محل تبلیغ شما
بازرگان معارض انقلاب بود!

تاریخ خبر: 1395/10/15

بازرگان معارض انقلاب بود!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

وزیر احمدی‌نژاد، مهندس بازرگان را معارض انقلاب خطاب کرد

محمدحسین صفارهرندی در گردهمایی انقلابیون جوان استان البرز که در دانشگاه آزاد کرج برگزار شد،گفت: نگاه محافظه‌کارانه در جوانان جایگاهی ندارد همانطور که در دوران مبارزه برای انقلاب نیز این نوع نگاه در میان دانشجویان و مبارزان جایگاهی نداشت.

صفار هرندی افزود: در اوایل انقلاب برخی افراد با عنوان اصلاح‌گری و با ساده انگاشتن مسائل راه را برای ورود محافظه‌کاران هموار کردند و همین موضوع عامل ورود برخی افراد ناشایست به قدرت شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت نهم با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا معارضینی داشت که آن را حرکتی احساسی دانسته و با آن همراهی نکردند تصریح کرد: مهندس بازرگان از جمله این افراد بود و به همین دلیل دوام زیادی نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اشغال سفارت آمریکا اشاره و اعلام کرد: بازرگان از برخورد امام با این موضوع ناراحت بود. هنگام اشغال سفارت آمریکا چند ماه از سرنگونی شاه گذشته بود اما نگاه محافظه‌کارانه همچنان مانع از تحول چنین اموری می‌شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و با بیان اینکه این فریضه هیچ مرزی ندارد گفت: ابعاد این فریضه مهم در تمامی امور کشور و نظام جاری و ساری است چراکه مردم باید همواره اشکالات حکومت را گوشزد کنند و دولت نیز در این خصوص اهتمام ویژه برای اصلاح امور نادرست داشته باشد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه از انقلاب فرانسه به عنوان مبدا بسیاری از تحولات جهان اشاره و به مقایسه آن با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی دعوت به ارزش‌هایی بود که ذات انسان و پذیرفتن قوائد الهی را سرلوحه قرار داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت نهم علت مخالفت جهان با انقلاب اسلامی را حکومت در چارچوب احکام الهی عنوان کرد و گفت: ما برای تحقق این نگرش مهم قدم‌های کوتاهی برداشتیم چراکه اولین نخست وزیر پس از انقلاب بازرگان بود و در ابتدا کسانی به مجلس راه پیدا کردند که در دامن دشمنان غوطه ور بودند.

صفار هرندی با بیان اینکه در دوران اخیر نیز افرادی به صدر نظام راه پیدا کردند که به اصول نظام پایبند نبودند تصریح کرد: برخی معتقدند دنیا کدخدا دارد و برای پیشرفت باید تحت سیطره آن باشیم در حالی که قرآن بر خلاف این موضوع تاکید دارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به پیروزی حلب اشاره کرد و گفت: پیروزی در حلب با الگوپذیری از انقلاب اسلامی حاصل شد اما در عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ و اجتماع روحیه انقلابی بسیار کمرنگ است.

وی در پایان به تلاش غرب برای گرفتن فرصت تفکر از جوانان اشاره و تصریح کرد: غرب با عناوین مختلف و با سرگرم کردن جوانان کار را انجام می‌دهد اما انقلاب اسلامی در منطقه مانند یک منجی خار چشم دشمنان شده است.

 

خبرانلاین-شهدای ایران

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid