محل تبلیغ شما
روابط تهران و مسکو؛بالاترین سطح

تاریخ خبر: 1395/9/8

روابط تهران و مسکو؛بالاترین سطح

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 منصور حقیقت پور با اشاره به تلاش برخی رسانه های غربی و عربی برای تیره و تار نشان دادن روابط ایران و روسیه اظهار داشت: رسانه های غربی و عربی، این موضوع را به عنوان هدفی دنبال می کنند تا باعث مخدوش شدن رابطه تهران و مسکو شوند در حالی که تلاش آنها با واقعیت تفاوت دارد.

نماینده اردبیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: امروز ارتباط ما با روسیه رابطه استراتژیک است و این رابطه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، دفاعی و حتی فرهنگی شکل گرفته و و روز به روز شاهد توسعه آن هستیم.

وی با بیان اینکه امروز شاهد تسهیل و تجهیز مبادی ورودی روسیه برای ارسال کالاهای ایران هستیم، گفت: مسکو، لاین سبزی برای ورود کالاهای ایرانی در نظر گرفته که فرصت استثنایی و مناسبی برای تمام تولیدکنندگان ایران و به خصوص تولیدکنندگان بخش مواد غذایی است.

حقیقت پور با اشاره به روابط دفاعی ایران و روسیه تأکید کرد: روابط نظامی تهران و مسکو در سطح قابل توجهی دنبال می شود و وابستگان نظامی در هر دو کشور مستقر هستند. جلسات متعددی برای تامین نیازمندی های طرفین برگزار می شود و شاهد بالا ترین سطح خریداری می کنیم.

این نماینده با اشاره به ارسال بخش های سامانه موشکی اس-300 اظهار داشت: بعد از سامانه موشکی اس- 300، خرید هواپیما سوخو 30 در دستور کار است تا نیروی هوایی کشور تجهیز شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: رسانه های عربی و غربی چشم خود را بر روی واقعیت روابط ایران و مسکو بسته است و این موضوع طبیعی است چرا که آنها به دنبال ایران هراسی و منزولی کردن تهران هستند. اما واقعیت روابط تهران و مسکو را در مانور روز 29 فروردین و نمایش قطعات سامانه موشکی اس- 300 باید دنبال کنند

خانه ملت

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid