محل تبلیغ شما
قبرستان تاریخی شیراز طعمه حریق شد

تاریخ خبر: 1396/7/10

قبرستان تاریخی شیراز طعمه حریق شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

رئیس انجمن دوستداران میراث فرهنگی فارس با اشاره به آتش سوزی امروز به خبرنگار مهر گفت: این آتش سوزی که ساعت ۱۴ و ۱۳ دقیقه امروز یکشنبه رخ داد با تلاش های صورت گرفته اطفاء شد.

مسعود منیعاتی با  انتقاد از روند بی توجهی به این قبرستان تاریخی بیان کرد: این مکان نیازمند مراقبت و رسیدگی بیشتر است ، موضوعی که بارها درمورد آن تاکید شده است.

گورستان دارالسلام معروف به دارالسلام شیراز یا وادی‌السلام یکی از قدیمی ترین آرامستانهای ایران به شمار می‌رود.این گورستان در بولوار سیبویه شیراز واقع شده است.

در این آرامستان قبور بسیار زیادی از چهره های بزرگ و همچنین مفاخر ایران وجود دارد. در این قبرستان مقبره هایی از سده های اول هجری دیده می شود.

منیعاتی با اشاره به  تذکراتی که پیش  از این در خصوص این آرامستان مطرح شده بود نیز بیان کرد: بارها تاکید شده که این گورستان نیازمند رسیدگی زیاد و همچنین جمع آوری معتادین است که هرازآگهی موجب آتش گرفتن علف های هرز موجود در این مکان می شوند.

وی با اشاره به اینکه سنگهای این قبرستان از جنس گندمک است، افزود: این سنگها به واسطه قدیمی بودن تحمل این آتش سوزی ها را ندارند و به سرعت آسیب می بیند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid