محل تبلیغ شما
«فصل فراموشی فریبا» بهترین فیلم جشنواره هارتلندامریکا شد

تاریخ خبر: 1394/8/6

«فصل فراموشی فریبا» بهترین فیلم جشنواره هارتلندامریکا شد

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

جشنواره بین المللی فیلم هارتلند امریکا به عنوان جشنواره مقدماتی آکادمی اسکار در امریکا شناخته می‌شود که دریافت کنندگان جایزه بخش فیلم کوتاه مستقیماً به آکادمی اسکار معرفی می‌شوند
فیلم فصل فراموشی فریبا که دربخش مسابقه  بیست و چهارمین دوره این جشنواره قدیمی که در قلب امریکا حضور داشت موفق به دریافت جایزه بزرگ واصلی جشنواره به عنوان بهترین فیلم سینمایی شد. این جشنواره از بیست وهفتم مهرماه تا سوم آبانماه میزبان بیست و پنج فیلم از سراسر جهان بود که از ایران فقط فیلم فصل فراموشی فریبا در بخش رقابتی حضور داشت. رزاق موسوی پور به عنوان نماینده این فیلم که به امریکا دعوت شده بود جایزه را دریافت کرد.
فیلم فصل فراموشی فریبا به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی هفته گذشته  در جشنواره نهمین دوره جشنواره نیویورک موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شد و  یونیورسال آمریکا   به عنوان بهترین فیلم سینمایی  و بهترین بازیگر زن موفق به کسب جایزه اصلی این  جشنواره  شدند وبیش از این  عباس رافعی در جشنواره رومانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم سینمایی شد.
فیلم  فصل فراموشی فریبا در شهریور ماه امسال دربخش مسابقه جشنواره بین المللی  فیلم نیوجرسی امریکا  حضور داشت و موفق به دریافت چهار جایزه اصلی بهترین فیلم  بهترین کارگردانی  بهترین بازیگر زن و بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد. و در جشنواره هرات موفق به دریافت بهترین فیلم از این جشنواره شد. عباس رافعی بیش از این نیز دربخش مسابقه جشنواره هادسون نیویورک  و در بخش رقابتی جشنواره بین المللی کلمبیا امریکا  و جشنواره فیلم‌های آسیایی شیکاگوودر در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم مونترال کانادا حضور داشت.  و عباس رافعی در نوزدهمین دوره جشنواره کرالا هند جایزه  بهترین کارگردان آسیا  شد و فصل فراموشی فریبا جایزه نتبک را دریافت  کرد.

روزان

تگ ها