محل تبلیغ شما
شلیک موشکهای روسی ازدریای خزر

تاریخ خبر: 1395/6/21

شلیک موشکهای روسی ازدریای خزر

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه اعلام کرد روسیه، بار دیگر مواضع گروه داعش در سوریه را با کمک موشک‌های کروز که از ناوهای جنگی در دریای خزر شلیک شد، ‌ بمباران کرد.

شویگو در نشست خبری مشترک با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: «۲۰ نوامبر، ‌ ناوهای ناوگان دریای خزر با ۱۸ فروند موشک کروز، هفت هدف در استان‌های الرقه، ادلب و حلب در سوریه را هدف قرار داده و همه این اهداف منهدم شدند.»

طبق این گزارش، روسیه که از ۳۰ سپتامبر عملیات نظامی خود علیه داعش در سوریه را آغاز کرده، برای دومین بار است که از ناوگان خود در دریای خزر موشک‌هایی را به سمت مواضع داعش در سوریه شلیک می‌کند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد ۲۹ فروند جنگنده بمب‌افکن راهبردی همچنین از فرودگاه‌هایی در روسیه برای حمله به مواضع داعش در سوریه به پرواز درآمده‌اند.

شویگو اعلام کرد طی روزهای اخیر، شمار هواپیماهای روس مستقر در سوریه دو برابر شده به‌گونه‌ای که ۶۹ فروند هواپیمای روسی در این کشور مستقر شده است.

 

رزمایش دریایی روسیه 2500 کیلومتر مربع از گستره این دریا را در بر می گیرد که ورود هر گونه کشتی های خارج از رزمناوهای برگزار کننده تمرین جنگی در آن ممنوع اعلام شده است.
 
دریای خزر در دو ماه گذشته نیز شاهد اجرای چند رزمایش شلیک موشکی روسیه بوده است که به عنوان تمرین جنگی مستقل یا در چارچوب رزمایش های بزرگ تر صورت گرفته است. 
 
این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه کشورش اهداف خود را در سوریه محقق کرده است، گفت که عملیات تا نابودی کامل تروریست‌ها ادامه خواهد داشت.
 

 

لینک دانلود فیلم

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid