محل تبلیغ شما
قاچاق قارچ «ترافل»، تهدید جدید هیرکانی،قارچ دنبلان+فیلم

تاریخ خبر: 1399/7/6

قاچاق قارچ «ترافل»، تهدید جدید هیرکانی،قارچ دنبلان+فیلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

قاچاق قارچ «ترافل»، تهدید جدید هیرکانی

تهدید جدی جنگل های هیرکانی با قاچاق ترافل

قارچ‌های ترافل ۱۴۰ میلیون تومانی و جنگل‌هایی که بی‌رحمانه زیر و رو می‌شوند

 

اين روزها هجوم مردم با کيسه‌هايي پلاستيکي به جنگل‌هاي هيرکاني در بخش استان گلستان، باعث نگراني شديد کارشناسان محيط‌زيست شده است. آنها به دنيا قارچ «ترافل سياه» هستند، قارچي که در زيرزمين جنگل‌ها رشد مي‌کند و اين روزها مشتري‌هاي فراواني دارد. قيمت فروش اين نوع قارچ به دلالان و واسطه‌ها حدود 100 تا 200 هزار تومان است، اما در کشورهاي ديگر، رستوران‌هاي لاکچري براي هر کيلوگرم آن حدود 153ميليون تومان پرداخت مي‌کنند. جنگل‌هاي هيرکاني که سال گذشته به عنوان ميراث جهاني در يونسکو به ثبت رسيده، اين روزها با مشکلات بسياري دسته و پنجه نرم مي‌کند. به باور کارشناسان اگر برداشت قارچ ترافل به شيوه غيرمعمول ادامه پيدا کند، آسيب بسيار جدي به جنگل‌ها مي‌زند. از آنجايي که اهالي بومي در شرق گلستان براي تامين معيشت خود به جمع‌آوري اين نوع قارچ آن‌هم به روش غيراصولي مي‌پردازند، فرآيند برداشت اين قارچ به جنگل هاي هيرکاني آسيب فراواني مي رساند. گرچه از سال گذشته سازمان مراتع و آبخيزداري کشور، برداشت اين قارچ را ممنوع کرد، اما ممنوعيت برداشت، زمينه‌ساز توقف برداشت نبوده و قاچاقچيان و دلالان همچنان به برداشت اين قارچ از جنگل‌هاي هيرکاني ادامه مي‌دهند. در اين بين هادي حق‌شناس، استاندار گلستان با ابراز تأسف از قاچاق اين گونه‌هاي گياهي با ارزش گفت: مسئولان استاني را در اولين جلسه شوراي اداري استان موظف به پيگيري مي‌کنم تا بدانند چه اتفاقي در استان به وقوع مي پيوندد.
خطر زوال هيرکاني
در اين زمينه يک کارشناس جنگلداري و مرتع گلستان گفت: افراد سودجو، براي يافتن ترافل خاک ريشه بسياري از درختان را زير و رو مي‌کنند که اين کار به ريشه‌ها آسيب جدي وارد مي‌کند. فرامرزي افزود: با زير و رو شدن خاک اطراف ريشه‌ها، درخت نمي‌تواند به راحتي تغذيه کند و در نتيجه اين درختان خشک شده و خاک فرسايش پيدا مي‌کند، در نهايت پس از يک بارندگي سيلاب جاري مي‌شود. همچنين سيده‌معصومه‌زماني، يکي از قارچ‌شناسان مرکز تحقيقات جنگل و مراتع کشور در رابطه با برداشت بي‌رويه قارچ ترافل از جنگل‌هاي هيرکاني گفت: حضور بي‌رويه مردم در جنگل‌هاي منطقه براي برداشت اين نوع قارچ اگر ادامه‌دار باشد، منجر به کاهش تدريجي ميزان توليدمثل و در نتيجه کاهش جمعيت اين قارچ در طبيعت مي شود، مسلما ادامه اين روند تخريب و زوال جنگل‌ها را به دنبال دارد. او افزود: برداشت خارج از فصل اين قارچ‌ها در زماني که وزن کمي دارند و استفاده غيراصولي از تيشه و چنگک باعث از بين رفتن اندام‌هاي رويشي قارچ و منقرض شدن آن مي‌شود.
قيمت‌هاي نجومي ترافل
سبزينه با يکي از دلالان گفت‌وگويي انجام داده تا از چگونگي انتقال اين قارچ به مرزهاي کشور و ارسال آن به کشورهاي فرانسه، آلمان ايتاليا و آمريکا اطلاعاتي کسب کند. اين دلال گفته است: در طول شبانه‌روز بين 500 کيلو تا دو تن قارچ ترافل از جنگل‌هاي هيرکاني برداشت و به يک خريدار با قيمت روز تحويل داده مي‌شود. اين قارچ‌ها پس از جمع‌آوري به يک مرکز نگهداري منتقل و پس از بسته‌بندي شبانه در محموله‌هاي 250 تا 300 کيلوگرمي در خودروهاي مختلف جاسازي مي‌شود. او در رابطه با چگونگي خريد و فروش اين قارچ ها در کشورهاي اروپايي گفت: در اروپا اين قارچ‌ها به صورت مافيايي خريد و فروش مي‌شود، هر کيلوگرم ترافل حدود پنج هزار و 700 يورو قيمت دارد که در واقع با يورو 27 هزار توماني برابر با کيلويي 153ميليون تومان است. اين دلال افزود: با توجه به ارزش بالاي اين قارچ و قيمت نجومي آن در کشورهاي اروپايي مبلغ خريد اين قارچ در کشور ما ناچيز و حدود 150 تا 200 هزار تومان است.آرمان ملی

 

قارچ ترافل هم مانند دیگر محصولات تولید شده در استان گلستان به صورت خام از استان خارج می شود و تمام منافع آن به کشورهای اروپایی و غربی می رسد.

 

به گزارش همشهری آنلای به نقل از سبزینه، ده ها نفر چوب و چنگک به دست و با کیسه هایی پالستیکی بسته به خود، درحال شخم زنی جنگل هستند. چوب را زیر خاک می کنند و آنقدر آن را زیر و رو می کنند تا بالاخره چیزی که ساعت ها به دنبالش بوده اند را پیدا کنند و به نقطه دیگری بروند. آنها یابندگان قارچ هستند؛ قارچی با نام «ترافل» ً توسط دلالان با قیمتی حدودا ً ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود و در کشورهای خارجی حدودا ۱۵۳میلیون تومان به مشتریان لاکچری در رستوران ها عرضه می شود.

جنگل های هیرکانی که تنها جنگل به جای مانده از دوران سوم زمین شناسی در روی کره زمین هستند و عمری ۵۰ میلیون ساله دارند، سال گذشته به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده اند و بیم آن می رود اگر برداشت قارچ ترافل به شیوه غیرمعمول ادامه پیدا کند، آسیب بسیار جدی به جنگل ها بزند. از آنجایی که اهالی بومی در شرق گلستان برای تأمین معیشت خود به جمع آوری این نوع قارچ آن هم به روش غیراصولی می پردازند، فرآیند برداشت این قارچ به جنگل های هیرکانی آسیب فراوانی می رساند. گرچه از سال گذشته سازمان مراتع و آبخیزداری کشور، برداشت این قارچ را ممنوع کرد، اما ممنوعیت برداشت، زمینه ساز توقف برداشت نبوده و قاچاقچیان و دلالان همچنان به برداشت این قارچ از جنگل های هیرکانی ادامه می دهند.

  • فرسایش خاک ماحصل برداشت بی رویه ترافل سیاه

یک کارشناس جنگلداری و مرتع گلستان در این باره گفت: افراد سودجو، برای یافتن ترافل خاک ریشه بسیاری از درختان را زیر و رو می کنند که این کار به ریشه ها آسیب جدی وارد می کند. فرامرزی افزود: با زیر و رو شدن خاک اطراف ریشه ها، درخت نمی تواند به راحتی تغذیه کند و در نتیجه این درختان خشک شده و خاک فرسایش پیدا می کند، در نهایت پس از یک بارندگی سیلاب جاری می شود.

  • زوال جنگل های هیرکانی درپی برداشت غیراصولی

سیده معصومه زمانی، یکی از قارچ شناسان مرکز تحقیقات جنگل و مراتع کشور در رابطه با برداشت بی رویه قارچ ترافل از جنگل های هیرکانی گفت: حضور بی رویه مردم در جنگل های منطقه برای برداشت این نوع قارچ اگر ادامه دار باشد، منجر به کاهش تدریجی میزان تولید مثل و در نتیجه کاهش جمعیت این قارچ در طبیعت می شود، مسلما ادامه این روند تخریب و زوال جنگل ها را به دنبال دارد. او افزود: برداشت خارج از فصل این قارچ ها در زمانی که وزن کمی دارند و استفاده غیراصولی از تیشه و چنگک باعث از بین رفتن اندام های رویشی قارچ و منقرض شدن آن می شود.

این قارچ شناس مرکز تحقیقات جنگل و مراتع کشور گفت: با برداشت غیراصولی قارچ، ریشه قارچ ها قطع می شود و در معرض عوامل نامساعد محیطی مانند گرما، خورشید، خشکی و سرما قرار می گیرد و باعث از بین رفتن قارچ ها شده و همچنین این موضوع آسیب رسانی به ریشه و درختان میزبان را به دنبال دارد و در نهایت باعث وقوع سیلاب می شود. در کشورهای اروپایی برای برداشت این قارچ ابتدا سگ های آموزش دیده ترافل یاب، مکان این قارچ را شناسایی می کنند، سس کارشناسان با لوازم مخصوص )بیل، برس، فرچه و...( با احتیاط اقدام به برداشت آن می کنند. علاوه بر برداشت بی رویه و تخریب جنگل های ۵۰ میلیون ساله هیرکانی، قاچاق این قارچ از گلستان به کشورهای اروپایی یکی دیگر از موضوعات مهمی است که روز به روز در حال افزایش است.

  • سفر پرماجرای ترافل از گلیداغ گلستان تا مرز ترکیه

به سراغ یکی از دلالان قارچ ترافل رفتیم تا از چگونگی انتقال این قارچ به مرزهای کشور و ارسال آن به کشورهای اروپایی و غربی )فرانسه، آلمان ایتالیا و آمریکا( اطلاعاتی کسب کنیم. این دلال که خواست نامش محفوظ بماند، گفت: در طول شبانه روز بین ۵۰۰ کیلو تا دو تن قارچ ترافل از جنگل های هیرکانی برداشت و به یک خریدار با قیمت روز تحویل داده می شود. این قارچ ها پس از جمع آوری به یک مرکز نگهداری منتقل و پس از بسته بندی شبانه در محموله های ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلوگرمی در خودروهای مختلف جاسازی می شود.

او در رابطه با چگونگی خرید و فروش این قارچ ها در کشورهای اروپایی گفت: در اروپا این قارچ ها به صورت مافیایی خرید و فروش می شود، هر کیلوگرم ترافل حدود پنج هزار و ۷۰۰ یورو قیمت دارد که در واقع با یورو ۲۷ هزار تومانی برابر با کیلویی ۱۵۳میلیون تومان است.

این دلال افزود: با توجه به ارزش بالای این قارچ و قیمت نجومی آن در کشورهای اروپایی مبلغ خرید این قارچ در کشور ما ناچیز و حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. برای پی بردن به سرنوشت ترافل ها با طی کردن یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر از گلستان به شهر خوی در آذربایجان غربی رفتیم و متوجه شدیم محموله قاچاق در طول مسیر به چند خودرو منتقل شده تا در نهایت به شهر قطور برسد. بارهای ترافل جنگل های هیرکانی بعد از گذر از چند روستای مرزی به نقطه صفر مرزی ایران و ترکیه رسید و در نهایت جعبه های قارچ به افرادی داده شد تا از طریق کوه ها به ترکیه منتقل شود. پس از جمع آوری اطلاعات میدانی به سراغ استاندار گلستان رفتیم و مستندات خود را در رابطه با این گزارش به وی ارائه دادیم.

هادی حقشناس، استاندار گلستان با ابراز تأسف از قاچاق این گونه های گیاهی باارزش گفت: مسئولان اسانی را در اولین جلسه شورای اداری استان موظف به پیگیری می کنم تا بدانند چه اتفاقی در اسان به وقوع می پیوندد.

 

قارچ‌های ترافل ۱۴۰ میلیون تومانی و جنگل‌هایی که بی‌رحمانه زیر و رو می‌شوند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان؛ زیر و رو شدن جنگل‌های هیرکانی برای یافتن قارچ‌های ترافل، تهدیدی جدی برای این میراث ۵۰ میلیون ساله به شمار می‌رود.

ده‌ها نفر چوب و چنگک به دست و با کیسه‌هایی پلاستیکی بسته به خود، در حال شخم زنی جنگل هستند. چوب را زیر خاک می‌کنند و آن‎قدر آن را زیر و رو می‌کنند تا بالاخره چیزی که ساعت‌ها به دنبالش بوده‎اند، پیدا کنند و به نقطه دیگری بروند. آن‌ها یابندگان قارچ هستند؛ قارچی با نام «ترافل» توسط دلالان با قیمتی حدودا صد تا دویست هزار تومان خرید و فروش می‌شود و در کشور‌های خارجی حدودا ۱۴۰ میلیون تومان به مشتریان لاکچری در رستوران‌ها عرضه می‌شود.

قارچ‌های ترافل سیاه در بخش‌های زیادی از جنگل‌های هیرکانی می‌روید. این قارچ خوراکی یکی از ۱۰ خوراکی گران قیمت دنیاست که در رستوران‌های لوکس اروپا و آمریکا افراد ثروتمند آن را می‌خورند.

ترافل‌ها بر خلاف نام‎شان، نه تنها نوعی شیرینی نیستند بلکه قارچ‌هایی هستند که از زیر زمین بیرون کشیده می‌شوند و شهرتی جهانی دارند. این قارچ‌ها به ویژه در کشور‌های اروپایی طرف‎داران زیادی دارند و بسیار گران قیمت و کم‌یاب هستند.

جنگل‌های هیرکانی در شمال کشور خصوصا ناحیه شرق گلستان یکی از ذخیره گاه‌های اصلی رویش این نوع قارچ است.

جنگل‌های هیرکانی سال گذشته به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است و بیم آن میرود که اگر برداشت به این شکل ادامه پیدا کند خطر بسیارجدی این جنگل‌های ۵۰ میلیون ساله را که تنها نقطه به جای مانده از دوران سوم زمین شناسی در روی کره زمین هستند را تهدید کند.

برداشت غیر اصولی این نوع قارچ توسط افراد محلی که بخاطر سود بالای آن در چند سال اخیر به جنگل‌ها هجوم برده اند سبب آسیب جدی به جنگل‌ها شده است.

از این رو از سال گذشته با بخشنامه سازمان مراتع و آبخیزداری کشور برداشت آن ممنوع شده است. ممنوعیت برداشت، اما زمینه ساز توقف برداشت نبوده بلکه شبکه زیرزمینی قاچاق و سودجویی دلالان خاصی را تقویت نموده است.

 

فیلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است