محل تبلیغ شما
رای ضد ایرانی عربستان در سازمان ملل به خاطر مردم ایران!

تاریخ خبر: 1395/8/26

رای ضد ایرانی عربستان در سازمان ملل به خاطر مردم ایران!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

با متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر؛

رای ضد ایرانی عربستان در سازمان ملل به خاطر مردم ایران!

کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل با ۸۵ رای موافق، خواستار برخورد بیشتر با نقض حقوق بشر، و نیز انجام انتخاباتی شفاف در سال آینده در ایران شده‌است

کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل دراقدامی ضد ایرانی با ۸۵ رای موافق، خواستار برخورد بیشتر با نقض حقوق بشر، و نیز انجام انتخاباتی شفاف در سال آینده در ایران شده‌است.

 

به گزارش رادیو فردا، نماینده کانادا، ارائه‌کننده پیش‌نویس این قطعنامه، از وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز ناامیدی کرده است.

 

انگلیس از جمله حامیان این قطعنامه، در عین حال از افزایش اعدام‌ها در ایران، نقض حقوق زنان و ضعف حکومت قانون «شدیدا ابراز نگرانی کرد». نماینده ایالات متحده نیز نگرانی خود را در مورد وضعیت و حقوق اقلیت‌ها و نیز افراد زیر سن قانونی ابراز کرده‌است.

 

به گزارش جام نیوز، در حالی امریکا و انگلیس در اقدامی سیاسی، ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند که خود از ناقضان اصلی حقوق بشر و حقوق ملت ها در جهان هستند. جنایات امریکا و انگلیس و دیگر همپیمانان آنها که به این طرح را داده این بر کسی پوشیده نیست. از  عراق و افغانستان و پاکستان گرفته تا یمن و بحرین و لیبی در همه این کشورها ردپای جنایات و نسلی کشی این کشورها دیده می شود.

 

طبق گزارشان رسانه های امریکایی، در ایالات متحده امریکا سالانه هزاران نفر به خاطر حمله ماموران پلیس به مردم و بویژه به سیاه پوستان جان خود را از دست می دهند. به طوری که سالانه تظاهرات های گسترده ای در شهرهای مختلف امریکا علیه خشونت پلیس این کشور علیه سیاه پوستان برگزار می شود.

 

از دیگر کشورهایی که به این  قطعنامه ضد ایرانی رای مثبت داده، عربستات سعودی بوده است. عبدالله معلمی، نماینده این کشور در سازمان ملل، گفته بر خلاف سنت همیشگی که از رای دادن به این قطعنامه خودداری می‌کند، این بار «به خاطر مردم ایران» به آن رای مثبت می‌دهد. این در حالی است که عرستان در دوسال اخیر بها حمله جنایتکاران به یمن هزاران یمنی بی گناه که بیشتر آنها از زنان و کودکان هستند را قتل عام کرده است و دست به نسل کشی در این کشور زده است.

 

در مجموع ۸۵ عضو کمیته به این قطعنامه رای موافق دادند، ۳۵ عضو با آن مخالفت کرده و ۶۳ عضو دیگر، از رای دادن خودداری کردند.

 

به گزارش جام نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «جمهوری اسلامی ایران قطعنامه وضعیت حقوق بشر در ایران که در هفتاد و یکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد توسط کانادا و سایر همبانیان آن کشور تهیه شده است را مردود و غیرقابل قبول می داند. متاسفانه این قطعنامه بدون در نظر داشتن واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران، صرفا مبتنی بر نگرشی گزینشی، مقابله جویانه و تنها با اهداف خاص سیاسی تدوین و تصویب شده است.»

 

قاسمی ضمن محکوم کردن سوء استفاده برخی کشورها از مساله "حقوق بشر" گفت: «جمهوری اسلامی ایران هرگونه استفاده ابزاری و سیاسی از موضوع حقوق بشر توسط کشورهای غربی علیه کشورهای مستقل جهان را مردود و محکوم می داند. وی افزود: ساز و کارهای حقوق بشری سازمان ملل متحد نباید دستمایه ای برای بازی های سیاسی قدرت های بزرگ و خصومت های برخی کشورها نسبت به سایر جوامع قرار گیرد.»

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid