محل تبلیغ شما
مرگ غلامرضا منصوری خودکشی بوده یا پای منافقین در میان است؟

تاریخ خبر: 1399/4/4

مرگ غلامرضا منصوری خودکشی بوده یا پای منافقین در میان است؟

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

سیدمصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل  گفت: منافقین دیروز مدعی شده بودن که یک پرواز قشم ایر به بلغارستان فرستاده شده بود تا منصوری و دو زندانی معمولی دیگه ایرانی را به تهران برگردانند. همچنین ادعا کردند که دادستان رومانی بدلیل شکایت‌های حقوقی که در اروپا و آمریکا در زمینه منصوری در جریان بوده اجازه سفرش به صوفیه بلغارستان برای پرواز به تهران در پنحشنبه شب رو نداده بوده است. 

وی ادامه داد: حتی خود منافقین هم معترفند که منصوری خودش می‌خواست به ایران برگردد. با این حال هم‌اکنون رسانه‌های معاند و منافق تلاش دارند این شایعه که کار ایران و سپاه است را القا کنند. 

خوش چشم تصریح کرد: این احتمال وجود دارد ضد انقلاب و منافقین و کسانی که از احکام منصوری زخم خورده بودند؛ دست به قتل وی زده باشند؛ زیرا آنها دیدند منصوری در حال بازگشت به ایران است و دیگر دست‌شان به او نمی‌رسد.

وی اظهار داشت: یکی از رسانه‌های معاند ادعا دارد در سایتی گفته شده قبل از اینکه منصوری از پنجره به بیرون پرتاب شود؛ از بالای پله های هتل هل به پایین هل داده شده است! اما آیا یک قاتل حرفه ای چنین کاری انجام می‌دهد؟ حتی اگر چنین باشد چنین اقدامی بیشتر حاکی از عصبانیت و قصد ترساندن و رعب قبل از کشتن فرد است. 

خوش‌چشم گفت: اگر واقعا ماجرای قتلی درمیان باشد؛ باید سرنخ ماجرا در میان ضدانقلاب و منافقین که از قاضی منصوری زخم خورده بودند؛ جستجو کرد.

وی اظهار داشت: پلیس، دولت و قوه قضاییه رومانی باید پاسخگو باشند و بگویند که چرا کارشکنی کردند و چرا از کسی که هم مورد پیگرد جمهوری اسلامی و هم تحت تعقیب ضد انقلاب از طرف محاکم اروپایی و آمریکایی بوده محافظت نکردند؟ 

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: همچنین ایران باید سریع درخواست اطلاعات پرونده از جمله دوربین‌های مدار بسته هتل را داشته باشد.

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

0 0
آفتاب یزد   undefined 1399/4/10 11:16:16

قتل «قاضی منصوری» توسط باندی مخوف در کشور؟

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در کشور برای حذف فردی است که ممکن بوده حاوی اطلاعاتی باشد.
مجتبی ذوالنوری با مثبت ارزیابی کردن عملکرد قوه قضائیه در ماه‌های اخیر، به آنا اظهار کرد: قوه قضائیه و شخص رئیس قوه خوشبختانه رویکرد بسیار خوبی درخصوص پاکسازی از درون داشته‌اند. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص اینکه با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد، افزود: باید پاکسازی از درون قوا شروع شود، از این رو برای تحقق این مهم نیازمند عزم و شهامتی هستیم که خوشبختانه در قوه قضائیه دوره جدید وجود دارد. وی با بیان اینکه با اقداماتی که در قوه قضائیه رخ داده امیدواری بیشتری به حل مشکلات داریم، تصریح کرد: برخوردهای مناسب با مفاسد این امیدواری را بیشتر کرده است. ذوالنوری به موضوع قتل قاضی منصوری در رومانی اشاره کرد و گفت: ابعاد پرونده قتل قاضی منصوری هنوز مبهم بوده و گمانه‌های زیادی در این خصوص مطرح است.وی ادامه داد:یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال برای حذف فردی است که ممکن است حاوی مطالبی باشد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه درخصوص این پرونده ممکن است پیوندی بین برخی جریانات داخل و خارج کشور وجود داشته باشد، افزود: گمانه‌زنی درخصوص وجود پیوند میان جریانات داخلی و خارجی به این دلیل است که قتل یک قاضی که در اختیار، کنترل و حمایت پلیس کشور خارجی است، عملاً غیر ممکن است از این رو این سوال مطرح می‌شود که چگونه این سوءقصد رخ داده و آیا یک هماهنگی و اراده‌ای در این باره وجود دارد؟ وی با تاکید بر اینکه گمانه‌زنی‌های مطرح از سوی قوه قضائیه در حال بررسی است، تصریح کرد: این احتمال نیز وجود دارد که عناصری بخواهند با این اتفاق قدری فضا را آشفته کرده تا فضای اتهام‌زنی در داخل کشور فراهم شود. ذوالنوری با بیان اینکه آشفته‌سازی فضا با قتل قاضی منصوری با هدف تحت‌الشعاع قرار دادن اقدامات موفق قوه قضائیه و همچنین تحریک احساسات بی‌مورد است، افزود: خوشبختانه قوه قضائیه قوی به این موضوع ورود کرده و از طریق پلیس بین‌الملل و پلیس خارجی رومانی موضوع را پیگیری کرده تا ابعاد موضوع روشن شود. وی با بیان اینکه همان مسیری که قوه قضائیه در بدنه خود طی کرد، مجلس نیز باید دنبال کند، گفت: در این باره امیدواریم و تلاش می‌کنیم، ولی متاسفانه این امیدواری‌ها ممکن است محقق نشود به دلیل اینکه بعضی از افرادی که می‌خواهند در وادی شفافیت ورود کنند گاهی منافعشان اقتضا نکرده و فضا را با بازکردن باب توجیه آلوده می‌کنند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه طرح شفافیت آراء در مجلس دهم نیز مورد پیگیری واقع شده و بیش از ۱۰۰ امضا نیز داشت، افزود: در این باره ما وظیفه داریم با بضاعت و توان خود در جهت مجلسی شفاف حرکت کنیم البته که مجلس فعلی با مجالس قبلی تفاوت‌هایی نیز دارد.

0 0
آرمان ملی   undefined 1399/4/10 11:15:31

به فاصله حدود دو هفته‌اي از مرگ منصوري، سردار هادي شيرزاد، رئيس پليس بين‌الملل ناجا، در گفت‌وگويي در مورد ابهامات و آخرين اخبار پرونده منصوري توضيحاتي را ارائه کرد. سردار شيرزاد در پاسخ به اين سوال که پليس ايران دقيقا چه زماني متوجه مرگ منصوري شد؟ گفت: بعد از اين اتفاق، نامه‌اي از پليس بين‌الملل بخارست به پليس بين‌الملل تهران ارسال شد، در اين نامه توضيحاتي در مورد مرگ منصوري داده و همچنين عنوان شده بود که اين فرد خودکشي کرده و جنازه آن به واحد جنايي بخارست منتقل شده است، در اين نامه هويت فرد فوت‌شده، غلامرضا منصوري عنوان شده بود. رئيس پليس بين‌الملل ناجا افزود: بعد از اين اتفاق خبر به بازپرس پرونده مرتبط با منصوري منتقل شد، در مورد اين حادثه قوه قضائيه سوالاتي داشت، مجموعه سوالات دستگاه قضا، به پليس اينترپل ارسال و از پليس بين‌الملل بخارست درخواست شد که اطلاعات تکميلي را به پليس بين‌الملل تهران ارسال کند. سردار شيرزاد با بيان اينکه يکي از درخواست‌هاي ايران از پليس روماني، اعزام يک تيم کارشناسي براي بررسي ميداني صحنه حادثه بود، اظهار کرد: پليس روماني خواهان پيگيري اين درخواست از مسير ديپلماتيک شد و به همين خاطر، از طريق قوه قضائيه درخواستي از مسير ديپلماتيک براي کشور روماني ارسال شد. وي در خصوص نحوه ارتباط و تعامل با پليس بين‌الملل روماني براي پيگيري اين پرونده، عنوان کرد: پليس‌هاي بين‌الملل از طريق يک سامانه داخلي به نام «هر روز هفته و 24 ساعته» دائما باهم در ارتباطند، در اين سامانه اخبار و درخواست‌ها رد و بدل مي‌شود و در خصوص مجرمين تبادل نظر مي‌شود، پليس اينترپل بخارست هم يکي از اين پليس‌ها است که ارتباط دائمي با پليس اينترپل تهران دارد. اين مقام انتظامي در خصوص عملکرد پليس بين‌الملل بخارست در اين حادثه، عنوان کرد: پليس روماني در اين ماجرا سعي کرد، آنچه که در توان داشته در اختيار پليس بگذارد، اما گاهي به خاطر نياز به مجوز مراجع قضايي و دادستاني روماني محدوديت‌هايي به وجود آمده و آنها اعلام کردند از مسير دادستاني و دستگاه قضايي روماني براي برخي هماهنگي‌ها و ارسال مستندات بايد عبور شود. اما با وجود اين محدوديت‌ها، مستندات متعددي را براي ايران ارسال کردند و علاوه بر اين پيگير هستند که درخواست‌هاي متعدد ما، هرچه زودتر به نتيجه برسد.
منصوري زنده است؟
رئيس پليس بين‌الملل ناجا در خصوص برخي ابهامات و مطالب مطرح‌شده در خصوص زنده بودن منصوري، گفت: بعد از اعلام رسمي خبر اين حادثه، بلافاصله از اينترپل بخارست در خصوص هويت فرد فوت‌شده و نحوه حادثه سوال شد و آنها در مستنداتي که اخيرا مطرح کردند توضيح داده‌اند که فرد فوت‌شده، بر اساس مستندات و مدارکي که به همراه داشته تعيين هويت شده و مرگ اين فرد را پليس روماني به نام غلامرضا منصوري تاييد و براي ما ارسال کرده است. وي البته اين نکته را هم افزود: براي تعيين قطعي هويت فرد فوت‌شده، حتما به مستندات ديگري از جمله «دي آن اي» نياز است، و درخواست پروفايل دي‌ان‌اي ارسال شده و پليس اينترپل روماني هم اعلام کرده که پروفايل دي‌ان‌اي در دست آماده‌سازي است و به زودي به ايران ارسال مي‌شود. اين مقام انتظامي درخواست ديگر ايران را اعلام شرح کامل ماوقع، عنوان کرد و افزود: حضور تيم کارشناسي جنايي در محل حادثه، ميدان عمل و مواضعي که مستندات اين اتفاق در آنجا نگهداري مي‌شود درخواست اصلي ايران بوده و همچنان پيگير به نتيجه رسيدن اين درخواست هستيم. سردار شيرزاد در خصوص مطالب مطرح‌شده در فضاي مجازي و برخي رسانه‌ها درباره عامل يا عوامل مرگ منصوري نيز، عنوان کرد: تاکنون هيچ مستندي از سوي پليس روماني در خصوص عامل يا عوامل مرگ منصوري به ايران ارسال نشده و پليس روماني قول داده در روز‌هاي آينده اطلاعات بيشتري را در اختيار پليس بين‌الملل تهران قرار دهد. اين مقام انتظامي همچنين عنوان کرد که تنها مرگ غلامرضا منصوري و هويت جنازه توسط پليس روماني اعلام رسمي شده و مستند ديگري در خصوص عامل يا عوامل اين مرگ ارسال نشده است.
فرد ناشناس در هتل روماني؟
وي در خصوص خبر‌هاي مطرح‌شده در خصوص حضور يک ايراني، لحظاتي قبل از مرگ منصوري در هتل محل اقامت او، با تکذيب اين دست از اخبار، تاکيد کرد: هيچ پيام رسمي از سوي اينترپل در خصوص اين موضوع ارسال نشده است و بحث‌هاي مطرح‌شده در رسانه با توجه به اينکه پيامي از سوي پليس بخارست ارسال نشده موردتاييد نيست. رئيس پليس بين‌الملل ناجا در خاتمه در مورد ديگر متهمان فراري، اظهار کرد: وقتي قاضي يک پرونده تصميم به پيگيري و تحت پيگرد قرار دادن افرادي در خارج از کشور مي‌گيرد، قوه قضائيه طي حکمي مشخصات فرد را به همراه جرائم ارتکابي به پليس اعلام مي‌کند و پليس با اقدامات فني اعلان قرمز درخواست شده از مرجع قضايي را به تاييد اينترپل جهاني مي‌رساند و اعلان قرمز صادر مي‌شود. وي در خصوص آخرين وضعيت استرداد متهمان فراري گفت: تمام مواردي که از سوي قوه قضائيه به پليس ارسال شده يا اعلان قرمز صادر شده يا در روند صدور اعلان قرمز قرار گرفته است. به گفته سردار شيرزاد، پليس بين‌الملل ناجا در مورد پرونده‌هاي اقتصادي سرعت بيشتري را براي اخذ اعلان قرمز از طريق اينترپل جهاني به خرج مي‌دهد.
نقش باند مخوف در مرگ منصوري
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: ابعاد پرونده قتل قاضي منصوري هنوز مبهم بوده و گمانه‌هاي زيادي در اين خصوص مطرح است. يکي از گمانه‌هاي مطرح درباره قتل قاضي منصوري، وجود باند مخوف فعال در قوه قضائيه براي حذف فردي که ممکن است حاوي مطالبي باشد. حجت‌الاسلام ذوالنوري با تاکيد بر اينکه گمانه‌زني‌هاي مطرح از سوي قوه قضائيه در حال بررسي است، تصريح کرد: اين احتمال نيز وجود دارد که عناصري بخواهند با اين اتفاق قدري فضا را آشفته کرده تا فضاي اتهام‌زني در داخل کشور فراهم شود. ذوالنوري با بيان اينکه آشفته‌سازي فضا با قتل قاضي منصوري با هدف تحت شعاع قرار دادن اقدامات موفق قوه قضائيه و همچنين تحريک احساسات بي‌مورد است، افزود: خوشبختانه قوه قضائيه قوي به اين موضوع ورود کرده و از طريق پليس بين‌الملل و پليس خارجي روماني موضوع را پيگيري مي‌کند تا ابعاد موضوع روشن شود.

0 0
اعتماد   undefined 1399/4/10 11:14:37

باند مخوف وطني!

10 روز بعد از مرگ غلامرضا منصوري، بازپرس سابق دادسراي فرهنگ و رسانه كه نامش با حضور در پرونده «اكبر طبري و همدستانش» به عنوان متهم فراري به تيتر خبرها آمد، رييس كميسيون امنيت ملي مجلس از احتمال دست داشتن «باندي مخوف» در «قتل منصوري» مي‌گويد. مجتبي ذوالنوري معتقد است كه ابعاد پرونده قتل قاضي منصوري هنوز «مبهم» و گمانه‌هاي بسياري در اين باره مطرح است. اين گمانه‌زني‌ها اما از همان زماني كه افكار عمومي درگير «متواري شدن» بازپرس منصوري و بررسي احتمال بازگشت او به كشور بود، شروع شده بود؛ سي‌ام خردادماه و همزمان با انتشار خبر فوت غلامرضا منصوري در هتلي در بخارست پايتخت روماني. از همان ثانيه‌هاي اول انتشار اين خبر شائبه‌هايي درباره احتمال به قتل رسيدن اين فرد كه از او به عنوان «جعبه سياه» پرونده اكبر طبري ياد مي‌كنند، مطرح شد. شائبه‌اي كه اگرچه ابتدا رد و مرگ منصوري «خودكشي» اعلام شد اما با انتشار گزارش اوليه پزشكي قانون، بار ديگر قوت گرفت.
پيوند داخل و خارج براي حذف فيزيكي قاضي
غلامرضا منصوري كه به اتهام دريافت رشوه 500 هزار يورويي، متهم رديف نهم پرونده طبري و 21 همدستش بود بر اساس گزارش پزشكي قانوني روماني در هتل «دوك» واقع در پايتخت اين كشور به ‌طرزي مشكوك درگذشته است؛ چراكه نتايج اوليه كالبدشكافي جسد غلامرضا منصوري نشان داد كه مرگ او با «خشونت» و «شتابزدگي» همراه بوده همچنين دفتر دادستاني بخارست گزارش داد كه روي جسد او، اثر «جراحات ناشي از ضربه» ديده شده كه «با يك جسم سخت» وارد شده است. همزمان اظهارات ديروز رييس كميسيون امنيت ملي مجلس را نيز مي‌توان تاييدي ضمني بر به قتل رسيدن منصوري دانست؛ چراكه اگرچه ذوالنوري از وجود «ابهام» و «گمانه‌زني» درباره مرگ منصوري سخن گفته اما ابهامات مورد اشاره رييس كميسيون امنيت ملي عمدتا ناظر بر چگونگي به «قتل» رسيدن قاضي متواري است. ذوالنوري بر همين اساس يكي از گمانه‌زني‌ها درباره علت مرگ منصوري را نقش «باند مخوف فعال در قوه قضاييه براي حذف فردي كه ممكن است حاوي مطالبي باشد» عنوان كرده و به «آنا» مي‌گويد درباره اين پرونده ممكن است پيوندي بين برخي جريانات داخل و خارج كشور وجود داشته باشد.
با اين حساب شايد بتوان بنا بر اطلاعات ارايه شده از سوي پزشكي قانوني و دادستاني روماني همچنين اظهارنظرهاي اخير رييس كميسيون امنيت ملي مجلس، فرضيه خودكشي غلامرضا منصوري را براي هميشه پايان‌يافته تلقي كرد تا تنها يك فرضيه ديگر احتمال به قتل نرسيدن منصوري را رد كند؛ «صحنه‌سازي مرگ و فرار آقاي بازپرس».
ماجرا از آنجا شروع شد كه در اولين جلسه دادگاه رسيدگي به پرونده «طبري و 21 همدستش» بعد از مرگ منصوري، رياست دادگاه اعلام كرد كه «صحت و سقم» فوت او براي دادگاه احراز نشده است. اقدام خبرگزاري ميزان به انتشار تصاويري از زمان حيات منصوري هم به اين شائبه‌ها دامن زد و افكار عمومي با طرح سوالاتي ازجمله اينكه چرا آنقدر بين هيكل واقعي منصوري و جنازه كاور پيچ شده او، اختلاف ‌سايز وجود دارد؟! شروع به پرسشگري درباره احتمال جعلي بودن دوگانه «قتل- خودكشي» كردند؛ سوالي كه البته از زمان مطرح شدنش تاكنون همچنان بي‌جواب باقي مانده و پاسخ دقيق به آن منوط به بررسي دي‌ان‌اي قاضي مرحوم و احراز هويت جسد منصوب به اوست.
پرواز «دي‌ان‌اي منصوري» از بخارست به تهران؟
بر اين اساس رييس پليس بين‌الملل نيروي انتظامي مي‌گويد كه براي تعيين قطعي هويت فرد درگذشته حتما به مستنداتي ازجمله «دي‌ان‌اي» نياز است. به‌ گفته سردار هادي شيرزاد، درخواست پروفايل دي‌ان‌اي ارسال شده و پليس اينترپل روماني هم اعلام كرده كه پروفايل دي‌ان‌اي در دست آماده‌سازي است و به زودي به ايران ارسال مي‌شود. بنا بر توضيحاتي كه اين مقام نظامي ارايه كرده، تاكنون هيچ مستندي از سوي پليس روماني درخصوص عامل يا عوامل مرگ منصوري به ايران ارسال نشده و پليس روماني قول داده در روزهاي آينده اطلاعات بيشتري را در اختيار پليس بين‌الملل تهران قرار دهد.
باتوجه به اينكه نتيجه گزارش اوليه كالبدشكافي اين بازپرس ارايه شده، اين نكته كه چرا هنوز دي‌ان‌اي منصوري به ايران ارسال نشده، محل پرسش است. البته سردار شيرزاد مي‌گويد كه پليس روماني در اين ماجرا سعي كرده تا آنچه در توان داشته در اختيار پليس بگذارد اما گاهي به‌ خاطر نياز به مجوز مراجع قضايي و دادستاني روماني محدوديت‌هايي به وجود آمده و آنها اعلام كردند كه برخي هماهنگي‌ها و ارسال مستندات بايد از مسير دادستاني و دستگاه قضايي روماني عبور كند اما باوجود اين محدوديت‌ها، مستندات متعددي را براي ايران ارسال كردند و علاوه بر اين پيگيرند كه درخواست‌هاي متعدد ما هرچه سريع‌تر به نتيجه برسد. بنابراين براي اطمينان از اينكه جسد خارج شده از هتل «دوك» بخارست به‌واقع متعلق به قاضي منصوري بوده يا نه بايد منتظر ارسال دي‌ان‌اي او به تهران و بررسي آن بمانيم. بر همين اساس هم بررسي فرضيه‌هاي چگونگي قتل احتمالي منصوري تا زمان احراز هويت، قطعي نخواهد بود. هرچند سردار شيرزاد مي‌گويد تاكنون هيچ مستندي از سوي پليس روماني درخصوص عامل يا عوامل مرگ منصوري به ايران ارسال نشده و بررسي‌هاي بيشتر منوط به اطلاعات بيشتري است كه قرار است، پليس روماني ظرف روزهاي آتي در اختيار پليس بين‌الملل تهران قرار دهد اما مجتبي ذوالنوري از بررسي احتمال‌هاي مربوط به «قتل منصوري» در دستگاه قضايي خبر داده و مي‌گويد كه علاوه‌ بر احتمال وجود «باند مخوف» داخل كشور، اين احتمال هم وجود دارد كه عناصري بخواهند با اين اتفاق، قدري فضا را آشفته كرده تا فضاي اتهام‌زني داخل كشور فراهم شود. با همه اين اوصاف بررسي‌هاي بيشتر تا زمان ارسال دي‌ان‌اي منصوري به ايران و احراز قطعي هويت او، معلق باقي خواهد ماند.

0 0
ایسنا   undefined 1399/4/5 12:22:49

مرگ مشکوک «غلامرضا منصوری» متهم پرونده اقتصادی موسوم به «پرونده طبری»، تنها ۱۲ روز پس از آغاز دادگاه، شکل‌گیری شبهات جدی در اذهان عمومی به دنبال داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از نورنیوز، با توجه به اعلام ایران به پلیس بین‌الملل و وظیفه‌ای که رومانی به عنوان محل استقرار منصوری به عهده داشته، طبیعتا پلیس رومانی مسئول مرگ او به هر دلیلی اعم از قتل یا خودکشی است.
در این خصوص کارشکنی‌هایی از سوی رومانی وجود دارد:
- کوتاهی پلیس رومانی در محافظت از مجرمی که باید مسترد می‌شد
- انتشار قطره‌چکانی و متناقض اطلاعات و عدم اعلام نظر صحیح و سریع
- عدم واکنش به قرائت متفاوت رسانه‌های آمریکایی از خبر دادستانی بخارست
- عدم ارائه هیچ تصویر واضح و روشنی از حادثه یا جسدی که گفته شده متعلق به منصوری است
- بدیهی است خواسته مقامات و مردم ایران از رومانی شفاف سازی سریع و دقیق این حادثه برای مشخص شدن ابعاد آن و معرفی مقصران احتمالی این رخداد است.