محل تبلیغ شما
ساخت ۱۱8 سد جدیددر دستورکار

تاریخ خبر: 1394/6/31

ساخت ۱۱8 سد جدیددر دستورکار

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

علی اکبر شفیعی" با اعلام ساخت ۱۱۸ سد بزرگ و کوچک در کشور، گفت: امسال قرار است ۱۱ سد جدید در کشور به بهره برداری برسد که تاکنون ۴ سد افتتاح و آبگیری شده و بهره برداری از بقیه نیز تا پایان سال انجام می شود.
این مقام مسئول در وزارت نیرو اظهارداشت: ۱۱۸ سد بزرگ و کوچک در استان‌های مختلف کشور در دست احداث است که این سدها با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به تدریج در مدار بهره برداری قرار می گیرند. در حال حاضر حدود ۱۵۰ سد در کشور در دست بهره برداری داریم که این سدها در استان‌های مختلف کشور پراکنده هستند و بیش از ۴۴ میلیارد متر مکعب آب سطحی را جمع آوری و برای استفاده در بخش های گوناگون تنظیم می کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر سدها، شبکه های آبیاری و زهکشی نیز در بهره برداری بهینه از منابع آبی نقش بسیار مهم و اساسی دارند که در این راستا، ۱۷۰ شبکه آبیاری و زهکشی در راستای بهبود وضعیت بخش کشاورزی در سطح کشور در دست اجراست.
شفیعی با اشاره به کمک صندوق توسعه ملی به حوزه مدیریت منابع آب کشور، گفت: در سال جاری تاکنون ۳۵ هزار میلیارد ریال از این صندوق در راستای مهار آب‌ها در استان‌های مختلف دریافت شده و قرار است این رقم تا پایان سال به ۶۲ هزار میلیارد ریال برسد که اعتبار بسیار مناسبی در این بخش است.

اکونیوز

تگ ها