محل تبلیغ شما
جزئیات روند مطالبه بازپس‌گیری ویلای لواسان از سرلشکر فیروزآبادی

تاریخ خبر: 1397/3/29

جزئیات روند مطالبه بازپس‌گیری ویلای لواسان از سرلشکر فیروزآبادی

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

جزئیات روند مطالبه بازپس‌گیری ویلای لواسان از سرلشکر فیروزآبادی

المانیتور:حمایت از برجام، دلیل اصلی حمله به رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح

توضیحات سرلشکر فیروز‌ آبادی درباره ویلای لواسان: این ویلا فقط ۴ اتاق قدیمی دارد / از هیچ مرجعی حکم تخلیه نگرفتم/ این محل به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد

 

به گزارش عدالتخواهی؛دیروز (۲۷/۰۳/۹۷) جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دادستان تهران در خصوص ویلای مصادره‌ای که سرلشکر فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح به مدت ۲۵ سال است زندگی میکند، خواستار بازپس‌گیری آن شد. (اینجا) در این زمینه لازم است روند پیگیری این موضوع و رسانه ای شدن آن برای تنویر افکار عمومی، بیان گردد.

هشتم آذرماه سال ۹۶، جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، پیگیری ویلای لواسان که در اختیار سرلشکر فیروزآبادی است، را در دستور کار قرار داد. این اتحادیه، در تاریخ مذکور نامه ای چند بندی را به ریاست ستاد اجرایی ارسال نمود و در این نامه خواستار پاسخگویی به ابهامات شد. پس از ارسال نامه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای پاسخ به سوالات جلسه ای را با اعضای شورای مرکزی جنبش عدالتخواه برگزار نمود. در این جلسه جناب آقای مخبر، ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، با پاسخگویی به سوالات نامه مذکور، بیان نمود که موضوع تخلیه ویلای مزبور از گذشته پیگیری می شده است تا آنجا که رهبری سال ۹۲ حکم به تخلیه آن داده‌اند. همچنین در ادامه بیان نمودند که بعد از نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به ستاد اجرایی، ایشان نامه جنبش را همراه با نامه ای از ستاد به مقام معظم رهبری ارسال نمودند و دوباره رهبر معظم انقلاب بر نامه ستاد پارافی مبنی بر تخلیه ویلای مزبور می‌نویسند. بعد از آن آقای فیروزآبادی اعلام می دارند که تا آخر اردیبهشت‌ماه ۹۷ ملک مذکور را تخلیه خواهند کرد.

در همان جلسه با رئیس ستاد، جنبش عدالتخواه دانشجویی این مهلت را به مسئولان ستاد داد که تا پایان اردیبهشت ماه در صورت به نتیجه نرسیدن موضوع، آن را با مردم مطرح می کند و از این طریق موضوع را پیگیری می نماید. پس از پایان این مهلت با پیگیری های انجام شده، مشخص گردید مسئولان ستاد بیان نمودند که حکم قضایی تخلیه ویلا نیز صادر گردیده است اما نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی و مسئول اجرای حکم از اجرای آن استنکاف ورزیده اند. بنابراین جنبش عدالتخواه دانشجویی این بار در نامه ای که در رسانه ها نیز انتشار یافت، با درخواست از دادستان به عنوان مدعی‌العموم پیگیری اجرای حکم فوق را از ایشان تقاضا نمود و خواستار بازپس گیری بیت المال از شخص مذکور شد.

در پایان لازم است بیان شود که روند تقاضای بازپس گیری بیت المال از مسئولان سابق همچنان نیز ادامه خواهد داشت. لکن در وهله اول جنبش عدالتخواه دانشجویی بنای رسانه ای شدن این کارها را ندارد و درصورت عدم همکاری اشخاص و دستگاه های مربوطه این اقدامات در آینده رسانه ای خواهد شد.

 

المانیتور نوشت:حمایت از برجام، دلیل اصلی حمله به رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح

 

به گزارش ایلنا، المانیتور نوشت: بر اساس نامه‌ای که گروه دانشگاهی نزدیک به جریان اصولگرا منتشر کرده‌اند، حسن فیروزآبادی فرمانده سابق ستاد کل نیروهای مسلح، در ویلای مصادره از متعلق به شاه سابق ایران زندگی میکند. جریان موسوم به جریان عدالت خواه دانشجویی در این نامه خطاب  به دادستان تهران مدعی شده اند که فیروزآبادی مدت ۲۵ سال بدون پرداخت اجاره در ویلای ۱۰ هزار هکتاری لواسان، در منطقه ثروتمند نشین حاشیه تهران که به بورلی هیلز ایران نیز مشهور است ساکن است

بر اساس این نامه رهبر ایران در دو مرحله از فیروزآبادی خواسته این خانه را تخلیه کند اما نیروهای پلیس این دستور را اجرا نکرده اند.

المانیتور مدعی شده اتهامات مربوط به مقامات سابق در زمینه فساد ملکی چیز جدیدی در ایران نیست اما فیروز آبادی به مدت ۲۷ سال مسئولیت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح را بر عهده داشت. رهبر ایران در سال ۲۰۱۶ محمد باقری را که سابقه اطلاعاتی داشت به جای او در این سمت قرار داد

این رسانه با اشاره به حمایت فیروزآبادی از برجام نوشت: برخی دلیل هدف قرار گرفتن فیروزآبادی توسط جریان اصولگرا را حمایت از برجام و دستورکارهای سیاست خارجی حسن روحانی را دلیل اصلی علنی شدن این نامه میدانند.

المانیتور با اشاره به اظهارات فیروزآبادی در سال ۲۰۱۴ خطاب به رسانه‌هایی که «به نوعی به نیروهای مسلح مرتبط هستند و انتقاد از آنها برای بازی‌های رسانه‌ای که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود»، نوشت: فیروزآبادی در زمان ریاست ستاد کل نیروهای مسلح ایران به طور غیرمستقیم نفوذ نیروهای مسلح بر قلمرو رسانه‌ها را نیز مورد انتقاد قرار داده بود.

این رسانه نوشت: برخی علت اصلی برکناری فیروزآبادی را در حمایت بی شائبه او از برجام جست وجو می‌کنند. با این حال فیروزآبادی از سوی رهبری زمانی بسیار طولانی سمت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح را بر عهده داشت و در ادامه نیز به عنوان مشاور رهبری خدمت می‌کند.

 

توضیح سرلشکر فیروز‌ آبادی درباره ویلای لواسان: از هیچ مرجعی حکم تخلیه نگرفتم / محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی است؛ این ویلا هیچ امکاناتی ندارد / این محل ۲۲ سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد

به گزارش «انتخاب»، سرلشکر سید حسن فیروز آبادی رئیس سابق ستاد کل نیرو‌های مسلح و مشاور فرمانده کل قوا با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در خصوص مسائل پیش آمده درباره ویلای لواسان ارائه کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بدین‌وسیله سند تحویل محلی در لواسان ابتدای جاده کُند را که به دستور مقام معظم رهبری به اینجانب تحویل شده است برای اطلاع ملت شریف ایران منتشر می‌کنم.

محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش می‌باشد. جزئیات آن در متن سند آمده است. (یک برگ به پیوست). ضمناً اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم.

 

این محل ۲۲ سال به عنوان دفتر فوق سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد. در مورد مصاحبه با خبرنگاران محترم درخواست مجوز کرده‌ام که در صورت اجازه انشااللّه اقدام خواهد شد.

چندی پیش جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستار تخلیه این ویلا توسط سرلشکر فیروز آبادی شده بود که به گفته مسئولان این تشکل، رهبر انقلاب نیز دستور تخلیه این مکان را داده بودند.

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است