محل تبلیغ شما
معمم بودم ضارب حمله كرد

تاریخ خبر: 1396/4/26

معمم بودم ضارب حمله كرد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

دوست داشتم او زنده مي‌ماند تا از نزديك شخصيت يك روحاني را بشناسد

مرد روحاني كه در حمله خونين متروي شهرري مجروح شده‌است، مي‌گويد صداي فحاشي‌هاي ضارب را شنيده اما او را نديده و امر به معروف هم نكرده است. ضارب در حالي كه فحاشي مي‌كرد، حجت‌الاسلام ذوالفقاري را به خاطر لباس روحانيت از پشت سر هدف حمله قرار داد تا اينكه به ضرب گلوله  مجروح شد و سپس فوت کرد.

به گزارش خبرنگار ما، 24 ساعت از حادثه حمله شرور مسلح به سلاح سرد به يك روحاني و دو شهروند در متروي شهر‌ري گذشته است و هنوز روحاني مجروح خليل ذوالفقاري وكيل پايه يك دادگستري، رئيس سابق شعبه هفتم دادگاه خانواده شهر‌ري و امام جماعت مسجد مرتضي علي محله « ديلمان » شهر ري در بخش 5‌ آي سي يو بيمارستان هفتم‌تير شهر‌ري تحت مراقبت‌هاي ويژه قرار دارد. به گفته رئيس بيمارستان هفتم‌تير وضعيت جسماني وي خوب است، اما هنوز نياز به مراقبت‌هاي ويژه دارد.  قبل از ظهر ديروز، پس از چند ساعت رايزني با رئيس بيمارستان سرانجام موفق به ملاقات روحاني مجروح روي تخت بخش مراقبت‌هاي ويژه شدم. قرار شد به توصيه پزشك بخش، گفت‌وگوي من با آقاي ذوالفقاري زياد طولاني نشود.

 

به خاطر جراحت‌هاي وارده مخصوصاً گلو، حق حركت از روي تخت را نداشت. روي تخت دراز كشيده بود و وقتي به او نزديك شدم، سلام مرا با لبخند پاسخ داد. آقاي ذوالفقاري به آرامي به سؤالات من پاسخ مي‌داد. وي درباره روز حادثه گفت: لحظاتي قبل از حادثه وارد مترو شدم و روي خط زرد سكوي مسافران پشت به ديوار و رو به ريل منتظر قطار بودم. صداي فحاشي و عربده‌كشي به گوشم رسيد. ثانيه‌هاي بعد قرار بود قطار برسد كه ناگهان مردي با يكي از دستانش از پشت گلوي مرا گرفت. من اصلاً چهره او را نديدم و امر به معروفش هم نكردم. در حالي كه شوكه شده بودم، مرد خشمگين با دست ديگرش شيء برنده‌اي شبيه كاتر به گلويم كشيد. گلويم خوني شد و براي نجات جانم به هر طريقي بود، دستش را از گلويم جدا كردم كه روبه‌روي هم قرار گرفتيم. اين بار ضارب با همان شيء برنده ضربه‌ای به طرف من پرتاب كرد كه به صورتم اصابت كرد. صورتم هم خوني شد.

  

قصد كشتن مرا داشت كه دو مرد جوان فرشته نجات من شدند

مرد شرور وقتي مرا در اين حالت ديد براي سومين‌بار كاترش را به طرف من پرتاب كرد كه اين بار با دستم كاتر را گرفتم. در حالي كه كاتر دستم را به شدت بريده بود، هر دو يقه به يقه شديم و متوجه نشديم چطور هر دوي ما به زمين افتاديم. ضارب قصد داشت دوباره به من ضربه بزند كه دو مرد جوان فرشته‌نجات من شدند و به كمكم آمدند. دو مرد جوان با او درگير شدند و من در حالي كه همه بدنم را خون گرفته بود، از دست او فرار كردم. خون زيادي از من خارج شده بود و ابتدا فكر كردم شاهرگم بريده شده، اما بعد متوجه شدم خدا را شكر تيغ مرد شرور به شاهرگم نرسيده اما دستم را به صورت عميق بريده است.  وي ادامه داد: وقتي روي صندلي نشستم، خيلي بي‌حال بودم و چشم‌هايم تار شده بود، اما متوجه شدم كه مأموران پليس به صحنه آمدند و با متهم درگير شدند. او با ديدن مأموران تسليم نشد و به هشدارهاي آنها توجهي نكرد و در حال عربده‌كشي بود كه صداي شليك اسلحه به گوشم رسيد. 

 

وي درباره علت حمله مرد شرور گفت: من  او را امر به معروف نکردم و حتي صورت او را نديدم. مرد شرور به فرد ديگري حمله نكرد و با ديدن من كه معمم بودم، از پشت به من حمله كرد. او احتمالاً با لباس ما مشكل داشت وگرنه مي‌توانست به افراد ديگر حمله كند. او حتي وقتي به من حمله كرد، شعارهايي هم داد.  آقاي ذوالفقاري افزود: بعد از حادثه مرا به اتاقي بردند، اما متأسفانه كمك‌هاي اوليه وجود نداشت كه خيلي براي من تعجب آور بود و من آنقدر خون از بدن خارج شد كه نيمه بيهوش شده بودم تا اينكه عوامل اورژانس پس از 15 دقيقه از راه رسيدند و وقتي به من سرم وصل كردند، كمي حالم بهتر شد و هوشياري‌ام را دوباره به‌دست آوردم.

  

اگر ضارب زنده بود او را مي‌بخشيدم

وي در پاسخ به اين سؤال خبرنگار ما چنانچه ضارب زنده مي‌ماند از دادگاه چه خواسته‌اي داشتيد، گفت: ما هميشه در منبرهايمان مردم را به گذشت تشويق مي‌كنيم و دين ما هم دين رحمانيت است و به همين دليل دوست داشتم ضارب در مقابل مأموران پليس مقاومت نمي‌كرد و كشته نمي‌شد و چنانچه زنده بود، حتماً از حق شخصي خودم گذشت مي‌كردم. دوست داشتم او زنده مي‌ماند تا از نزديك شخصيت يك روحاني را بشناسد. 

  

حرف‌های خانواده روحانی زخمی

پسر روحاني زخمي هم درباره حادثه به خبرنگار ما گفت: 4 ساعت پس از گذشت حادثه از طريق سايت‌ها متوجه شدم پدرم در متروي شهر‌ري زخمي و به بيمارستان منتقل شده است. بلافاصله من و مادرم با تلفن پدرم تماس گرفتيم، اما كسي جواب نداد. خيلي نگران شديم و به سرعت خودمان را به بيمارستان رسانديم كه عمويم را ديدم. او گفت خوشبختانه خطر رفع شده و پدرم در اتاق عمل است. وي ادامه داد: من از برخی  سايت‌ها و گروه‌هاي تلگرامي گلايه دارم. پس از حادثه اين گروه‌ها به شايعات زيادي درباره پدرم دامن زدند و بعضي از آنها اعلام كردند پدرم در بيمارستان فوت كرده‌است و حتي عكس جعلي منتشر كردند كه باعث رنجش و نگراني خانواده ما شد. خدا به پدرم رحم كرد و گرنه اگر چاقوي مرد شرور كمي آنطرف‌تر مي‌رفت، شاهرگ پدرم را زده بود.

 

برادر مرد روحاني هم گفت: در محل كارم بودم كه تلفنم زنگ خورد. برادرم پشت خط بود. او هميشه ابتدا سلام و احوالپرسي مي‌كرد، اما اين بار فقط گفت مرا با چاقو در مترو زده‌اند و از من خواست خودم رابه او برسانم. من بلافاصله خودم را به بيمارستان هفتم‌تير رساندم و حدود 20 دقيقه بعد آمبولانس پيكر زخمي برادرم را به بيمارستان رساندند. وي با گلايه از سيستم امنيتي مترو گفت: تمام ايستگاه‌هاي مترو به سيستم دوربين‌هاي مداربسته مجهز است و اين دوربين قرار است موارد خطر را سريع اعلام كنند تا از وقوع حادثه‌اي پيشگيري شود، اما انگار كسي سيستم‌هاي دوربين مداربسته مترو را كنترل نمي‌كند و مسئولي ندارد كه حادثه را سريع اعلام كند. چون مرد شرور چند دقيقه‌اي در حال عربده كشي بوده تا اينكه مأموران با خبر مي‌شوند.  وي در پايان گفت: من از مأموران پليس تشكر مي‌كنم كه بلافاصله پس از اطلاع در محل حاضر شدند، اما متأسفانه شنيدم كه مأمور پليسي كه در اين حادثه به طرف شرور شليك كرده قرار است براي بازجويي به دادسرا برود و مورد بازجويي قرار بگيرد. به نظر من اين مأموران بايد تشويق شوند تا اينكه توبيخ شوند. 

  

حال عمومي مصدوم مساعد است

رئيس بيمارستان هم به خبرنگار ما گفت: پس از انتقال مصدوم تيم پزشكي بلافاصله وارد عمل شد و مصدوم را براي عمل جراحي به اتاق عمل منتقل كردند. خوشبختانه زخم گردن عميق نبود و فقط زخم دست عميق بود كه در همان نخستين لحظات پزشكان موفق شدند جلوي خونريزي را بگيرند. وي ادامه داد: حال مصدوم مناسب است، اما به خاطر وضعيت زخم گلو و ملاقات‌كنندگان زياد تصميم گرفتيم وي در قسمت مراقبت‌هاي ويژه تحت درمان قرار بگيرد.

 

سردار غیب‌پرور: ضارب از لباس روحانيت كينه داشت
صبح ديروز سردار غلامحسين غيب‌پرور، رئيس سازمان بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همراه هيئتي از روحاني زخمي حادثه متروي شهر ري در بيمارستان هفتم‌تير ملاقات كردند. وي در حاشيه اين ملاقات درباره حادثه به خبرنگار ما گفت: روحانيت و لباس مقدس روحانيت نماد مقدسي بوده كه همواره به ‌عنوان خاري در چشم دشمنان محسوب مي‌شود. فردي كه روز حادثه به اين روحاني عزيز داخل مترو حمله كرده، به نظر مي‌رسد از اين لباس كينه‌اي داشته است. چون به گفته آقاي ذوالفقاري اصلاً بحثي و حرفي بين آنها انجام نشده است.

 

به صرف روحاني بودن حمله ‌ و اين روحاني را زخمي مي‌كند. وي ادامه داد: متأسفانه شاهد ناهنجاري‌هايي در سطح جامعه هستيم و مردم نيز اين اتفاقات را دوست ندارند به طوري كه در همين حادثه دو مرد جوان به كمك اين روحاني مي‌روند و با ضارب درگير مي‌شوند. روحانيت يك جايگاه خاصي دارد كه همه ما بايد شأن آن را رعايت كنيم، البته من از مردم تشكر مي‌كنم، چون به گفته ذوالفقاري مردم و دو جوان به داد ‌او رسيدند كه اگر مردم نبودند معلوم نبود سرنوشت اين روحاني چه مي‌شد و اين نشان دهنده اين است كه مردم شريف ما از حركات مجرمان به شدت ناراحت هستند. وي با تشكر از مأموران پليس در برخورد با اين حادثه گفت: خوشبختانه مأموران پليس بلافاصله و به موقع و قاطع عمل كردند. وي درباره موضوع امر به معروف و پيشگيري از جرم گفت: در اين موارد تنها يك دستگاه متولي نيست، بلكه قضيه امر به معروف و نهي از منكر وظيفه همه مردم است، اما دستگاه‌هاي حاكميتي وظيفه اصلي را به عهده دارند و اين دستگاه‌ها بايد موضوع را به عنوان يك موضوع جدي در دستور كار خود قرار دهند.  

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid