محل تبلیغ شما
دانشگاه بیشتر بودجه می‌گیرد یا حوزه؟+جدول

تاریخ خبر: 1396/11/1

دانشگاه بیشتر بودجه می‌گیرد یا حوزه؟+جدول

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و پژوهشگر توسعه در نامه‌ای خطاب به کاظم صدیقی امام جمعه موقت، نوشته است:  بنده جسارتا بودجه سال گذشته ۴۴موسسه، سازمان، نهاد و بنیادی که در امور فرهنگی - مذهبی فعالیت می‌کنند را جهت استحضار به محضر ارجمندتان جمع‌آوری کرده و در پایان با بودجه‌های برخی از دانشگاه‌ها بعلاوه محیط‌زیست و جنگلبانی کشور مقایسه نموده‌ام.

 

به گزارش آفتاب‌نیوز، در این نامه که زیباکلام در کانال تلگرامی خود منتشر کرده، آمده است:

 

بسمه‌تعالی

 

محضر باسعادت حضرت آیت‌الله جناب کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت شهرستان تهران مدظله‌العالی

 

با سلام و تحیات

 

در خطبه‌های گران‌سنگ نماز جمعه تهران (۲۲دی‌ماه) ضمن گلایه از امناء دولت فخیمه در خصوص قلت بودجه‌های مراکز حوزوی که به امور گسترش باورهای مذهبی جامعه اهتمام می‌ورزند، فرمودید که بودجه این نهادها خیلی هم اعداد و ارقام زیادی نیستند و به‌پای برخی از دانشگاه‌ها هم نمی‌رسند. بنده جسارتا بودجه سال گذشته ۴۴موسسه، سازمان، نهاد و بنیادی که در امور فرهنگی - مذهبی فعالیت می‌کنند را جهت استحضار به محضر ارجمندتان جمع‌آوری کرده و در پایان با بودجه‌های برخی از دانشگاه‌ها بعلاوه محیط‌زیست و جنگلبانی کشور مقایسه نموده‌ام.

 

مستحضر هستند که به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این چهل ارگان و نهاد نه به دولت، نه به مجلس و نه به هیچ نهاد دیگری در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده و هیچ نظارتی بر دخل‌ وخرجشان اعمال نمی‌شود.

 

جنابعالی درهمان خطبه‌ها اضافه فرمودید که در مقابل بودجه‌های دانشگاه‌ها این ارقام خیلی هم زیاد نیستند. بنده جسارتا بودجه برخی از دانشگاه‌های اصلی کشور را هم جهت مقایسه خدمتتان عرضه می‌دارم.

 

دانشگاه فردوسی: ۳۲۰میلیارد تومان

دانشگاه تبریز: ۲۵۰میلیارد تومان

پلی‌تکنیک (امیرکبیر): ۲۵۰میلیارد تومان

دانشگاه اهواز: ۲۰۰میلیارد تومان

دانشگاه کرمان: ۱۷۰میلیارد تومان

 

و بالاخره بودجه‌هایی که من بر روی آن‌ها عقده پیداکرده‌ام، محیط‌ زیست و جنگلبانی کشور هرکدام با قریب به ۳۰۰میلیارد تومان را هم باز به‌منظور مقایسه به استحضار مبارکتان می‌رسانم.

 

دانشگاه بیشتر بودجه می‌گیرد یا حوزه؟ نامه زیباکلام به صدیقی درباره بودجه‌‌ مذهبی+جدول

 

ایام به کام باد

صادق زیباکلام"

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است