محل تبلیغ شما
محکومیت بازداشتی‌های چهارشنبه‌سوری در مشهد به جاروکشی در خیابان‌

تاریخ خبر: 1395/12/27

محکومیت بازداشتی‌های چهارشنبه‌سوری در مشهد به جاروکشی در خیابان‌

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

دادستان عمومی و انقلاب مشهد ۸۰ نفر از افرادی را که در مراسم «چهارشنبه‌سوری» سه‌شنبه شب گذشته بازداشت شده بودند به جاروکشی در خیابان‌های شهر محکوم کرد. به موجب این حکم، این افراد در سال‌های آینده هم تا پایان مراسم چهارشنبه سوری بازداشت خواهند شد.

هادی شریعت٬ معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد، روز چهارشنبه، ۲۵ اسفند، به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت که این حکم با هدف آگاهی این افراد از «خسارات» چهارشنبه‌سوری صادر شده است.

{hendevaneh}{سایت‌هندوانه}

به گفته آقای شریعت، این افراد به موجب این حکم و با هدف «آگاهی از میزان خساراتی که به شهر و اموال وارد آورده بودند، به این مناطق آورده و به پاکسازی محل پرداختند.»

وی اتهام این افراد را «برهم زدن نظم، رعب و وحشت در بین شهروندان» در شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد.

تصاویر اجرای بخشی از احکام آنها در خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه هم منتشر شده است.

این مقام قضایی همچنین افزود که تعدادی از افراد بازداشت شده «برای پی بردن به آثار سوء رفتارهای پرخطر از بخش سوختگی بیمارستان امام رضا نیز بازدید کردند.»

«شناسنامه‌دار» کردن این بازداشتی‌ها به عنوان «افراد پرخطر در ایام چهارشنبه پایان سال» و برگزاری «کلاس‌های توجیهی» از دیگر بخش‌های حکم این افراد است.

این مقام قضایی اضافه کرد: «این افراد در سال‌های آینده یک روز قبل از چهارشنبه پایان سال به دادسرا فراخوانده و تا پایان مراسم چهارشنبه پایان سال بازداشت خواهند بود.»

{hendevaneh}{سایت‌هندوانه}

در جریان برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری امسال شهر مشهد آن‌ طور که مقام‌های مسئول اعلام کرده‌اند ۱۱ فقره آتش سوزی در این کلان‌شهر روی داد.

در این مراسم همچنین یک سرهنگ پلیس راهور و یک سرباز که در بلوار «هاشمیه» مشهد برای ایجاد نظم رفت و آمد در منطقه حضور داشتند، به خاطر پرتاب ترقه انفجاری به شدت مجروح و در بیمارستان «فارابی» بستری شدند.

در مراسم چهارشنبه سوری سال گذشته نیز ۴۹ مورد آتش سوزی در کلان‌شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد روی داده بود.

بر اساس اعلام پلیس ، ۱۳۸۹ مرد و ۴۸ زن در چهارشنبه‌سوری، ۲۴ اسفندماه امسال دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۹۵۹ نفر به «مراجع قضایی» معرفی شده و بقیه با «اخذ تعهد» آزاد شدند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid