محل تبلیغ شما
تخریب خانه تاریخی خلیلیان بابل نابخشودنی است

تاریخ خبر: 1394/10/14

تخریب خانه تاریخی خلیلیان بابل نابخشودنی است

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران، تخریب خانه تاریخی و دوره قاجاری خلیلیان بابل را نابخشودنی دانست.

دلاور بزرگ نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازدید روز جمعه از خانه تاریخی خلیلیان برای پیشگیری از تخریب این بنای تاریخی افزود: سعی کردیم تا با رضایت و حکم دادستانی بابل را برای عملیات حفاظت از این بنا جلب کنیم اما به دلیل همراه نبودن مسئولان مرتبط استانی و شهرستانی نتیجه‌بخش نبود.

وی دراین‌باره گفت: بی‌اعتنایی به میراث فرهنگی و آثار تاریخی و بناهای ارزشمند استان توسط هرکس و به‌ویژه سازمان‌های دولتی نابخشودنی است و خانه خلیلیان بنایی با معماری ارزشمند عصر قاجاروثبت آثار ملی است و هیچ‌کس نمی‌تواند حمایت‌های قانون‌گذار را از این بنا نادیده بگیرد.

بزرگ نیا افزود: ابتدایی‌ترین وظیفه و مأموریت ما در میراث فرهنگی حفاظت از آثار و جلوگیری از تخریب آن‌هاست و در مورد خانه خلیلیان بابل، اداره کل میراث فرهنگی همه مسیر حفاظت را پیمود، ولی خجالت می‌کشم از این‌که بگویم همه  اراده ما و سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی  ذره‌ای از نگرانی ما در مورد جلوگیری از تخریب آن را برطرف نکرد.

بزرگ نیا یادآور شد: هشدار می‌دهم و اعلام می‌کنم، حجت قانونی بر همگان تمام است و نگذاریم دلدادگان به فرهنگ، تاریخ و هویت مازندران نسبت به ما بی‌اعتماد شوند.

خانه تاریخی خلیلیان هفته گذشته از سوی اداره اوقاف شهرستان بابل برای بهسازی تخریب شد.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid