محل تبلیغ شما
تعجب گردشگران خارجی از وضعیت مسجد امام اصفهان

تاریخ خبر: 1395/8/8

تعجب گردشگران خارجی از وضعیت مسجد امام اصفهان

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 با شروع فصل پاییز سفر به شهرهای اصفهان و یزد به عنوان یکی از مقاصد همیشگی گردشگران خارجی نیز بیشتر شده است اما وضعیت مسجد امام اصفهان که به دلیل قرار گرفتن در میدان نقش جهان یکی از مراکز مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی است چندان مناسب نیست به نحوی که بسیاری از گردشگران از اوضاع نابسامان این مسجد در تعجب هستند.

در این باره، امیر کلایی از راهنمایان گردشگری استان اصفهان که همیشه گردشگران خارجی را برای بازدید به این مسجد می‌برد، گفت: در شرایطی که مسجد امام یکی از مقاصد اصلی گردشگران برای نشان دادن عظمت ساخت بناهای مذهبی در اصفهان است اما شلختگی حیاط و نابسامانی آن به حدی است که از بردن گردشگران به این بخش میدان نقش جهان پشیمان می‌شویم.

وی ادامه داد: ما هر بار این موضوع را به مسئولان گردشگری استان و حتی تولیت مسجد اعلام می‌کنیم اما آنها واکنشی نشان نمی‌دهند.

ورودی مسجد امام نشان می‌دهد که گردشگران می‌توانند از راهنمای صوتی استفاده کنند اما اغلب اوقات کسی نیست تا این دستگاه‌ها را در اختیار گردشگران قرار دهد و یا درباره آن توضیحی داده و یا دستگاه را به افراد اجاره دهد.

در برخی از موارد توضیحات داده شده درباره بخش‌های مختلف این مسجد توسط راهنمای صوتی اشتباه است. این موضوع با وجود بارها تاکید هنوز تصحیح نشده است.

ورودی مسجد، تابلوی معرفی و جایگاه راهنما هنوز وضعیت مطلوبی ندارد.

با پایان هر نماز، فرش‌ها و موکت‌های مسجد در همان محوطه رها می‌شوند این درحالی است که مسجد انبار و جایگاه‌های زیادی را برای انتقال این فرش‌ها دارد.

همیشه این منظره رو به روی گردشگرانی قرار می گیرد که در صدد گرفتن تصاویر زیبا از این مسجد هستند.

اگر دلیلی برای وجود فرش و موکت در محوطه های داخلی و بیرونی مسجد وجود داشته باشد اما به طور حتم دلیلی برای انتقال ندادن این کولرهای آبی نیست.

وقتی با حجم وسیعی از یک بخش از گنبد درحال مرمت مواجه شوید کسی نیست پاسخی بدهد مرمت گران در توضیح این بخش به یکی از گروههای بازدیدکننده اعلام کردند که این بخشی از گنبد است که مرمت می شود.

توضیحات درباره برخی از اشیای واقع شده در مسجد به فارسی نوشته شده و گردشگران خارجی از وجود آن بی اطلاع هستند مگر آنکه راهنمای اختصاصی آنها توضیحاتی بدهد.مهر

 دو

 چهار

 

 سه

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid