محل تبلیغ شما
اخراج ؛ مزد پرستاری !

تاریخ خبر: 1399/2/15

اخراج ؛ مزد پرستاری !

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

توی گان یکسره سفیدرنگ، گر گرفته، دیگر نمی تواند نفس بکشد، نه به خاطر ماسک و لباس یکسره‎ای که به تن دارد، به خاطر نامه اخراجش است. توضیح واضحی برای دریافت نامه به او نداده‎اند. ۱۸ سال کار کرده و حالا این مزد دستش است. تمام روزهایی که از بیمارانش پرستاری کرده، مانند فیلم کوتاهی می‎آید جلوی چشمانش. اما آخر این فیلم کوتاه تلخ و گزنده است. این داستان بسیاری از پرسنل کادر درمانی است که در بیمارستان های خصوصی کشور کار می‎کنند و حالا تعدیل شده‎اند. در روزهایی که همه کادر درمان، همه پرسنل بیمارستان های خصوصی و دولتی، بی‎ادعا و دست خالی، جان شان را گذاشته‎اند کف دست شان و به جنگ ویروس ناشناخته رفته‏اند، دلیرانه جنگیده‎اند و می‎جنگند و جان‏ها داده‎اند، حالا، نامه خوش‏خدمتی و ازخودگذشتگی‏شان، با تعدیل همراه شده است. شاید شبیه داستان فیلم‏های علمی - تخیلی به نظر بیاید، اما درست با شروع سال جدید، بعد از این که بسیاری از پرستاران، نیروهای خدمات، کارشناسان رادیولوژی و آزمایشگاه، به سر کار رفتند، نامه اخراج خود را دریافت کردند. در روزهایی که ویروس کرونا هنوز قربانی می‎گیرد و می‎تازد، این تصمیم کمی عجیب است، تصمیمی که دلیلش ورشکستگی بیمارستان‎ های خصوصی کشور، عنوان شده است.

 داستان از انتشار کلیپ رئیس یکی از بیمارستان های خصوصی کشور شروع شد. حدود یک ماه پیش بود، زمانی که آقای دکتر، رئیس بیمارستان خصوصی رتبه یک کشور، در کلیپی از تعدیل نیروی کادر درمان خود، به خاطر شرایط بد اقتصادی گفت. بعد اما بغضش شکست و این صدای گریه بود که شنیده می‎شد. بعد اما، این خبر مانند ویروس کرونا از بیمارستانی به بیمارستان دیگر شیوع پیدا کرد و نامه‏های تعدیل نیرو بود که به دست کادر درمان می‎رسید، کادر درمانی که در روزهای سخت کرونایی پشت سیستم پزشکی کشور بودند و حالا زیرپایشان خالی شده است.

  بازنشستگی اجباری

 می‏گوید: «۷۰ نفر از نیروهای بیمارستان مان تعدیل شده‎اند.» به جز این اما شرایط سفت و سخت‎تری هم وجود دارد. اگر در سال جدید، حقوق همه کارگران و کارمندان، اضافه شده است، او و همکارانش که در یکی از بیمارستان های خصوصی واقع در مرکز تهران کار می‎کنند، تعهد داده‎اند تا افزایش حقوقی نداشته باشند. او که کارشناس آزمایشگاه است و حالا ۱۲سال است که کار می‎کند، به ما می‎گوید: «فکرش را هم نمی‎کردم در روزهایی که بیشتر از همه روزهای دیگر به تخصصم نیاز است، تهدید به تعدیل شوم.» این داستان اما برای پرسنل بیمارستان خصوصی رتبه یک کشوری که در خیابان ولیعصر قرار دارد هم صدق می‏کند. پرسنل این بیمارستان در روزهای نوروز، در حالت آماده باش بودند و در سه بخش شان هم بیمار کرونایی بستری بوده است، حالا با وجود سختی‎ها و عرق جبین‎هایی که برای مراقبت از بیماران ریخته‎ اند، باید به اندازه ۱۵ روز کاری، حقوق دریافت کنند. این را رضایی، یکی از کارکنان این بیمارستان که حالا هشت سالی می‎شود، به عنوان پرستار در بخش مراقبت‎های ویژه کار می‎کند، به ما می‎گوید و تاکید می‎کند: «برخلاف شیفت‏های عید سال‎های قبل، هفت شیفت پشت سر هم کار کردیم و حالا با حقوقی کمتر از آنچه که حق مان است، خستگی به تن مان مانده.» حقوق کمتر اما دلیلی نمی‎شود که همکارانش تعدیل نشوند. ۳۰ نفر از همکارانش هم تعدیل شده‎اند و او به این فکر می‏‎کند که با نصف حقوق، کارش هم بیشتر از قبل خواهد شد. داستان در بیمارستان خصوصی غرب تهران تکراری است. عزتی، کارشناس رادیولوژی این بیمارستان است و ۱۹ سال و چند ماهی می‎شود که کار می‎کند. به او گفته‎اند که بازنشستگی بدون حقوق را انتخاب کند و بیمارستان، چند ماه بیمه اش را پرداخت می‎کند، شرایطی که به همه کارکنان این بیمارستان پیشنهاد شده است و هرکسی بخواهد، داوطلبانه می‎تواند اعلام بازنشستگی بدون حقوق کند. او می‎گوید: «به روسای هر بخش گفته‎اند، از هر بخش، حداقل دو نفر را اخراج کنند. منشی‎های بخش هم که پیش از این یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان می‎گرفتند، حالا حقوق شان نصف شده است.»

 بدهی و بیمارانی که آب رفته اند

 عمده‏ ترین دلیل تعدیل نیروهای بیمارستان‎های خصوصی در روزهای کرونایی، جیب خالی و ورشکستگی عنوان شده است. از همان زمانی که بیمه ها حق پرداخت بیمه ای خود را پرداخت نکردند و بدهی بالایی آوردند و لفظ بیمارستان‎های ورشکسته شنیده شد. بیمارستان‎هایی که بخش‎هایشان به حالت نیمه تعطیل یا تعطیل درمی‎آمدند یا کلا اعلام ورشکستگی می‎کردند. هشت ماه پیش بیمارستان‎های خصوصی در یک اقدام مشترک، به خاطر بدهی بالای شرکت‎های بیمه‎ای، از پذیرفتن بیمه های تکمیلی سرباز زدند تا کمی از بدهی بیمه‎ها را کم کنند. اقدامی که البته باعث شد بدهی بیمه‎ها به بیمارستان‎های خصوصی کمی، کاهش پیدا کند؛ هرچند هنوز به قول مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی زمان پرداخت مطالبات بخش خصوصی نامشخص است و به خاطر مشکلات این سازمان و بدهی که دولت هنوز به سازمان تامین اجتماعی دارد، معلوم نیست بدهی‎ها کی قرار است، صاف ‎شود. اینها اما تمام مشکلات بیمارستان‎های خصوصی نیست، ویروس کرونا هم یکی از گناهکاران این سناریوی جنایی است. با شیوع بیماری کرونا و به کارگیری بیمارستان‎های خصوصی و دولتی، برای مهار کرونا، آمار مراجعه به بیمارستان ها به شدت کاهش پیدا کرد. تصمیم ممنوعیت انجام عمل‎های غیراورژانسی هم یکی از دلایلی بود تا یکی از منابع بیمارستان‎ها و مخصوصا بیمارستان های خصوصی، به شدت کاهش پیدا کند. درست است که برخی از بخش های بیمارستان‎های خصوصی با بیماران کرونایی پر شدند، اما هزینه‎ هایشان دو سه برابر شد. پرسنل یکی از بیمارستان‎های خصوصی می‎گوید: «بیمارستان ها هر روز باید تجهیزات و گان یک بار مصرف برای پرسنل بخرند. هر کدام از این گان‎های یک بار مصرف در بازار حدود ۲۵۰ هزار تومان است و بیمارستان برای هر کدام از کارکنانی که با بیماران در ارتباط است، روزانه باید این هزینه را پرداخت کند.» اینها البته به جز خرید دستکش، مواد ضدعفونی کننده و ماسک‎هایی است که نیازشان بیش از پیش احساس می‎شود. در شرایطی که خیرین و گروه‎های جهادی به بیمارستان‎های دولتی، تجهیزات پزشکی و گان پرستاری اهدا می‎کنند، دست بیمارستان ‎های خصوصی از رسیدن به مهر و محبت همه‎جانبه مردمی کوتاه مانده و خودشان یک تنه برای جنگ دست به جیب شده‎اند.

 بروند شکایت کنند

 تصمیم بیمارستان‎های خصوصی برای تعدیل نیروها، خودسرانه نبوده است. در هفته‎های گذشته، آنها از شرایط بغرنج خود به نماینده بیمارستان‎های خصوصی وزارت بهداشت، گفته‎اند و وزارتخانه هم با وجود دانستن این شرایط و با وجود تمام رشادت های کادر درمان بیمارستان‎های خصوصی در مقابله با کرونا، اجازه به تعدیل نیرو را صادر کرده است تا بیکاری، دستمزدی برای خدمات کارکنان بیمارستان‎های خصوصی، باشد. هرچند از نظر قاسم جان‏بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت این اقدام ناجوانمردانه است. او به ما می‏گوید: «از نظر قانونی نمی‏توانیم به خاطر این تصمیم، بیمارستان‎های خصوصی را مواخذه کنیم. ما تنها می‎توانیم بر عملکرد درمانی آنها نظارت داشته باشیم.»

زمانی که درباره تعدیل نیرو و رابطه آن با کاهش کیفیت خدمات‏رسانی در بیمارستان‎های خصوصی می‎گوییم، عنوان می کند پرسنلی که تعدیل شده‏اند باید از راه قانونی اقدام کنند و لطفا آنها را راهنمایی کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند. هرچند کامل تقوی‎نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، گفته است از یک میلیارد تومانی که رهبر معظم انقلاب، از صندوق توسعه ملی کمک کرده‎اند، بنا به نظارت و تصمیمات مدیران وزارتخانه قرار است، مبلغی به بخش خصوصی اختصاص داده شود، که البته این مبلغ به احتمال زیاد برای پرداخت حقوق کارکنان هزینه خواهد شد

جام جم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

0 0
رادیو فردا   undefined 1399/2/26 13:24:06

واکنش نظام پرستاری ایران به اخراج و تعدیل پرستاران در میانه بحران کرونا
رئیس سازمان نظام پرستاری ایران در واکنش به اخراج و تعدیل پرستاران «شرکتی» از مراکز درمانی دولتی و خصوصی، پدیده پرستار ۸۹ روزه (شرکتی) را بدعت خطرناکی خواند و از پرستاران خواست زیر بار چنین قراردادی نروند.

محمد میرزابیگی، رئیس نظام پرستاری ایران، شامگاه چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت، در گفت‌وگوی اینستاگرامی با پرستاران با اشاره به فعالیت فداکارانه تمام آنها در ماه‌های بحرانی مواجهه با کرونا وعده داد که موضوع پرستاران ۸۹ روزه را پیگیری می‌کند.

او با این حال افزود: «در سیستمی کار می‌کنیم که به تمامی دست ما نیست.»

این در حالی است که روز سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت، جمعی از نیروهای بخش درمان از چند شهر که قراردادهای اصطلاحاً شرکتی ‏دارند، برای دومین بار در مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پرستاران معترض می‌گویند وزارت بهداشت آنها را ‏به عنوان نیروی خود نمی‌داند و وزارت کار هم زیر بار حمایت از آنها نمی‌رود.

رئیس نظام پرستاری ایران در صحبت‌های دیشب خود همچنین با اشاره به حضور ۶۰۰ پرستار در مراکز درمانی پس از فراخوان عمومی در بحران کرونا در استان گیلان، گفت: «اکنون دانشگاه گیلان حق ندارد بگوید در قبال پرستاران مسئولیتی نداریم یا دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرستاران ۸۹ روزه را اخراج کند.»

وی همچنین با یادآوری ادعای حسن روحانی، رئیس‌ جمهور، مبنی بر اضافه شدن ده هزار پرستار به مجموعه درمانی برای مقابله کرونا، ضمن تکذیب عدد ده هزار به ۳ هزار گفت آقای روحانی دستور داده بود «اسمی از قرارداد ۸۹ روزه نیاورید تا در قواعد بروکراتیک نیفتیم».

به‌ گفته‌ رئیس نظام پرستاری ایران، این به این معناست که دانشگاه‌های علوم پزشکی مجاز بوده‌اند تا ده هزار نفر استخدام کنند در حالی که رفتار دانشگاه‌های علوم پزشکی در اخراج پرستاران پس از رفع نیاز و عبور از بحران «با گفتار رئیس‌ جمهور در مورد پرستاران ۸۹ روزه تناقض دارد».

یک ماه پیش، ۲۴ فروردین، نیز سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به وزیر بهداشت از اخراج تعدادی از پرستاران بیمارستان‌های خصوصی به بهانه عوارض اقتصادی ناشی از کرونا خبر داده و خواستار لغو مجوز این مراکز شده بود.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، در پاسخ با بیان این‌ که «بخش خصوصی در تمام دنیا تابع ملاحظات اقتصادی خاص خودش است» اعلام کرده بود نهاد مسئول در این باره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

پیش از این، فرشید الازمنی، معاون ‏اجرایی سازمان نظام پرستاری تهران، اعلام کرده بود آمار دقیقی از ‏تعداد پرستاران تعدیل‌شده در سراسر کشور وجود ندارد، اما شمار پرستاران تعدیل‌شده فقط در ‏تهران بیش از ۷۰۰ نفر است.

در ماه‌های اخیر پرستاران در همه‌ جای دنیا در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار داشته‌اند و در ایران نیز در تبلیغات رسمی به عنوان مدافعان سلامت از آنها یاد می‌شود. سازمان جهانی بهداشت نیز به همین دلیل، سال ۲۰۲۰ میلادی را «سال پرستار و ماما» نامگذاری کرده است.