محل تبلیغ شما
پرونده جامع مهدی طارمی؛اسناد و ویدئوها

تاریخ خبر: 1396/7/4

پرونده جامع مهدی طارمی؛اسناد و ویدئوها

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است 

 

 مهدی طارمی پس از حکم شکایت باشگاه ریزه اسپور:

نه بابا خبری نیست! الهلال رو می بریم مردم فراموش می کنند!!!

صددرصد خیریتی!!! توش بوده!!! همینجوری که نمیشه!!!

4 ماه محرومیت که چیزی نیست!!!

رازهایی تازه از محرومیت بازیکن پرسپولیس که در برنامه نود برملا شد

برنامه نود پرونده ویژه‌ای برای محرومیت طارمی داشت.

در برنامه نود آیتم ویژه‌ای برای محرومیت مهدی طارمی پخش و دو راز جدید در رابطه با این اتفاق برملا شد.
طارمی با یک میلیارد و 150 میلیون تومان چه کرد؟!
گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی + سند
طارمی: 4 ماه محرومیت که چیزی نیست
دلال‌ها عامل محرومیت طارمی شدند/ رفتار مدیران غیرحرفه‌ای بود
امتیاز سرخپوشان از آقای گل؛درخواست جالب پرسپولیس از طارمی!
امکان تعلیق حکم محرومیت طارمی ضعیف است
گزارش اختصاصی تابناک از عواقب مدیریت ضعیف باشگاه های بزرگ ایران؛
شوک بعدی به پرسپولیس و استقلال؛ حکم شکایت دربی لغو شده آلمان!

برنامه نود این موضوع را بررسی کرد که اولا باشگاه پرسپولیس یک تخلف بزرگ در تغییر تاریخ قرارداد مهدی طارمی مرتکب شده که فیفا به راحتی آن را فهمیده است. دیگر اینکه طبق ادعای نود، مهدی طارمی در حالی به پرسپولیس برگشت که مبلغ یک میلیارد و صد‌وپنجاه میلیون تومانی کمک شده از طرف حسین هدایتی را برای فسخ به باشگاه ترکیه‌ای پرداخت نکرده و آن را حق خود دانسته است!

 

جام نیوز

 

طارمی با یک میلیارد و 150 میلیون تومان چه کرد؟!

 

در اینکه باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده مهدی طارمی تقصیری بزرگ و غیر قابل جبران دارد شکی نیست اما در این میان صراحتا باید گفت که اشتباه و تخلف بزرگ مهدی طارمی بزرگ ترین مشکل را رقم زد. او حالا چهار ماه از حضور در میادین محروم است، محرومیتی که کاملا حق اوست. دردسر بزرگی که او رقم زد واقعا تاریخی است. پرسپولیس دو دوره از حضور در نقل و انتقالات محروم است و 790 هزار یورو هم باید جریمه بپردازد.

دیشب در برنامه نود فاش شد که طارمی همان سال گذشته پیش بینی کرد که شش ماه یا یک سال محروم شود. تصویری هم از پیام تلگرامی او در اینباره منتشر شد: «بالاتر از سیاهی که رنگی نیست، شش ماه یا یک سال از فوتبال محروم می شوم.». او این جمله را به ابراهیمی مدیربرنامه هایش گفته بود. به این ترتیب طارمی که با ریزه اسپور قرارداد بسته بود به ایران برگشت و دوباره برای پرسپولیس بازی کرد.

اما بخش جنجالی تر برنامه نود مربوط به جایی بود که مشخص شد حسین هدایتی یک میلیارد و 150 میلیون تومان به مهدی طارمی پرداخت تا به عنوان جریمه فسخ قرارداد به باشگاه ریزه اسپور بپردازد. اما طارمی هرگز چنین کاری نکرد و بدون اینکه ریالی به باشگاه ترکیه ای پول بدهد به ایران بازگشت. سوال روز از طارمی این است: آقای طارمی ؛ آن یک میلیارد و 150 میلیون تومان را چه کار کردی؟!

جام جم

 

گاف بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی + سند

 

بررسی پرونده مهدی طارمی نشان می‌دهد، هنرنمایی مدیران پرسپولیس منجر به محرومیت این باشگاه شده است، جایی که "طاهری و دوستان" برای حل مشکل، مشکل‌زایی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این روزها باشگاه پرسپولیس علاوه بر پرونده مانوئل ژوزه درگیر پرونده جدی بین‌المللی دیگری شده که به نظر می‌رسد حاصل هنرنمایی و سوء تدبیر مدیران حال حاضر این باشگاه است.

ماجرا از جایی آغاز شد که مهدی طارمی پس از حضور در تمرینات تیم ترکیه‌ای به ایران بازگشت. آن زمان همه می‌دانستند که او بدون فسخ قرارداد به تهران آمده و برای انعقاد قرارداد با پرسولیس باید با ریزه‌اسپور قراردادش را فسخ کند، همان کاری که رامین رضاییان کرد اما مدیران باشگاه پرطرفدار تهرانی برای فرار از تبعات احتمالی این مساله با ترفند خاصی دست به کار شدند تا شاید بعدها فیفا را متقاعد کنند که مهدی طارمی پیش از سفر به ترکیه با پرسپولیس قرارداد داشته است، اتفاقی که اکنون سرآغاز مشکلات بعدی برای این تیم شده است.

علی‌اکبر طاهری در 12 مرداد 95 در یک نشست خبری اظهارکرد: "ما با طارمی و همین طور مدیر برنامه‌هایش در این زمینه  توافق کرده‌ایم .ما پیش از این با طارمی قرارداد بسته بودیم و بعد از این که طارمی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضا کرد، در واقع قرارداد باشگاه ترکیه‌ای ثانویه شد".

او ادامه می‌دهد: "باید خود طارمی در مورد امضای این قرارداد پاسخگو باشد. باشگاه پرسپولیس متضرر نمی‌شود. البته ما هم در این زمینه به این بازیکن کمک می‌کنیم تا کمتر متضرر شود. کارهای حقوقی این موضوع در جریان است".

این اظهارنظر "طاهری" حدودا 2 هفته پس از بازگشت مهدی طارمی به تهران و انعقاد قرارداد با پرسپولیس مطرح می‌شود.

 

اعلام "طاهری" درباره امضای قرارداد با طارمی پیش از رفتنش به ترکیه

 

این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید یک روز قبل از سفر رسمی مهدی طارمی برای مذاکره به ترکیه، او در محل باشگاه پرسپوس حاضر شده و پس از انجام مذاکراتی، سایت باشگاه در خبری بر روی خروجی‌اش رسما اعلام می‌کند که "هیچ قراردادی میان طرفین به امضا نرسید" تا طارمی پس از بازگشت به ایران، این قرارداد را امضا کند.

پس از این جلسه که خبرش بر روی سایت پرسپولیس قرار گرفت، مهدی طارمی به ترکیه رفت و با ریزه اسپور توافق و قرارداد رسمی امضا کرد.

 

اعلام باشگاه درباره امضا نشدن قرارداد طارمی پیش از رفتنش به ترکیه

حال سوال این است که اگر بگفته طاهری (مصاحبه با خبرنگاران در 12 مرداد 95) پرسپولیس با طارمی قرارداد امضاء کرده و سپس او به ترکیه رفته است چرا سایت باشگاه پیش از ترک تهران از سوی طارمی، رسما اعلام می‌کند توافقی حاصل نشده و قراردادی منعقد نشده است.

موضوع دو حالت بیشتر ندارد، یا خبر باشگاه و اطلاع‌رسانی پرسپولیس دروغ بوده یا طاهری اظهارات نادرستی را در پس از بازگشت طارمی درباره قرارداد باشگاه با او - پیش از سفر به ترکیه - مطرح کرده است.

اکنون بنظر می‌رسد باشگاه ترکیه‌ای هم دقیقا روی همین موضوع دست گذاشته و شکایت خود را به فیفا برده است. فدراسیون جهانی فوتبال هم که روی تناقض و البته شاهکار باشگاه پرسپولیس حساس شده و مساله را پیگیری کرده است. در نهایت فیفا هم بخاطر همین تخلف رای به محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقلات داده است.

در این میان یک سوال نیز ایجاد می‌شود اینکه اگر به راستی باشگاه پرسپولیس پیش از سفر مهدی طارمی به ترکیه با او قرارداد امضا کرده بود، چرا در زمان حضور این بازیکن در تمرینات تیم ترکیه‌ای هیچ‌گونه ادعایی نسبت به جذب بازیکنش توسط باشگاه ترکیه‌ای هیچ واکنشی نداشت.

اگر باشگاه پرسپولیس دست به این ابتکار خلق‌الساعه نمی‌زد و با طارمی قراردادی با تاریخ پیش از رفتنش به ترکیه امضا نمی‌کرد، اکنون فیفا فقط مهدی طارمی که مرتکب تخلف آشکار شده بود را محروم و جریمه می‌کرد نه باشگاه پرسپولیس را.

اگر باشگاه تراکتورسازی تبریز و یا استقلال از پنجره نقل و انتقالات محروم شدند، به خاطر پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان یا مربیان خارجی‌شان بود که این مساله هم حاصل ضعف منابع مالی این باشگاه‌ها بود اما حالا پرسپولیس به خاطر یک قرارداد عجیب که با روش خارق‌العاده مدیرانش - که ادعای زرنگی داشته‌اند - محروم شده است.

در این میان مطمئنا هواداران پرسپولیس انتظار دارند وزارت ورزش و جوانان که متولی این باشگاه است، به این موضوع ورود کرده و با خاطیان این فاجعه بزرگ برخورد کند.

 

 

طارمی: 4 ماه محرومیت که چیزی نیست

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر حریف‌مان الهلال است ما پرسپولیس هستیم و طوری آنها را می‌بریم که خوشحالی کردن را فراموش کنند

مهدی طارمی در حاشیه تمرین روز گذشته تیمش در مورد محرومیتی که در پی شکایت باشگاه ریزه اسپور نصیبش شده است، گفت: فکر نمی‌کنم شوکی به تیم وارد شده باشد و همه ما به بازی با الهلال فکر می‌کنیم تا ان‌شاءالله با شکست این تیم راهی فینال لیگ قهرمانان شویم. من هم چه باشم و چه نباشم تیم راه خود را می‌رود.

 

وی افزود: صددرصد حکمتی در این قضیه پیش آمده برای من بوده است و محرومیتم نیز خیلی زیاد نیست. ان‌شاءالله سه چهار هفته که از نیم‌فصل دوم بگذرد می‌توانم برای پرسپولیس به میدان بروم.

 

طارمی راجع به آخرین وضعیت سرخپوشان برای بازی با الهلال نیز یادآور شد: شرایط تیم خوب است و من مطمئنم به شکلی این تیم را می‌بریم که خوشحالی یادشان رود. روحیه بازیکنان بسیار بالاست و هوا هم خیلی بهتر و خنک‌تر از قبل شده است.

 

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این پرسش که آیا در مدت محرومیتش به استراحت خواهد پرداخت یا همچنان تمرین می‌کند، عنوان کرد: نه هر روز تمرین می‌کنم و مشکلی از این بابت ندارم. خیلی زود به ترکیب پرسپولیس برمی‌گردم و همه رقبای خود را برای عنوان آقای گلی کنار می‌زنم.

 

وی در رابطه با این موضع که نگران نیست پرسپولیس در نبودش ضربه بخورد, تصریح کرد: مدت محرومیت من طولانی نیست و پرسپولیس هم به اندازه کافی بازیکن دارد. منشا، علیپور و حتی وحید امیری گزینه‌های خوبی در خط حمله هستند.

 

طارمی با اشاره به تیم الهلال نیز گفت: ما در مرحله مقدماتی دو بار با آنها بازی کردیم و در دیدار برگشت صددرصد باید برنده می‌شدیم و خودشان هم قبول داشتند که بهتر از آنها بودیم. بازی رفت هم به عقیده من 50 - 50 بود، اما الان شرایط هر دو تیم فرق می‌کند. ما در بازی رفت مرحله مقدماتی اولین بازی‌مان را در لیگ قهرمانان انجام می‌دادیم و شاید برای همین خیلی خوب بازی نکردیم، اما در بازی برگشت دیدید که بهتر از الهلال بودیم. به‌هرحال این تیم اگر الهلال است و افتخارات زیادی دارد، ما هم پرسپولیس هستیم. ان‌شاءالله کاری می‌کنیم که خوشحالی کردن یادشان برود.

 

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه احتمال دارد بازی برگشت تیمش با الهلال در دبی برگزار شود نیز خاطرنشان کرد: بازی در ابوظبی خیلی خوب است، چرا که ما طرفداران زیادی در اینجا داریم و خودمان هم فکر نمی‌کردیم در بازی برگشت با الاهلی این‌طور از بازی ما استقبال شود. فکر کنم اگر بازی برگشت ما در دبی برگزار شود اندازه ورزشگاه آزادی برای‌مان تماشاگر بیاید. ان‌شاءالله که بتوانیم دل هواداران را شاد کنیم. آنها بدانند من دو سال سربازی بودم و حالا چهار ماه محرومیت برایم چیزی نیست.

  تسنیم

 

 

دلال‌ها عامل محرومیت طارمی شدند/ رفتار مدیران غیرحرفه‌ای بود

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس کوتاهی مدیران باشگاه را دلیل محرومیت مهدی طارمی و باشگاه عنوان کرد و گفت: دلال‌ها سالهاست در فوتبال ایران هر کاری می‌کنند.

بیژن ذوالفقار نسب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محرومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی از سوی فیفا گفت: محرومیت بسیار سنگینی است که در برهه زمانی بسیار حساسی دامن پرسپولیس را گرفته است.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه افزود: حدود ۱۰ سال است که در فوتبال ایران، افرادی امرار معاش می کنند که دلال هستند. قدرت بسیار زیادی هم پیدا کرده اند و هر کاری دلشان می خواهد انجام می دهند. همین ها باعث شدند مهدی طارمی به ترکیه برود. پس از آن هم عدم توانایی مدیران باشگاه پرسپولیس به مسائل حقوقی، سبب شد تا تصمیمات نادرست در حل پرونده‌شان اتخاذ کنند. رفتار غیرحرفه ای بازیکن و مدیریت باعث بروز چنین محرومیت هایی می شود.

وی تصریح کرد: مدیران فوتبالی متاسفانه اشراف کامل به مسائل حقوقی ندارند و مشورت های لازم را هم در این زمینه نمی گیرند. خلا تصمیم گیری در این زمینه باعث می شود تا برخی از دلال های فوتبالی با مجوز عجیب و غریبی که از فدراسیون فوتبال گرفته اند فعالیت های خودشان را رسمی کنند تا موانع قانونی هم نداشته باشند.

ذوالفقار نسب درباره بازی پرسپولیس و الهلال عربستان تصریح کرد: بازی بسیار سختی برای پرسپولیس خواهد بود. آنها در بازی با الاهلی عزبستان، تام انرژی خود را استفاده کردند و به همین خاطر م نتوانستند در دو بازی اخیر خود در لیگ برتر نتیجه بگیرند. الهلال عربستان در چند سال خایر نشان داده است هدفی جز قهرمانی در آسیا ندارد و روی همین ریل کار می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر کم کاری و غفلت مدیران پرسپولیس نبود محرومیتی ه سراغ این باشگاه و مهدی طارمی نمی آمد تا در اوج بازی های آسیایی اش از نبود بازیکن طراز اولی همچون طارمی محروم شوند. با این حال فکر می کنم گروه فنی پرسپولیس که شامل کاد فنی و بازیکنان می شود، شخصیت قهرمانی در آسیا را دارند و می توانند هواداران پرسپولیس را به این آرزو برسانند.

 

امتیاز سرخپوشان از آقای گل؛درخواست جالب پرسپولیس از طارمی!

به دلیل شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه فیفا اکنون محرومیت 4ماهه مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس از 2 پنجره بعدی نقل و انتقالات را اعلام کرد.

مهدی طارمی سال قبل با پایان قراردادش با پرسپولیس راهی ترکیه شد و با ریزه اسپور به توافقات ابتدایی دست یافت و عکس‌های مربوط به تمرینات با این تیم و حضور در تست پزشکی‌اش نیز در صدر اخبار فوتبال ایران قرار گرفت.

 

البته چندی بعد و به طور ناگهانی بار دیگر به تهران بازگشت و قرارداد خود را با این باشگاه تمدید کرد. طارمی در پایان این فصل البته در نهایت به عنوان آقای گلی دست یافت. فیفا به دلیل شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه اکنون محرومیت چهارماهه مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس از دو پنجره بعدی نقل و انتقالات را اعلام کرد.

 

پیش از این خبرهای بسیاری به گوش می‌رسید که مهدی طارمی در نیم فصل دوم به یکی از تیم‌های خارجی می‌پیوندد اما با توجه به این محرویت امکان لژیونر شدن این بازیکن کمرنگ شد. باتوجه به اینکه باشگاه پرسپولیس هم در دو پنجره نقل و انتقالات بسته است نیاز مبرم به تمدید بازیکنان فعلی خود دارد.

 

ظاهرا باشگاه پرسپولیس از طارمی خواسته تا قرارداد خود را تمدید کند که در صورت بسته بودن پنجره نقل و انتقالات با کمبود بازیکن مواجه نشود.

برنا

 

امکان تعلیق حکم محرومیت طارمی ضعیف است

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: مهدی طارمی برای حضور در بازی با الهلال عربستان نیاز به دستور موقت دارد که بعید است این دستور توسط فیفا صادر شود.

روزبه وثوق احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حکم محرومیت مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس از سوی فیفا گفت: حکم فیفا روز گذشته به فدراسیون فوتبال رسیده است و تمام موارد مربوط به این محرومیت به طور شفاف در اختیار قرار گرفته است. بلافاصله هم این حکم را به مسئولان باشگاه پرسپولیس ابلاغ کردیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در این حکم به صراحت اعلام شده است باشگاه پرسپولیس، بابت نقض قرارداد مهدی طارمی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه با محرومیت در دو پنجره نقل و انتقالاتی آینده روبرو شده است. همچنین مهدی طارمی از ۲۲ سپتامبر که دیروز بوده است به مدت ۴ ماه از حضور در میادین محروم می شود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان درباره مبلغ جریمه قید شده در این حکم تصریح کرد: در حکم فیفا به طور شفاف آمده است که باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی به صورت متضامنی بایستی ۷۸۹ هزار و ۵۰۰ یورو به عنوان جریمه به باشگاه ریزه اسپور ترکیه پرداخت کنند. متضامن بودن در پرداخت به این معنی است که هر یک از این دو طرف پرداخت کنند صحیح است و در آن اعلام نشده است که چند درصد را طارمی بدهد و چند درصد از این جریمه را باید باشگاه پرسپولیس پرداخت کند.

وثوق احمدی درباره راهکار رفع محرومیت باشگاه پرسپولیس از حکم اعلامی اظهار داشت: باشگاه پرسپولیس باید ظرف یک ماه آینده پول را به حساب باشگاه ریزه اسپور ترکیه واریز کنند. اما می تواند در مدت ۲۱ روز، نسبت به این حکم اعتراض کنند تا محکومیت مالی اش به تعلیق بیافتد. اما درباره محرومیت طارمی راهی جز دستور موقت از سوی فیفا نیست. پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی هم محروم است و باید واکنش داداگاه بین المللی ورزش را در تجدید نظر خواهی پرسپولیس را دید. اینکه محرومیت طارمی ظرف یکی دو روز آینده با دستور موقت از سوی فیفا روبرو شود تا بتواند مقابل الهلال بازی کند بسیار ضعیف است اما غیرممکن نیست!

 

گزارش اختصاصی تابناک از عواقب مدیریت ضعیف باشگاه های بزرگ ایران؛

شوک بعدی به پرسپولیس و استقلال؛ حکم شکایت دربی لغو شده آلمان!

 

سال گذشته استقلال و تراکتورسازی با حکم سنگین فیفا محروم شدند و حالا پرسپولیس دیگر تیم بزرگ فوتبال ایران! ولی به نظر نمی رسد فوتبال ایران از این احکام شدید درس گرفته باشد.

به گزارش «تابناک ورزشی»، ضعف مفرط مدیریت در فوتبال ایران همچنان قربانی می گیرد و هزینه های چند میلیاردی برای این رشته ورشکسته می تراشد. آخرین نمونه آن جریمه بیش از سه ونیم میلیاردی بابت بی توجهی به قوانین در انتقال مهدی طارمی به پرسپولیس است و البته این جریمه، تنها یک هفته پس از تأمین رقم هشت میلیارد تومانی حکم فیفا در پرونده ژوزه پرتغالی به دست طاهری رسیده است.

هرچند در نخستین ساعات انتشار خبر اختصاصی تابناک در مورد محرومیت پرسپولیس و طارمی، مدیر روابط عمومی این مجموعه با دستپاچگی و در اقدامی ناشیانه خبر را تکذیب کرد؛ اما ساعتی نگذشت که مدیران پرسپولیس شوک ناشی از اقدام و عملکرد خود در نادیده انگاشتن اخطارهای متعدد رسانه ها و باشگاه ریزه اسپور را درک کردند و ضمن تأیید خبر به فکر راه چاره افتادند! چاره ای که دیگر برای پیدا کردنش دیر شده و بهترین بازیکن فعلی قرمزها، مهمترین بازی تاریخ این باشگاه را از دست داده است.

حالا اخبار موثقی به دست تابناک رسیده که شکایت آلمانی ها برای لغو دربی دوستانه نیز در مجاری قانونی پیش می رود و غرامت درخواستی ژرمن ها بابت هزینه های قرارداد منعقده به زودی از راه می رسد. مدیران بیله فلد که با اقدامات و تلاش بسیار طرف ایرانی، بالاخره با برگزاری دربی دوستانه استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه خانگی شان موافقت کرده بودند، حالا از لغو بازی و کم محلی طرف ایرانی به خساراتشان به شدت عصبانی اند و با تمام قوا برای محکوم و محروم کردن سرخابی های ایران کار می کنند.

ارتباط گسترده و نفوذ آلمانی ها در محافل تصمیم گیری فوتبال در کنار جدیت و نظم و دیسیپلین آنها باعث نگرانی است که حکمی تاریخی و جبران ناشدنی در پیش باشد. در کمال تعجب دو مدیرعامل فعلی پرسپولیس و استقلال، هیچ واکنشی به این تهدیدها نداشته اند و شرکت قبلی واسطه در سامانه پیامکی که دستش با ورود ایرانسل از سفره چرب سرخابی ها قطع شد هم خودش را کنار کشیده و حتی بنا ندارد بدهی هنگفتش به این دو تیم را هم پرداخت کند!

فوتبال ایران صورتحساب کدام ندانم کاری ها را می دهد؟ آنچه مسلم است اینکه مدیران تصمیم گیرنده در فوتبال ایران چندان تمایلی به فراگیری قوانین بین المللی این رشته ورزشی ندارند و مانند نادیده انگاشتن قواعد جهانی عرصه سیاست در دو دولت پیش از روحانی، به هشدارهای نهادهای بین المللی دهن کجی می کنند! آنها شاید هنوز این آیین نامه ها را مثل محمود احمدی نژاد کاغذپاره می دانند.

جای تعجب است که چگونه وزارت ورزش دولت روحانی، بر دیپلماسی یکی از مهمترین فدراسیون های زیرمجموعه اش و همچنین باشگاه های مهم فوتبال کشور با نهادی مثل فیفا نظارت نمی کند؟

 

ویدئو نگاهی ویژه به محرومیت طارمی و پرسپولیس

ویدئو صحبت های براتی درباره محرومیت مهدی طارمی

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid