محل تبلیغ شما
بچه جن‌هایی که شاهد قتل امیرکبیر بودند

تاریخ خبر: 1394/9/29

بچه جن‌هایی که شاهد قتل امیرکبیر بودند

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarکارگردان نمایش «حکایت فین به روایت جن جین» با اشاره به آغاز اجرای این نمایش از ۶ دی ماه در تماشاخانه باران عنوان کرد در این اثر ۳۷ نقش توسط ۷ بازیگر ایفا می شود.

ابوالفضل حاج علیخانی کارگردان نمایش «حکایت فین به روایت جن جین» درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی قرار است از ۶ دی ماه اجرای عمومی خود را در تماشاخانه باران آغاز کند.

به گغته وی، «حکایت فین به روایت جن جین» پیش از این در هفدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی که شهریور ماه برگزار شده بود در تالار چهارسو به صحنه رفته است.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: این نمایش حکایت چهار بچه جن به نام های جن جان، جن جون، جن جونه و جن جین است که با هم خواهر و برادر هستند و بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال عمر دارند. این جن ها متولد حمام فین کاشان هستند و در گذشته شاهد قتل امیرکبیر بوده اند. یکی از این جن ها که جن جین نام دارد و اهل کتاب و مطالعه است و یک جورهایی هم همزاد امیرکبیر به حساب می آمده درصدد است که گوشه هایی از زندگی امیرکبیر را به نمایشنامه تبدیل کند. او برای این کار باید با انسان ها ارتباط برقرار کند به همین جهت با نگهبان حمام دوست می شود و با هم تصمیم به اجرای نمایشی براساس زندگی امیرنظام می گیرند.

این کارگردان تئاتر درباره ویژگی های این نمایش کمدی بیان کرد: از آنجایی که رفتارها و ظاهر جن ها با انسان ها متفاوت است نوع برقراری ارتباط و برخورد آنها با آدم ها و اتفاقاتی که در این راستا رخ می دهد فضای کمدی برای مخاطب رقم می زند. در این نمایش ۷ بازیگر ۳۷ نقش متفاوت را ایفا می کنند. ۸۵ درصد این نمایش ۱۰۰ دقیقه ای فضای کمدی دارد و ۱۰ دقیقه پایانی مخاطب با فضای تراژیک قتل امیرکبیر روبرو می شود.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: این نمایش در چارچوب نمایش های ایرانی به صحنه می رود و در آن از دکور مینی مال و استیلیزه استفاده شده است. دکور نمایش نیز با لته هایی از لُنگ تزیین شده که حمام فین کاشان را برای مخاطب تداعی می کند. در اجرای نمایش «حکایت فین به روایت جن جین» از حاجی پوشی، سیاه پوشی، زن پوشی و رقص و آواز سنتی بهره گرفته شده است.

مقداد اسلامی، میرنادر مظلومی، فاطمه سرلک، مهدی ذاکر، محسن زرآبادی، مجید آهنگران، مرتضی علیدادی بازیگران این اثر نمایشی هستند که اجرای خود را از ۶ دی ماه در تماشاخانه باران آغاز می کند.

zaminjavid