محل تبلیغ شما
همایش بین‌المللی روزجهانی‌گردشگری 1394

تاریخ خبر: 1394/6/18

همایش بین‌المللی روزجهانی‌گردشگری 1394

نشر این خبر با ذکر منبع: www.sarzaminjavid.com شایسته است 

همایش بین‌المللی روزجهانی‌گردشگری 1394

 

گردشگری یکی از بخشهای اصلی اقتصاد جهان است که بسیار سریعتر از سایر بخشهای اقتصادی در حال رشد است. تعاملات و همپوشانی‌های وسیع این فعالیت اقتصادی با موضوعات محیط زیست، آب و هوا، امنیت، صلح، فرهنگ، موضوعات مدیریت شهری باعث تمایزات عمده‌ی آن با سایر فعالیتهای اقتصادی شده است.بگونه‌ای که این تمایز در کلیۀ‌ حوزه‌های مدیریتی و آمار و اطلاعات مشهود است.

اقتصاد ایران با برخورداری از بیش از 50 سال برنامه‌ریزی همچنان از معضلات عدیده‌ای در حوزۀ گردشگری رنج می‌برد و این بخش نتوانسته پابه‌پای سایر بخشهای اقتصادی کشور حرکت نماید. با وجود برخورداری از توانمندیهای بالقوه فراوان کشورمان در این حوزه همچنان در تولید محصولات گردشگری در عرصه بین‌الملل از جایگاه مناسبی برخوردار نیستیم.

دانشگاه علامه طباطبایی که پیشرو برنامه‌ریزی آموزشی در صنعت گردشگری کشورمان می‌باشد بنا به رسالت علمی خویش تلاش نموده تا در سالهای گذشته در قالب جلسات همفکری و همایش‌های ملی موضوعات اساسی در ابعاد نظری علمی و سیاستگذاری این بخش را طرح و از نظرات صاحبنظران در خصوص توسعۀ این بخش یاری طلبد.

متعاقب یک دهه تلاش نظام‌مند این دانشگاه، برآنیم تا در گامی فراتر سمت برگزاری یک همایش بین‌المللی با حضوراندیشمندان داخلی و بین‌المللی حرکت نماییم.بدین منظور با تشکیل دبیرخانه دائمی همایش در مرکز مطالعات گردشگری دانشگاه علامه طباطبایی اولین همایش بین‌المللی روز جهانی گردشگری را در سال 1394 برگزار خواهیم نمود.اهداف این همایش عبارتند از:

ایجاد یک بستۀ دائمی برای پژوهشگران داخلی و خارجی جهت تفکر و پژوهش در خصوص موضوعات اساسی گردشگری کشورمان و ارائه آن در یک همایش بین‌المللی که هر ساله در هفته اول مهرماه برگزار خواهد شد.

هم‌اندیشی و همفکری دانشگاهیان، مدیران و کارشناسان فعال در کلیه حوزه‌های مرتبط با گردشگری از قبیل شهرداری‌ها، محیط زیست، دستگاههای اقتصادی، فعالان صنعت گردشگری، دستگاههای امنیتی و مرتبط با روابط خارجی و فعالان صنعت گردشگری در خصوص موضوعات اساسی گردشگری کشورمان.

طراحی و تدوین بسته‌های سیاستی برای مسئولان، برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران اصلی فعال در گردشگری کشور در سطوح دولتی و بخشهای غیر دولتی از جمله شهرداری‌ها، اتاق‌های بازرگانی، موسسات حرفه ای و شرکت‌های مادر تخصصی.

شناخت روندهای اصلی گردشگری در حوزه‌های فن‌آوری، اقتصادی، تجارتی، فرهنگی و اجتماعی.

تمرکز بر موضوعات روز گردشگری کشور، در همایش سال جاری دو موضوع تقویت بنیان‌های زیست محیطی و توسعه خدمات اقامتی و تورگردانی از جمله موضوعات روز گردشگری کشورمان می‌باشد که دو محور از محورهای پنج‌گانه همایش را بخود اختصاص می‌دهد.

ٱشنایی و شناخت دانشجویان گردشگری کشورمان با اساتید برجسته بین‌المللی

طرح موضوعات جدید نظری و عملی در حوزه گردشگری در پانلهای تخصصی

بررسی پیشرفت علم گردشگری در کشور و توجه جامع‌الاطراف به کلیه موضوعات اساسی این علم.

برگزاری کارگاههای آموزشی و تقویت توان علمی و حرفه‌ای فعالان صنعت گردشگری.

لینک پیوند با سایت 

 

 
 

تگ ها

1 0
مرجان   1394/6/30 16:27:13

درود بر شما . حتما استفاده خواهم کرد.ممنون از اطلاع رسانی شما خسته نباشین