان بسیج سازمان مستضعفین خاطرنشان کرد:‌ تحریم‌ها دولت و نظام اسلامی را به تسلیم کردن وادار نکرده است به همین علت دشمن از روش تحریم‌ پرهیز و برای رسیدن به اهداف خود از روش دوستی استفاده می‌کند.
 
وی از خصلت‌های روحیه استکباری یاد کرد و گفت: بعد از برجام چهار قانون مخالف نظام اسلامی مصوب شده و اکنون 11 قانون دیگر در کنگره آمریکا در حال تصویب است، یکی از این قانون‌ها تصویب بودجه چند میلیون دلاری برای ایجاد دموکراسی در ایران است که عزم جدی آمریکا برای تضعیف ایران اسلامی را نشان می‌دهد.
 
نقدی با بیان اینکه آمریکا 46 میلیارد دلار از سرمایه بلوکه شده ایران را به بهانه غرامت تفنگ‌داران کشته شده در لبنان برداشت کرده است، تصریح کرد: تحریم‌ها لغو نشده بلکه  120 یا 180 روز تعلیق شده است و رئیس جمهور آمریکا می‌تواند در هر زمانی تصمیم خود را تغییر دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه خوی استکباری افراد آمریکایی مانع ابراز محبت مناسب آنها به ایرانی‌ها می‌شود، اظهار کرد: نفوذ در ابعاد مختلف تعریف می‌شود که یکی از این ابعاد نفوذ فردی با استفاده از نقاط ضعف مادی و تفکرات دنیاطلبانه است.
 
نقدی یادآور شد: یکی از افراد دستگیره شده توسط سپاه خانم جاسوسی بود که با عنوان خبرنگار اهداف سازمان‌های اطلاعاتی را دنبال می‌کرد و طی سه ماه در بیروت آموزش‌های لازم را سپری کرده بود به همین علت آمریکا تلاش بسیاری برای آزادی او انجام داد.
 
وی با اشاره به اینکه استکبار با نفوذ فردی به خانه برخی از شخصیت‌های ناآگاه جامعه اسلامی دسترسی دارد، مطرح کرد: آمریکا برای آزادی گروگان‌ها یک میلیارد و 700 میلیون دلار پول سال 59 که طی 36 سال هیئت‌های دیپلماسی و حقوقی نتوانستند بازگردانند را پرداخت و تحریم بانک سپه را لغو کرد در صورتی که برخی تلاش می‌کنند این دستاورد را به مذاکرات نسبت دهند.
 
وی با تاکید بر اینکه دشمن در نفوذ جریانی به دنبال القای باورهای نادرست است، عنوان کرد: دشمن در این نفوذ با استفاده از سازمان‌های اطلاعاتی، موسسات مردم نهاد از جمله دفاع از زنان، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و محیط زیست را ایجاد کرده تا با حضور در عرصه‌های مختلف به دنبال القای تفکرات خود باشد.
 
نقدی افزود: برخی از موسسات دلسوز ملت ایران نیستند که کارگروه‌های آموزش مدیریت را در کشور برگزار کنند بلکه این افراد با استفاده از بودجه نظام به دنبال نفوذ در کشور و رسیدن به اهداف خود هستند، این سازمان‌ها تغییر باورهای ملت را دنبال می‌کنند تا تفکر دولت آمریکا در ایران نهادینه شود.
 
وی از وضعیت نفوذ فردی و جریانی در ایران اسلامی یاد کرد و افزود: اکنون نفوذ در ایران رخ‌ داده است و اینکه برخی از افراد ساعاتی بعد از سخنان رهبری خلاف ایشان سخن می‌گویند، نمونه‌ای از نفوذ است.
 
نقدی رسیدن به مادیات دنیوی را عامل اصلی افزایش نفوذ‌گران در ایران اسلامی دانست و ادامه داد: اگر شخصیت‌های دنیاطلب مسئولیت‌های کشور را بر عهده داشته باشند مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد می‌شود؛ بر اساس گفته یکی از نمایندگان مجلس 6 نفر از اعضا کابینه دولت ثروتی بیش از هزار میلیارد تومان دارند، این افراد با این حجم از ثروت وقتی برای خدمات‌رسانی به مردم ندارند و امام خمینی(ره) نسبت به این خطر هشدار داده بودند.
 
وی با بیان اینکه افراد قدرت‌طلب به دنبال تکیه کردن به کدخدای منطقه هستند، خاطرنشان کرد: تربیت دانشجویان بر اساس علوم انسانی غربی سبب شده است جامعه نفوذ را پذیرا باشد.
 
نقدی خاطرنشان کرد: وزیر خارجه ایران اسلامی علوم غربی را آموخته به همین علت همانند وزرای خارجه دیگر کشورهای غربی عمل می‌کند و علمی که از آن تحلیل امام راحل(ره) و رهبر انقلاب اسلامی برخاسته به او آموخته نشده است به همین علت نفوذ به راحتی در کشور رخ می‌دهد و وقتی که از حرکت بر مبنای ایمان به وعده‌های خداوند سخن می‌گوییم به ما می‌خندند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ملت باید بسترهای نفوذ در نظام اسلامی را از بین ببرند، اضافه کرد: با وضعیت کنونی دانشگاه‌ها اندیشمند سازگار جای اندیشه جهادگر را می‌گیرد.
 
وی با تاکید بر اینکه تغییر باورها اولویت اصلی نقشه‌های دشمن است، تصریح کرد: افراطی بودن بسیج، رسیدن به رفاه با استفاده از سبک زندگی غربی، پیشرفت علمی، فنی و اقتصادی ایران در گرو رابطه با آمریکا، تغییر رویکرد و اهداف آمریکا گزاره‌های القایی دشمن در جامعه اسلامی است که برای گسترش آنها در تفکرات مردم اقدامات روانی و عملیاتی از جمله اسیدپاشی و حمله به سفارت عربستان را انجام می‌دهند.
 
نقدی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تغییر نکردن هویت آمریکا یاد کرد و ادامه داد: رخدادهای سفر رم و فرانسه خنجری بر پیکر اقتصاد مقاومتی است زیرا این اقدامات بر ضد اقتصاد مقاومتی و در صورت استمرار آنها باید دانشگاه‌های فنی کشور را تعطیل کنیم.
 
وی فروش نفت خام و خرید مصنوعات را از اقدامات مذکور برشمرد و با اشاره به اقدامات فرانسه در طول 36 سال اخیر برای تضعیف نظام اسلامی، گفت: کشورهای اروپایی در فتنه و تحریم‌های اقتصادی نقش مهمی داشته و در جریان 1+5 گاهی از آمریکا نیز جلوتر حرکت کرده‌اند اما اکنون باید پول‌های نفت را به آنها داده و ایران را به بازاری برای فرانسه تبدیل کنیم.
 
نقدی یادآور شد: رئیس جمهور در کشور فرانسه حضور یافت اما وزیر خارجه این کشور از او استقبال رسمی کرد و مصاحبه مطبوعاتی این مقام مسئول نظام اسلامی در ایتالیا زیر چکمه مجسمه سردار متجاوز به ایران انجام شد که این موارد از نتایج نفوذ است.
 
وی به توهین نخست وزیر فرانسه به پیامبر اسلام اشاره و عنوان کرد: مطرح کردن خرید هواپیمای ایرباس توسط برخی رسانه‌ها جنگ روانی است زیرا این امر که هزینه 128 میلیاردی را برای کشور به دنبال داشته نمی‌تواند مشکل اشتغال ملت را برطرف کند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی طی دو سال اخیر با مشکلات جدیدی روبه‌رو شده است، اظهار کرد: اگر گزاره بهبود اقتصادی ایران مشروط به ارتباط با آمریکا حذف نشود مشکلات ایران بیشتر می‌شود، طی دو سال گذشته شاخص‌های علمی کاهش اما درصد طلاق، پرونده‌های قضایی و سن ازدواج افزایش داشته است.
 
وی با تاکید بر اینکه سازمان‌های اطلاعاتی غرب برای رسانه‌ای کردن خرید ایرباس‌ها هزینه کرده‌اند مطرح کرد: وقتی کشوری 118 فروند از یک مدل هواپیما را خریداری می‌کند حداقل باید در 20 درصد از ساخت آن مشارکت داشته باشد، این نوع خریدها برای شیخ نشین‌های عربی بوده نه کشوری که به دنبال پیشرفت است.
 
نقدی نیروی انسانی، دانش و فناوری، مواد اولیه، بازار مصرف، سرمایه مالی و انرژی را از عوامل اقتصاد موفق خواند و مطرح کرد: نیروی انسانی مناسبی در نظام تربیت شده و با وجود کاهش پیشرفت علمی دانش کنونی نظام در سطح دنیا جایگاه مناسبی دارد.
 
وی از میزان انرژی و مواد اولیه موجود در ایران یاد کرد و گفت: 80 میلیون دلار بازار داخلی، 400 میلیون دلار بازار همسایه و 2 میلیارد دلار بازار خارجی بدون قابلیت تحریم در دسترس ایران اسلامی است؛ قرارداردهای نفتی استعماری به بهانه افزایش نقدینگی است در صورتی که نقدینگی مالی مناسبی در کشور وجود دارد به همین علت دولت توانست 130 هزار خودرو را طی 6 روز به فروش برساند.
 
نقدی اضافه کرد: اگر اطراف ایران را دیوار بکشند نظام و مردم می‌توانند با تکیه بر داشته‌های داخلی خود به رفاه برسند زیرا عناصر موفقیت اقتصادی با عنایت خداوند در ایران وجود دارد اما مدیریت مناسبی در کشور وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه ارزش‌های جامعه اسلامی تغییر کرده است، عنوان کرد: خودباوری در عرصه‌های صنعت و اقتصاد وجود ندارد در صورتی که با مدیریت می‌توان در این عرصه‌ها به موفقیت رسید.
 
نقدی به گفته برخی از مسئولان مبنی بر حضور مدیران خارجی در ایران اسلامی اشاره و مطرح کرد: اگر مربی فوتبال را از خارج کشور می‌آورند برای برطرف‌سازی نزاع‌های داخلی است نه ضعف توانایی مربی‌های ایرانی، در عرصه اقتصادی هر روز با کشورهای خارجی باید رقابت کنیم، حضور مدیران خارجی در کشور سبب می‌شود او به خواسته‌های طرف خودش فکر کند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفان از نگاه رهبر انقلاب اسلامی نسبت به اقتصاد وابسته به غرب یاد کرد و ادامه داد: برخی به دنبال حضور سرمایه‌های خارجی در ایران هستند اما این سرمایه‌ها با مذاکره هدایت نمی‌شود زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سود بیشتر هستند و اگر صنعت داخلی از جمله کارخانه‌ها‌ ضرر کنند نمی‌توانیم سرمایه خارجی را در کشور جذب کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: افراد چینی در اردبیل کارخانه فولاد ایجاد کرده اما اکنون ورشکست شده‌اند، وقتی محصولات از خارج وارد می‌شود ظرفیت داخلی نظام بدون استفاده می‌ماند.
 
نقدی وضعیت تولید کشور آمریکا را نامناسب دانست و افزود: آمریکا 20 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و هر روز 2.5 میلیارد دلار به آن اضافه می‌شود، اگر دزدی منابع نفتی عربستان، لیبی و دبی نبود اقتصاد این کشور شکست می‌خورد.
 
وی با تاکید بر اینکه دشمن فناوری‌های نامناسب را به ایران انتقال می‌دهد، تصریح کرد: اگر اقتصاد داخلی کشور توانمند نباشد سرمایه‌ها از کشور خارج می‌شود، بخشی از سرمایه داخلی نظام در خرید ایرباس به کشور فرانسه فرستاده شده است.
 
نقدی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در مورد نقش آمریکا در انتخابات جاری یاد کرد و افزود: خطر نفوذ در انتخابات وجود دارد زیرا در این انتخابات رقابت‌های جناحی وجود ندارد و مجلسی که در مقابل استکبار موضع می‌گیرد با مجلسی که سخنان استکبار را دنبال می‌کند تفاوت بسیاری دارد زیرا بدون آرمان ایستادگی در مقابل استکبار وضعیت آینده نظام نامشخص است.
 
وی اضافه کرد: نیروهای انقلابی باید برای انتخابات مجلس در کنار یکدیگر قرار گیرند تا از رقابت‌های نادرست جلوگیری شده و بستر برای حضور افراد ناآگاه فراهم نشود، طبق سخنان رهبری باید به لیست تعیین شده توسط افراد مومنی که در فتنه‌ها گمراه نشدند، رای بدهیم.
تابناک

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 1
خبرگزاری مهر   1394/11/11 08:11:21

سردار نقدی:
آمادگی عمليات استشهادی را دارم/ بسیج دخالتی در انتخابات ندارد.رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسيجيان در همه انتخابات‌ها حضور فعال دارند اما اینکه سازمان بسیج دستور دهد تا به فرد خاصی رای بدهید این یک حرف خلاف واقع است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در برنامه «متن، حاشيه» با استقبال از رویکرد نقادانه این برنامه اظهار کرد: برخي رسانه‌ها فراتر از نقد، در پی تخریب بسیج هستند و چه خوب است که برنامه ای برای پاسخ به این حرف‌ها نیز وجود داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته هفته بسیج با یک رسانه منتقد بسیج مصاحبه کردم، البته خیلی از طرف بسیجی‌ها نقد شدم که چرا به اینها مشروعیت دادید اما به نظرم لازم بود، چون زیر رگبار اتهام و شایعه لازم است در صحبت با این رسانه‌ها به حرف‌های آنها نيز پاسخ داده شود.

سردار نقدی در مورد تفاوت بسیج امروز با بسیج سال ۱۳۵۸ اظهار داشت: امروز بسیج بسيار گسترده‌‌تر شده و سازماندهی منسجم‌تری پیدا کرده‌است. بسیجيان امروز از لحاظ وابستگی به ارزش‌ها، آمادگی، فداکاری و پایبندی به راه صحیح در اوج هستند و چیزی کمتر از روزهای اوج ایثار و شهادت ندارند.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به اينكه اگر اوج فداکاری بسیجیان در دفاع مقدس شهید فهمیده بوده امروز بسیجیان ما در مقابل عوامل انتحاری آمریکا در شرق کشور ايستاده‌اند گفت: بسيجييان شرق كشور ۴ مرتبه عملیات شهادت‌طلبانه انجام داده‌اند، بگونه‌ای كه تاكنون ۴ جوان شهید بسیجی در مناطق زاهدان، زابل و چابهار وقتی دیدند عامل انتحاری با هدف کشتن مردم وارد مسجد یا حسینیه شده، خودشان را به آن فرد رسانده و با بغل كردن عامل انتحاری موجب شدند تا بعد از انفجار بمب، به مردم آسیب نرسد و خود را فدا كردند.

وی در مورد اتهاماتي كه به بسیج درباره سیاسی‌کاری زده مي‌شود، تاکید کرد: اگر امروز بحث سیاسی مطرح می‌شود، در زمان جنگ هم چنین شرایطی بوده است. صداوسیما سخنان بسیجیان آن روز را از آرشیو بیرون بیاورند و ببیند مثلا در زمان بنی‌صدر، بسیجیان چگونه حرف می‌‍زدند. من خودم آن زمان در ابتدای جوانی با بسیاری از سران آن زمان بحث‌های سیاسی کردم.

مستشاران بسیجی در سوريه حضور دارند

سردار نقدی با تایید حضور نيروهای بسیج در سوریه و عراق گفت: بسیج به همراه سپاه در عراق و سوریه حضور نظامی مستشاری دارد و تجربه های دفاع مقدس را در اختیار نيروهای مردمي قرار می‌دهند. البته در عراق چون بسیجیان عراقی سال‌های طولانی در جبهه‌های جنگ ما علیه رژیم بعث حضور داشتند، تجربه‌های خوبی دارند و حضور ما در عراق كمتر است. اما در سوریه چون نيروهاي مردمي، تجربه‌های عملیاتی کمی دارند حضور مستشاران بسيجي پررنگ‌تر است.

وي افزود:‌ هرجا جوانی بسيجي ما را می‌بینند داوطلب حضور در این جبهه ها است، اما اعزام‌ها بدين شكل نيست كه كسي داوطلب باشد و بسيج او را به جبهه‌های نيرد بفرستد.

۲۳ ميليون و ۸۰۰ هزار بسيجي داريم

رئيس سازمان بسيج مستضعفين تعداد اعضای بسیج را نزدیک به ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برشمرد و خاطر نشان کرد: هر کس كه قلبش برای ایران و اسلام می‌تپد و دغدغه آینده کشور را دارد، بسیجی محسوب مي‌شود و عده زیادی از این افراد با مراجعه به مراکز بسیج و با کد ملی مشخص، در بسیج ثبت‌نام کرده‌اند. ثبت‌نام در بسيج به معنای اعلام آمادگی برای یک کار سازماندهی شده است و چه بسا افراد بسیاری وجود دارند که بسیجی هستند اما سازمان‌دهی شده نیستند و در عرصه‌های دیگر از انقلاب و اسلام دفاع می‌کنند.

وی در ادامه گفت: البته افرادی که در بسیج ثبت‌نام کردند در درجات مختلفی از میزان آمادگی قرار دارند، یکسری از آنها روحيه شهادت‌طلبی دارند که هر لحظه آمادگی حضور در میدان رزم را هم دارند. درجات افراد مثل یک هرم است که در پایین آن هم افراد با آمادگی کمتر مثل بنده حضور دارند.

آمادگي عمليات استشهادی را دارم

سردار نقدی در پاسخ به این سوال که اگر شرایط عملیات استشهادی پیش بیاید حاضر به انجام آن هستيد یا خیر؟ تصریح کرد: ما به عنوان عقب‌مانده‌ از قافله شهدای دفاع مقدس، نگرانی در دل داریم. همانطور که جوان‌ها شوق حضور در جبهه و شهادت را دارند، افرادی که سن و سالشان هم بالا رفته دغدغه دارند و نگرانند که مبادا بعد از این همه زندگی با شهدا، در بستر بمیرند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد عضویت افرادی که شاید شباهت ظاهری کمتری به بسیجیان دارند در این سازمان گفت: از هر قشر و قوم و طائفه و مذهبی در بسیج حضور دارند و طبیعتا آنچه که ما در بسیج به آن پایبندیم رعایت مسائل شرعی است.

وی وجود اختلاف نظر در میان نیروهای بسیجی را امری طبیعی خواند و ادامه داد: افراد افکار و سلایق متفاوت دارند و مثلا در انتخابات به افراد متفاوتی رای مي‌دهند. در واقع مرز بسیج مسئله انقلاب و ضد‌انقلاب است كه بر مبنای آن اغلب جامعه در درون بسیج تعریف می‌شوند و به‌ندرت افرادی هستند که آن‌طرف این خط قرار می‌گیرند. اين دسته کسانی هستند که صریحا احکام الهی را قبول ندارند و قانون اساسی و اصول انقلاب را قبول ندارند. درهای بسیج به روی همه باز است برهمين اساس ممکن است در هنگام ورود رسمي برخي افراد به بسيج، بعضي از ظواهر شرعی یا اصول شرعی را ندانند و رعایت نکنند كه آن هم از سر عناد نيست. بچه‌هاي باسابقه‌تر با اینها صحبت می‌کنند و کم‍کم در تقید به احکام شرعی، جلو خواهند رفت.

سردار نقدی در ادامه اين گفت‌وگوی چالشي، با رد این انتقاد که آيا بسیج هر که را که مثل خودش نیاندیشد، بی‌بصیرت می‌داند؟، بیان داشت: ايا شما باور مي‌كنيد، چنین تفکری‌ كه درباره اش پرسيديد، بتواند بیست و سه میلیون و هشتصد هزار نفر را دور هم جمع کند؟ خدا هم در قرآن به نبی مکرم اسلام (ص) می‌فرماید: "وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ" اگرتند خو و سخت دل می بودی از گرد تو پراکنده می شدند.

وی در تبیین شاخصه‌های بی‍‌بصیرتی گفت: کسی که دشمن را نشناسد و در پازل دشمن بازی کند، حرف او را بزند و کاری را که دشمن بخواهد انجام دهد، يعني راه را نمي‌داند. به‌طور مثال آمریکا می‌خواهد به ما القا کند که معیشت، رفاه، اشتغال و دسترسي به فناوری‌های بهتر در ایران مشروط است به ارتباط با من و کنار آمدن با ظلم های من كه این حرف صریح رئیس جمهور آمریکا در پیام نوروز سال ۹۴ به مردم ایران نيز بود. کسی که این حرف را باور کند و بپذیرد و این را برای مردم تکرار کند بصیرت ندارد و زبان دشمن شده است.

بسيج فراجناحي است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر فراجناحی بودن بسیج یادآور شد: بسیج با معیار ارزش‌ها و ولایت و راه امام (ره) عملکردها را می‌سنجد و بر اساس این نقد می‌کند؛ نقد بسیج نقد حزبی نیست بلکه از موضع انقلاب است.

وی در پاسخ به سوال صريح مجري "متن، حاشيه"، مبني بر اينکه «آیا بسیج یک دولت اصولگرا را هم به اندازه یک دولت اصلاح طلب نقد می‌کند؟ » اظهار داشت: شما به آرشيو روزنامه‌ها در دولت قبل که طبق دسته‌بندی‌های شما، اصولگرا محسوب می‌شود، رجوع کنید و ببینید بسیج چه نقدهایی به آنها داشته و آنها نيز چه حرف‌هایی در مورد بسیج گفته‌اند. شبیه همین حرف‌هایی است که در دولت فعلی به بسیج می‌زنند و اگر یک بسیجی انتقاد و پیشنهادی داشته باشد، با تصور انتقاد حزبی با این برخورد می‌کنند. البته معیارهايي را امام و انقلاب برایمان مشخص کرده‌اند که بر اساس این ارزش‌ها نقدهایمان را بیان می‌کنیم و از کسی هم نمی‌ترسیم.

سردار نقدی در ادامه افزود: ارتباط بسیج، چه با با این دولت و چه با دولت قبل هیچ تفاوتی ندارد، و رابطه این دولت‌ها هم با بسیج شبیه یکدیگر بوده است. البته دولت‌ها باید سعه‌صدر و نقد‌پذیری‌شان را بیشتر کنند و تفاوت نقد افراد حزبی و سياسي را با نقد کساني که از موضع انقلاب و از سر دلسوزی برای بهبود شرایط مردم سخن می‌گوید، تشخیص دهند.

وي گفت: در دولت قبل زمانی‌که تحریم‌ها افزایش یافت، برخی این سخن اشتباه را به زبان آوردند که ما در شرایط شعب‌ابی‌طالب هستیم که بسیار حرف نادرستی بود و پایه‌اش شد برای جری‌شدن دشمن برای افزایش بیشتر تحریم ها. همان موقع نامه‌ ای نوشتیم و پیشنهادهای اقتصادی را به دولت قبل مطرح کردیم البته در دولت قبل خود رئیس جمهور در سه جلسه نشست و سخنان ما را شنید. با سر کار آمدن این دولت ما همان نامه و راهکارها را برای این دولت نیز فرستادیم. در ضمن اگر کسی به دنبال مخالفت حزبی با یک دولت باشد دست کمک به آن دولت نمی‌دهد و هیچگاه از تعطیلات نوروز خود نمی‌گذرد و به نقاط دور دست برای کمک به مردم نمی‌رود، چون مردم این خدمات را در نهایت به حساب آن دولت خواهند گذاشت. در همین امسال بیش از ۴۰ میلیارد تومان توسط بسیج جامعه پزشکی به مردم مناطق محروم خدمت‌رسانی شده است.

روايت سردار نقدی از بودجه بسيج

رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پاسخ به پرسشي درباره بودجه بسیج نیز گفت: بخش اعظم بودجه بسیج را خود مردم تامین می‌کنند و کمی از آن نيز از محل بودجه دولت تامین می‌شود. البته آنچه که در برگه نوشته می‌شود چیزی حدود هزار ميلياردتومان است اما بخش عظیمی از آن صرف کارهای نظامی می‌شود. بسيج در حال حاضر، بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ گردان رزمی آقایان و حدود ۱۲۰ گردان مربوط به بسیج خواهران دارد که اینها همانند سایر گردان‌های رزمی به سلاح، مهمات، آموزش و رزمایش‌های مرتب نیاز دارند كه همه اینها نیازمند بودجه است. سایر کارهایی که بسیج انجام می‌دهد بخش اعظم آن توسط خود مردم تامین می‌شود. مثلا حدود ۱۵هزار یادواره شهید در سال از طرف بسیج پشتیبانی می‌شود كه در هر یادواره، بنا به سطح گستردگی آن از پانصد تا پنج هزار نفر شرکت می‌کنند و هزینه آن نيز از پنج تا بیست میلیون تومان برآورد می‌شود اما کمک بسیج به آنها چیزی حدود ۴۰۰ هزار تومان است كه بقیه هزینه توسط مردم تامین می‌شود.

سردار نقدي درباره وابستگی مالی بسیج به دولت، نيز گفت: برای اردوی راهیان نور کمک هزینه‌ای که بسیج برای هر فرد مي‌تواند بپردازد، چیزی حدود ۳ تا ۵ هزار تومان است، درحالی‌که حداقل هزینه برای یک سفر پنج روزه به مناطق جنوب با حداقل امکانات رفاهی نفری ۱۵۰هزار تومان برآورد می‌شود. الان ۲۵۰۰ سالن و ورزشگاه را بسیج در کمتر از ۴ سال ساخته، چنین کار عمرانی با این گستردگی بی‌سابقه است. از سوی دیگر اگر برآورد بودجه این کار عمرانی و مبلغي که بسیج برای اجراي آن هزينه كرده را نیز مقایسه نمایید، متوجه مي‌شويد كه تنها حدود یک‌پنجم این هزینه را بسیج پرداخته و باقی هزینه ها از کمک‌های سایر نهادها، مردم و خیرین تامین شده است.

تسنيم و فارس زير نظر بسيج نيستند

سردار نقدی در مورد خبرگزاری‌هایی همچون فارس و تسنیم که برخي آنها را زيرمجموعه بسیج مي‌دانند، گفت: این رسانه‌ها اینطور که تصور مي‌شود، زیر نظر بسیج نیستند و با بودجه ما هم تغذيه نمي‌شوند. هر رسانه‌ای روند مشخص خود و در‌آمد و هزینه‌های مشخصی دارد و یک مقداری هم به آنها کمک می‌شود. اغلب رسانه‌های کشور ما، کمک‌هایی را از سازمان‌های مختلف دریافت می‌کنند ولی این به‌معنای اینکه بر آنها اعمال مدیریت صد‌در‌صدی می‌شود، نیست. موسساتی هستند که گاهی از سوی بسيج به آنها کمک‌هایی می‌شود. اما آیا رسانه‌ای همچون خبرگزاری جمهوری اسلامی كه بودجه آن كاملا دولتي است، متعهد است که هرچه رئیس جمهور دستور داد آن را بنویسد؟

وي در مورد اینکه گفته می‌شود برخی خبرگزاری‌هاي نزديك به بسيج، علیه دولت، کار می‌کنند، گفت: چندین مرتبه چنین حرفی گفته شد. يك نهادی آمد این مطالبی که این خبرگزاری‌ها در طرفداری و نقد از دولت زده بودند را جمع کرد و آمارگيري كرد و به همان جاهایی که این حرفها را می‌زنند ارائه داد، خودشان شرمنده شدند. در واقع اینگونه نیست ولی چون روحیه نقد‌پذیری در ما کمرنگ است در میان اين همه مطالبي كه درباره خدمات دولت و انعکاس نظرات و سخنان مسئولان زده مي‌شود اگر یک مطلب انتقادي باشد، بسیار به چشم‌مان می‌آید.

روايت نقدي از لباس شخصي‌ها

رئيس سازمان بسيج، در مورد ارتباط نیروهای لباس شخصی و بسیج گفت: وقتی ۲۳ میلیون نیروی بسیجی داریم، یعنی به طور متوسط در هرجای کشور، یک سوم مردم بسیجی هستند. حالا مثلا اگر این افراد در خیابان دعوای‌شان شد، آيا می‌شود این را به پای بسیج نوشت و گفت که بسیج این دعوا را به راه انداخته است؟ عمل و عکس‌العمل فرد در هرجمع، چه عضو بسیج باشد چه نباشد، به خود آن فرد مربوط می‌شود.

آمريكا با مذاكره به دنبال نفوذ است

سردار نقدی دربیان نظر خود پیرامون مسئله نفوذ هم گفت: آمریکا در به بکار بردن ابزارهای نظامی، ترور، تهدید و تحریم و ابزارهای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شکست خورده؛ اگرچه همه حربه‌هایش را به‌کار گرفته ولي شکست خورده و حالا دست به دامن مذاکره زده و از طریق آن به دنبال نفوذ در ایران است.

وی چنین ادامه داد: آمریکا دو سال با استراتژی ترور با ما جنگید و هشت سال با استراتژی نظامی با ما جنگید و تنها ارتشی بود که در دفاع از صدام وارد جنگ با ملت ایران شد. ۱۰ سال با استراتژی سیاسی و فرهنگی جنگید و می‌خواست در سال ۷۸ نتیجه آن را برداشت کند که شکست خورد. ۱۰ سال بعد از آن با استراتژی سیاسی رسانه ای به جنگ ملت ما آمد و انبوهی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی را ایجاد کرد که پدیده های جدیدی در عرصه رسانه ای بودند و با اینها وارد میدان شد و می‌خواست در سال ۸۸ به هدفش که سرنگونی نظام بود دست پیدا کند اما شکست خورد.

وي در ادامه افزود: بعد از آن شکست خوردگان داخلی به آمریکا گرا دادند که این ملت تا زمانی که پشت سر دولت و نظام هستند نمی‍‌شود کاری از پیش برد، و خواستند کاری کنند که مردم خسته شوند و دیگر از نظام حمایت نکنند. به همین خاطر تحریم‍‌ها را افزایش دادند و با تطمیع سایر کشورها مانع ایجاد رابطه اقتصادی ایران با بسیاری از کشورها شد و البته این بار هم شکست خوردند.

بسيجيان در انتخابات حضور دارند اما سازمان بسيج دخالتي ندارد

نقدی در پایان، بسیجیان را نیروهای با نشاط جامعه خواند که بايد آنها را افرادی صاحب رای دانست که هرکجا رفتارهای خلاف ارزش‌ها را مشاهده ‌می‌کنند نظر خود را بیان می کنند.

وي افزود: بسيجيان در همه انتخابات‌ها نیز حضور فعال دارند اما اینکه سازمان بسیج دستور دهد به فرد خاصی رای بدهید این یک حرف خلاف واقع است و هرگزی چنین چیزی نیست.

مجری برنامه در پايان با تاييد این حرف سردار نقدی خاطر نشان شد: در یک محفل خصوصی از سردار فضلی شنیدم که گفتند، من در انتخابات گذشته از سردار نقدی پرسیدم به چه کسی رای بدهم و ایشان به من که جانشین‌اش بودم، هم نگفت.

بررسي حاشيه‌های اردوهای مختلط دانشجویی

در ادامه اين برنامه رضا صراف شیرازی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به روي خط برنامه آمد توضیحاتی در خصوص برگزاری اردوی مختلط كوهنوردي در اين دانشگاه كه در چند روز قبل عكس‌های آن در فضاي مجازي نيز منتشر شده، بیان كرد.

صراف گفت: همه دانشگاهها هیاتی به نام هیات نظارت دارند كه ریاست دانشگاه، دفتر مقام معظم رهبری و نماینده وزیر علوم در آن شرکت دارند و تمام فعالیت‌های فرهنگی با مجوز آنها انجام می‌شود. از سوی دیگر کوهنوردی شنا و تیراندازی از ورزش‌هایی است که به طور جدی مورد تایید اسلام و همه مسولین نظام جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه گفت: این برنامه اولا اردو نبوده و ثانیا اردوی مختلط نبوده است. برنامه کوهنوردی بوده و هیات نظارت تصویب کرده كه برنامه کوهنوردی‌اي که پیش از این در دانشکده مکانیک برگزار می‌شده با حضور همه دانشجویان برگزار شود و در طول مسیر هم دو مینی‌بوس جدا برای خانم‌ها و آقایان در نظر گرفته شده بوده است.

صراف با نپذیرفتن مختلط بودن این اردو و در پاسخ به اين نكته كه «اين برنامه كوهنوردي در دو كوه متفاوت انجام نشده و در يك قله بوده است» اظهار داشت: تمام اینها با مسئولیت گروه تربیت‌بدنی دانشگاه انجام شده و در آنجا هم سرپرست دانشجویان خانم و آقا به صورت مجزا حضور داشتند و کوچک‌ترین تخلفی از این برنامه کوهنوردی به ما گزارش نشده است.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما خود را ملزم به رعایت خطوط قرمز و سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام که فرمودند دانشگاه کارخانه آدم سازی است، می‌دانیم و برای پرورش روح و جسم دانشجویان تمام ورزش‌ها به خصوص کوهنوردی را توصیه می‌کنیم و به نظر ما، كوهنوردي رفتن، اردوی مختلط نيست.