محل تبلیغ شما
شکایت دولت از ائمه جمعه و نیروهای نظامی

تاریخ خبر: 1396/4/22

شکایت دولت از ائمه جمعه و نیروهای نظامی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

معاون حقوقی رئیس‌جمهور می‌گوید: تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه‌ای، تخلفات برخی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای مختلف در انتخابات وجود دارد که دولت بر اساس آنها شکایت کرد.
حجت الاسلام مجید انصاری در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره احضار برخی استانداران به دستگاه قضایی گفت: تعداد محدودی از استانداران، فرمانداران و بخشداران درباره مسائل انتخابات به دستگاه قضایی احضار شدند، دفاع و صحبت کردند، بعضی موارد منع تعقیب خورد و بعضی موارد نیز در دست رسیدگی است. به هر حال اگر موردی خلاف قانون باشد، دستگاه قضایی رسیدگی خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه ما خواهان برخورد یکسان و عادلانه دستگاه قضایی هستیم، افزود: ما نیز مجموعه شکایات خود را به دستگاه قضایی ارسال کردیم چون به طور متقابل تعداد بسیار زیادی تخلفات رسانه ای، تخلفات برخی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و جاهای مختلف در انتخابات وجود دارد که دولت براساس آنها شکایت کرد.
 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تأکید کرد: مجموعه تخلفات انتخاباتی در قالب شکایت ستاد کاندیداها و ستاد وزارت کشور هم وجود دارد و بعضی هم جنبه جرم عمومی‌محسوب می‌شود. مثل استفاده از اموال عمومی‌توسط برخی نهادها و ارگان‌ها یا دخالت در انتخابات له یا علیه نامزدها از سوی اشخاص یا دستگاه‌هایی که برای ورود به این حوزه ممنوع بودند. مجموعه این شکايت‌ها از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور به شورای نگهبان و دستگاه قضایی فرستاده شد. در حال پیگیری هستیم که قوه قضاييه به اين موارد رسیدگی دقیق کند.
 

وی ادامه داد: طبق موازین قانونی و براساس تأکیدی که رهبر معظم انقلاب داشتند، باید به مجموعه اين تخلفات رسیدگی شود. گرچه تخلفات در روند انتخابات تأثیری نداشت و روند انتخابات سالم بود، اما لازم است با تخلفات برخورد صورت گیرد که در آينده تکرار نشود.
این عضو دولت تدبیر و امید درباره تلاش تخریب‌کنندگان برای مقابل هم قرار دادن دولت و سپاه گفت: متأسفانه برخی جریانات تخریبگر طی 4 سال گذشته، همواره علیه دولت یا بعضا شخص آقای رئیس‌جمهور فعال بودند و فعالیتشان را متوقف نکردند و دوباره فصل جدیدی را شروع کردند.

 

وی افزود: سپاه به عنوان یکی از نهادهای نظامی‌در کنار ارتش و نیروی انتظامی‌وظایف ذاتی، قانونی و حقوقی دارد و وظایف خود را انجام می‌دهد. دولت نیز یک قوه بزرگ است. بنابراین تقابل دولت با یک نهاد نظامی‌اصلا بی‌معناست و به نظر می‌رسد این شیطنت‌های رسانه‌ای است. بعضا هم ممکن است القائات بیگانه باشد و متأسفانه در داخل هم برخی تکرار می‌کنند.
انصاری یادآور شد: سپاه به عنوان یک نهاد نظامی‌که از ابتدای انقلاب بوده و هست، تاکنون نقش بزرگی در کشور ایفا کرده و خواهد کرد. دولت هم طبق قانون در جهت تقویت بنیه دفاعی از همه نیروهای مسلح و نظامی‌و انتظامی‌حمایت کرده و این کار را ادامه خواهد داد. در مجموع اساسا این بحث‌ها انحرافی و مشکوک است که نباید 
به آنها دامن زده شود.

 

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid

0 0
ایلنا   1396/4/24 14:09:27

معاون حقوقی رییس‌جمهور از شناسایی عوامل موثر توهین به رییس‌جمهور در حاشیه راهپیمایی روز قدس خبر داد و گفت: رییس‌جمهور از هیچ شخصی شکایت نکرده‌ است. حجت‌الاسلام مجید انصاری در پاسخ به این پرسش که آیا شکایت از ائمه جمعه، فرماندهان نظامی و برخی رسانه‌ها به خاطر تخلفات انتخاباتی از سوی شخص رییس‌جمهور بوده است، گفت: آقای رییس‌جمهور از کسی شکایت نکرده است. ایشان به قدری شخصیت والا و تحمل بالایی دارد که از کسانی که آشکارا به ایشان توهین کرده‌اند، همواره گذشت داشته است. وی خاطر‌نشان کرد: در جهت رسیدگی عادلانه و فراگیر به تخلفات انتخاباتی، شکایاتی از جاهایی که تخلف و جرم آشکار انجام داده بودند، تقدیم قوه قضاییه کردیم که حتما هم رسیدگی خواهند کرد. معاون حقوقی رییس‌جمهور تاکید کرد: ما خواهان رسیدگی دقیق و عادلانه به همه موارد تخلف از قوانین هستیم آن هم به منظور صیانت‌بخشی و پیشگیری از وقوع این جرائم. انصاری ادامه داد: شکایت خود را تقدیم قوه قضاییه کرده‌ایم و خواستار رسیدگی عادلانه هستیم. معاون حقوقی رییس‌جمهور در مورد مرجع رسیدگی به این شکایت‌ها اظهار کرد: اگر شخصی بر‌خلاف قانون عمل کند، علیه او شکایتی تنظیم می‌شود.