محل تبلیغ شما
ژوله و حیایی زیر سایه 88

تاریخ خبر: 1394/6/30

ژوله و حیایی زیر سایه 88

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

همزمان با تمام شدن گرمای تابستان، تب خندوانه بالا گرفت.

 

 

  همزمان با تمام شدن گرمای تابستان، تب خندوانه بالا گرفت؛ و رامبد جوان، این را مدیون ایده‌‌ای از سجاد افشاریان است. رقابت خنداننده برتر دقیقا همان چیزی بود که تلویزیون نیاز داشت و رامبد با رو کردن این آس توانست نه تنها از نودِ این روزها پیش بیافتد بلکه در رقابت با شبکه‌های ماهواره‌‌ای هم سرش را بالا گرفت. آخرین باری که یک برنامه تلویزیونی در ایران اکثر مردم را درگیر خودش کرد پای یک شبکه در خارج از مرزهای ایران وسط بود.

شبکه تازه تاسیس من و تو توانست در همان روزهای اول با برگزاری یک آکادمی موسیقی توجه مردم به خودش را جلب کند. این آکادمی در سه دوره برگزار شد و هر دوره حاشیه‌های خاص خودش را به همراه داشت و توانست ذهن مخاطبان این شبکه را با خود همراه کند.

در این سبک برنامه‌ها یک فضای رقابتی بین شرکت‌کنندگان ایجاد می‌شود و همین بهانه‌ای برای جذابیت و تنش و ماجراجویی ست. وقتی مخاطب به این مدل برنامه رقابتی جذاب اضافه شود قطعا جذابیتش چند برابر می‌شود. چون این بار نه تنها بیننده یک رقابت بین ستاره‌های محبوبش آن هم با تمام حاشیه‌های پیرامونش را می‌بیند بلکه خودش هم می‌تواند در این رقابت تاثیرگذار باشد. و به صورت خیلی هوشمندانه ارتباط برنامه تلویزیونی و مخاطب که تا قبل از آن یکسویه بود؛ حالا تبدیل به یک رابطه دوسویه می‌شود که مخاطب می‌تواند تعیین کند چه کسی لیاقت بیشتر دیده شدن در تلویزیون و برنده شدن در مسابقه را دارد. به همین راحتی بیننده با برنامه درگیر می‌شود و همین اتفاق است که این شوخی را تا امروز ادامه داده که: «خداییش حق ارمیا نبود اول بشه!»

این روزها رامبد با خندوانه‌اش توانست خلاء این برنامه را در تلویزیون پر کند. او از روز اول هم همین قصد را داشت. با ورود تماشاگران به محیط ضبط برنامه که کمتر در برنامه‌های ایرانی اتفاق می‌افتد و نمونه‌های موفق کمی در آن وجود دارد؛ رامبد خواست که ثابت کند می‌خواهد متفاوت باشد و اصول ثابت، روتین و تکراری برنامه‌سازی برای تلویزیون را بشکند. پس حالا که خنداننده برتر توانسته مسیر خودش را پیدا کند باید هر روز منتظر بمانیم تا تحلیل‌های مختلفی را در مورد این برنامه بخوانیم.

رقابتی نفس‌گیر با طعم 88

روز جمعه به قول رامبد یکی از عجیب ترین مسابقات خندوانه برگزار شد. مسابقه بین دو نفری که بیشترین رای را در دور اول از مردم گرفته بودند. مانند مسابقه‌های قبلی پیش از شروع مسابقه خیلی‌ها تصمیم شان را برای رای دادن گرفته بودند. مسابقه شروع شد و اول امیرمهدی ژوله و سپس امین حیایی به هنرنمایی پرداختند. امین حیایی که می‌گفت دو روز روی اجرایش فکر کرده است با فراموش کردن بخشی از برنامه اش در وسط اجرا نتوانست به اندازه برنامه قبلی مردم را بخنداند.

اما پس از اتمام برنامه، بازخورد مردم شروع شد. ژوله که انصافا توانسته بود مردم را بیشتر بخنداند در ابتدا پیش افتاد و پس از دقایقی جنگ رسانه‌‌ای و مجازی شروع شد. تسنیم متن حمایت بزرگمهر حسین پور از ژوله را بهانه کرد و گفت اصلاح طلبان قصد دارند حیایی را تخریب کنند. در گروه‌های تلگرامی اصولگرا هم این خبر دست به دست چرخید تا اینکه تصمیم بر آن شد همه برای قدردانی از بازی حیایی در قلاده‌های طلا و اخراجی‌های3 به او رای بدهند.

آن طرف هم بیکار ننشستند و شروع به تبلیغات برای ژوله کردند. عده‌‌ای خیلی سریع عکس‌های او با رئیس دولت اصلاحات را منتشر کردند. ابطحی و آهنگران با انتشار عکس ژوله با رئیس دولت اصلاحات از او حمایت کردند.

در بخشی از متن ابطحی نوشته شده است: «من البته به ژوله رای دادم چون کمدی استند آپش بهتر بود.بهانه‌‌ای هم پیدا کردم که عکسی که خودم گرفته بودم را نشر بدهم.» محمد علی آهنگران هم عکس یادگاری خودش، ژوله و اهالی چلچراغ را با رئیس دولت اصلاحات؛ به پاس قدردانی از عملکرد ژوله در مسابقه خنداننده برتر منتشر کرد.

تا به امروز نویسنده‌ها بیشتر از بازیگران در این مسابقه موفق بوده‌‌اند و به جز سروش صحت که عملکرد ضعیفی داشت سه نماینده دیگر نویسندگان توانستند برنده دور اول باشند. مهراب قاسم خانی که همسرش مغلوب یکی از همین نویسنده‌ها شده می‌نویسد: «من الان گير كردم از امير ژوله حمايت كنم يا نه. از يه طرف طرفدارشم، از طرف ديگه از هر كى طرفدارى كردم باخت... يه بارم رو تيم مقابل امين حيايى شرط بستم يه عكس پشت مو دار شناسنامه بدهكار شدم... چيكار كنم حالا؟... به جهنم. حمايت مي‌كنم.... رااااى من امير ژوووله»

قاسم خانی در ادامه به موضوع جالبی اشاره می‌کند: «حالا درسته على مشهدى زنم رو حذف كرد ولى چون فيلمنامه نويس رفت توى چهار نفر خيلى ناراحت نشدم. حالا فوقش يه ناراحتى كوچيكه كه با يه لگد مختصر برطرف ميشه. امير رو هم ببريم توى چهار نفر ميشن دو تا فيلمنامه نويس. بعدشم از سجاد حمايت مي‌كنم بشن سه تا توى چهار نفر برتر. قدم بعدى هم ميريم براى انتخابات مجلس و رياست جمهورى»

تا این لحظه هم دو سه باری برنده مسابقه عوض شده است و خندوانه شاهد نزدیک ترین رقابت بین کمدین هایش است. باید تا فردا صبر کرد و دید بالاخره زور هواداران کدام کمدین به دیگری می‌چربد.

روزان / احسان نادرپور

تگ ها