محل تبلیغ شما
برد استقلال در دربی 84 ،پرسپولیسِ مغرور ،مجازات شد

تاریخ خبر: 1395/11/24

برد استقلال در دربی 84 ،پرسپولیسِ مغرور ،مجازات شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

برانکو بازی برده را باخت؛

استقلال دربی هشتاد و چهارم را فتح کرد/ پرسپولیسِ مغرور مجازات شد

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال درشرایطی با برتری آبی‌پوشان به پایان رسید که سرخپوشان تهرانی گل اول را زدند اما در نهایت با شکستی سنگین زمین را ترک کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتاد و چهارمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و یکم از شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر ساعت ۱۵:۰۸ دقیقه امروز یکشنبه در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که این دیدار با برتری ۳ بر ۲ استقلال به پایان رسید. سروش رفیعی(۵) و سیدجلال حسینی(۹۳) برای پرسپولیس و فرشید اسماعیلی(۱۷)، علی قربانی(۲۰) و کاوه رضایی(۴۵) برای استقلال گل زد.

کارت زرد: امید ابراهیمی، رابسون جانوآریو و فرشید اسماعیلی از استقلال و حسین ماهینی از پرسپولیس
​اخراج: سیدمهدی رحمتی(۹۳)

در این دیدار پرسپولیس با این ترکیب به میدان رفت: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده، محمد انصاری، محسن مسلمان، سروش رفیعی، رامین رضائیان(۶۷ علی علیپور)، وحید امیری و مهدی طارمی.

استقلال هم با این ترکیب در میدان حاضر شد: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری(۶۹ مجید حقدوست)، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی(۸۶ فرشید باقری) ، بهنام برزای، علی قربانی(۶۱ مجید حسینی) و کاوه رضایی.

* دقیقه یک:
بازی را بازیکنان پرسپولیس روع کردند و در همین دقیقه اول توپ را در زمین خودشان به گردش درآوردند. پرسپولیسی ها آرام به سمت دروازه حریف نزدیک شدند که توپ را مدافعان استقلال از داخل محوطه جریمه دور کردند.

* دقیقه ۳:
پرسپولیسی ها که از ابتدای بازی توپ را در اختیار داشتند در سومین دقیقه توسط فرشاد احمدزاده قصد داشتند توپی را از جناح چپ روی دروازه استقلال ارسال کنند که ضربه این بازیکن با بدترین شکل ممکن به بیرون زمین رفت.

* دقیقه ۵ :
پرسپولیس در اولین حرکت جدی خود دروازه استقلال را باز کرد. در این صحنه محسن مسلمان از جناح چپ نفوذ کرد و توپی را روی دروازه استقلال ارسال کرد که سروش رفیعی با حرکتی دیدنی و ضربه ای دقیق دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کرد.

* دقیقه ۱۰ :
استقلال که در دقایق ابتدایی بازی حرفی برای گفتن نداشت با اشتباه حسین ماهینی صاحب توپ شد اما خیلی سریع این توپ را لو داد که به یک ضد حمله تبدیل شد و سانتر وحید امیری را مهدی طارمی با سر به سمت دروازه زد که توپ با اختلاف کمی از روی دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۱۵:
استقلال کمی از زمین خود خارج شد و سعی داشت از جناح راست با ارسال خسرو حیدری صاحب موقعیت شود اما ارسال این بازیکن از عرض دروازه به سمت بیرون حرکت کرد.

* دقیقه ۱۷:
اشتباه مدافعان پرسپولیس در دفع توپ موقعیت را در اختیار فرشید اسماعیلی قرار داد که پشت محوطه جریمه توپ را تصاحب کرد و با ضربه ای زیبا و دیدنی دروازه بیرانوند را باز کرد تا کار به تساوی کشیده شود.

* دقیقه ۲۰:
درحالی که استقلالی ها هنوز شادی گل اول را به پایان نبرده بودند بازهم صاحب یک موقعیت دیگر شدند که این بار فرشید اسماعیلی توپ خوبی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد و علی قربانی با ضربه سر زیبا گل دوم را به ثمر رساند.

امید ابراهیمی در دقیقه ۲۳ این دیدار کارت زرد دریافت کرد. در دقیقه ۲۷ هم رابسون جانواریو از داور کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه ۳۰ :
ضربه ایستگاهی از جناح چپ پرسپولیس نصیب این تیم شد که ارسال رامین رضاییان را مهدی طارمی با ضربه سر به سمت دروازه استقلال زد که توپ با اختلافی بسیار کم به بیرون رفت تا یکی دیگر از موقعیت های خوب پرسپولیس از دست برود.

* دقیقه ۴۰ :
پرسپولیس در ادامه بازی صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه استقلال شد که این ضربه ایستگاهی را رامین رضاییان زد اما با اختلاف کمی به بیرون رفت.

* دقیقه ۴۴: 
امید نورافکن از میانه های زمین صاحب توپ شد و با یک ارسال بلند کاوه رضایی را در موقعیت گل قرار داد که این بازیکن با ضربه داخل پای زیبا برای سومین بار دروازه پرسپولیس را باز کرد.

* دقیقه ۴۷: 
پرسپولیسی ها در حملات ابتدای نیمه دوم درون محوطه جریمه توسط طارمی صاحب توپ شدند که این بازیکن توسط جانواریو روی زمین افتاد که طارمی اعتقاد به پنالتی داشت اما علیرضا فغانی دستور به ادامه بازی داد.

* دقیقه ۵۲:
ارسال محسن مسلمان از جناح چپ روی سر مهدی طارمی فرود آمد که ضربه این بازیکن پس از برخورد با مدافع استقلال در اختیار رحمتی قرار گرفت.

* دقیقه ۵۷:
پرسپولیس در یک موقعیت عالی توسط مهدی طارمی درون محوطه جریمه صاحب موقعیت گل شد که سیدمهدی رحمتی ضربه آرام طارمی را به زیبایی مهار کرد.

* دقیقه ۷۴:
مدافعان استقلال روی حسین ماهینی مرتکب خطا شدند که این ضربه را محسن مسلمان روی دروازه ارسال کرد و مدافعان آبی توپ را به کرنر فرستادند. 

* دقیقه ۸۰:
امید ابراهیمی پشت محوطه جریمه استقلال روی علی علیپور مرتکب خطا شد که این ضربه ایستگاهی را محسن مسلمان به بدن مدافعان حریف کوبید.

* دقیقه ۸۷:
پرسپولیس صاحب دو موقعیت خوب برای گلزنی شد که یک بار توپ به تیر دروازه برخورد کرد و یک بار هم سیدمهدی رحمتی توپ را به کرنر فرستاد تا آبی ها از زیر فشار نه چندان زیاد حریف خارج شوند.

* دقیقه ۹۳: 
درگیری بازیکنان در دقیقه پایانی وقت های اضافه منجر به گل پرسپولیس شد. ابتدا رحمتی با سیدجلال درگیر شدند و یک دقیقه بعد سیدجلال با ضربه سر گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند. با این گل رحمتی به خاطر خطا روی بازیکن پرسپولیس اخراج شد.

 

 

شهرآورد هشتادوچهارم به کام جوان های آبی؛

بهترین پرسپولیس یک دهه اخیر، در مقابل جوان های کم تجربه اما پرانگیزه استقلال باخت و منصوریان موفق شد به هفت سال نبردن تیم رقیب پایان دهد.

به گزارش «تابناک ورزشی»، در این دیدار جذاب و تماشایی ابتدا پرسپولیس توسط سروش رفیعی(5) به گل رسید اما استقلال با گل‌های اسماعیلی(17)، قربانی(18) و کاوه رضایی(44) سه گل غافلگیرکننده را وارد دروازه پرسپولیس کرد. قرمزها در دقیقه 1+90 یکی از گل‌ها را توسط سیدجلال حسینی جبران کردند این صحنه منجر به دریافت کارت زرد دوم و اخراج سیدمهدی رحمتی شد. پرسپولیس با 47 امتیاز همچنان صدرنشین لیگ است و استقلال با 37 امتیاز در رده سوم لیگ ابقا شد.

با این برد، علیرضا منصوریان انتقام استقلالی‌ها را که شکست با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی بود، از پرسپولیس گرفت. همچنین برانکو پس از شکست فصل قبل مقابل نفت تهران با هدایت منصوریان، بار دیگر شکست مقابل این مربی جوان را تجربه کرد.

 

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، خسرو حیدری (مجتبی حقدوست - 68)، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی (فرشید اسماعیلی - 85)، علی قربانی (مجید حسینی - 61) و کاوه رضایی.

 

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی، محسن مسلمان، سروش رفیعی، رامین رضاییان (علی علیپور - 67)، وحید امیری و مهدی طارمی.


نیمکت نشینان اولیه استقلال 

 

 

یعقوب کریمی، جابر انصاری، فرشید باقری، سیدحسین حسینی، سیدمحسن کریمی، مجتبی حقدوست و سید مجید حسینی 

 

نیمکت نشینان اولیه پرسپولیس 

 

 

ابوالفضل درویشوند، محسن ربیع‌خواه، حمیدرضا طاهرخانی،بوژیدار رادوشوویچ، شهاب کرمی، علی علیپور و سامان نریمان جهان


شرح گل ها

 

 استقلال صفر ـ پرسپولیس 1(دقیقه 5 ـ سروش رفیعی): یک و دو امیری با محسن مسلمان و پاس فوق‌العاده مسلمان به دهانه دروازه با تک ضربه سروش رفیعی به سرعت تبدیل به گل اول این مسابقه شد.

 

 استقلال 1 ـ پرسپولیس1(دقیقه 17 ـ فرشید اسماعیلی): هافبک آبی‌ها روی یک توپ برگشتی با شلیک سهمگین از پشت محوطه جریمه به شکلی تماشایی دروازه علیرضا بیرانوند را روی پاشنه چرخاند تا بازی با تساوی منجر شود.

 

استقلال 2 ـ پرسپولیس1(دقیقه 19 ـ علی قربانی): یک بار دیگر فرشید اسماعیلی با نفوذی از سمت راست دفاع  پرسپولیس توپ را به صورت عرضی به روی دروازه پرسپولیس فرستاد علی قربانی با قطع توپ و ضربه سری تماشایی بازی را به سود استقلال کند.

 

استقلال 3 ـ پرسپولیس1(دقیقه 44 ـ کاوه رضایی): کاوه رضایی با نفوذ به محوطه جریمه در مقابله تک به تک با محمد انصاری توپ را به روی پای چپش آورد و با ضربه‌ای تماشایی و کات دار برای سومین‌بار علیرضا بیرانوند را تسلیم کرد.

 

استقلال 3 - پرسپولیس 2 (دقیقه ۲+۹۰-سیدجلال حسینی): پرتاب اوت بلند روی دروازه به سیدجلال حسینی رسید و او با  یک ضربه سر گل دوم پرسپولیس را زد . بعد از این گل رحمتی با سیدجلال درگیر و رحمتی با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد.

 


دقیقه 5: پس از یک و دوی سریع محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده، مسلمان با پاسی عرضی به داخل محوطه جریمه رامین رضاییان و سروش رفیعی را صاحب موقعیت خوبی کرد که در این بین شماره 7 سرخپوشان دروازه استقلال را باز کرد.

 

دقیقه 11: وحید امیری ارسال خطرناکی به محوطه جریمه استقلال فرستاد که ضربه سر مهدی طارمی به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه 12: اشتباه فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، خسرو حیدری را صاحب موقعیت خوبی برای ارسال روی دروازه کرد. مدافعان پرسپولیس این حمله استقلالی‌ها را مهار کردند و در نهایت علیرضا بیرانوند سراسیمه توپ را دور کرد.

 

دقیقه 17: فرشید اسماعیلی با شوتی سر ضرب از پشت محوطه جریمه پرسپولیس دروازه بیرانوند را باز کرد تا کار به تساوی بکشد.

 

دقیقه 20: ارسال اسماعیلی به محوطه جریمه پرسپولیس با ضربه سر زیبای علی قربانی همراه بود تا استقلال خیلی زود پیش بیفتد.

 

دقیقه 23: امید ابراهیمی به دلیل خطای شدیدی که روی حسین ماهینی انجام داد، از داور بازی کارت زرد گرفت.

 

دقیقه 26: تکل خطرناک رابسون جانواریو روی پای وحید امیری برای این مدافع برزیلی یک کارت زرد به همراه داشت.

 

 

 

دقیقه 30: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیسی‌ها را رامین رضاییان به محوطه جریمه استقلال ارسال کرد که ضربه مهدی طارمی با فاصله‌ای بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه 32: کاوه رضایی پشت محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی داشت، اما به جای ضربه زدن به سمت دروازه یا صاحب توپ کردن بازیکنان هم‌تیمی، توپ را در اختیار علیرضا بیرانوند قرار داد.

 

دقیقه 35: ارسال خطرناک امید ابراهیمی به درون محوطه جریمه پرسپولیس را مهدی طارمی به کرنر فرستاد.

 

دقیقه 36: هجوم پرسپولیسی‌ها به سمت دروازه استقلال و توپی که درون محوطه جریمه این تیم به محسن مسلمان رسید، موقعیت خوبی برای به تساوی کشیدن بازی بود که ضربه مسلمان پس از برخورد به خسرو حیدری برگشت داده شد. در ادامه ارسال او هم ثمری نداشت و مدافعان استقلال توپ را برگشت دادند.

 

دقیقه 37: ماهینی به دلیل خطایی که روی امید ابراهیمی انجام داد از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

 

دقیقه 42: ضربه ایستگاهی پرسپولیسی‌ها چسبیده به محوطه جریمه استقلال با شوت خوب رامین رضاییان همراه بود که توپ با فاصله‌ای کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه 44: کاوه رضایی بار دیگر از ضعف پرسپولیس در سمت چپ خط دفاعی استفاده کرد و با فرار پشت مدافعان این تیم وارد محوطه جریمه شد و با ضربه‌ای زمینی گل سوم را برای استقلال به ثمر رساند.

 

دقیقه 2+45: ارسال پرسپولیسی‌ها به محوطه جریمه می‌توانست گل دوم این تیم را رقم بزند، اما مدافعان استقلال موفق‌تر بودند.

 

نیمه دوم

 

 

دقیقه 50: ضربه ایستگاهی برای استقلال از سمت راست توسط امید ابراهیمی به محوطه جریمه پرسپولیس ارسال شد که ثمری برای آبی‌ها نداشت.

 

دقیقه 51: فرشاد احمدزاده با ارسالی خوب درون محوطه جریمه استقلال مهدی طارمی را صاحب موقعیتی مناسب برای گلزنی کرد. ضربه سر مهاجم پرسپولیس به مدافعان استقلال برخورد کرد که طارمی اعتقاد به خطای هند و پنالتی داشت، اما داور دستور به ادامه بازی داد.

 

دقیقه 57: سروش رفیعی با پاسی در عمق مهدی طارمی را با مهدی رحمتی تک به تک کرد، اما مهاجم سرخپوشان بازهم نتوانست از موقعیت خود استفاده کند و رحمتی هم توپ او را به خوبی مهار کرد.

 

دقیقه 74: وحید امیری با حرکت بدون توپ خود پرسپولیسی‌ها را در یک موقعیت خوب قرار داد، اما بازیکنان این تیم نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

 

دقیقه 74: فرشید اسماعیلی به دلیل خطایی که روی حسین ماهینی انجام داد، از فغانی کارت زرد گرفت.

 

دقیقه 75: محسن مسلمان ضربه ایستگاهی پرسپولیسی‌ها را به روی دروازه استقلال ارسال کرد که مدافعان آبی‌پوش توپ را به کرنر فرستادند.

 

دقیقه 86: ارسال روی دروازه استقلال با ضربه سر سیدجلال حسینی همراه بود که توپ به تیر دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی به مهدی طارمی رسید. مهاجم پرسپولیس در شرایطی که می‌توانست به راحتی به توپ ضربه بزند، بازی نمایشی را به اجرا گذاشت تا قیچی برگردان او هیچ ثمری برای سرخپوشان نداشته باشد.

 

دقیقه 2+90: سیدجلال حسینی به دلیل درگیری با مهدی رحمتی کارت زرد گرفت.

 

دقیقه 3+90: با پرتاب اوت بلند وحید امیری و ضربه سر سیدجلال حسینی پرسپولیس به گل دوم رسید. در ادامه رحمتی به دلیل خطا روی حسینی از بازی اخراج شد تا استقلال 10 نفره و بدون دروازه‌بان شود و چون تعویض‌های استقلال انجام شده بود مجید حسینی درون دروازه استقلال قرار گرفت.

 

علیرضا منصوریان:

پنج بازیکن باید اخراج می شدند/ بازیکنانم را از خواب بیدار کردم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: بازیکنان ما توانستند بازی را مدیریت کنند و بازی که یک بر صفر عقب بودند را با برتری به پایان برسانند. به این جوانان افتخار می کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان بعد از پایان دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال گفت: به همه هواداران تبریک می گویم. به کل فوتبال ایران هم تبریک می گویم. بازی خوبی بود بجز حاشیه های آخر بازی. کافی بود که ما بتوانیم دو روز تاخیر را جبران کنیم. 

منصوریان ادامه داد: این اولین دربی بود ما منصورخان پورحیدری را در اختیار نداشتیم و جایش بسیار خالی بود. این برد را با تمام وجودم به روح منصورخان پورحیدری تقدیم می کنم. ما فقط تا فردا ساعت ۱۲ فرصت شادی داریم و بعد باید به فکر دیدارهای بعدی باشیم. 

سرمربی آبی پوشان گفت: گل دقیقه پنج برای ما یک شوک بود و من یک لحظه بازیکنانم را از خواب بیدار کردم. با این حال خدا را شکر می کنم که توانستیم این بازی را ببریم. 

وی افزود: اینکه ما بازی یک بر صفر را برگرداندیم و سه گل زدیم دلیلش این بود که بچه ها می دانستید از پرسپولیس چه می خواهند. به هواداران تبریک می گویم که صبر کردند و به تیم فنی ما فرصت دادند. جوان های ما امروز باید خوشحال باشند که در کنار بزرگترها بازی کردند.

منصوریان ادامه داد: ما یک ۹۰ دقیقه با پرسپولیس بازی کردیم و منافع مشترک با آنها داریم. ما باید در لیگ قهرمانان آسیا با هم رقابت کنیم. خوشحالم که خیلی کوچک به جدول برگشتیم. این بازی نقطه عطف بازی های ما بود. پرسپولیس در ورزشگاه آزادی سه گل نخورده بود اما ما توانستیم مدیریت کنیم که این بازی را ببریم. 

وی ادامه داد: پارسال جلال همینجا بهترین بازی را انجام داد. نمی خواهم بگویم از این سه گل چیز عجیبی بسازم. هر آن ممکن بود گل دوم را بخوریم چون فشار سنگینی را به ما آوردند. امروز افتخار می کنیم به جوانانمان. جلوی تیمی بردیم که کمتر تیمی جلوی آنها دوام آورده است. نقطه تلخ فوتبال امروز، حواشی آخر بازی بود.

منصوریان درباره دفاع اتوبوسی استقلال هم تصریح کرد: ما ۴۸ ساعت کمتر از پرسپولیس استراحت کردیم. بازی با السد ۱۲۰ دقیقه شد. برای همین مجبور بودیم منطقی بازی کنیم. هیچ عیبی هم نداشت. مجبور بودیم نتیجه را بگیریم. شما نمی توانید جلوی سروش، امیری، طارمی و مسلمان و حسینی هجومی بازی کنید. 

وی در مورد غیبت کمال کامیابی نیا و تاثیرش در این بازی گفت: نمی توانم منکر خوب بودن کمال شوم. وقتی کمال را جابجا کردند سه پست دیگر از پرسپولیس جابجا شد. ما نهایت استفاده را از این موضوع کردیم. خوشحالم. نمی توانم منکر این خوشحالی شوم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد قضاوت داور دربی نیز گفت: اعتقاد دارم علیرضا فغانی فراتر از آسیاست و خوب داوری کرد ولی اینکه ظرفیت بازیکنان ما در مواجهه با عقب افتادن نتیجه چقدر بالاست، هنوز حرفه ای نشده ایم. فغانی خوب داوری کرد ولی به نظرم پنج بازیکن باید اخراج می شدند هم از استقلال هم از پرسپولیس. به جوانان گفته بودم وارد فضای حاشیه ای نشوید چون ممکن است از پرسپولیس جلو بیافتیم. یک صحنه دیدم که پنج بازیکن همدیگر را هل می دادند.

وی درباره میهمانی پیش از مسابقه دربی و حواشی مسابقه، گفت: بالا و پایین ما زیاد است. نه به آن مهمانی که همه در آغوش هم بودند و نه به این کار زشتی که رخ داد. باید حرفه ای تر باشیم. حتی با این مراسم قبل از بازی که همه همدیگر را می بوسیم مخالفم. یا از اینطرف دیوار می افتیم یا آنطرف دیوار.

منصوریان در مورد دیدار با ذوب آهن گفت: سخت ترین بازی فصل ما با ذوب آهن است. ما باید نگاه ویژه ای با این تیم داشته باشیم. درست است که چهار گل از تراکتورسازی خورد اما زیباترین فوتبال را بازی کرد. در چهار - پنج سال اخیر ذوب آهن تیم خوبی بوده است. الان نمی دانم که چند بازیکن را در اختیار دارم. 

وی در مورد صحنه اخراج سیدمهدی رحمتی گفت: من در صحنه ای دیدم که روی پادوانی خطا کردند. سه شنبه شب ما همدیگر را در ضیافت شام دیدیدم و همه را بغل می کردیم. من با مراسم های قبل از بازی هم مخالف هستم. نباید اینطور باشد که برویم دسته گل بخریم و بیاوریم. یا از اینطرف دیوار می افتیم یا از طرف دیگر.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: می دانستیم که پرسپولیس گل بخورد و از ما عقب بیفتد شرایط تیمی اش بهم می خورد. بعد از گل های ما پرسپولیس نتوانست بازی را مدیریت کند. اگر ما در دقیقه ۷۰ گل می خوردیم قطعا بازی را می باختیم اما وقتی دقیقه پنج گل خوردیم توانستیم به بازیکنان شوک وارد کنیم. 

علیرضا منصوریان در مورد خالی بودن برخی سکوهای طرفداران استقلال گفت: فکر می کنم در تقسیم بلیت ما میزبان نبودیم. فکر می کنیم که در بلیت فروشی عادلانه صورت نمی گیرد. ساعت ۱۲ به ما اعلام کردند که فقط ۴۰۰ بلیت در جایگاه استقلالی ها باقی مانده است اما وقتی وارد ورزشگاه شدیم دیدیم سکوهای زیادی خالی است و حتی هواداران می توانند از آن وسط برای بازی گل کوچک هم استفاده کنند. 

وی در مورد اینکه برانکو نمی تواند منصوریان را ببرد گفت: قبلا هم گفتم که دنبال رکورد نیستم. گفتم که حتی اگر پرسپولیس را هم ببریم بازهم برانکو برای من قابل احترام است. ایشان سرمربی تیم ملی بوده و زحمت زیادی برای فوتبال ایران کشیده است. در زمان برانکو فوتبال ایران در رده پانزدهم جهان قرار داشت. هیچ وقت هم دنبال رکورد و نمادسازی نبودم. 

منصوریان در مورد رفتارهای سیدمهدی رحمتی گفت: رحمتی در این بازی هیچ تقصیری نداشت. بدم می آید که دروازه بان مثل گلرهای حوزه خلیج فارس خودش را زمین بزند اما رحمتی واقعا زمین خورده بود. ما هنوز به نقطه ای نرسیدیم که ظرفیت باخت را داشته باشیم. فکر می کنم در حق دروازه بان ما جفا هم شد. نقطه تاریک این دربی اتفاقی بود که رخ داد. رحمتی این روزها خودش را خوب مدیریت می کند. بعد از اتفاقاتی که بین ما و رحمتی رخ داد ما منتظر بودیم ببینیم رحمتی چکار می کند که خودش را خوب مدیریت کرد و برنده این بازی شد.

وی در مورد روزبه چشمی هم گفت: برای این بازیگن خیلی ناراهستم. او با ما تمرین کرد و به آمادگی بالایی هم رسید اما نتوانست کنار ما باشد. شاید او را به یک تیم لیگ برتری بدهیم برای ۱۰ بازی که هزینه هایش هم با خود ماست و در پایان لیگ به تیم ما برخواهد گشت.

 

لحظه به لحظه با دربی هشتاد و چهارم/ از حضور سواره نظام تا هواداران ایسلندی + تصاویر

پرسپولیس و استقلال در دور برگشت لیگ برتر از ساعاتی دیگر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. این در حالی است که پرسپولیس با توجه به فاصله 13 امتیازی نسبت به حریف آبی پوش از شرایط بهتری نسبت به شاگردان منصوریان در این دیدار برخوردار است و در سمت مقابل نیز استقلال با توجه به عملکرد مناسب در هفته‌های اخیر و صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با حذف السد قطر اکنون به دنبال کسب امتیاز از این جدال سنتی و حیثیتی است.

با گزارش لحظه به لحظه خبرنگار ما از استادیوم آزادی همراه ما باشید.

15: بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

15: محسن ترکی, داور ارزنده فوتبال کشورمان با بوسه بر چهار گوشه زمین به صورت رسمی با تویق هواداران از داوری خداحافظی کرد.

photo_2017-02-12_15-05-52

14:50:نام وریا غفوری از لیست هجده نفره استقلال خط خورد .او به دلیل آسیب دیدگی نتوانست به این بازی برسد .یعقوب کریمی جایگزین غفوری در لیست هجده نفره شد.

14:36: در فواصل برنامه‌های استادیوم آزادی که به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای چوار و نمایش با توپ اختصاص داد، گروه تواشی نیز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا مراسمی در این رابطه با مداحی و ... برگزار کردند.

 

14:35: اسامی بازیکنان دو تیم از سوی گوینده ورزشگاه اعلام شد که به شدت مورد تشویق هواداران هر دو تیم قرار گرفت.

14:33: داوران بازی با حضور در زمین آماده این دیدار می شوند.

داور

14:15: جای کادرفنی تیم‌ملی برای تماشای این بازی پراهمیت و جذاب در ورزشگاه آزادی خالی است.

14:13: آرش برهانی و رحمان رضایی کارشناسان برنامه فوتبال برتر برای دربی هستند. برهانی با ظاهر متفاوت و ریشی که کمتر روی صورتش دیده بودیم چهره متفاوتی نسبت به گذشته دارد.

14:09مهدی رحمتی با تشویق شدید هواداران وارد چمن ورزشگاه شد. با حضور رحمتی سکوهای استقلالی نشین به شدت دروازه بان این تیم را تشویق کردند.

رحمتی

14:07 : بلیت فروشی طبقه دوم در داخل ورزشگاه برای هواداران استقلال آغاز شد. باشگاه استقلال از طریق سایت خود از هواداران این تیم خواسته تا به ورزشگاه بیایند.

14:06: 80داوطلبی که تحت پوشش کمپین شهرتکانی به ورزشگاه آمده‌اند، امروز هم مثل بازی پرسپولیس ـ تراکتور ورزشگاه را از زباله پاک خواهند کرد. امیدواریم حرکت ارزشمند این جمع مورد توجه و تقلید دیگران قرار بگیرد.

14:05: علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس نیز در ورزشگاه حاضر شد و هواداران پرسپولیس به شدت او را تشویق کردند.

14:05مارکو و ایگور پانادیچ به هنگام ورود به زمین و رفتن به سمت طرفداران پرسپولیس سلفی گرفتند.

14:02هواداران استقلال پرچم بزرگی که دو ستاره قهرمانی این تیم در آسیا نقش بسته بود در ورزشگاه نصب کرده‌اند.

ااااا

14:00 عادل فردوسی پور برای گزارش دربی 84 وارد استادیوم آزادی شد.

13:58 تیم نفت تهران برای تماشای دربی 84 استقلال و پرسپولیس تمرین عصر امروز خود را لغو کرد.

13:47: اعضای تیم فوتبال چوار 65 در ورزشگاه آزادی حاضر شدند. این افراد پارچه نوشته ای در دست داشتند که تصویر شهادی حادثه چوار روی آن نقش بسته است. این بازی به دلیل سی امین سالگرد حادثه چوار، به نام این شهدا نام گذاری شده است.

 

13:42: بازیکنان پرسپولیس نیز دقایقی پیش وارد ورزشگاه آزادی شدند تا برای آغاز دربی هشتاد و چهارم آماده ی شروع بازی شوند.

11

13:37: برانکو سرمربی پرسپولیس اولین نفری بود که وارد چمن ورزشگاه شد. با ورود او سکوهای مربوط به هواداران پرسپولیس منفجر شد و هواداران زیادی سرمربی محبوب خود را تشویق کردند. برانکو نیز به سمت همه سکوهای رفت و به هواداران این تیم ادای احترام کرد.

13:35تعدادی از هواداران پرسپولیس با پرچم‌های منقش به تصویر مرحوم هادی نوروزی در ورزشگاه حضور یافته‌اند.

13:33در حال حاضر حدود 50 هزار نفر در ورزشگاه حضور دارند.

ورزشگاه

13:32در سکوهای طبقه دوم بین هواداران درگیری به وجود آمد که با مداخله نیروی انتظامی ختم به خیر شد.

13:30:بازیکنان استقلال وارد ورزشگاه شدند .استقلالی ها مورد تشویق هواداران خود در ورزشگاه قرار گرفتند .

13:31: هنوز بخشی از جایگاه هواداران استقلال خالی است .این در حالی است که سکو های هواداران پرسپولیس پر شده است .

13:33: در ورزشگاه آزادی بلیت طبقه دوم ورزشگاه در حال فروش است .این در حالی است که گفته می شد بلیت ها فقط به صورت اینترنتی فروخته می شود.

13:25: برای دقایقی میکروفون های ورزشگاه در اختیار اعضای کانون مشوقین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قرار گرفت که هر دو گروه هواداران را به حفظ شعایر این روز دعوت کردند.

13:06: به مناسبت ایام فاطمیه از بلندگوهای ورزشگاه دعا و مناجات هایی متناسب با این ایام در حال پخش شدن است.

13:00: هواداران پرسپولیس که جمعیت آنها به مراتب بیشتر از هواداران استقلال است شعارهای قهرمانی برای این تیم می خوانند تا به این شکل به بازیکنان روحیه دهند.

photo_2017-02-12_15-03-08

12:55: بازیکنان استقلال پیش از شروع دربی پاداش پیروزی برابر السد را دریافت کردند تا از لحاظ مالی نیز پیش از شروع این دیدار شارژ شوند.

12:34: ترکیب تیم استقلال نسبت به دربی رفت دستخوش تغییرات زیادی شده است؛ نسبت به آن مسابقه مجید حسینی، هرایر مگویان، وریا غفوری، فرشید باقری و جابر انصاری در ترکیب نیستند و به جای آنها لئوناردو پادوانی، امید نورافکن، میلاد زکی پور، علی قربانی و بهنام برزای در دربی 84 به زمین خواهند رفت.

12:32: استقلال برای اولین بار در تاریخ دربی ها با دو دفاع مرکزی برزیلی در ترکیب اصلی به مصاف رقیب دیرینه اش می رود. پادووانی اولین دربی خود را تجربه می کند اما رابسون جان واریو که در بازی رفت هم حضور داشت برای دومین بار این بازی بزرگ را در کارنامه اش ثبت خواهد کرد.

12:30: در فاصله ٢:٣٠ دقیقه مانده به دربی ترافیک در پارکینگ های ورودی کلافه کننده شده است.

12:21: پرسپولیسی ها به دنبال زدن گل اول خواهند بود. سبک بازی این تیم و حملات سریع در لحظات اولیه نشان می دهد که آنها از این طریق به موفقیت نزدیک تر می شوند. اگرچه دربی به صورت طبیعی بازی مهره سیاه است و مربی ها دوست ندارند مسابقه را آغاز کنند و واکنشی بازی می کنند.

11:28: در ترکیب استقلال ابراهیمی، نورافکن و اسماعیلی سابقه بازی در پست هافبک دفاعی را دارند و این مسئله نشان می دهد که منصوریان قصد دارد فانتزی های پرسپولیس را از کار بیندازد.

12:18: از بین جوان های استقلال، مجتبی حق دوست از ترکیب خارج شده و جای خود را به فرشید اسماعیلی داده است.

12:17: در نهایت منصوریان زکی پور را به عنوان دفاع چپ به میدان فرستاده تا این بازیکن جوان اولین دربی خود را تجربه کند.

12:16: بر خلاف پرسپولیس که از تورم دفاع راست رنج می برد، استقلال خسرو حیدری را در این بازی به عنوان دفاع راست به میدان می فرستد. بازیکنی که این اواخر در پست هافبک بازی می کرد. البته خسرو در دیدار با السد نمایش خوبی داشت تا نشان دهد برای دربی آماده است.

12:16: ترکیب استقلال اعلام شد : سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی.

12:15؛ ترکیب استقلال در مصاف با پرسپولیس به شرح زیر است:

سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی.

12:14؛ در فاصله کمتر از سه ساعت تا آغاز دربی تعداد طرفداران پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه بسیار بیشتر از طرفداران استقلال است.

12:10؛ مجتبی محرمی صبح امروز با حضور در هتل المپیک با کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس دیدار کرد. او قرار است همراه با کاروان پرسپولیس به ورزشگاه آزادی برود تا تماشاگر دربی ۸۴ باشد.

12:10: مهدی طارمی، رامین رضاییان، محسن مسلمان و علی علیپور قرمزپوشانی هستند که پیش از این در دربی موفق به گلزنی شده اند. طارمی، رضاییان و مسلمان در دربی هشتاد و دوم برای پرسپولیس گلزنی کردند و علیپور نیز دربی هفتاد و نهم تک گل پرسپولیس را وارد دروازه استقلال کرده است.این آمار اما در استقلال کمتر از پرسپولیس است. جابر انصاری تا به حال در دو دربی برای استقلال گلزنی کرده و امید ابراهیمی در دربی هشتاد و دوم آخرین گل استقلال در دربی ها را به ثمر رسانده است.

12:00: عادل فردوسی‌پور گزارشگر این دیدار خواهد بود و همچنین اجرای برنامه «فوتبال برتر» بر عهده جواد خیابانی است. رحمان رضایی و آرش برهانی از مهمانان امروز در دیدار دربی خواهند بود.

11:53: حسین ماهینی در تمام 90 دقیقه های بازی پرسپولیس به میدان رفته و تنها مرد 1800 دقیقه ای برانکو محسوب می شود. او امروز به احتمال زیاد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت

11:50: مسئولان سازمان لیگ چندین بار  به هواداران استقلال و پرسپولیس اعلام کردند بلیت فروشی در ورزشگاه صورت نمی‌گیرد، اما براساس اخبار رسیده گیشه‌های بلیت فروشی ورزشگاه آزادی اقدام به فروش بلیت کردند و طبقه دوم ورزشگاه آزادی بلیت فروشی می‌شود که قیمت هر بلیت 10 هزار تومان است.

11:46: باانتشار نفراتی که پرسپولیس برای بازی امروز درنظر گرفته، همه منتظر ترکیب مدنظر علیرضا منصوریان برای دربی هشتاد و چهارم است. باید دید که منصوریان در این مسابقه تا چه حد به ترکیب تثبیت شده بازی های اخیر استقلال دست می زند.

11:43؛ کمیته اخلاق از حضور ناظران ویژه خود در دیدار استقلال و پرسپولیس تهران خبر داد تا تمامی اتفاقات این بازی را زیر نظر داشته باشد.

11:40؛ بازار سیاه بلیت همچنان پشت درهای ورزشگاه آزادی وجود دارد تا جایی که بلیت جایگاه های طبقه اول تا مرز 100 هزار تومان هم به فروش می رسد

11:36: تا این لحظه نزدیک به 20 هزار هوادار دو تیم خود را به ورزشگاه ازادی رسانده و با توجه به بارش پراکنده باران زیر سقف طبقه دوم و در راهروهای منتهی به سکوهای طبقه اول ایستاده اند.

11:32: در فاصله چند ساعت تا آغاز دربی مسئولان تدارکات باشگاه پرسپولیس رختکن این تیم را برای ورود بازیکنان آماده کردند و اولین تصویر از این رختکن بیرون آمد.

11:12: پرسپولس در خط حمله از زوج طارمی و امیری استفاده می کند و علی علیپور اولین تعویضی تیم خواهد بود.

 

11:11: فرشاد احمدزاده دفاع چپ پرسپولیس در دربی خواهد بود. او در بازی رفت، هافبک چپ بازی کرد تا حرکات وریا و خسرو را مهار کند. این احتمال هم وجود دارد که ماهینی دفاع چپ و فرشاد هافبک دفاعی بازی کنند.

11:10: با انتشار ترکیب پرسپولیس، ابهام در استفاده برانکو از مهره ها بالا رفته است. در ترکیب امروز سه دفاع راست متخصص (ماهینی، رضاییان و محرمی) حضور دارند. به نظر محرمی دفاع راست، ماهینی هافبک دفاعی و رضاییان وینگر راست باشند.

11:04: ترکیب پرسپولیس برای دربی اعلام شد: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینى، محمدانصارى، حسین ماهینى، رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده، سروش رفیعى، محسن مسلمان، صادق محرمى، مهدى طارمى و وحید امیرى

11:03: با توجه به بارش شدید برف و باران و البته پیش فروش بلیت ها، هم اکنون ورودی های استادیوم آزادی کاملا خلوت است و تماشاگران کمی برای ورود به استادیوم در جلوی استادیوم حضور دارند

10:56: بازیکنان پرسپولیس بعد از تمرین عرق گیری در هتل، خود را آماده حضور در ورزشگاه خواهند کرد. اتوبوس تیم یک ساعت و ربع قبل از بازی در ورزشگاه توقف خواهد کرد تا بازیکنان آماده دربی 84 بشوند.

10:55: هوادارانی که زودتر در ورزشگاه حضور دارند، کری را آغاز کرده اند. مثل همیشه ممکن است آنها در جریان بازی از انرژی خالی باشند. شاید هم شرایط بازی طوری پیش برود که هواداران 90 دقیقه روی پا بند نباشند.

10:45: شب گذشته مسئولان باشگاه پرسپولیس به بازیکنان وعده داده اند  به هر شکلی که هست تا قبل از آغاز مسابقه 15 درصد از قرارداد‌شان  را پرداخت می‌کنند تا بدون دغدغه مالی به مصاف حریف سنتی خود بروند.

10:40: تراکتورسازی با برد فوق العاده دیروز مقابل ذوب آهن فاصله خود را با پرسپولیس به عدد 6 کاهش داده است. آیان پرسپولیس این شانس را دارد که دوباره اختلاف را به 9 امتیازی افزایش دهد؟

10:35: عادل فردوسی پور گزارشگر دربی 84 ساعتی دیگر به سمت ورزشگاه آزادی خواهد رفت و در جایگاه خود مستقر خواهد شد. با توجه به اینکه او این هفته برنامه 90 را هم آماده پخش دارد، امروز و فردا را کمتر خواهد خوابید. اگرچه برگزاری بازیهای این هفته در روز پنجشنبه به فردوسی پور و تیمش کمک کرده است.

10:25: لئوناردو پادووانی مدافع استقلال با 197 سانتیمتر بلندقامت ترین بازیکن میدان است. اگر سامان نریمان جهان 165 سانتیمتری هم فرصت حضور در میدان را پیدا کند، کوچکترین بازیکن زمین خواهد بود.

10:14: علیرضا بیرانوند با تابلوی امیرحسین مرادی  بازیکن فقید نفت به زمین خواهد آمد ؟ احتمالا . دم علیرضا گرم که حواسش به خانواده داغدیده این بازیکن تیم امیدهای نفت هست . بازیکنی که براثر گازگرقتگی ناباورانه جان سپرد .

 09:48: چمن کاورکشی شده در انتظار پایان باران.

09:44: در حالی که اعلام شده بود درهای ورزشگاه ساعت 10 صبح به روی هواداران باز می‌شود، اما حضور تعداد زیادی از هواداران از شب گذشته و بامداد امروز مقابل ورزشگاه باعث شد مسئولان دو ساعت زودتر درهای ورزشگاه را باز کنند.درحال حاضر نزدیک به 5 هزار نفر در ورزشگاه حاضرند . این ها پاکارهای دربی هستند و تا دم بازی فضا را گرم می کنند.

٩:٤٠: ترکیب احتمالی استقلال در دربی به شرح زیر است: رحمتی، پادوانی، رابسون، زکی پور، حیدری، ابراهیمی، نورافکن، اسماعیلی، قربانی، برزای و کاوه رضایی.

۹:۳۵: مسئولان ورزشگاه برای حفاظت از زمین چمن برابر بارندگی، روی این زمین کاور کشیدند تا چمن ورزشگاه شرایط مناسبی برای برگزاری بازی داشته باشد.

۹:۳۰: بازیکنان استقلال ساعت ۱۱:۳۰ آخرین جلسه فنی خود را در هتل محل اقامتشان برگزار می کنند و پس از آن ساعت ۱۳:۳۰ در ورزشگاه حاضر می شوند.

9:25:  بارش باران باعث ترافیک سنگینی در خیابان های منتهی به ورزشگاه شده است.

۹:۲۰: در فاصله کمتر از ۶ ساعت تا شروع مسابقه نزدیک به ۴۰۰ بلیط مربوط به هواداران استقلال هنوز فروش نرفته است.

