محل تبلیغ شما
ادامه روند روبه نزول تولید خودرو در ایران

تاریخ خبر: 1394/10/6

ادامه روند روبه نزول تولید خودرو در ایران

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

کاهش تولید خودرو در ایران، چندماهی است که فعالان ومتقاضیان این حوزه را دچار نوعی سردرگمی کرده است، چراکه فعالان این صنعت سالهاست که از سوی دیگر صنایع کشور به چشم نورچشمی دیده می شوند و طبیعتا این نوع نگاه سبب شده است بسیاری از مردم عادی و حتی رقیبان به راحتی نپذیرند که این صنعت بزرگ هم دچار چالش می شود.

با این حال اما، تجربه رکود این صنعت، در دوره اعمال تحریم های ویژه علیه خودرسازی ایران، کمی نگاه ها را نسبت به این «صنعت نازپرورده» تغییر داد اما نکته مهم تری که در همان دوره رکود و تحریم هم خودنمایی می کرد این سئوال بزرگ بود که «چرا خودروسازان درگیر با چالش های تحریم دچار ورشکستگی نشدند؟»

سالهاست که کارشناسان می گویند صنعت خودروسازی ایران فقط در ظاهر کمی خصوصی شده است اما به دلیل اعمال نفوذ شدید دولت ها درمدیریت آن، این صنعت یکی از بزرگترین صنایع شبه دولتی به حساب می آید.

با این اوصاف اما شرکتهای خودروسازی در ایران با تمام این نگاه های منفی، یک بنگاه اقتصادی به حساب می آیند و چون مهمترین رکن پایداری یک بنگاه اقتصادی، سودددهی آن است برخی از کارشناسان معتقدند این صنعت هم مانند بقیه صنایع برای بقا نیازمند تولید مستمر و فروش بی ضرر است.

در رابطه با چالش کاهش تولید خودرو در ایران با فربد زاوه، کارشناس نام آشنای صنعت خودرو به گفتگو نشستیم و نظرات وی درباره اتفاقات چندماه اخیر در این حوزه را جویا شدیم.

این کارشناس صنعت خودرو مهمترین دلیل کاهش تولید خودرو را کمبود نقدینگی می داند و می گوید: اولا شرکت ها فروش ندارند و اگر بخواهند تولید کنند هم، باید فروش کنند و نقدینگی لازم را برای تولید را کسب کنند.

اولین نسخه ای که در صنعت خودروی ایران باید پیچیده و اجرا شود این است که وزیر محترم وزارتش را بکند و کار تولید را به مدیران شرکت ها واگذار کند، تا روزی که وزیر بخواهد شرکت داری کند، اوضاع بهترین از این نخواهد شد

زاوه درباره تاثیرات کارزار موسوم به نخریدن خودرو بر کاهش تولید معتقد است: هرچند اوایل به راه افتادن این کارزار، متولیان امر تاثیر این اتفاق را تکذیب می کردند ولی درعمل دیدیم که تاثیر داشته و تاثیرگذاریش هم خیلی کوتاه مدت اتفاق افتاد، مساله اصلی کمبود نقدینگی است، فرقی هم نمی کند دلیلیش کمپین نخریدن باشد یا عدم توانایی مردم درخرید؛ واقعیت این است که این یک دلیل اقتصادی دارد و آن هم بحث نقدینگی است.

او می افزاید: وقتی ورودی نقدینگی سیستمی کاهش پیدا کرده و از بازپرداخت مطالباتشان ناتوان شود،این موضوع به زنجیره اصلی تامین قطعه خودرو یعنی قطعه سازان هم سرایت می کند، چراکه سازنده های قطعات هم از آن سو باید خیلی از قطعات را بخرند و احتیاج به پول نقد دارند و در واقع چون نقدینگی دریافت نکردند، کم کم تعمیر قطعه دچار مشکل می شود، یکسری از آنها هم احتمالا قطعه موجود دارند ولی از ترس اینکه نتوانند مطالباتشان را بگیرند، قطعه نمی دهند، در کل یعنی وقتی پول کم می شود، آنها هم جریان کالایشان را کاهش می دهند.

زاوه تاکید می کند: در هر صورت مهم ترین دلیل افت تولید، اقتصادی است؛ از یک سو مردم نمی توانند ماشین بخرند و از طرف دیگر خودروسازان هم نقدینگی بهشان پمپاژ نمی شود، بانک ها پول بهشان نمی دهند و سرمایه شان هم برای تولید کفایت نمی کند، در نتیجه تولید کاهش یافته است.

وقتی خبرنگار ما از این کارشناس صنعت خودرو پرسید: “این کمبود نقدینگی بارها اتفاق افتاده اما درمان مناسبی صورت نگرفته است، به نظر شما بهترین کار ممکن برای جلوگیری از اتفاقات بعدی چه می تواند باشد؟ با پاسخ جالبی روبرو شد؛ زاوه معتقد است: واقعیت این است که اولین نسخه ای که در صنعت خودروی ایران باید پیچیده و اجرا شود این است که وزیر محترم وزارتش را بکند و کار تولید را به مدیران شرکت ها واگذار کند، تا روزی که وزیر بخواهد شرکت داری کند، اوضاع بهترین از این نخواهد شد.

او در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار ما مبنی بر اینکه جمع آوری اموال مازاد (املاک) و سیاست های اشتباه در راه اندازی سایت های تولید خودرو در خارج از کشور تا چه حد در بروز چالش نقدینگی خودروسازان موثر بوده و چرا آنها با حذف این رفتارها خود را از بحران خارج نمی کنند؟ تاکید می کند: واقعیت این است که برای این موضوع که حالا اموال مازادشان را بفروشند یا سایت های ضررده شان را ببندند یا محصولات زیان ده را از خط تولید خارج کنند،مسائل مهمتری وجود دارد؛ آنها موقعی می توانند به این کار مبادرت کنند اجازه تصمیم گیری داشته باشند. الان این شرکت ها اجازه تصمیم گیری ندارند و مستقل نیستند. اینها باید منویات مقامات بالادست وزارتی را رعایت کنند، اگر وزیر می گوید بروید عمان کارخانه بزنید،باید بروند!چندی پیش اعلام کرده بودند می خواهیم برویم عمان کارخانه بزنیم! مگر کشوری در اندازه عمان کارخانه خودروسازی می خواهد؟ مگر می توان ۱۵ هزار خودروی سمند را آنجا فروخت؟ اصلا مگر برای ۱۵ هزار دستگاه خودرو کسی خط تولید احداث می کند خودروسازان را وادار به این امر می کنند؟

وی تاکید می کند: تا روزی که صنایع خودروسازی ما درگیر مسائل و حواشی سیاسی و حیاط خلوت مدیران سیاسی کشور است، اگر نقدینگی میلیاردی هم در آنها پمپاژ کنند، انواع و اقسام تسهیلات را هم ارایه کنند، خرید دین کنند و بدهی اش را ببخشند دوباره دو ماه بعد، یک سال بعد به جایی می رسد که الان در آن هست.

این کارشناس صنعت خودرو این بار به عکس برهانش درباره دلیل “کاهش تولید خودرو” معتقد است: ریشه این مشکلات اقتصادی نیست، زاوه تاکید می کند: این مشکل، مشکل سیاسی است، اول باید این مشکل سیاسی حل شود تا اداره این شرکتها توسط مدیر واقعی بخش خصوصی صورت پذیرد

جهان صنعت

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid