محل تبلیغ شما
اعتراض خانواده ها نسبت به اقدام ناشایست مدرسه دولتی +عکس

تاریخ خبر: 1395/8/16

اعتراض خانواده ها نسبت به اقدام ناشایست مدرسه دولتی +عکس

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

اعتراض خانواده ها نسبت به اقدام ناشایست مدرسه دولتی +عکس

خانم مدیر! بی مسئولیتی تان، زمانی که این صورتک های مزخرف را به صورت دختران معصوم مدرسه دیدید و سکوت کردید قابل بخشش نیست.

فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی کشور عزیزمان سرشار از مراسمات و آئین های سنتی و ملی است که در دنیا زبانزد و مشهور است. آیین هایی که به نوعی استمرار یک خاطره اند و در حقیقت نوعی سنت برگزیده که نسل به نسل منتقل شده و امانتی است که باید به نسل های آینده برسد.

 

*ضرورت آشنایی دانش آموزان با فرهنگ و سنت وطنی در مدارس

در گوشه گوشه این مرز و بوم مدارس دایر هستند که مهم ترین و بهترین مکان برای معرفی و آشنایی نسل امروز با آئین های سنتی و مذهبی وطنی بوده که می توانند در کنار آشنا نمودن نوجوانان و جوانان با فرهنگ اصیل خودشان، سدی مقاوم در برابر هجوم نرم فرهنگ غربی و سنت های نامیمون فرهنگی باشند.

 

*جشن هالوین در مدارس دولتی ایران

هالووین یکی از جشنهای سنتی غربی است که مراسم آن در شب 31 اکتبر( 10 آبان) بر‌گزار می‌شود. بسیاری از کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و متاسفانه گستردگی بیش از حد رسانه‌ها و سهولت دسترسی و نفوذ آنها به زندگی مردم سراسر جهان، آشنایی مردم سایر نقاط جهان با این سنت غربی را فراهم کرده و طی چند سال اخیر اجرای آن در ایران نیز باب شده است.

 

اما موضوع از آنجا عجیب و غریب می شود که برخی مدارس نه غیر دولتی و انتفاعی بلکه دولتی در تهران، از برگزاری این جشن در مدرسه شان خبر می دهند و حتی اولیاء مجبور می شوند که با درخواست مسئولان مدرسه، برای فرزندانشان لباس های عجیب و غریب و ماسک برای گرامیداشت این جشن کاملا سخیف و غربی در مدرسه تهیه کنند.

 

 

*اولیاء دانش آموز: دلیل اقدام احمقانه هالوین در مدرسه دولتی چیست؟

سارا عرفانی نویسنده و مادر یکی از اولیاء در این خصوص اظهار داشت: چند وقت پیش زمانی که دخترم گفت در مدرسه شان حرف ماسک به میان آمده حقیقتا فرو ریختم. فکر نمی کردم در یک مدرسه دولتی با کادر فرهنگی و مجرب و با سابقه زیاد هم چنین اتفاقی بیفتد که هم زمان با جشن هالوین که هیچ ارتباطی با فرهنگ ما ندارد بچه ها ماسک به صورت بزنند و به مدرسه وارد شوند. در حالیکه حتی خودشان نمی دانند دلیل چنین کار احمقانه ای چیست.

 

* خانم مدیر بی مسئولیتی تان، زمانی که این صورتک های مزخرف را به صورت دختران معصوم مدرسه دیدید و سکوت کردید قابل بخشش نیست

وی ادامه داد: فرهنگ اسلامی و ایرانی ما آنقدر غنی هست که اگر بخواهید هر روز در مدرسه به یکی از آنها بپردازید، باز هم روزهای سال تحصیلی کم می آید و جایی برای پرداختن به رسوم دیگر کشورها باقی نمی ماند. فرزندان ما نزد شما امانت هستند. پدرها و مادرها به شما اعتماد کرده اند تا فرزندان را آموزش و پرورش دهید. آیا در کشور خودمان کم نمادهای مرتبط با فرهنگ اصیل ایرانی وجود دارد که هنوز یک ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی نگذشته رفته اید سراغ جشن هالوین؟ که در اروپا و آمریکا نیز این سنت به انحراف کشیده شده است.

 

این نویسنده تصریح کرد: پیش از آن تمام وجوه فرهنگی کشور را برای فرزندان ما جا انداخته اید که نوبت به آداب و رسوم غربی رسیده است؟ آن هم برای فرزندان کم سن و سالی که حتی در خودِ جشن هالوین نیز ماسک های ترسناک به صورت نمی زنند و صرفا به قاشق زنی می پردازند!

 

عرفانی خطاب به مدیر مدرسه، گفت: خانم مدیر! بی مسئولیتی تان، زمانی که این صورتک های مزخرف را به صورت دختران معصوم مدرسه دیدید و سکوت کردید قابل بخشش نیست. همین طور اثری که مراسم امروز بر روی روح و روان پاک این دختران که شاید تا پایان عمرگذاشته است، قابل جبران نیست و توقع ما از شما به عنوان مسئولین فرهنگی، در قبال امانت هایی که دست تان سپرده ایم خیلی بیشتر از این بود!/ فارس

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid