محل تبلیغ شما
مهتاب کرامتی: حضور در ورزشگاه حق بانوان است

تاریخ خبر: 1396/11/4

مهتاب کرامتی: حضور در ورزشگاه حق بانوان است

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

معصومه تاجیک، قهرمان ایرانی موی‌تای جهان به‌عنوان سفیر ورزشی-گردشگری کشور تایلند در ایران انتخاب شد. 

دیروز در جریان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تفاهم‌نامه‌ای بین معصومه تاجیک و سفارت تایلند امضا شد. در این مراسم که سفیر تایلند در ایران، معاون خاورمیانه نهاد گردشگری تایلند، مهتاب کرامتی و الهه منصوریان، قهرمان ایرانی ووشوی جهان هم حضور داشتند، درباره اهداف این تفاهم‌نامه توضیح داده شد. معرفی تاجیک به‌عنوان سفیر ورزشی تایلند در راستای حمایت از ورزش موی‌تای که ورزش اصیل تایلندی است و همچنین حمایت از ورزش بانوان و مسئولیت اجتماعی (csr) صورت گرفت. گروه فیلم مستند صفرتاسکو که قصه زندگی خواهران منصوریان، قهرمانان ووشوی جهان بود و اخیرا اکران بسیار موفقی داشت، به‌عنوان حامیان معنوی معصومه تاجیک در این مراسم حضور داشتند. لزوم حمایت از ورزش زنان هدف اصلی برگزارکنندگان این مراسم بود. قرار است به‌زودی رکوردهای معصومه تاجیک ٢٨ساله در گینس ثبت شود. کالایانا ویپاتی پومی پراتس، سفیر تایلند در ایران در گفت‌وگوی کوتاهی با «شرق» درباره اهداف گردشگری برگزاری چنین مراسمی گفت: «در حقیقت هدف کشور تایلند از شرکت در چنین مراسمی ارتباط بیشتر مردم تایلند و ایران با همدیگر و شناساندن تایلند و زیبایی این کشور به مردم ایران است. ما خیلی خوشحالیم که تایلندی‌های زیادی در حال سفر به ایران‌اند. در آن‌سو هم طبق اعلام مقامات ایرانی در سال ٢٠١٧ تایلند مقصد اول گردشگری ایرانی‌ها بوده است». از گروه فيلم صفر تا سكو مهتاب كرامتي، سحر مصيبي، الهه منصوريان، و شيدا آبا در مراسم حاضر بودند.
کرامتی: توجه به ورزش بانوان عملی باشد نه شعار
مهتاب کرامتی، بازیگر سرشناس سینمای ایران در این سال‌ها همواره سعی کرده یکی از حامیان اصلی ورزش بانوان باشد. او بارها با حضور در کنار بانوان ورزشکار به حمایت از این گروه تأکید کرده است. از حضور در اردوی تیم والیبال نشسته ایران گرفته تا تماشای دیدار فوتسال ایران و ایتالیا از نزدیک. 
همکاری با خواهران منصوریان، قهرمانان ووشوی ایران باعث شد تا حضور کرامتی در ورزش بانوان پررنگ‌تر هم بشود. صفرتاسکو فیلمی است که به زندگی خواهران منصوریان می‌پردازد كه يكي از تهيه‌كنندگان آن مهتاب كرامتي است. برنده سیمرغ بلورین بیست‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به تازگی حمایت از معصومه تاجیک، قهرمان موی‌تای ایران را در برنامه خود قرار داده است. کرامتی در گفت‌وگو با «شرق» درباره اهدافی که در این چند سال حضور در کنار ورزش زنان دنبال کرده است، گفت: «ما فقط می‌توانیم در حد جریان‌سازی عمل کنیم، نمی‌توانیم جهان را تغییر دهیم، ولی در حد خودمان می‌توانیم قدم برداریم. من تلاش می‌کنم این اتفاق بیفتد و بتوانم از خانم‌های ورزشکار و بانوانی که می‌خواهند پیشرفت کنند، حمایت کنم. ورزش بانوان قطعا کمتر به آن توجه می‌شود، کمتر دیده می‌شود. بنابراین ما این عرصه را انتخاب کردیم تا بتوانیم این خلأ‌ها را پر کنیم». همکاری با خواهران منصوریان حضور مهتاب کرامتی را در عرصه ورزش پررنگ‌تر کرد. او دراین‌باره گفت: «شاید هم این را باید به حساب شانس بگذاریم که ما با خواهران عزیز منصوریان آشنا شدیم. این آشنایی ما را با ورزش بانوان آشنا کرد؛ با محدودیت‌ها و عدم توجهی که به ورزش بانوان در کشورمان می‌شود، آشنا کرد».
بازیگر «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» همچنین درباره حضورش در کنار معصومه تاجیک، قهرمان موی‌تای ایران توضیح داد: «اکران صفرتاسکو این اجازه را به ما داد تا با خانم‌های ورزشکار بیشتری آشنا شویم، بچه‌های تیم فوتسال، خانم تاجیک عزیز و دوستان دیگری که ما را حمایت کردند. در صورتی که ما باید آنها را حمایت کنیم. من تمام تلاشم را می‌کنم که در کنار این عزیزان باشم، شاید هرچند اندک. فقط می‌توانم آرزو کنم که این عزیزان موفق باشند، موفقیتشان دیده شود و کسان دیگری هم این مسیر را ادامه دهند؛ ما هم در حد توانمان هر کمکی که بتوانیم، دریغ نخواهیم کرد». کرامتی كه سفير يونيسف هم هست معتقد است که برای حمایت از ورزش زنان باید کارهای زیادی انجام داد و با کار گروهی می‌توان با چالش‌های این عرصه روبه‌رو شد. او در ادامه گفت‌وگویش با «شرق» گفت: «می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟ زمانی که یک تیم کنار هم قرار می‌گیرند حتما باید دغدغه‌های مشترک داشته باشند. همه ما در تیم فیلم «صفرتاسکو» به این موضوع یعنی حمایت از بانوان و حمایت از بانوان ورزشکار توجه داشتیم وگرنه سه سال، سه‌سال‌و‌نیم برای ساخت یک فیلم زمان نمی‌گذاشتیم. آدم‌های هم‌سلیقه کنار هم قرار گرفتند، تمام تلاششان را کردند، از تمام توانشان بهره بردند که بتوانند در این عرصه مفید باشند. در عرصه ورزش بانوان چالش‌های زیادی داریم. ورزش زنان، حضور زنان در ورزشگاه، تمام اینها حق بانوان‌اند. خانم‌های ما باید به این اهداف برسند. باید به این عرصه توجه شود؛ نه با شعار بلکه با عمل. رسیدن به این اهداف مهم زمان‌بر است ولی قطعا، صددرصد شدنی است».

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است