محل تبلیغ شما
درمسائل حقوق بشرکوتاه نمی‌آییم

تاریخ خبر: 1395/7/10

درمسائل حقوق بشرکوتاه نمی‌آییم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

«استیون چیوبو»، وزیر تجارت سرمایه‌گذاری و توریسم استرالیا قبل از سفر به ایران در رأس یک هیأت اقتصادی و تجاری گفت که دولت کشورش، علی‌رغم برنامه‌ریزی برای گسترش مناسبات اقتصادی با تهران قصد ندارد در مسائل مربوط به حقوق بشر ایران عقب‌نشینی کند.

وی در گفت‌وگویی با شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز ایران را کشوری با فرصت‌های اقتصادی مناسب برای کشورش توصیف کرد.

چیوبو گفت: «همزمان با تعامل مجدد ایران با جهان، بعد از کاهش تحریم‌ها، فرصت‌های تجاری چشمگیری ایجاد شده‌اند.»

وزیر تجارت استرالیا با اشاره به توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 موسوم به «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» گفت: «این ابتکارِ تحت رهبری آمریکا در زمینه برنامه جامع اقدام مشترک برای مهار آرمان‌های هسته‌ای ایران از بسیاری جهات، مثمر ثمر به نظر می‌رسد.»

وی افزود: «ما شاهد کاهش تحریم‌ها بوده‌ایم و از همین رهگذر است که اکنون استرالیا و سایر کشورها، ایران، کشوری با 80 میلیون جمعیت را منبع رشد اقتصادی در آینده می‌بینند.»

وزیر استرالیایی علی‌رغم این گفت که دولت کشورش قصد ندارد در زمینه مسائل حقوق بشر ایران عقب‌نشینی کند. 

فارس

وزیر تجارت استرالیا در تهران:

اظهاراتم را پس نمی‌گیرم/ از عکس‌العمل رسانه‌های ایران به‌هم نمی‌ریزم

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس استرالیا، استیون چیوبو وزیر تجارت استرالیا که صبح امروز به تهران آمد، به خبرنگاران گفته که با اخبار رسانه‌های ایرانی که اظهارات او را در زمینه حقوق بشر در ایران بی‌اساس و گستاخانه خوانده‌اند، توجهی نمی‌کند.

به گزارش آسوشیتدپرس چیوبو در راس یک هیات از کمپانی‌های استرالیایی برای بازگشایی فرصت‌های بی‌شمار در بازار ایران برای اولین بار از سال ۲۰۰۲ تا امروز به ایران سفر کرده است.

روز قبل از این سفر، چیوبو در مصاحبه‌ای با رادیو ای.بی.سی مدعی شده بود نگران آمارهای حقوق بشری در ایران است و رسانه‌های ایران این اظهارات را گستاخانه خوانده‌اند.

وزیر تجارت استرالیا امروز در تهران به خبرنگار آسوشیتدپرس گفت: اظهاراتش در خصوص حقوق بشر در ایران را پس نمی‌گیرد.

چیوبو امروز در مصاحبه با ای.ای.پی نیز در تهران مدعی شده نگران عکس‌العمل رسانه‌های محلی ایران نیست چراکه به اندازه کافی تجربه دارد که از گزارش رسانه‌ها احساس بی‌قراری نکند. ضمن اینکه ایران دارای بازار بزرگ و بالغ رسانه‌ای است و صداهای مختلفی از رسانه‌های ایرانی به گوش می‌رسد.

چیوبو امروز توافقی را با هدف تسریع همکاری‌های تجاری امضا کرده و در همین زمینه گفته ما در اینجا پیشرفت‌های مهمی داشته‌ایم. توسعه روابط تجاری به ایران کمک خواهد کرد و این کمک بیشتر از سرمایه‌گذاری به تنهایی است.

او در توضیح اضافه کرده که معتقد است روابط اقتصادی به ایجاد صلح و ثبات کمک قطعی می‌کند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid