محل تبلیغ شما
سهل انگاری شرکت هواپیمایی ماهان و قرنطینه نکردن قم!

تاریخ خبر: 1398/12/16

سهل انگاری شرکت هواپیمایی ماهان و قرنطینه نکردن قم!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «چرا قم را قرنطینه نکردید؟» به بررسی سهل انگاری شرکت هواپیمایی ماهان پرداخت و نوشت: بر اساس آخرین آماری که از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام شد تعداد جان باختگان به ۱۲ نفر رسید و در چند روز گذشته تعداد ۱۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا در استان‌های مختلف شناسایی شدند که نشان می‌دهد کرونا به شهرهای همدان و اصفهان نیز رسیده است. از همان روزی که اخبار مربوط به کرونا منتشر شد، شهر قم نقش پررنگی در خبرها داشته است. برخی چنین عنوان می‌کنند که می‌شد این شهر را قرنطینه کرد تا از سرایت سریع ویروس به دیگر شهرها جلوگیری شود. آنهایی که این موضوع را مطرح می‌کنند به تجربه مهار ویروس در چین نظر دارند. ضمن اینکه از همان روزی که هواپیمایی ماهان اعلام کرد که پرواز به چین را همچنان ادامه می‌دهد، این نگرانی وجود داشت که در غیاب اغلب ایرلاین‌های شناخته شده، مسیر هوایی ماهان راهی برای انتقال باشد. اینکه ماهان در این ماجرا چقدر نقش داشته است، مسأله‌ای است که به آسانی نمی‌توان پاسخ داد. هر چه باشد قرنطینه شهر قم، مطرح بوده و حتی خبر رسید که این پیشنهاد برای تهران هم مطرح بوده، راه بسیار دشواری است که حتی فکر کردن به آن دشوار است تا چه رسد به انجام آن. قرنطینه قم اکنون به یکی از پربسامدترین واژه‌ها تبدیل شده که با افزایش قربانیان کرونا داغ‌تر هم می‌شود، هرچند که به چرایی قرنطینه نکردن قم پاسخ داده شده است. در همین ارتباط شمار مبتلایان به کرونا هشت نفر در استان قم، یک مورد در استان همدان، سه مورد در تهران، دو مورد در مرکزی، دو مورد در استان اصفهان و دو نفر در گیلان شناسایی شده است، همچنین از این ۱۸ نفر چهار نفر جان باخته‌اند.

روزنامه ابتکار، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «مدیریت در دام کرونا» به بررسی روند مدیریت مسئولان مربوطه در شرایط اضطراری پرداخت و نوشت: این روزها کشور در شرایط بسیار ملتهب و نگران‌کننده‌ای قرار دارد و مردم با یک شرایط روانی خاص به دلیل ویروس کرونا به سر می‌برند. در این میان آنچه بیش از همه به چشم می‌آید گسترش بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان و مدیران مربوطه است. درواقع بی‌اعتمادی که پیش از این بین مسئولان و مردم به وجود آمده بود در این روزها شدیدتر و عمیق‌تر شده است. در همین راستا عملکرد مسئولان نیز بر این بی‌اعتمادی افزوده است و حتی مبارزه با کرونا ویروس نیز به یک دستاویز برای دعواهای سیاسی و جناحی بین آنها تبدیل شده است به گونه‌ای که گویی اصلاً اراده‌ای برای حل آن و راهکارهای موجود در شرایط بحرانی وجود ندارد. روز گذشته مجلس بالاخره در حالی بعد از سه هفته تعطیلی برای برگزاری تبلیغات انتخاباتی جلساتش را آغاز کرد که بهارستان تحت تأثیر شیوع کرونا قرار داشت. پس از جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزیر بهداشت، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم از اوضاع نگران‌کننده قم گفت و آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت درباره میزان فوتی‌ها را غیرواقعی خواند. این ادعای او بلافاصله از سوی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت تکذیب شد و تاکید کرد که اگر ادعای نماینده قم درست باشد، استعفا می‌دهد.

روزنامه همدلی، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «قرنطینه؛ فرصتی که از دست رفت» به بررسی تفاوت سیاست‌های برخورد با شیوع کرونا در ایران و سایر نقاط جهان پرداخت و نوشت: آمارها از افزایش ابتلاء به ویروس کرونا در ایران و سایر نقاط جهان خبر می‌دهد، در این میان برخی از کشورهایی که به طور جدی‌تر به این ویروس گرفتار شده‌اند برای جلوگیری از انتقال آن به سایر نقاط کشورشان، شهرهای درگیر با مسائل شیوع ویروس کرونا را قرنطینه کرده‌اند، این در حالی است که به نظر می‌رسد چنین رویکردی در میان مقامات تصمیم‌گیرنده در ایران وجود نداشته باشد.

شاید از این به بعد باید منتظر اعلام آمار رشد سریع تعداد تلفات و مبتلایان به کرونا در دنیا بود، چراکه گویی این ویروس سر سازش ندارد و به نظر می‌رسد وارد فاز جدی‌تری شده است. از حدود یک هفته گذشته رشد فعالیت این ویروس در دنیا به گونه‌ای بوده است که به طور ناگهانی آمار مبتلایان و فوتی‌ها مثلاً در ایران، کره و ایتالیا افزایش یافته و به نظر می‌رسد کرونا دارد روی جدی‌تر خودش را به ما نشان می‌دهد. طبق آخرین آمارهای مربوط به سراسر جهان، کرونا تا به این لحظه (تنظیم گزارش) ۷۹۷۳۱ نفر را مبتلا کرده است که از این تعداد ۲۶۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. آنچه که در این روزها بیش از همه خودنمایی می‌کند افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان است، به طوری که بخش زیادی از این آمارها به‌ویژه آمارهای مربوط به ایران و کره‌جنوبی و البته ایتالیا برای همین چند روز گذشته است. اتفاقی که سبب شد ایتالیا که بیشترین آمار تلفات و ابتلاء به کرونا در اروپا را دارد، برای جلوگیری از روند رو به رشد کرونا در کشورش دست به قرنطینه بعضی از شهرها بزند.

 

کد خبر 412175

 

انصاف نیوز نوشت: پزشکیان درباره‌ قرنطینه‌ قم گفت: من اگر جای وزارتخانه بودم روز اول قم را قرنطینه می‌کردم و اجازه نمی‌دادم بیرون بروند.؛ اگر هم قبول نمی‌کردند الان که این مشکلات پیش آمده می‌گفتم ما تکلیف‌مان این بود که به شما بگوییم، شما قبول نکردید و حالا تاوانش را هم بدهید.

مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت دولت خاتمی و نایب رییس کنونی مجلس می‌گوید که کرونا شوخی گرفته شده است و باید بسیار جدی‌تر با آن برخورد کرد. او از لزوم برقراری جدی قرنطینه سخن گفته و ضمن انتقاد از عدم قرنطینه‌ قم، به وزارت بهداشت توصیه می‌کند که با دستوری، قاطع و نظامی با این ویروس برخورد شود و اگر هم به برنامه‌ و گوشزدهای وزارتخانه عمل نمی‌شود اما برای اتمام حجت بایداین مسائل را اعلام کند.

از سوی دیگر این نماینده‌ مجلس با توجه به برخی انتقادات از انجام تست کرونای تعدادی از نمایندگان، درحالیکه بسیاری از مردم عادی چنین امکانی ندارند، می‌گوید که این حرف علمی نیست و در این مورد توضیحاتی ارائه می‌دهد.

پزشکیان درباره‌ قرنطینه‌ قم گفت: من اگر جای وزارتخانه بودم روز اول قم را قرنطینه می‌کردم و اجازه نمی‌دادم بیرون بروند.؛ اگر هم قبول نمی‌کردند الان که این مشکلات پیش آمده می‌گفتم ما تکلیف‌مان این بود که به شما بگوییم، شما قبول نکردید و حالا تاوانش را هم بدهید. چون بالاخره این بیماری شوخی‌بردار نیست که ما اینگونه با آن برخورد می‌کنیم. مدام می‌گوییم که نترسید و ما می‌جنگیم! بنظر من باید کسی که گرفتار است قرنطینه شود، با کسانی که در ارتباط بوده قرنطینه شوند، تا دیگران را آلوده نکند.

من خودم مهم نیستم و می‌گویم که نمی‌ترسم، ولی من با کاری که دارم می‌کنم ۱۰ نفر دیگر را گرفتار می‌کنم، گناه آنها چیست؟ اینکه کشور را ۱۵ روز تعطیل می‌کردند بهتر از این بود که الان کلا تعطیل شود. الان بیمارستان‌ها برای مریض‌ها جا ندارند، روزبه‌روز هم بدتر خواهد شد. اقتصاد و همه‌چیز مملکت را هم بنظر من بهم خواهد ریخت؛ مگر اینکه بصورت جدی و نظامی با آن برخورد کنند، شوخی بردار نیست. ۱۵ روز مملکت را تعطیل می‌کردند، مثل عید که ۲۰ روز تعطیل است، چه می‌شد؟ ولی متاسفانه نکردند و این گرفتاری در اکثر استان‌ها پیدا شده است. بحث ویروس و بیماری‌های واگیر شوخی بردار نیست؛ ما متاسفانه با آن جدی برخورد کردیم.

پزشکیان در پاسخ به اینکه «اما همه‌ کشورها تعطیل نکردند»، گفت: آن شهری که گرفتار بود را تعطیل کردند؛ ما تعطیل نکردیم و همه‌ی شهرهای‌مان را آلوده کردیم؛ در صورتیکه اگر آن کار را اول می‌کردیم، دیگر همه‌ی کشور را اینگونه آلوده نمی‌کردند.

این نماینده‌ تبریز در مجلس، در مورد آمار و ارقام این بیماری باتوجه به اینکه خود پزشک است، گفت: عدد و رقم‌ها واقعی نیست، چون یک تعداد از این بیماران اصلا علامت ندارند که ما تست کنیم؛ ۹۵ نفر را پیدا می‌کنیم و دو نفر می‌میرند، بعد هم می‌گوییم از ۱۰۰ نفر اینقدر نفر آدم مرده، درحالیکه از ۱۰۰ نفر نیست؛ شاید از ۱۰ هزار دو درصدش مرده باشد. اینکه اینقدر می‌میرند و اینها می‌گویند ما این تعداد را پیدا کردیم، نباید این تعداد باشد و آمار بهم نمی‌خواند. بعضی از اینها علامت ندارند یا یک سرماخوردگی است و نمی‌آیند و یا تست نمی‌کنیم و متوجه نمی‌شویم.

پزشکیان درباره‌ آماری که امیرآبادی برای قم اعلام کردو با واکنش روبرو شد، در پاسخ به اینکه آیا روی حساب و کتابی بود، گفت: نه، در بیمارستان الان آمار دارند و می‌گویند تعداد بیشتری می‌گیرند، راست هم می‌گویند و حالا این تعداد مرگی که هست و اینکه آیا از این بیماری است یا نه قابل بحث است؛ چون ما آمار نداریم نمی‌توانیم بگوییم که اینطور هست یا نه. وزارت بهداشت راست می‌گوید که آمارش اینقدر است، اما این آمار تمام آنهایی نیستند که گرفتارند؛ چون آمار آنها را نمی‌تواند داشته باشد و تست‌شان را نگرفته. ما خیلی‌ها را نشناختیم و تست نکردیم اما مریض هم هستند. نماینده‌ها را آمدند تست گرفتند و تازه از آن تعدادی که تست دادند و خیلی کم هستند، تعدادی‌شان الان گرفتارند؛ ۵-۶ نفرشان حسابی گرفتارند. البته خانم دکتر آقاپور می‌گفتند که تعداد دیگری هم را هم زدند. من آمار ندارم اما به هرحال مجلسی که همه ظاهرا سالم بودند و همینجوری تست داده‌اند، الان تعداد قابل توجهی‌شان مثبت است؛ در جامعه هم وضعیت همین است و فقط تست نداده‎اند، اگر تست می‌دادند آنهاهم مثبت می‌شدند. با این مسئله باید جدی برخورد کرد که ما شوخی گرفته‌ایم. باید نظامی با همه جا برخورد کنند و قرنطینه کنند.

وی گفت: می‌گویند «من دلم نمی‌خواهد فلان کار را بکنم»، مگر به خواست من و شماست؟ مثلا من بگویم که من خودکشی می‌کنم –که نمی‌توانم بگویم- اما با رفتارم تعداد زیادی را آلوده می‌کنم. آیا من حق چنین کاری را دارم؟ در نتیجه سیستم نباید اجازه دهد که اینها در جامعه بگردند، اما ما اجازه می‌دهیم که اینها در جامعه بگردند، اجازه می‌دهیم مسافرت کنند؛ دیگرانی که الان جای دیگری هستند چه گناهی دارند که اینها می‌روند و آلوده‌شان می‌کنند.

پزشکیان در پاسخ به اینکه «انتقادی برای تست دادن نمایندگان درحالی که مردم عادی چنین امکانی را ندارند مطرح است، این نقد را وارد می‌دانید؟» گفت: آنها که ارتباطات متعدد مردمی دارند احتمال اینکه گرفتار باشند خیلی بیشتر از آدمی است که مغازه‌دار است، کارمند اداره است و مراجعات اداری دارد؛ نمایندگان با همه‌ی اقشار در تمامی سطوح ارتباط دارند. معلوم است این ها در ریسک بالاتری هستند و در نتیجه اگر قرار به گرفتن تست است باید از آنهایی بگیرند که مشکوک‌اند. مثلا یک کارمند معمولی و حتی یک خبرنگار آنقدر در معرض نیست که یک نماینده هست. نماینده با انواع و اقسام آدم‌ها سروکار دارد، کسی مریض است و می‌آید می‌گوید مریضم و بستری‌ام نمی‌کنند،معتاد است وکارمند است و… بخصوص در این انتخابات هم اینهمه مراوده داشتند، اگرنه چطور این تعداد گرفتار شدند؟ اگر با آمار نماینده‌ها که گرفتارند، باقی مردم هم گرفتار باشند، معنی‌اش این است که در این مملکت چندین میلیون نفر باید درگیر باشند. اینگونه است؟ نه! چون نماینده‌ها در معرض گرفتاری بیشتری قرار دارند تا مردم عادی؛ تست هم همین را نشان داد دیگر. کسی که در معرض و در خطر است باید آزمایش دهد و نه کسی که در خطر نیست.

وی افزود: من اصلا تست ندادم، اما احتمال اینکه من مثبت باشم بیشتر از این است که مثلا خواهر یا بردارم مثبت باشند. این حرف‌ها زیاد علمی نیست. آنچه علمی است این است که ما نباید اجازه دهیم اینها راحت در خیابان‌ها بچرخند؛ ولی ما اینکار را نکردیم. ما قم را قرنطینه نکردیم؛ همین الان هم باید کسانی که بیمار شدند، خانواده‌شان و خودشان را قرنطینه کنیم تا بعد از رفع خطر. این بنفع مملکت و آنهاست. سپاه و ارتش و بسیج باید بسیج شوند؛ ماسک هم اگر لازم است باید آنها که در خط‌ند برخورد کنند، نه اینکه در این مملکت به همه ماسک دهیم، ماسک که مشکلی را حل نمی‌کند؛ گرفتاری‌ها شکل دیگری است. ما جدی برخورد نمی‌کنیم.

این نماینده تاکید کرد: من با وزارت بهداشت صحبت کردم و گفتم باید با این مسئله بصورت کاملا قاطع، دستوری و نظامی برخورد کرد. نیروهای نظامی باید بیایند وسط، این باور من است و اگر نیایند روز به روز مشکلات کشور بیشتر خواهد شد. باید چنان بیایند که هرکسی –هرکه می‌خواهد باشد- تخلف کند. چون اگر مثلا من تخلف کنم ۱۰ نفر دیگر را گرفتار می‌کنم. من حق ندارم به خیابان بیایم ومردم را آلوده کنم، هرکسی گرفتار است مثل بمبی است که در خیابان می‌گردند. عین این است که ما اجازه دادیم کسی که مسلح است و می‌خواهد مردم را بزند در خیابان بگردد. کرونا اینگونه است، کسی که حامل ویروس است معنی‌اش این است که وقتی در خیابان می‌گردد انگار افراد دیگر را هم با تیر می‌زند. نباید اجازه دهیم این کار را بکنند، هرکسی که می‌خواهد باشد؛ این قاعده‌ی برخورد با این بیماری است.

او در پاسخ به اینکه این کارها دست وزارت بهداشت نیست، گفت: اعلام کند، اگر گوش نداند و فردا مشکلی پیش آمد بگوید که من حرفم را زدم؛ یعنی ممکن است گوش ندهند اما بگوید که من گفتم و شما گوش ندادید. الان کادر پزشکی دارند فداکاری می‌کنند واقعا، در ریسکی قرار گرفتند که گناهش با اینها نبوده و بخاطر عدم سیاستگذاری صحیح الان اینها افتاده‌اند در خطر و مجبورند با هرکسی که این ویروس را دارد بنشینند کنار هم و درمان‌شان کنند. و نقدر هم امکانات نیست و چون نیست ممکن است پزشک یا پرستاری به بیماری بخواهد کمک کند و جان خودش را به خطر بیندازد؛ گناه اینها به گردن کیست؟ اوضاعی درست کردیم! وقتی غیرعلمی برخورد نکنیم اوضاع همین است که می‌بینیم.

27۲۳۲۱۵

کد خبر 1360048

آرمان ملی: طبق آخرين آماري که از سوي وزارت بهداشت و درمان اعلام شد تعداد جان باختگان به 12 نفر رسيد و در چند روز گذشته تعداد 18 نفر مبتلا به ويروس کرونا در استان‌هاي مختلف شناسايي شدند که نشان مي‌دهد کرونا به شهرهاي همدان و اصفهان نيز رسيده است. از همان روزي که اخبار مربوط به کرونا منتشر شد، شهر قم نقش پررنگي در خبرها داشته است. برخي چنين عنوان مي‌کنند که مي‌شد اين شهر را قرنطينه کرد تا از سرايت سريع ويروس به ديگر شهرها جلوگيري شود. آنهايي که اين موضوع را مطرح مي‌کنند به تجربه مهار ويروس در چين نظر دارند. ضمن اينکه از همان روزي که هواپيمايي ماهان اعلام کرد که پرواز به چين را همچنان ادامه مي‌دهد، اين نگراني وجود داشت که در غياب اغلب ايرلاين‌هاي شناخته شده، مسير هوايي ماهان راهي براي انتقال باشد.

اينکه ماهان در اين ماجرا چقدر نقش داشته است، مساله‌اي است که به آساني نمي‌توان پاسخ داد. هر چه باشد قرنطينه شهر قم، مطرح بوده و حتي خبر رسيد که اين پيشنهاد براي تهران هم مطرح بوده، راه بسيار دشواري است که حتي فکر کردن به آن دشوار است تا چه رسد به انجام آن. قرنطينه قم اکنون به يکي از پربسامدترين واژه‌ها تبديل شده که با افزايش قربانيان کرونا داغ‌تر هم مي‌شود، هرچند که به چرايي قرنطينه نکردن قم پاسخ داده شده است. در همين ارتباط شمار مبتلايان به کرونا هشت نفر در استان قم، يک مورد در استان همدان، سه مورد در تهران، دو مورد در مرکزي، دو مورد در استان اصفهان و دو نفر در گيلان شناسايي شده است، همچنين از اين 18 نفر چهار نفر جان باخته‌اند. با اين حساب از روز چهارشنبه (هفته گذشته) که دو نفر در قم، جان خود از دست دادند، در طول يک هفته گذشته شمار مبتلايان کرونا ويروس مجموعا به 61 نفر و مجموع فوتي‌ها به 12 نفر رسيد. اين آمار نشان مي‌دهد که نرخ رشد تعداد مبتلايان و موارد مرگ در دو روز گذشته حدود 50 درصد بوده است، طبق آخرين آمار جهاني از بيماري کرونا، طي يک روز گذشته 150 مورد مرگ بر اثر ابتلا به ويروس جديد کرونا در چين ثبت شده است. از سوي ديگر تعداد مبتلايان به ويروس کرونا در کره جنوبي نيز طي يک روز 161 نفر افزايش يافته است و بعد از اين چين دومين کشور در جهان است. در ميان کشورهاي اروپايي ايتاليا با 150 مورد بيشترين موارد شناسايي شده ابتلا به ويروس کرونا را دارد. با اين حال رئيس روابط عمومي وزارت بهداشت از بهبود سه مورد مبتلا به کرونا در کشور خبر مي‌دهد. کيانوش جهانپور همچنين گفته است: اکنون سه آزمايشگاه در تهران کيت تشخيص کرونا را در اختيار دارد و چهار آزمايشگاه ديگر نيز به عنوان آزمايشگاه مرجع کوويد 19 (کرونا) به اين تعداد اضافه مي‌شود و اگر لازم باشد باز هم تعداد اين مراکز را افزايش مي‌دهيم.

خريد و فروش ماسک ممنوع است

جهانپورهمچنين اعلام کرد که وزارت کشور تمام ماسک توليدي کشور را خريداري کرده است. و همچنين گفت: تمام ماسک توليدي و وارداتي کشور را وزارت بهداشت خريداري و توزيع خواهد کرد. اولويت شهر قم است تا اين موارد را به در منازل مردم تحويل دهيم چرا که قم کانون ورود بيماري به کشور بوده و تعداد مبتلايان در آنجا بيشتر است.

مگر مي‌شود مردم را تنها بگذاريم

از سوي ديگرهمزمان با آغاز توزيع ماسک و مايع ضدعفوني رايگان به برخي از خانواده‌ها درقم که در دستور وزارت بهداشت از امروز (سه‌شنبه) قرار گرفت، وزير بهداشت از مردم خواست به قم و اماکن زيارتي نروند. سعيد نمکي، از مردم درخواست کرده با اعمال قرنطينه خانگي، پرهيز از روبوسي، نرفتن به نقاط پرجمعيت و عدم استفاده از وسايل شخصي مشترک يا خودکارهاي عمومي، از سرايت ويروس کرونا جلوگيري کنند. وي همچنين گفته است: در حال حاضر قم کانون بيماري است و بايد آن را مديريت کنيم. موارد زيادي که مثبت شده‌اند، اکثرا منشأ سفر به قم داشته‌اند. او همچنين درباره استعفانامه جعلي در شبکه‌هاي اجتماعي، گفت: مگر مي‌شود در روزهاي سخت، دولت و مردم را تنها گذاشت. قبل از تشخيص بيماري در ايران، خبرهايي مبني بر کمبود امکاناتي همچون کيت آزمايش دست به دست شد اما سعيد نمکي اين شايعات را کذب خواند و گفت: کيت تشخيص اين ويروس به اندازه کافي در کشور موجود است. به اندازه کافي کيت و کارشناسان برجسته در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي براي تشخيص بيماري داريم و از مردم مي‌خواهيم به شايعات توجه نکنند و وزارت بهداشت هر موردي را به طور دقيق به مردم اطلاع‌رساني مي‌کند.

قم قرنطينه نمي‌شود

در روزهاي گذشته بحث قرنطينه شدن چند شهرهاي کشور مخصوصا قم بيش از پيش به گوش رسيده و دولت اين موضوع را بر عهده وزارت بهداشت و درمان گذاشته است، اما همان‌طور که سعيد نمکي، وزير بهداشت و حريرچي، معاون اين وزارتخانه به اين موضوع اعتقادي ندارند و مي‌گويند که اين با قرنطينه قم موافق نيستيم. بهرام سرمست، استاندار قم نيز اين امر را تاييد نمي‌کند و مي‌گويد: قم قرنطينه نمي‌شود و بايد به دنبال راهکاري باشيم که از شيوع کرونا جلوگيري نماييم. او همچنين معتقد است: قم به لحاظ جغرافيايي در نقطه مواصلاتي 17 استان کشور قرارگرفته و يک نقطه زيارتي و يک جهان شهر به شمار مي‌آيد، ازاين‌رو اگر مي‌شد راهکار قرنطينه را اتخاذ کرد در همان اوايل ما اتخاذ مي‌کرديم. به لحاظ مديريتي تصورم اين نيست که قرنطينه راهکار مناسبي باشد و تبعات اجتماعي و بار فرهنگي و رواني به براي قم همراه دارد. سرمست در پاسخ به سوالي در خصوص تعطيلي حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران عنوان کرد: اصلا بناي بستن نداريم و نظرمان مبتني بر نظر تخصصي مسئولان بهداشتي و درماني است.

 

یک نماینده مجلس با هشدار نسبت به آمار کشته‌شدگان کرونا در کشور گفت: قم و رشت را قرنطینه کنید تا رکورددار کشته‌شدگان کرونا در جهان نشدیم.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم حسین‌زاده در حساب شخصی خود در توئیتر با انتقاد از عدم قرنطینه شهر‌ها به هنگام شیوع بیماری کرونا نوشت:

‌تلنبار شدن اجساد در قم و درماندگی مردم ‎رشت گواه ناکارآمدی‌های صورت گرفته در این اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع ‎کرونا ست.

شهرها را که ‎قرنطینه نکردید، حالا که در پیک زمان شیوع هستیم دست کم قرنطینه خانگی در قم و رشت الزامی کنید تا در تعداد کشته‌شدگان رکورددار جهانی نشده‌ایم.

 

 

نماینده مجلس: قم و رشت را قرنطینه کنید تا رکورددار کشته‌شدگان کرونا در جهان نشدیم

 


نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است