محل تبلیغ شما
شب‌های فرهنگی شهر جهانی یزد+تصاویر

تاریخ خبر: 1396/6/16

شب‌های فرهنگی شهر جهانی یزد+تصاویر

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ فاطمه دانش‌یزدی مدیر کل میراث فرهنگی این استان درباره شب‌های فرهنگی یزد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در این جشنواره، ضمن آشنایی با شهر تاریخی و جهانی یزد، در کارگاه تولید صنایع‌دستی یزد نیز شرکت کنند.

 

همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند از غرفه‌های محصولات صنایع‌دستی استان، سوغات، معرفی فرهنگ دارالعباده در گذر تاریخ نیز بازدید کنند.

 

وی افزود: چاپ و رونمایی از تمبر یادبود ثبت جهانی یزد، کلیپ و همچنین سرود شهر جهانی یزد نیز از دیگر برنامه‌های شب فرهنگی یزد در برج میلاد تهران است.

 

دانش یزدی هدف از برگزاری این برنامه را معرفی این شهر تاریخی به جهانیان، آماده‌سازی استان برای استقبال از گردشگران خارجی و معرفی بیشتر داشته‌های فرهنگی استان دانست و گفت: همچنین معرفی و آماده‌سازی بناهای تاریخی، فراهم کردن زیرساخت‌های حضور گردشگران، ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر در انسجام هویت ملی و توسعه گردشگری استان از دیگر اهداف این برنامه است.

شب‌های فرهنگی شهر جهانی یزد روزهای 13 تا 15 شهریور 96 از ساعت ۱۸ تا ۲۳، در محل فضای باز برج میلاد تهران با مشارکت اداره‌‌کل میراث‌‌فرهنگی استان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، برج میلاد تهران و... برگزار می‌شود.

 

به‌گزارش گروه فرهنگی آنا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد، فاطمه دانش‌یزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان درباره شب‌های فرهنگی یزد گفت: «علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در این جشنواره، ضمن آشنایی با شهر تاریخی و جهانی یزد، در کارگاه‌ تولید صنایع‌دستی یزد نیز شرکت کنند و از غرفه‌های محصولات صنایع‌دستی استان، سوغات، معرفی فرهنگ دارالعباده در گذر تاریخ نیز بازدید کنند.»

او افزود: «چاپ و رونمایی از تمبر یادبود ثبت جهانی یزد، کلیپ و همچنین سرود شهر جهانی یزد نیز از دیگر برنامه‌های شب فرهنگی یزد در برج میلاد تهران است.»

دانش‌یزدی تصریح کرد: «با توجه به ثبت جهانی شهر یزد و لزوم معرفی این شهر تاریخی به جهانیان، آماده‌سازی استان برای استقبال از گردشگران خارجی، معرفی بیشتر داشته‌های فرهنگی استان، معرفی و آماده‌سازی بناهای تاریخی، فراهم کردن زیرساخت‌های حضور گردشگران، ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر در انسجام هویت ملی و توسعه گردشگری استان این برنامه برگزار می‌شود.»

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

 

ارسال به دوستان