محل تبلیغ شما
فیلمبرداری از کندن پوست پلنگ!!!

تاریخ خبر: 1394/9/2

فیلمبرداری از کندن پوست پلنگ!!!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

فیلمبرداری از کندن پوست پلنگ در ملأ عام/ پژمان پلنگ کش کجاست؟ 

«پژمان پلنگ‌کش» در کمال آسودگی یک قلاده پلنگ ایرانی را در مقابل چشمان تماشاچیانش سلاخی می‌کند و این روزها فیلم آن بی‌هیچ عکس‌العملی از محیط زیست در میان کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود.

 

چند روزی از دست به دست شدن فیلمی در فضای مجازی می‌گذرد که در آن کندن پوست یک قلاده پلنگ ایرانی برای تماشاچیانش به مراسمی جذاب و شاد بدل شده است. سلاخی که با خاطری آسوده به کندن پوست این گونه در خطر انقراض مشغول است نه از چشمان شاهدان باکی دارد و نه از لنز دوربین فیلمبردار، گویی هرگز تخلفی رخ نداده. شاید هم، پیگیری و مجازاتی در انتظار متخلف نیست.

علی تیموری، مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست که تنها متولی مستقیم حفاظت از حیات وحش کشور به شمار می رود، ضمن اظهار بی اطلاعی از این فیلم به خبرنگار فارس می‌گوید: سرهنگ حمیدرضا خیلدار، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، مسئول رسیدگی به تخلفات زیست محیطی است. دفتر شکار و صید مسئول سیاست گذاری است و یگان حفاظت محیط زیست مسئول رسیدگی به جرائم.

اما از آنجا که تماس های مکرر فارس طی روزهای گذشته برای گفت‌وگو با سرهنگ حمیدرضا خیلدار بی نتیجه ماند فیلم کندن پوست پلنگ توسط "پژمان پلنگ کش" نیز به همراه سؤالاتی بی پاسخ که ذهن هر بیننده ای را درگیر می‌کند به دست فراموشی سپرده خواهد شد یا شاید مثل اکثر مشکلات زیست محیطی کشور، مسئولان، زمان وقوع آن را به دولت قبل نسبت می‌دهند و از پاسخگویی طفره خواهند رفت!

پیش از این نیز سرهنگ خیلدار خبر از دستگیری قاتل پلنگ تنکابن داده بود که به ۶ ماه حبس محکوم شد اما این متهم، بدون کوچکترین مجازاتی تبرئه شد. معمولاً اتفاقاتی از این دست، دست متعرضان به حیات وحش را بازتر کرده و آنها را برای دست‌درازی بیشتر به محیط زیست ترغیب می‌کند.