محل تبلیغ شما
اعتراض چند نماینده به آقازاده‌ها

تاریخ خبر: 1396/7/12

اعتراض چند نماینده به آقازاده‌ها

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به گزارش خبرآنلاين؛ نطق‌هاي ميان دستور جلسه علني امروز مجلس،‌ يك نقطه مشترك داشت، «اعتراض به آقازاده‌ها».

محمدرضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد و دوره، اولين فردي بود كه در نطقش به اين موضوع اشاره كرد و گفت: تاسف‌بار است که برخی آقايان کشورمان را در کسوت قطار درجه دو می‌بینند كه لياقت سكونت فرزندانشان را ندارد و آنها را با استفاده از منابع داخلي به كشورهاي ديگري مي فرستند تا در آنجا زندگي كنند.

جهانبخش محبي نيا نماينده اصولگراي مجلس هم، در بخشي از صحبت‌هايش گريزي به شيوه تربيتي برخي از مسئولان داشت و تصريح كرد: كساني در مسئوليت‌هاي كلان كشور قرار مي‎گيرند كه در بين فرزندانشان، عرضه تربيت يك خادم براي انقلاب را نداشتند. برخي از مواليد آنها در ايام انتخابات، در حال تخريب امور هستند و هيچ كسي قدرت و اختيار نظارت بر آنها و جواب خواستن از آنها را ندارد!

نماينده اصولگراي مجلس دهم ادامه داد: متملقين در تمامي سطوح، مزايده نفاق برگزار مي كنند و جامعه را از حضور نيروهاي مخلص محروم مي سازند. دانايان جامعه هر روز به كنج عزلت و پر رويان به صدارت مي رسند كه حاصلش سوء تدبير است. سندرم سايش قدرت، تعدد مراكز مداخله و نظارت،‌ گسترش سازمان هاي موازي، قانون اساسي را به حاشيه مي برد و ميثاق اجتماعي ملت بزرگ را كمرنگ مي كند، هر چند فصل اصلاح قانون اساسي فرا رسيده است. البته اين امر با اذن و صلاح ديد، رهبري امکان پذير است.

زنجيره نطق‌هاي انتقاد آميز از آقازاده‌ها، به بهروز بنيادي رسيد. نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد، تصريح كرد: رئيس جمهور مردمي بايد بتواند با فراغ بال امور را پيش ببرد، اما در عمل شاهد فشارهاي مختلف بر راي مردم هستيم . چرا راي مردم به اين سرنوشت دچار شده است؟ بايد جستجو كنيم اعتراض هاي مردم براي چيست؟ آيا هنوز عوامل خارجي موثر هستند يا سوء مديريت در امور داخلي؟

او افزود: بايد بپذيريم تا زماني كه مديران از بين خانواده‎هاي اليگاريشي انتخاب شوند و با پرتابي منجنيقي روي پست ها قرار گيرند،‌ مردم عزيز نبايد انتظار بيشتري از عملكرد اين دولت ها داشته باشند! آيا عقلاي ايران محدود به همين چند نفرند؟ البته آقازاده هايي طي روند غيرشايسته سالاري بر مسند قرار گرفته‌اند و قرار خواهند گرفت؛ به نحوي كه تا سال هاي سال ملت نتوانند خود را از كانون هاي قدرت نجات دهند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid