محل تبلیغ شما
رونمایی از دومین دکل گمشده!

تاریخ خبر: 1394/7/23

رونمایی از دومین دکل گمشده!

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

وزیر نفت روز گذشته از ارسال پرونده دومین دکل نفتی مفقود شده به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد. بیژن نامدار زنگنه، درباره سرنوشت دکل نفتی 87میلیون دلاری مفقود شده در دولت گذشته گفت: پرونده دکل نفتی مذکور در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال پیگری است؛ اما یک پرونده مفصل‌تر درباره یک دکل نفتی دیگر که مفقود شده است، وجود دارد. وزیرنفت ادامه داد: نامه‌ای درخصوص مفقودشدن یک دکل نفتی علاوه بر دکل نفتی قبلی، به جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ارسال کردم تا درستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی و پیگیری شود. این عضو کابینه تدبیر و امید افزود: در سال‌های گذشته درخصوص موضوع دکل‌های نفتی، کارهایی صورت گرفته که به لحاظ اقتصادی ناسالم بوده است که باید بررسی شود. زنگنه درباره سرنوشت دکل نفتی مفقود شده تصریح کرد: دکل نفتی قبلی هنوز گمشده است، البته براساس اطلاعات واصله در خلیج مکزیک در حال حفاری است. وزیر نفت افزود: خوشبختانه قوه قضائیه درحال پیگیری پرونده دکل نفتی گمشده است و افرادی دراین رابطه دستگیر شده‌اند. آنچه وی در مورد فعال بودن دکل نفتی گمشده ایران در مکزیک می‌گوید پیش از این هم تایید شده بود چنانکه عصر نفت چندی قبل نوشت: «دکل دریایی GSP FORTUNA که بیشتر پول خرید آن توسط شرکت تاسیسات دریایی با دلالی «رضا.م» پرداخت شده است به جای تحویل به ایران در ابتدا به امارات منتقل و سپس به خلیج مکزیک منتقل شد تا قرارداد ۸۹۴ روزه شرکت پمکس و شرکت GSP را اجرایی کند. رسانه‌های خارجی خبر داده اند که این دکل در فوریه سال ۲۰۱۴ عازم خلیج مکزیک شده است و هم‌اینک مشغول عملیات حفاری است.»
 بازداشت یک متهم دکلی
فارس هم دیروز نوشت؛ سومین متهم که در جریان خرید دکل فورچونا موسوم به دکل گمشده نقش اساسی داشت، بازداشت شد. «ع.ط» سومین متهم که در جریان خرید دکل گمشده نقش اساسی داشت توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شد. این گزارش حاکی است اوایل شهریورماه بود که یکی دیگر از متهمان پرونده دکل 87میلیون دلاری با دستور مقامات قضایی بازداشت شد. قبل‌تر این خبرگزاری از بازداشت یکی از متهمان فساد در شرکت تأسیسات دریایی خبر داده بود که سخنگوی قوه‌قضائیه چندی بعد این خبر را تأیید کرد. این گزارش حاکی است برخی منابع اعلام کرده‌اند بخشی از پول خریدهای خارجی شرکت تاسیسات دریایی از حساب‌های خارجی و از طریق یک صرافی به حساب «م.ش» واریز شده است. این منابع اعلام می‌کنند رقم پول واریز شده حدود 600 هزار دلار است.
 دکل‌ها نوبتی گم می‌شوند
دکل‌های ایران گم می‌شوند و فردی هم از مسئولان دولت قبل پاسخگوی این غیب شدن‌ها نیست. پس از گم شدن دکل نخست بود که بسیاری آنچه در ذهن داشتند را به عنوان اطلاعات ارائه می‌دادند اما ظاهرا هیچ یک از آنها موثق و کمک کننده نبوده است که دیروز وزیر نفت از کماکان گم بودن دکل نفتی قبلی خبر می‌دهد و از ناپدید شدن دکل دیگری می‌گوید! به نظر می‌رسد باید منتظر کشف ناپدید شده‌های دیگر در آینده باشیم چنانکه تیرماه امسال بود که سیدحسین دهدشتی، عضو کمیسیون انرژی و نماینده آبادان در مجلس بحث پرونده دکل‌های گمشده را به دو مورد منحصر ندانست و گفت: اساسا بحث دکل‌ها بخشی از تخلفات و ابهامات شرکت تأسیسات دریایی است. وی در مورد دکل گمشده اول توضیح داد: در مورد دکل اول قرار بر این بوده که یک شرکت رومانیایی آن را تهیه کند اما ادعا کرده که به خاطر تحریم‌ها نمی‌تواند آن را به ما تحویل دهد. بر همین اساس پای شرکت‌های واسطه به میان می‌آید. واسطه شرکت «دین» بوده که پول‌ها را از طرف ایرانی گرفته است. قرارداد چیزی حدود 87 میلیون دلار بوده که باید در چهار قسط پرداخت می‌شده است. بعد از پرداخت قسط اول دکل باید تحویل کشور می‌شده است اما با وجود پرداخت هر چهار قسط خبری از دکل مذکور نیست. شرکت رومانیایی مدعی است که اساسا هیچ پولی دریافت نکرده است. شرکت «دین» هم که پول‌ها را از ایران گرفته، الان وجود خارجی ندارد. اما جالب اینکه وزیر نفت دولت احمدی نژاد این مسئولیت را به بستگان دولت اصلاحات نسبت می‌دهد تا از بار پاسخگویی دور شود. مسعود میرکاظمی گفته بود: «آقاي زنگنه و دوستانش به اين دليل ماجراي اين دكل را مطرح كردند كه مي‌خواستند كرسنت را تحت پوشش قرار دهند، زيرا ايشان 9دي سال گذشته بخشي از مديران مسئول رسانه‌هاي همفكر خودش را جمع كرده و اصرار داشته كه نام بابك زنجاني را مطرح كنند تا ماجراي كرسنت فراموش شود.» اما مجلس هم به سادگی با این استدلال کنار نمی‌آید چنانکه دهدشتی می‌گوید:‌ «این توجیه درستی نیست. موضوع دکل گلوبال در سال86 یا 87 اتفاق افتاده است و نمی تواند ارتباطی با دولت اصلاحات یا آقای زنگنه داشته باشد. البته اشاره کردم که ما در تحقیق و تفحص به دنبال بررسی عملکرد شرکت تأسیسات دریایی از ابتدا تا حال حاضر هستیم و اگر تخلفاتی در هر دوره‌ای رخ داده باشد، آن را گزارش می‌کنیم.»
آرمان

تگ ها