محل تبلیغ شما
اگربه مخابرات توجه نکنيدسرنوشتي بدترازسايپاوايران‌خودروخواهدداشت

تاریخ خبر: 1394/7/12

اگربه مخابرات توجه نکنيدسرنوشتي بدترازسايپاوايران‌خودروخواهدداشت

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

رئيس هيات مديره شرکت مخابرات ايران تاکيد کرد: از مسئولان و نمايندگان مجلس انتظار داريم مخابرات را به عنوان بخش زيربنايي ببينند تا مشکلات‌مان حل شود؛ چنانچه اگر به مخابرات توجه نشود ممکن است سرنوشتي بدتر از ايران خودرو و سايپا داشته باشد. در حال حاضر مخابرات ايران افتخار دارد با تعرفه سال 1382 مجموعه خود را اداره مي‌کند که بيانگر مديريت بهينه است در صورتي که نرخ تعرفه‌هايي نظير آب، برق، تلفن، گاز و ... از سال 1382 تاکنون بسيار تغيير کرده است.

سيدمصطفي سيدهاشمي در مراسم افتتاح پروژه‌هاي شرکت مخابرات گيلان گفت: در حال حاضر هشت شهرستان گيلان مجهز به اينترنت نسل سوم (G3) هستند و ديگر شهرستان‌ها هم تا دهه فجر سالجاري به شبکه G3 متصل مي‌شوند.

وي ادامه داد: به حمايت نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي جهت دفاع از حق و حقوق مخابرات ايران به عنوان يک شرکت خصوصي نياز داريم. مهم‌ترين ويژگي اين خصوصي‌سازي اين بوده که طي شش سال توانستيم 20 هزار ميليارد تومان در شرکت مخابرات ايران سرمايه‌گذاري جذب کنيم.

سيدهاشمي اضافه کرد: طي دو سال گذشته تاکنون، 161 ميليارد تومان فقط در شرکت مخابرات گيلان سرمايه‌گذاري شده است که در هيچ استاني سابقه نداشته است.

وي تصريح کرد: اينترنت نسل چهارم در حال حاضر به دليل وضعيت اقتصادي و رکود خيلي براي عموم کاربرد ندارد و فقط 5 سايت در استان گيلان مجهز به نسل چهارم هستند که قطعا با بهتر شدن اوضاع اقتصادي همه شهرستان‌ها هم از اين نعمت برخوردار مي‌شوند.

سيدهاشمي با بيان اينکه ما به دوستان در مخابرات ايران قول داديم که هر استان به ازاي هر پروژه‌اي که به بهره‌برداري مي‌رساند، يک ميليون تومان پاداش دريافت مي‌کند، گفت: سهم استان گيلان به دليل 200 پروژه‌اي که افتتاح کرده، 200 ميليون تومان مي‌شود و اين مبلغ بين کساني که در راه‌اندازي، طراحي و اجراي پروژه‌هاي همکاري داشتند، تقسيم خواهد شد. انگيزه دادن به همکاران يکي از مهم‌ترين اصول توسعه است لذا بخش خصوصي براي اين خلق شده تا در جهت سوق دادن کارها و اتکاي بهره‌وري سرمايه‌گذاري کند.

سيدهاشمي يادآور شد: پس از خصوصي‌سازي حق ذخيره مرخصي همه کارمندان را پرداخت کرديم که حدود 94 ميليارد تومان هزينه داشت، اما در اين بين عده‌اي از همکاران اعتراض کردند که بايد به نرخ روز محاسبه مي‌شد لذا برخي استان‌ها شکايت کردند، اما برخي استان‌ها مانند گيلان به ما نامه زدند؛ در نهايت آناني که شکايت کردند و محکوم شدند که هيچ آن عده‌اي که شکايت نکردند و منتظر ماندند بايد بگويم که به زودي حق آنان پرداخت مي‌شود.

ایسنا

تگ ها