محل تبلیغ شما
آمار بی‌سوادی در ایران

تاریخ خبر: 1394/8/10

آمار بی‌سوادی در ایران

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

محمد مهدی‌زاده در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ایوان استان ایلام اظهار کرد: به لحاظ توجه نظام جمهوری اسلامی به بحث سواد و سوادآموزی، امروز مشارکت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه در سطح بالایی قرار دارد زیرا سواد و سوادآموزی موجب ارتقاء و رشد بینش افراد و ایجاد تعامل اجتماعی است. 
 
وی با بیان اینکه مسئولان سوادآموزی باید در راستای شناسایی، جذب و آموزش اولیاء بی‌سواد تلاش بیشتری کنند، افزود: در سالهای گذشته درزمینهٔ شناسایی و آموزش اولیاء بی‌سواد اقدامات خوبی انجام‌شده است اما نیاز به تلاش بیشتری دارد. 
 
مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کل کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند که همه باید با همکاری و همدلی در جهت آموزش و باسواد شدن آنان سعی و تلاش کنیم. 
 
معاون سازمان سوادآموزی کشور تصریح کرد: کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دارای نیروی انسانی باسوادی هستند و امروز در سطح کشور، استان‌های توسعه‌یافته در سایه رشد دانش و علم، به رشد و برخورداری رسیده‌اند. 
 
وی با تأکید بر اینکه باید در استان ایلام سوادآموزی تا محقق شدن اهداف شتاب بیشتری بگیرد تا در توسعه استان اثرگذار باشد، اضافه کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی به رشد جامعه کمک می‌کند. 
 
ایسنا
 

تگ ها