محل تبلیغ شما
تسلیت محمدرضا و همایون شجریان برای هابیل علی اف

تاریخ خبر: 1394/6/20

تسلیت محمدرضا و همایون شجریان برای هابیل علی اف

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

محمدرضا شجریان در پیام خود آورده است:« درگذشت بزرگ مرد موسیقی  آذربایجان، استاد هابیل علی اف ضایعه ای دردناک برای علاقه مندان هنر و مردم آذربایجان است. با نهایت تاثر به خانواده، دوستداران و مردم آذربایجان تسلیت عرض می کنم.»

پیام تسلیت همایون شجریان برای هابیل علیف

همایون شجریان نیز درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.

  هابیل علی اف نوازنده بنام کمانچه آذری در هشتاد و هشت سالگی و بر اثر بیماری قلبی در جمهوری آذربایجان درگذشت. هابیل علی اف اجراهای بسیاری در کشور های مختلف از جمله آمریکا، آلمان، انگلستان، فرانسه، هندوستان، پاکستان، ایران، مصر، سوئد، هلند، تونس، ژاپن، سوریه و … داشته‌است. ‌ در‌ سال ۱۳۷۱ به همت مـرکز موسیقی حـوزه هنری برای نخستین بار استاد هابیل علی اف‌ یک شب در تالار اندیشه با استاد محمد رضا شجریان‌ و همایون شجریان ،به عنوان نوزانده تنبک، اجرا داشت. هابیل مصطفی اوغلو علیف در […]

همایون شجریان در پیام خود آورده است: «استاد بزرگ هابیل علی اف افسانه ایی، نغمه خود خواند و رفت. او از جمله معدود نوازندگانی بود که که با ساز خود به یگانگی رسیده بود. نواختنش تنها نواختن نبود، انگار سخن می گفت و شعر می سرود و آواز می خواند. شکر ایزد را که دیدم روی او...»

او در ادامه پیام خود نوشت: «درگذشت استاد بزرگ کمانچه را به جامعه  هنری و هنر دوستان تسلیت عرض می‌کنم.»

هابیل علی اف نوازنده شهیر در سال 1371  به همراه استاد شجریان در تالار وحدت برروی صحنه رفت و کنسرت برگزار کرد. وی در سن هشتاد و هشت سالگی و بر اثر بیماری قلبی  کشور جمهوری آذربایجان درگذشت.

ایلنا

تگ ها