محل تبلیغ شما
دستگیری چند مداح به جرم جاسوسی

تاریخ خبر: 1396/4/31

دستگیری چند مداح به جرم جاسوسی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

بخشی از فعالیت و اقدامات برخی از مداحان مشهور در چندسال اخیر خبرساز شده وحاشیه‌ها جنجال‌های متعددی را در فضای سیاسی و رسانه‌ای کشور سبب شده است.در روزهای گذشته نیز خبری در برخی از رسانه‌های مجازی منتشر شده که در آن ضمن نام بردن از برخی مداحان مشهور کشور، گزارش شده بود که این افراد به دلیل جاسوسی و روابط غیر اخلاقی بازداشت شده‌اند. آن چه که از سوی این رسانه‌ها درباره دلایل بازداشت این افراد توصیف شده با واژه‌ها واصطلاحاتی چون «اتهامات فوق امنیتی»، «ارتباط با موساد» و«ارتباط غیراخلاقی با یکی از اعضای سفارت فرانسه» توصیف شده است.

برپایه این خبرهای منتشر شده نزدیکان این افراد به همراه تعدادی دیگر از مداحان نیز در این رابطه تحت بازجویی قرار گرفته‌اند. به گفته منابع آگاه، پرونده‎ این افراد از یک ماه پیش در یک نهاد امنیتی به جریان افتاده اما زمان دقیق بازداشت آنها مشخص نیست.برخی رسانه‌ها غیبت این مداحان مشهور در آیین‌های ویژه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را از جمله دلایل خود برای تایید این خبرها می‌شمارند.اگرچه تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ نهاد رسمی به این اخبار واکنشی نشان نداد، اما یک نماینده مجلس در حساب توئیتری خود به این موضوع پرداخت که از سوی پایگاه خبری جماران«اولین واکنش رسمی به بازداشت چند مداح» توصیف شده است.این پایگاه خبری در این باره نوشت: پس از اخبار ضد و نقیض در مورد بازداشت مداح(یا مداحانی) به جرم ارتباط با سرویس جاسوسی موساد، نماینده مجلس شورای اسلامی رسما به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش جماران جعفرزاده ایمن‌آبادی در حساب توییتری خود نوشت:«مداحان حامی رقیب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسرائیل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان!! اون‌وقت وزیر امور خارجه با غیرت و متدین و وطن‌پرست ایران در رسانه میلی، آمریکایی نامیده می‌شود!» که اشاره این نماینده مجلس به درج عنوان «وزیر خارجه آمریکا» زیر تصویر دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در یک گزارش خبری رسانه ملی بوده است.در حالی این نماینده مجلس موضوع را تایید می‌کند که یک سایت خبری داخلی این موضوع را تکذیب کرده و نوشته است: طی ساعات اخیر در چند کانال تلگرامی و اینستاگرامی خبری مبنی بر دستگیری مداحان اهل بیت[...]به اتهام جاسوسی منتشر شد که بررسی نشان می‌دهد این خبر از اساس کذب و دروغ است.

سایت خبری 8 دی نوشت: از دو روز پیش شایعه‌ بازداشت دو مداح مشهور در حال انتشار است که با اعلام نشدن حضور آنها در برنامه‌ای به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع)، این شایعه قوت گرفته است اما هیچ منبع معتبر داخلی این خبر را منتشر نکرده است و همین موضوع می‌تواند دلیلی بر کذب بودن این خبر باشد.این سایت از قول «یک کاربر ایستاگرامی» در واکنش به شایعه بازداشت این دو مداح مشهور نوشت: «شایعه است. هلالی چند روز پیش قرار بود بره شهدای گمنام مداحی که توسط ژند نفر مورد ضرب و شتم قرار می‌گیره. به‌خاطر همین هم توسط سپاه حفاظت می‌شه.»پایگاه خبری انصاف نیوز نیز در پیگیری خبر با اشاره به خبر برخی از رسانه‌های خارج از کشور در این باره و البته موثق نبودن آن‌ها می‌نویسد:«اینستاگرام منبعی شده که بتوان به طور مستقل برخی از این خبرها را تکذیب کرد. مثلا در مورد[یکی از این مداحان] می‌دانیم که او تا سه‌شنبه شب، هیات داشته و دیشب[بعد از سه‌شنبه]هم در هیات مکتب‌الزهرا شهران، به روضه‌خوانی پرداخته است. از آن طرف اما [یکی دیگر از این مداحان] در اینستاگرام یک ویدئوی لایو گذاشت و ضمنا در یک پست نوشت که به دلیل نبودن فضای مناسب نتوانسته برنامه‌ای در این روز (شهادت امام صادق (ع) داشته باشد.»
به نظر می‌رسد اگرچه برخی از رسانه‌های نزدیک به این مداحان این خبر را تایید نمی‌کنند، اما یک نماینده مجلس موضوع را تایید می‌کند، اما سکوت نهادهای مسئول در این باره، بر ابهامات افزوده است.

همدلی

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid