محل تبلیغ شما
گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال؛آندره‌آ و استقلال و سندروم استکهلم

تاریخ خبر: 1399/6/15

گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال؛آندره‌آ و استقلال و سندروم استکهلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

گزارش گاتزتا درباره بازگشت استراماچونی به استقلال
 

نشریه ایتالیایی معروف گاتزتادلواسپورت با تأیید احتمال بازگشت آندره‌آ استراماچونی به تیم فوتبال استقلال، گزارشی جالب درباره این موضوع منتشر کرده است. به گزارش تسنیم، بازگشت احتمالی آندره‌آ استراماچونی به تیم فوتبال استقلال این روزها دوباره به سوژه‌ای برای رسانه‌های ایتالیایی مبدل شده است. با توجه به اتفاقاتی که در دوره نخست مربیگری این مرد ایتالیایی در تهران رخ داد و منجر به جدایی او از استقلال شد، تلاش مدیران تیم آبی‌پوش پایتخت برای بازگرداندن سرمربی سابق اینتر برای هم‌وطنان او جالب بوده است. نشریه گاتزتادلواسپورت هم در یک گزارش، توصیف جالبی از بازگشت احتمالی مرد 44ساله ایتالیایی به ایران داشته است. این نشریه در گزارشی با عنوان «آدم‌ربایی، فرار، عشق و بازگشت؛ سندرم عجیب استکهلم» سناریوی بازگشت احتمالی استراماچونی به استقلال را به ماجرای گروگان‌گیری تاریخی در بانک استکهلم سوئد در سال 1973 تشبیه کرده است (سندرم استکهلم اصطلاحی است که پس از سرقت از بانکی در میدان نورمالمستوری استکهلمِ سوئد، توسط بیل بیِروت، روان‌شناسی که از ابتدا تا انتها به پلیس مشاوره روان‌شناسی می‌داد و به بانک رفت‌وآمد داشت، هم‌زمان با پوشش خبری مورد استفاده قرار گرفت. در این گروگان‌گیری چهار کارمند به مدت شش روز گروگان گرفته شدند و در این شش روز قربانیان وابستگی عاطفی به گروگان‌گیرها پیدا کردند تا حدی که از همکاری با پلیس سر باز ‌زدند و حتی پس از آزادی‌شان در دفاع از گروگان‌گیران خود برآمدند). گاتزتا دراین‌باره می‌نویسد: «اکنون هیئت‌مدیره‌ای جدید در باشگاه استقلال روی کار آمده‌اند، استراماچونی ممکن است به ایران برگردد تا به تیمی ملحق شود که در ماه دسامبر قراردادش را با آن فسخ کرد؛ چون که حقوقش را پرداخت نمی‌کرد. اگر این ماجرا را نتوانیم سندرم استراماچونی در استکهلم بنامیم، مطمئنا به رخ‌دادن آن نزدیک هستیم. بعد از عشق توفانی و داستان نفرتی که دو طرف را به دادگاه کشاند، حالا استقلال، تیمی دولتی مستقر در تهران به آندره‌آ استراماچونی یک قرارداد دوساله بسیار پرزرق‌وبرق پیشنهاد داده تا او به ایران برگردد و کارش را در تیمی که آن را پس از سال‌ها دوباره صدرنشین کرد و به قهرمانی بزرگ، برای هوادارانش تبدیل کرد و با مدیران قبلی آن وارد جنگ شده بود، کامل کند».

نشست  هیئت‌مدیره  باشگاه  استقلال درباره  مذاکره  با  استراماچونی
اعضای هیئت‌مدیره باشگاه استقلال در روزهای آینده، نشستی درباره وضعیت سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه با سعادتمند برگزار خواهند کرد. پس از برتری تیم فوتبال استقلال در دربی هفته گذشته پایتخت، آبی‌ها با مشکلات داخلی فراوانی دست‌و‌پنجه نرم کردند که شکست در فینال جام حذفی مقابل تراکتور، این مشکلات و حاشیه‌ها را به اوج رساند. قرار است امروز یا فردا، جلسه هیئت‌مدیره باشگاه استقلال با حضور احمد سعادتمند برگزار شود. در این نشست قرار است درباره وضعیت سرمربیگری تیم استقلال و نیز علت مذاکره مدیرعامل باشگاه با آندره‌آ استراماچونی، بحث و تبادل نظر شود.

شرق

آندره‌آ و استقلال و سندروم استکهلم

گاتزتا: بازگشت استراماچونی به استقلال نزدیک است!

معتبرترین روزنامه ورزشی ایتالیا نیز به بحث بازگشت استراماچونی به استقلال پرداخت و نوشت که مدیران استقلال به دنبال عبور قانون منع ورود مربیان خارجی به ایران هستند

به گزارش "ورزش سه"، پس از شکست استقلال در فینال جام حذفی در مقابل تراکتورسازی، فرهاد مجیدی و استقلال به پایان همکاری با یکدیگر نزدیک شدند و اکنون مدیران این تیم به دنبال انتخاب فرد جدیدی برای هدایت این تیم هستند.پس از سفر پرحاشیه احمد سعادتمند به ایتالیا، رسانه های معتبر این کشور از جمله توتو اسپورت و همچنین خبرنگاران مشهوری از جمله جیانلوکا دی مارزیو و نیکولو شیرا اعلام کردند که استقلال برای بازگشت استراماچونی به این تیم، وعده قرارداد 2 ساله و بالاتری به سرمربی سابق آبی پوشان داده است.


امروز نیز روزنامه گاتزتا دلو اسپورت، معتبرترین روزنامه ایتالیا نیز به پیشنهاد استقلال به استراماچونی واکنش نشان داد. عنوان این گزارش «آدم ربایی، فرار، عشق، بازگشت: سندرم عجیب استکهلم" است.


*اکنون که هیئت مدیره جدیدی در استقلال منصوب شده است، استراماچونی پس از آنکه در ماه دسامبر قراردادش را به دلیل عدم پرداخت حقوقش فسخ کرد، می تواند به ایران و به استقلال برگردد.اگر این ماجرا را نتوانیم سندروم استراما در استکهلم بنامیم، مطمئناً به رخ دادن آن نزدیک هستیم. 


( سندرم استکهلم - وقتی بین گروگان و گروگانگیر حالتی عاطفی به وجود می آید. در این حالت گروگان ها ممکن است با گروگانگیرها حس همدردی پیدا کنند و خود را تسلیم گروگانگیرها کنند.)


پس از ماجرای طوفانی عشق و نفرتی  که در دادگاه به پایان رسید، حالا استقلال، تیمی دولتی مستقر در تهران به آندره‌آ استراماچونی یک قرارداد دو ساله بسیار پرزرق ‌و برق پیشنهاد داده تا او به ایران برگردد و کارش را در تیمی که آن را پس از سال‌ها دوباره صدرنشین کرد، به قهرمانی بزرگ برای هوادارانش تبدیل شود.


اکنون او برای بازگشت پرفروغ با دو مانع بزرگ روبرو است. اولین مورد ممنوعیت اعمال شده توسط دولت ایران در استخدام افراد خارجی به دلایل امنیتی مربوط به شرایط اضطراری ویروس کرونا است. مانعی که سعی دارند آن را از سر راه بردارند. مانع دوم نیز به مسائل شخصی استراماچونی برمیگردد. او عاشق چالش های جدید است و دوست دارد برای کار به تهران بازگردد، اما باید به فکر خانواده اش باشد، خانواده ای که اخیراً با ورود دختر سوم او یعنی "نینا"بزرگتر شده است.

اولین نقطه عطف در روابط دو طرف طی ماههای اخیر، توسط وزیر ورزش ایران انجام شد که او اقدام به انتصاب هیئت مدیره جدید در استقلال کرد. مدیرقبلی (امیرحسین فتحی) که در تابستان 2019 اعلام کرد از استراماچونی حمایت می کند، اما پس از استعفای مدیر دیگری که استراماچونی را به تهران آورده بود (علی خطیر) به وعده هایش عمل نکرد و با استراماچونی وارد یک جنگ شد. او پس از مدتی مقصر این جنگ شناخته شد و برکنار شد.


در 8 دسامبر، با وجود صدرنشینی در جدول رده بندی و رابطه فوق العاده با بازیکنان و محیط باشگاه، استراما مجبور شد به طور یک طرفه قراردادش را فسخ کند و باشگاه ایرانی را به عدم انجام تعهدات قراردادی خود متهم کرد. هم سرمربی سابق اینتر و هم سایر اعضای کادرفنی وی ماهها حقوق نگرفته بودند.


استراماچونی در ایران با مشکلات زیادی (برخی سورئال) روبرو شد. از نبود مترجم بر روی نیمکت در اولین مسابقه گرفته تا ویزای توریستی منقضی شده که باعث شد استراماچونی نتواند در ماه آگوست به ایتالیا برگردد. این عوامل باعث این اختلافات شد و استراما تصمیم گرفت تیم را تمرین ندهد. (با خروج استراما از ایران) اعتراضات خیابانی هواداران استقلال منجر به استعفای مدیرعامل تیم یعنی امیر حسین فتحی شد و این باشگاه توضیح داد که نحوه پرداخت نشدن حقوق استراماچونی، به دلیل مشکلات تحریم اقتصادی است.


اخیراً هیئتی از استقلال به سرپرستی احمد سعادتمند مدیرعامل جدید باشگاه، در رم حضور داشتند تا در مورد پرونده مربوط به قرارداد قبلی که در فیفا به جریان افتاده، بحث و گفتگو کنند. اما حضور نماینده استراما، یعنی فدریکو پاستورلو و واسطه ای که ایرانی ها استخدام کرده اند یعنی داریو کانوی این موضوع را روشن ساخت که پایه های بازگشت پر هیجان استراماچونی به نیمکت استقلال بنا شده است.

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است