٩:٢٠: ترکیب احتمالی استقلال برای دربی  را اگر با دیدار رفت دو تیم مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که استقلالی ها به نسبت بازی رفت 2/2 میلیارد تومان ارزان تر شده اند. آبی ها در دیدار رفت و بر اساس آنچه در سایت سازمان لیگ به ثبت رسیده است 9 میلیارد و 950 میلیون تومان خرج ترکیب یازده نفره تیمشان کرده بودند که با مصدومیت بازیکنانی مانند مگویان و غفوری و همچنین نیمکت نشینی فرشید باقری، قیمت ترکیب یازده نفره آنها به مبلغ 7 میلیارد و 800 میلیون تومان تنزل کرده است.

٩:١٥: آمار عجیب و غریب؛ در هر 5 دیداری که سید جلال حسینی پیش از این در دربی به میدان رفته است نتیجه ی دربی  با حساب صفر بر صفر به پایان رسیده است.

٩:١٣: پیش از دربی از شهدای چوار تجلیل خواهد شد. پس این دربی به یاد آنها ؛ جوانمردانه تر.

٩:١٠: هنوز بلیت های دربی تمام نشده؛ دقیقا همان جاهایی که در بازی رفت خالی ماند. اگر بارندگی نبود مطمئن بودیم تماشاچی دربی حداکثری خواهد بود ولی حالا...

9:03: بارش برف، علاقه مندان فوتبال را نگران هوادارانی کرده که از شهرستان به تهران آمده و به سنت دربی ها شب را روی چمن های مقابل ورزشگاه به صبح می رسانند. برای این علاقه سفت و سخت ماچ می‌فرستیم.

8:55: دو روزنامه، خبرورزشی و تماشاگران در تیتر پیش از دربی از عنوان ماجرای نیمروز فیلم ستایش شده جشنواره فجر وام گرفته اند.

8:50: هوا مطابق پیش بینی هواشناسی گرفته و بارانی است. هواشناسی البته این پیش بینی را هم کرده بود که در ساعت برگزاری دربی بارندگی در حداقل خواهد بود.

8:50: هوا مطابق پیش بینی هواشناسی گرفته و بارانی است. هواشناسی البته این پیش بینی را هم کرده بود که در ساعت برگزاری دربی بارندگی در حداقل خواهد بود.

 8:40: سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی :همزمان با برگزاری این شهرآورد، 11 دستگاه خودرو عملیاتی منبع‌دار، پنج دستگاه موتورسیکلت، یک گروه کامل نجات متشکل از سه دستگاه خودرو در معیت 70 آتش‌نشان در پارکینگ‌ها، درهای اصلی ورودی و خروجی، تالار ورودی ورزشگاه آزادی حضور خواهند داشت.

8:35: بر اساس برآورد سایت ترانسفرمارکت، ارزش بازیکنان تیم پرسپولیس ۱۳ میلیون یورو است و در مقابل تیم استقلال نیز با ۱۰ و نیم میلیون یورو وارد شهرآورد می‌شود. مجموع ارزش بازیکنان دو تیم که گرانقیمت‌ترین تیم‌های لیگ برتر امسال هستند، ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو یا به عبارتی حدود ۹۸ میلیارد تومان است.

8:30: به جامانده از دیشب ؛ حضور چندبازیگر در اردوی پرسپولیس . مهران غفوریان با آن لبخند همیشگی و چهره بی خیال در آغوش برانکو.

 

نگاهی بر دربی آبی و قرمز تهران

 

در 83 بازى انجام شده 24 برد برای تیم استقلال و 21 برد برای تیم پرسپولیس ثبت شده است
 

و در 38 بازى دیگر دو تیم  به نتیجه تساوى رضایت داده اند .

 

تیم استقلال 78 گلزده است و تیم پرسپولیس هم 81 بار موفق به گلزنی شده است

 

 

بازیهاى استقلال و پرسپولیس

 

 

بازی شماره 83

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی رفت شانزدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 26 شهریور 1395

گروه داوری : علیرضا فغانی – رضا سخندان – محمدرضا منصوری – بیژن حیدری

 

بازی شماره 82

استقلال 2 --- پرسپولیس 4

گلها : جابر انصاری 55  -- امید ابراهیمی 89 (پنالتی) **** مهدی طارمی 5 و 35 – رامین رضاییان 53 – محسن مسلمان 85

بازی برگشت پانزدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 27 فروردین  1395

گروه داوری : محسن ترکی -- رضا سخندان -- محمدرضا منصوری – حسین زرگر

 

بازی شماره 81

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : جابر انصاری 48 **** جری بنگستون 5+90

بازی رفت پانزدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 8 آبان  1394

گروه داوری : محسن ترکی -- رضا سخندان -- محمدرضا ابوالفضلی -- پیام حیدری

 

بازی شماره 80

استقلال 0 --- پرسپولیس 1

گلها : علی علیپور 65

بازی برگشت چهاردهمین دوره لیگ برتر

جمعه 25 اردیبهشت 1394

گروه داوری : تورج حق وردی -- سعید زارع -- حسین طالقانی -- بابک وسیله بر

 

بازی شماره 79

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : سجاد شهباززاده 44 **** محمد نوری 74 -- امید عالیشاه 81

بازی رفت چهاردهمین دوره لیگ برتر

یک شنبه 2 آذر  1393

اخراج : امید عالیشاه 83 از پرسپولیس (دو کارت زرد)

گروه داوری : یداله جهانبازی -- محمدرضا ابوالفضلی – حسین ظهیری -- تورج حق وردی

 

بازی شماره 78

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت سیزدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 27 دی  1392

گروه داوری : سعید مظفری زاده -- حسن کامرانی فر -- سعید علی نژادیان -- علیرضا فغانی

 

بازی شماره 77

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی رفت سیزدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 15 شهریور  1392

گروه داوری : علیرضا فغانی -- رضا سخندان -- رسول فروغی -- یداله جهانبازی

 

بازی شماره 76

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت دوازدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 6 بهمن  1391

گروه داوری : محسن قهرمانی  -- رضا سخندان -- بابک داوری -- تورج حق وردی

 

بازی شماره 75

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی رفت دوازدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 3 شهریور  1391

گروه داوری : محسن ترکی -- حسن کامرانی فر -- رضا سخندان -- احمد صالحی

 

بازی شماره 74

استقلال 2 --- پرسپولیس 3

گلها : میلاد میداوودی 32 – فریدون زندی 49 **** ایمون زاید 81 و 83 و 1+90

بازی برگشت یازدهمین دوره لیگ برتر

پنج شنبه 13 بهمن  1390

اخراج : مهرداد اولادی 68 از پرسپولیس (کارت قرمز)

گروه داوری : علیرضا فغانی -- حسن کامرانی فر -- رضا سخندان -- سعید بخشی زاده

 

بازی شماره 73

استقلال 3 --- پرسپولیس 0

گلها : مجتبی جباری 95 و 99 (پنالتی) -- اسماعیل شریفات 107

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی

جمعه 18 آذر  1390

گروه داوری : هدایت ممبینی -- رضا سخندان -- علیرضا کهوری -- محسن قهرمانی

 

بازی شماره 72

استقلال 2 --- پرسپولیس 2

گلها : آرش برهانی 32 -- حنیف عمران زاده 70 **** هادی نوروزی 7 (پنالتی) و 46

مسابقات جام ولایت (دوستانه )

دوشنبه 16 آبان  1390

اخراج : علیرضا محمد 79 از پرسپولیس (دو کارت زرد)

گروه داوری : سعید مظفری زاده -- محمدرضا ابوالفضلی -- بابک داوری -- سیدمهدی سیدعلی

 

بازی شماره 71

استقلال 2 --- پرسپولیس 0

گلها : فرهاد مجیدی 15 -- مجتبی جباری 81

بازی رفت یازدهمین دوره لیگ برتر

جمعه 25 شهریور  1390

گروه داوری : محسن ترکی -- رضا سخندان -- محمدرضا منصوری -- هدایت ممبینی

 

بازی شماره 70

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : آرش برهانی 42

بازی برگشت دهمین دوره لیگ برتر

چهارشنبه 10 فروردین 1390

گروه داوری : محسن ترکی -- حیدر شکور -- رضا سخندان -- علیرضا فغانی

 

بازی شماره 69

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : فرهاد مجیدی 1+90

بازی رفت دهمین دوره لیگ برتر

جمعه 23 مهر 1389

گروه داوری : مسعود مرادی -- حسن کامرانی فر -- مرتضی کریمی -- سعید مظفری زاده

 

بازی شماره 68

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : فرهاد مجیدی 16 **** هادی نوروزی 37 -- کریم باقری 86

بازی برگشت نهمین دوره لیگ برتر

چهارشنبه 14 بهمن 1388

گروه داوری : سعید مظفری زاده -- سعید تقی پور -- حسن کامرانی -- علیرضا فقانی

 

بازی شماره 67

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : فرهاد مجیدی 55 **** عادل کلاه کج 50

بازی رفت نهمین دوره لیگ برتر

جمعه 10 مهر 1388

گروه داوری : محسن ترکی -- رضا سخندان -- جواد تقی پور -- حق وردی -- مسعود فلاح

 

بازی شماره 66

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : مجتبی جباری 56 **** مازیار زارع 3+90 (پنالتی)

بازی برگشت هشتمین دوره لیگ برتر

جمعه 25 بهمن 1387

گروه داوری : محسن ترکی -- رضا سخندان -- حسن کامرانی­فر -- خداداد افشاریان

                                                                                                    

بازی شماره 65

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : آرش برهانی 46 **** علی کریمی 87

بازی رفت هشتمین دوره لیگ برتر

جمعه 12 مهر 1387

گروه داوری : سعد کمیل از کویت -- اسماعیل صفیری و حسین نجاتی

 

بازی شماره 64

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : امیدرضا روانخواه 4 **** محسن خلیلی 26

بازی برگشت هفتمین دوره لیگ برتر

پنج­شنبه 15 فروردین 1387

اخراج : بیژن کوشکی 86 از استقلال (دو کارت زرد) -- کریم باقری 81 از پرسپولیس (دو کارت زرد)

گروه داوری : برناردینو گونزالس وازکوئز -- درو بارسیا فرناندز و  خوزه مانوئل فرناندز میراندا هر سه از اسپانیا

 

بازی شماره 63

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : امیدرضا روانخواه 57 **** محسن خلیلی 84

بازی رفت هفتمین دوره لیگ برتر

یک­شنبه 22 مهر 1386

گروه داوری : ایتوراله گونزالس -- روبرتو پرز دل پالامار و رافائل گوئررو آلونسو هر سه از اسپانیا

 

بازی شماره 62

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : علی علیزاده 41 **** علیرضا نیکبخت واحدی 13

بازی برگشت ششمین دوره لیگ برتر

جمعه 10 فروردین 1386

گروه داوری : فیلیکس بریش -- مایکل پیکی و رونالد کبیری هر سه از آلمان

 

بازی شماره 61

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : امیرحسین صادقی 17 **** مهرزاد معدنچی 23 -- مهرداد اولادی 71

بازی رفت ششمین دوره لیگ برتر

جمعه 12 آبان 1385

گروه داوری : آلفونسو پرز از اسپانیا -- خسوس کالو و ریکاور یانسوریاج هر سه از اسپانیا

 

بازی شماره 60

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت پنجمین دوره لیگ برتر

جمعه 19 اسفند 1384

گروه داوری : سعيد کميل -- فعاد الربيان و ياسر احمد هرسه از کویت

 

بازی شماره 59

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : رضا عنایتی 56

بازی رفت پنجمین دوره لیگ برتر

شنبه 14 آبان 1384

گروه داوری : ولفانگ اشتارک -- هاری آهنيگ و کريستين سولتر هر سه از آلمان

 

بازی شماره 58

استقلال 3 --- پرسپولیس 2

گلها : رضا عنایتی68 -- محمود فکری83 -- پیروز قربانی 3+90 **** شیث رضایی74 -- سهراب انتظاری77

بازی برگشت چهارمین دوره لیگ برتر

جمعه 7 اسفند 1383

گروه داوری :والنتین ایوانف از روسیه

 

بازی شماره 57

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی رفت چهارمین دوره لیگ برتر

جمعه اول آبان 1383

گروه داوری : فلورین میر از آلمان

 

بازی شماره 56

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : داود سیدعباسی 3 **** حامد کاویانپور 20

بازی برگشت سومین دوره لیگ برتر

دوشنبه 13 بهمن 1382

گروه داوری : مصطفی گوجلر از آلمان

 

بازی شماره 55

استقلال 2 --- پرسپولیس 1

گلها : علی سامره 8 -- محمود فکری 57 **** عیسی ترائوره 75

بازی رفت سومین دوره لیگ برتر

جمعه 25 مهر 1382

گروه داوری : پائولو گومز کاستا از پرتغال

 

بازی شماره 54

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : علیرضا اکبرپور 62 **** یحیی گل محمدی 11 -- بهنام ابوالقاسم پور 52

بازی برگشت دومین دوره لیگ برتر

جمعه 23 خرداد 1382

اخراج : علی سامره 89 (کارت قرمز) -- فرزاد مجیدی 46 از استقلال (کارت قرمز)

گروه داوری : ولادیمیر ریناک از اسلوواکی

 

بازی شماره 53

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : علی سامره 1 **** علی انصاریان 75 (پنالتی)

بازی رفت دومین دوره لیگ برتر

جمعه 20 دی 1381

گروه داوری : روبرتو روزتی از ایتالیا

این بازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار شد

 

بازی شماره 52

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت اولین دوره لیگ برتر

پنجشنبه 19 اردیبهشت 1381

اخراج : علیرضا واحدی نیکبخت 86 از استقلال

گروه داوری : پائولو گومز کاستا از پرتغال

 

بازی شماره 51

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : محمد نوازی 38 (پنالتی) **** رضا جباری 25

بازی رفت اولین دوره لیگ برتر

جمعه 28 دی 1380

اخراج : علی انصاریان 87 از پرسپولیس

گروه داوری : پاسکواله رودو مونتی از ایتالیا

 

بازی شماره 50

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : علیرضا اکبرپور 74

بازی برگشت دهمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 5 اسفند 1379

گروه داوری : پاسکواله رودو مونتی از ایتالیا

 

بازی شماره 49

استقلال 2 --- پرسپولیس 2

گلها : محمد نوازی 67 -- مهدی هاشمی نسب 86 **** بهروز رهبری فرد 57 (پنالتی) -- علی کریمی 89

بازی رفت دهمین دوره لیگ آزادگان

 جمعه 9 دی 1379

اخراج : پرویز برومند 88 از استقلال

گروه داوری : کیم بانگ جو از کره جنوبی

پس از پایان بازی بین چند تن از بازیکنان دو تیم زد و خورد صورت گرفت ولی چون بعد از

پایان بازی بود در نتیجه بازی تغییری ایجاد نشد

 

بازی شماره 48

استقلال 0 --- پرسپولیس 2

گلها : مهدی هاشمی نسب 7 -- پایان راْفت 80

بازی برگشت نهمین دوره لیگ آزادگان

یکشنبه 8 اسفند 1378

اخراج : ستار همدانی از استقلال

گروه داوری : مارکوس مرک از آلمان

 

بازی شماره 47

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی رفت نهمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 2 مهر 1378

اخراج : نادر محمدخانی و اسماعیل حلالی از پرسپولیس

گروه داوری : عمر المهنا از عربستان

 

بازی شماره 46

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : سهراب بختیاری زاده 50 **** مهدی هاشمی نسب 12(پنالتی) -- افشین پیروانی 85

بازی فینال جام حذفی ایران

یکشنبه 20 تیر 1378

گروه داوری : محمد کوسا از سوریه

 

بازی شماره 45

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : فرد ملکیان 40 **** مهدی هاشمی نسب 4

بازی برگشت هشتمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 20 فروردین 1378

اخراج : محمد تقویی و رضا حسن زاده از استقلال -- نعیم سعداوی از پرسپولیس

گروه داوری : عبدالرحمن زید از عربستان

 

بازی شماره 44

استقلال 0 --- پرسپولیس 1

گلها : مهدی هاشمی نسب 45

بازی رفت هشتمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 22 آبــان 1377

اخراج: علی موسوی 66 از استقلال -- حمید استیلی 50 از پرسپولیس

گروه داوری : محمود الرفاعی از سوریه

 

بازی شماره 43

استقلال 0 --- پرسپولیس 3

گلها : ادموند بزیک 30 -- مهدی مهدوی کیا 71 -- بهنام طاهرزاده 87

بازی برگشت ششمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 20 تیر 1376

اخراج : محمد خرمگاه از استقلال در دقیقه 57

گروه داوری : جمال شریف از سوریه

بازی خداحافظی فرشاد پیوس

 

بازی شماره 42

استقلال 0 --- پرسپولیس 1

گلها : ادموند بزیک 87

بازی رفت ششمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 27 مهر 1375

اخراج : محمد نوری از استقلال

گروه داوری : جمال شریف از سوریه

 

بازی شماره 41

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت پنجمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 8 دی 1374

گروه داوری : معان کیالی از سوریه

 

بازی شمــاره 40

استقلال 3 --- پرسپولیس 1

گلها : ادموند اختر 7 -- صادق ورمزیار 16 (پنالتی) -- محمد تقوی 36 **** مرتضی کرمانی مقام 49

بازی رفت پنجمین دوره لیگ آزادگان

جمعه 6 مرداد 1374

گروه داوری : ساندروپل از مجارستان --  محمد فنایی و ؟

 

بازی شماره 39

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برگشت نیمه نهایی چهارمین دوره لیگ آزادگـان

جمعه 7 بهمن 1373

گروه داوری : مهدی اخوان

به خاطر اتفاقات بازی رفت و محرومیت هر دو تیم ، این بازی در ورزشگاه آرادی بندر عباس برگزار شد

 

بازی شماره 38

استقلال 3 --- پرسپولیس 0  (نتیجه در طول بازی : 2-2)

گلها : صادق ورمزیار 79 (پنالتی) -- ادموند اختر87 **** فرشاد پیوس 21 (پنالتی) --- بهزاد داداش زاده 56

بازی رفت نیمه نهایی چهارمین دوره لیگ آزادگـان

جمعه 30 دی 1373

اخراج : امیر قلعه نوعی 88 از استقلال -- رضا شاهرودی 58 و مجتبی محرمی 88 از پرسپولیس

گروه داوری : احمد ابهران

این بازی تا دقیقه 88 با نتیجه 2بر2 دنبال می­شد که به علت یورش تماشاگران پرسپولیس

 به داخل زمین و ایجاد جنجال توســـط بعضی از بازیکنان این تیم

بازی 3 بر صفر به سود استقــلال اعلام شد

 

بازی شماره 37

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

جام برتر تهران برای راهیابی به لیگ ایران

جمعه 11 دی 1371

گروه داوری : حسین خوشخوان

 

بازی شماره 36

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : عبدالصمد مرفاوی 48

بازی برگشت اولین دوره لیگ آزادگان

جمعه 8 خرداد 1371

گروه داوری : مهدی اخوان

 

بازی شماره 35

استقلال 2 --- پرسپولیس 0

گلها : عبدالصمد مرفاوی 8 -- صادق ورمزیار 15

بازی رفت اولین دوره لیگ آزادگان

پنجشــــنبه 15 اسفـند 1370

گروه داوری : احمد ابهران

 

بازی شماره 34

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 4 بهمـــن 1370

گروه داوری : محسن زمانی

 

بازی شماره 33

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : شاهرخ بیانی 62 (پنالتی) **** فرشاد پیوس 75

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 28 دی 1369

اخراج : شاهین بیانی از استقلال -- رحیم یوسفی از پرسپولیس

گروه داوری : هادی دزفولی

 

بازی شماره 32

استقلال 2 --- پرسپولیس 1

گلها: عباس سرخاب 46 -- صمد مرفاوی 72 **** نادر میراحمدیان 12

فینال باشگاههای ایران(جام قدس)

جــمعـه 4 خـــرداد 1369

گروه داوری : منوچهر نظری

 

بازی شمـــاره 31

استــقلال 0 --- پرسپولیس 1

گلها : رضا عابدیان 18

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 17 آذر 1368

گروه داوری : حمید خوشخوان

 

بازی شــــماره 30

استقلال 0 (2)  --- پرسپولیس 0 (4) (نتیجه در طول 120 دقیقه بازی 0-0 مساوی شد)

یک چهارم نهایی جام حذفی ایران

جمعه 19 اسفند 1367

گروه داوری : هادی دزفولی

پنالتی زنان استقـــلال : جعفر مختاری فر (گل) -- رضا حسن زاده (گل) – امیر قلعه نوعی (×) – محمدرضا شکورزاده (×)

پنالتی زنان پرسپولیس : مجتبی محرمی (گل) – رحیم یوسفی (گل) – محسن عاشوری (گل) – مرتضی کرمانی مقدم  (گل)

 

 

بازی شــماره 29

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : جعفر مختاری فر 60 **** فرشاد پیوس 46

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 18 شـــهریور 1367

گروه داوری : محمد صالحی

 

بازی شماره 28

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 7 فروردین 1366

گروه داوری : بهمن بهلولی

 

بازی شماره 27

استقلال 0 --- پرسپولیس 3

گلها : شاهرخ بیانی 12 (پنالتی) و 52 -- ناصر محمد خانی 62

قهرمانی باشگاههای تهران (نیمه نهایی)

یکشنبه 25 خرداد 1365

گروه داوری : منوچهر نظری

 

بازی شماره 26

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گـلها : پرویز مظلومی 59

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعـــه 15 مهر 1362

گروه داوری : حمید خوشخوان

 

باری شماره 25

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : بهتاش فریبـــا 87 **** غلامرضا فتح آبادی 10

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 17 دی  1361

گروه داوری : محمد صالحی

بازی خداحافظی محمد دادکان

 

بازی شماره 24

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 16 مهر 1360

گروه داوری : محمد صالحی

 

بازی شماره 23

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی دوستانه برای خداحافظی صفر ایرانپاک

جمعه 13 تیر 1359

گروه داوری : محمد صالحی

 

بازی شماره 22

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : غلامرضا فتح آبادی 42

بازی دوستانه (بزرگداشت علی دانایی­فرد)

جمعه 25 آبــان 1358

گروه داوری : هروس باغومیان

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

این بازی تا دقیقه 75 یک بر صفر به سود استقلال دنبال می شد

که با یورش تماشاگران پرسپولیس به داخل زمین ، بازی نیمه تمام ماند

 

بازی شماره 21

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : حسن روشن 85 **** صفر ایرانپاک 15 و 34

بازی برگشت پنجمین دوره لیگ تخت جمشید

جمعه 18 آذر 1356

گروه داوری : آدولف پورکاپ از آلمان

 

بازی شماره 20

استقلال 3 --- پرسپولیس 0

گلها : محرم عاشوری 45 -- حسن روشن 83 (پنالتی) -- سعید مراغه چیان 88

بازی رفت پنجمین دوره لیگ تخت جمشید

یکشنبه 18 اردیبهشت 1356

گروه داوری : شوایلر از آلمان

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

 

بازی شماره 19

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : هادی نراقی 26 **** علی پروین 40

بازی برگشت  چهارمین دوره لیگ تخت جمشید

جمعه 2 مهر 1355

گروه داوری : جک تیلور از انگلستان

 

بازی شماره 18

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : مسعود مژدهی 20  **** محمود خوردبین 85

بازی رفت چهارمین دوره لیگ تخت جمشید

چهارشنبه 27 اسفند 1354

اخراج : مسعود مژدهی از استقلال

گروه داوری : محمد صالحی

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

 

بازی شماره 17

استقلال 0 --- پرسپولیس 2

گلها : جهانگیر فتاحی 22 -- اسماعیل حاج رحیمی پور 38

بازی برگشت سومین دوره لیگ تخت جمشید

جمعه 25 مهر 1354

گروه داوری : هاشم حکیم از هندوستان

 

بازی شماره 16

استقلال 3 --- پرسپولیس 1

گلها : غلامحسین مظلومی11و 62 -- مسعود مژدهی 47 **** صفر ایرانپاک 53

بازی رفت سومین دوره لیگ تخت جمشید

جمعه 5 اردیبهشت 1354

گروه داوری : محسن زمانی

 

بازی شماره 15

استقلال 1 --- پرسپولیس 2

گلها : غلامحسین مظلومی 60 **** صفر ایرانپاک 50 -- اسماعیل حاج رحیمی پور 64

بازی برگشت دومین دوره لیگ تخت جمشید

چهارشنبه 27 آذر 1353

گروه داوری : محسن زمانی – بهمن بهلولی – محمد اطهری

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 14

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : حسن روشن 88

بازی رفت دومین دوره لیگ تخت جمشید

شنبه 4 خرداد 1353

گروه داوری : رودلف شرر از سوئیس

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 13

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : علی جباری 70 **** همایون بهزادی 46

بازی برگشت اولین دوره لیگ تخت جمشید

یکشنبه 18 آذر 1352

اخراج : محمدرضا عادلخانی از استقلال

گروه داوری : رودلف شرر از سوئیس

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 12

استقلال 0 --- پرسپولیس 6

گلها : همایون بهزادی 50 و 90 و 86 -- ایرج سلیمانی 45 و 56 -- حسین کلانی 32

بازی رفت اولین دوره لیگ تخت جمشید

جمعه 16 شهریور 1352

گروه داوری : نیکولای پتریچیانو از رومانی – محمود خوشخوان – اکبر حق بین

 

بازی شماره 11

استقلال 1 --- پرسپولیس 0

گلها : محمدرضا عادلخانی 3

بازی دوستانه (چهارجانبه جام اتحاد)

جمعه 25 خرداد 1352

اخراج : همایون بهزادی از پرسپولیس

گروه داوری : داوود حیدری

 این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 10

استقلال 2 --- پرسپولیس 0

گلها : علی جباری40 و 87

راهیابی به لیگ تخت جمشید

جمعه یازدهم اسفند 1351

گروه داوری : داوود نصیری

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 9

استقلال 0 --- پرسپولیس 2

گلها : صفر ایرانپاک 50 -- حسین کلانی 89

بازی برگشت قهرمانی باشگاههای تهران

پنجشنبه 3 فروردین 1351

گروه داوری : پایا واسیلی از یونان

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 8

استقلال 1 --- پرسپولیس 4

گلها : علی جباری 75 **** حسین کلانی 43 و 90 -- صفر ایرانپاک 56 -- محمودخوردبین 75

بازی رفت قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 15 بهمن 1350

گروه داوری : داوود حیدری

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 7

استقلال 1 --- پرسپولیس 1

گلها : غلامحسین مظلومی 30 **** صفر ایرانپاک 90

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 28 خرداد 1350

گروه داوری : بهرام اف از شوروی

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 6

استقلال 3 --- پرسپولیس 0 (نتیجه در طول بازی : 1- 1)

گلها : عباس مژدهی 76 **** حسین کلانی 2

بازی نیمه نهایی قهرمانی باشگاههای ایران (لیگ منطقه ای)

یک شنبه 27 دی 1349

اخراج : مهدی لواسانی 78 از استقلال -- همایون بهزادی 78 ، حسین کلانی 79 ، محراب شاهرخی 80 از پرسپولیس

گروه داوری : ارشد برازنده --  علی الهی و حسین سلیم آبادی

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

این بازی تا  دقیقه 81 با نتیجه یک بر یک دنبال می­شد که

بازیکنان تیم پرسپولیس در پی اعتراض به اخراج کلانی و شاهرخی

زمین را ترک کردند و بازی در نهایت 3 بر 0 به نفع استقلال اعلام شد

 

بازی شماره 5

استقلال 3 --- پرسپولیس 2

گلها : جواب قراب 73 -- کارو حق وردیان 87 -- عباس مژدهی 88 **** علی پروین 7 -- حسین کلانی 23

بازی دوستانه

جمعه 3 مهر 1349

گروه داوری : ارتو طغرل دیلک از ترکیه

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 4

استقلال 3 --- پرسپولیس 0 ( نتیجه در طول بازی:1-0 به سود استقلال)

گلها : غلامحسین مظلومی 9

قهرمانی باشگاههای تهران

جمعه 17 بهمن 1348

اخراج : عزیز اصلی از پرسپولیس

گروه داوری : ابوالقاسم حاج ابوالحسن --  علی الهی و مهدی مجمع

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

این بازی تا دقیقه 82 با نتیجه 1بر0 به سود استقلال دنبال می­شد

که به علت مردود شدن گل خوردبین و اخراج عزیز اصلی از بازی

تیم پرسپولیس میدان را ترک کرد و در نهایت

تیم استقلال با نتیجه 3 بر صفر برنده اعلام شد.

 

بازی شماره 3

استقلال 3 --- پرسپولیس 1

گلها : احمد منشی زاده 8 -- علی جباری 44 -- کارو حق وردیان 88 **** ناظم  گنجاپور 72

قهرمانی باشگاههای تهران فصل(48-47)

جمعه 31 مرداد 1348

اخراج : رضا وطنخواه از پرسپولیس

گروه داوری : ابوالقاسم حاج ابوالحسن --  حسین سلیم آبادی و پور امید

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 2

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی برای معرفی نماینده ایران به آسـیا

جمعه 20 دی 1347

گروه داوری : بهادر خان از پاکستان --  ارشد برازنده و ابوالقاسم حاج ابوالحسن

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

بازی شماره 1

استقلال 0 --- پرسپولیس 0

بازی دوستانه

جمعه 16 فروردین 1347

گروه داوری : عبدالرضا موزون --  ارشد برازنده و ایرج نیک رفتار

این بازی در ورزشگاه امجدیه برگزار شد

 

دربی ها در قالب عناوین زیر برگزار شده است

 

 

31 بازی در قهرمانی باشگاههای ایران لیگ برتر

 

14 بازی در قهرمانی باشگاههای تهران

 

14 بازی در قهرمانی باشگاههای ایران لیگ آزادگان

 

10 بازی در قهرمانی باشگاههای ایران لیگ تخت جمشید

 

6 بازی به عنوان دوستانه

 

3 بازی در جام حذفی

 

1 بازی برای راهیابی به لیگ آزادگان

 

1 بازی در فینال قهرمانی باشگاههای ایران جام قدس

 

1 بازی در راهیابی به لیگ تخت جمشید

 

1 بازی در لیگ منطقه ای

 

1 بازی برای معرفی نماینده ایران به آسیا

 

 

 

 

گلزنان تیم استقلال :

 

5 گل : ( 2 بازیکن )

علی جباری -- غلامحسین مظلومی

 

4 گل : ( 2 بازیکن )

مجتبی جباری -- فرهاد مجیدی

 

3 گل : ( 4 بازیکن )

آرش برهانی  -- صادق ورمزیار -- صمد مرفاوی -- حسن روشن

 

2 گل : ( 11 بازیکن )

جابر انصاری -- امیدرضا روانخواه -- غلامرضا عنایتی – محمود فکری -- علی سامره -- علیرضا اکبرپور

محمد نوازی -- ادموند اختر -- مسعود مژدهی -- عباس مژدهی -- کارو حق وردیان

 

1 گل : ( 26 بازیکن )

امید ابراهیمی -- سجاد شهباززاده -- فریدون زندی -- میلاد میداوودی -- اسماعیل شریفات -- حنیف عمران زاده -- علی علیزاده

امیر حسین صادقی -- پیروز قربانی -- داوود سید عباسی -- مهدی هاشمی نسب -- سهراب بختیازی زاده -- فرد ملکیان -- محمد تقوی

شاهرخ بیانی -- عباس سرخاب -- جعفر مختاری فر -- پرویز مظلومی -- بهتاش فریبا -- غلامرضا فتح ابادی -- سعید مراغه چیان

محرم عاشوری -- هادی نراقی -- محمد رضا عادلخانی -- جواد قراب – احمد منشی­ زاده

 

گلزنان تیم پرسپولیس :

 

7 گل : ( 1 بازیکن )

صفر ایرانپاک

 

6 گل : ( 1 بازیکن )

حسین کلانی

 

4 گل : ( 2 بازیکن )

مهدی هاشمی نسب  -- همایون بهزادی

 

3 گل : ( 3 بازیکن )

ایمون زاید -- هادی نوروزی -- فرشاد پیوس

 

2 گل : ( 9 بازیکن )

مهدی طارمی -- محسن خلیلی -- علی کریمی -- ادموند بزیک – اسماعیل حاج رحیمی پور

شاهرخ بیانی -- ایرج سلیمانی -- محمود خورد بین -- علی پروین

 

1 گل : ( 33 بازیکن )

محسن مسلمان – رامین رضاییان -- جری بنگستون -- علی علیپور -- امید عالیشاه -- محمد نوری -- کریم باقری – عادل کلاه کج

مازیار زارع -- علیرضا نیکبخت واحدی -- مهرداد اولادی -- مهرزاد معدنچی -- سهراب انتظاری – شیث رضایی -- حامد کاویانپور

عیسی ترائوره -- بهنام ابوالقاسم پور -- یحیی گل محمدی -- علی انصاریان -- رضا جباری -- بهروز رهبری فر -- پایان رافت

افشین پیروانی -- مهدی مهدوی کیا -- مرتضی کرمانی مقدم -- بهنام طاهر زاده -- بهزاد داداش زاده -- نادر میر احمدیان

رضا عابدیان -- ناصر محمد خانی -- غلامرضا فتح آبادی -- جهانگیر فتاحی – ناظم گنجاپور

 

 

 

در دربی های برگزار شده 45 بازیکن برای استقلال و 49 بازیکن برای پرسپولیس گلزنی کرده اند

ولی در مجموع 91 بازیکن موفق به گلزنی شده اند (سه بازیکن برای هر دو تیم گلزنی کرده است)

 

لازم به یاداوری است که مهدی هاشمی نسب در دربی ها موفق به زدن 5 گل  ، شاهرخ بیانی موفق به زدن 3 گل و غلامرضا فتح آبادی 2 گل شده اند

 

تهیه و تنظیم : سعید جوانمرد

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
ilna   1395/11/25 18:40:55

فردوسی‌پور جدای از گرایشات رنگی‌اش گزارش کند
سید مهدی رحمتی دروازه‌بان تیم استقلال که در این بازی به همراه سید جلال حسینی در متن حواشی بود در مورد بازی اظهار نظر کرد.

رحمتی گفت: از هواداران‌مان تشکر می‌کنم که ما را تنها نگذاشتند و حمایتمان کردند. پارسال به آنها قول دادم جبران می‌کنیم و جبران هم کردیم. باید 3-1 می‌بردیم.

وی در خصوص درگیری با کاپیتان پرسپولیس گفت: جلال حسینی دوست خوب من است و با هم در تیم ملی 5 سال هم اتاق بودیم. او را دوست دارم و وقتی با آرنج به من زد فقط به او گفتم چرا با نامردی از پشت می‌زنی؟ گل دوم پرسپولیس خطا بود. فغانی را دوست دارم، بازی های بزرگی را قضاوت کرده و نمی‌خواهم علیه او حرفی بزنم. بهتر بود بعد از مردود کردن گل حسینی من را اخراج می کرد.

رحمتی در خصوص اظهارات فردوسی‌پور طی گزارش بازی اظهار داشت: فردوسی‌پور را دوست دارم و چند سال است با او دوست هستم. اما خواهش می‌کنم خارج از گرایش‌های رنگی‌اش گزارش کند. در مورد من دنبال نبش قبر نباشد.

رحمتی در مورد اینکه سید جلال گفته او وسط زمین آمده و توهین کرده است، گفت: او رفیق من است و هر چه گفته دستش درد نکند.

گلر استقلال در مورد اینکه چرا حسینی دروازه‌بان شد، عنوان کرد: این نظر سرمربی بود و من نقشی نداشتم.

رحمتی در مورد خوشحالی‌اش گفت: خوشحالی مان خارج از عرف نبود.

0 0
ilna   1395/11/25 18:40:01

چالش مانکن به سبک علیرضا بیرانوند
علیرضا بیرانوند که در دیدارهای دور برگشت لیگ برتر موفق شده بود دروازه تیمش را برابر حمله‌وران حریف بسته نگه دارد، در هفته بیست و یکم در حالی برابر استقلال قرار گرفت که فاصله 13 امتیازی بین دو تیم امیدواری را بین اردونشینان پرسپولیس بالاتر برده بود.

پرسپولیس هرچند با گل دقیقه 4 سروش رفیعی به خواسته هوادارانش نزدیک شده بود اما این فرشید اسماعیلی، علی قربانی و در نهایت کاوه رضایی بودند که توانستند بازی را به سود آبی‌پوشان بازگرداند. گل‌هایی که علیرضا بیرانوند در آنها نقش پررنگی ایفا نکرد و چالش بزرگ مانکن را در تماشای مسیر ورود توپ به دروازه‌اش را پشت سر گذاشت. دروازه بان شماره یک پرسپولیس در یکی از بدترین روزهایش نتوانست ناجی تیمش لقب گیرد و بنا بر ادعای سرمربی پرسپولیس با سه موقعیت استقلال، سه گل درون دروازه تیمش دید.

0 0
ilna   1395/11/25 18:39:17

شوک برای پرسپولیس؛ سیدجلال حسینی اخراج شد
سیدجلال حسینی، کاپیتان باتجربه پرسپولیس که به شدت بابت اتفاقات پایان بازی عصبانی بود در نهایت در اعتراض به ورود مجدد سیدمهدی رحمتی بعد از سوت پایان بازی از سوی علیرضا فغانی با کارت مواجه شد تا اخراج شود.

شماره 4 پرسپولیس که دوست صمیمی مهدی رحمتی محسوب می‌شد، در دقایق پایانی با توجه به عقب بودن تیمش در دربی و وقت‌کشی‌های رحمتی، اعتراض تندی به دروازه‌بان استقلال داشت که ادامه این درگیری لفظی برای کاپیتان‌های دو تیم کارت زرد در پی داشت. هر چند سیدجلال حسینی بعد از گلزنی به استقلال در برخورد با دروازه بان استقلال، فغانی را مجاب به اخراج مهدی رحمتی کرد اما پایان تلخی این اخراج برای او به همراه داشت؛ سیدجلال حسینی بابت مسائل و صحبت‌هایی که بین او و رحمتی رخ داده بود به شدت عصبانی بود، بعد از سوت پایان بازی از اینکه مهدی رحمتی بعد از اخراج راهی رختکن نشده بود و در جشن پیروزی تیمش شرکت کرده بود عصبانی بود، بار دیگر قصد درگیری با او را داشت که اینبار بعد از میانجی‌گری دیگر بازیکنان با کارت داور اخراج شد. اخراجی که در شلوغی پایان بازی کسی متوجه آن نشد اما در گزارشات داوری ذکر شده و این می‌تواند شوک بزرگی برای برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس در آستانه دیدار با سپاهان باشد. جدالی سرنوشت ساز که برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش نمی‌خواهند بار دیگر شکست دیگری در کارنامه خود ثبت شده ببینند. با این حال غیبت سیدجلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا به عنوان عناصر اصلی دفاعی این تیم می‌تواند دردسر بزرگی برای پرسپولیس محسوب شود.

0 0
ilna   1395/11/25 18:38:12

ماجرای درگیری مسلمان و طارمی بعد از شکست دربی
پرسپولیسی‌ها که در هفته‌های اخیر با بردهای پیاپی از نظر انرژی و روحیه در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار داشتند، در پایان دیدارهای خود به سمت هواداران رفته و با تمجید از حمایت آنها، جشن پیروزی را با آنها تقسیم می‌کردند. اتفاقی که طی هفته‌های اخیر بارها رخ داده بود و برانکو ایوانکوویچ نیز در برخی دیدارها آنها را همراهی می‌کرد.

با این حال شکست دور از انتظار در دربی شرایط عجیبی برای آنها به همراه داشت. بازیکنان عصبانی پرسپولیس مثل سیدجلال حسینی، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان که در این بازی به شدت تحت فشار قرار داشتند، بعد از دیدار قصد حضور در رختکن را داشتند و در سمت مقابل برانکو ایوانکوویچ و برخی دیگر از بازیکنان این تیم با حضور در جلوی جایگاه پرسپولیسی‌ها مطابق همیشه به تمجید از حمایت آنها مشغول بودند و بابت شکست نیز از آنها عذرخواهی می‌کردند.

مهدی طارمی که دوست صمیمی محسن مسلمان محسوب می‌شود وقتی که مشاهده می‌کند او قصد حضور در رختکن را دارد به سمت او می‌رود و خواهان این است که در این اتفاق آنها را همچون روزهای پیروزی همراهی کند. مساله‌ای که با توجه به شرایط روحی و روانی با واکنش و مخالفت شدید مسلمان همراه می‌شود و او همچنان خواهان حضور در رختکن و دوری از مواجهه با هواداران ناراحت سرخپوش است.

این کشمکش اما بین دو دوست و هم‌تیمی ادامه می‌یابد به گونه‌ای که خیلی‌ها تصور درگیری بین محسن مسلمان و مهدی طارمی را می‌کنند. در عین حال با توجه به رخ دادن این اتفاقات جلوی چشمان برانکو ایوانکوویچ و بی‌توجهی سرمربی کروات به این اتفاق به نظر می‌رسد مساله آنطور که تصور می‌شود نبوده و تنها مخالفت مسلمان با حضور جلوی طرفداران و سماجت طارمی باعث این برخوردها می‌شود. کما اینکه این دو بازیکن بعد از حضور در هتل محل اسکان قبل از بازی، با خودروی متعلق به مسلمان به سمت منزل خود می‌رود تا مشخص شود این اتفاق درگیری نبوده است.