محل تبلیغ شما
شکایت فراکسیون اهل سنت از اظهارات کریمی قدوسی

تاریخ خبر: 1395/12/14

شکایت فراکسیون اهل سنت از اظهارات کریمی قدوسی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به گزارش ایلنا، متن نامه فراکسیون اهل سنت که در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار داده شده به این شرح است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند در مورخ  ۹۵/۱۲/۱۳ آقای جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در سخنرانی قبل از خطبه از نماز جمعه مشهد ضمن صحبت و  سخنرانی بدترین تهمت‌ها و توهین‌ها را به بزرگان دین، خلفای راشدین و مقدسات اهل سنت اظهار نموده‌اند. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها به جد همگان را به حفظ وحدت دعوت نموده و بیان فرموده هر حنجره‌ای که از آن کلام تفرقه و نفاق بین شیعه و سنی خارج شود، حنجره شیطان است. آیا جای سوال نیست نماینده‌ای که خود را ولایتمدار و پیروی رهبری می‌داند چنین تفرقه افکنانه اسباب اختلاف و چند دستگی در جامعه اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است را به وجود آورد.

لذا از حضرتعالی به عنوان مدافع جایگاه مجلس و ریاست خانه ملت درخواست داریم با عنایت به اینکه اقدام ایشان خارج از حیطه وظایف نمایندگی بوده و موجبات نارضایتی، اختلاف، تفرقه افکنی و حتی ناامنی اجتماعی را سبب می‌شود، هرچه سریع‌تر نسبت به بررسی عملکرد ایشان در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام و برخورد لازم را مبذول داشته و اینجانبان و مردم شریف ایران را از روند پیگیری و برخورد با نامبرده مطلع فرمایید.

شایان ذکر است لوح فشرده سخنان تفرقه آمیز ایشان به پیوست تقدیم می‌‌گردد.

با تشکر فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی
 

85

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
ilna   1395/12/15 14:02:55

واکنش کریمی قدوسی به نامه نمایندگان فراکسیون اهل سنت
متن نامه کریمی قدوسی خطاب به نمایندگان اهل سنت به این شرح است:

همکاران گرامی نمایندگان محترم از فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

نامه‌ای از جانب بعضی از شما همکاران محترم را در فضای مجازی خطاب به رئیس محترم مجلس را دراعتراض به مواضع بنده در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه مشهد را شاهد بودم. وظیفه دانستم جهت تنویر افکار عمومی و پرهیز دادن ذهن‌های برادرانی در جامعه اهل سنت از شبهات توضیحاتی را عرض نمایم.

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی امام رمز پیروزی را وحدت کلمه اعلام نمودند و خود نیز از آن صیانت نمودند و ولی ا مر مسلمین نیز در موضوع وحدت کلمه توجه کاملی داشته‌اند.

در دوران ۳۸ ساله گذشته انقلاب اسلامی جریانی که به ضد انقلاب مشهور شدند در استان‌های اهل سنت امنیت مردم شریف انقلابی این مناطق را به خطر جدی انداختند که با حضور ملت ایران و همراه با مردم غیور این مناطق خطر ناامنی را از این مناطق دور و امنیت پایدار را در این مناطق مستقر نمودند و شهدای زیادی نیز تقدیم نموند که شخصیت برجسته و کم نظیر دوران دفاع مقدس سرلشگر شهید شوشتری آخرین شهید از این سلسله بود که کنار شهدا گرانقدر جامعه اهل سنت خونشان با هم بر زمین ریخته شد.

فتنه ۸۸ نیز در راستای همین تحرکات ضد انقلاب در کشور رخ داد. انتظار نبود بعضی از همکاران از فراکسیون اهل سنت در دیدر با سران فتنه در ۹۵/۱۲/۰۸ شرکت نمایند در حالی که ولی امر مسلمین چند روز قبل نسبت به قهر مردم با فتنه گران مواضع شفافی را اعلام نمودند. جریان فتنه، انحراف، نفاق، اسلام آمریکایی و اعراض به کل این جریان هدف اصلی مواضع بنده بوده است.

انتظار این است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایامی که با حرکت عظیم تاریخ ساز خود و برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین که حمایت از جریان اهل سنت انقلابی در برابر جریان صهیونیسم جهانی و اهل سنت آمریکایی (جریان وهابیت) است، بعضی از شما برادران را در جریان فتنه فعال ببینیم. در حالی که مواضع آشکار شما حمایت از جریان انقلابی در کشور بوده و خواهد بود. ما نیز بر اساس مبانی اعتقادی با جریان شیعه انگلیسی که مظهر ظهورش فتنه ۸۸ بود و در عمل حمایت جریان سنی آمریکایی را نیز به همراه داشته (وهابیت و آل سعود) به شدت مخالف و با آنها به مقابله برخواسته‌ایم و امید است شما همکاران نیز با محکوم کردن این ملاقات که مورد نفرت مردم انقلابی اهل سنت و همه جریانات انقلابی است اجازه سوء استفاده را به معاندین انقلاب را ندهیم.

جواد کریمی قدوسی

نماینده مردم شریف مشهد و کلات