محل تبلیغ شما
به داد كادردرمان برسيد؛نسبت به مرگ یکدیگر بی تفاوت شده ایم؟!

تاریخ خبر: 1399/8/21

به داد كادردرمان برسيد؛نسبت به مرگ یکدیگر بی تفاوت شده ایم؟!

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

به داد كادردرمان برسيد

نسبت به مرگ یکدیگر بی تفاوت شده ایم؟!

خدایا شیفت آخرم نباشد...

 

عضو كميسيون بهداشت: 40 درصد بودجه كرونا به وزارت بهداشت اختصاص يافته است

به داد كادردرمان برسيد

رييس مجلس از نامه به رييس‌جمهوري براي پيگيري سرنوشت يك ميليارد يوروي اختصاص يافته به كرونا خبر داد

چند ماه پيش بود كه عالي‌ترين مقام جمهوري اسلامي با درخواست رييس‌جمهوري براي برداشت يك ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي به‌ منظور مقابله با ويروس كرونا در ايران موافقت كردند؛ ويروسي كه اين روزها دوباره و در شرايطي در شهرشهر ايران اوج گرفته و روزانه حدود 10 هزار نفر را مبتلا كرده و بعضي روزها حتي تا بيش از 400 نفر را نيز به كام مرگ مي‌كشاند كه اقتصاد ايران سخت‌ترين روزهاي خود را پشت سر مي‌گذارد.‌ گراني روزافزون كالاهاي اساسي و تعطيلي يا از رونق افتادن بسياري از كسب‌وكارها در روزهاي تلخ كرونا، همه و همه سبب شده تا علاوه بر مردم، بلندپايه‌ترين مقامات جمهوري اسلامي نيز زبان به انتقاد از عملكرد مسوولان و مشخصا دولت بگشايند. حالا به همه اين مصائب، قصه پُر غصه كادر درمان را نيز اضافه كنيد تا اين نمايش تراژديك به پرده اصلي و اوج درام برسد. بيش از 8 ماه است كه پرستاران و پزشكان و همه دست‌اندركاران درماني ايران همچون ساير كشورهاي جهان روزانه دست به گريبان با كرونا و ركوردشكني‌هايش هستند ولي شايد تفاوت پزشكان و پرستاران ايراني با همكاران‌شان در بسياري نقاط جهاني كه امروز عملا سراسر درگير كروناست، در شكل و شيوه حمايت دولت‌ها از كادر درماني نهفته است. وزير بهداشت ايران در دلنوشته‌ها و مرثيه‌سرايي‌هايش بارها و بارها از مشكلات «همكاران» خود در بيمارستان‌ها نوشته و گفته ولي از قرار معلوم همچنان اين مشكلات پابرجاست؛ چنان‌كه حالا رييس مجلس شوراي اسلامي را نيز بر آن داشته تا طي نامه‌اي به عالي‌ترين مقام انتخابي ايران، از چگونگي هزينه‌كرد يك ميليارد دلار برداشتي از صندوق توسعه ملي طرح پرسش كند.
دوم مهرماه بود كه سعيد نمكي در قامت وزير بهداشت ايران در دلنوشته‌اي اينستاگرمي كه خطاب به سردار قاسم سليماني، فرمانده سابق سپاه قدس نوشت، از نوع مواجهه مسوولان ايراني با ويروس كرونا انتقاد كرد و در شرايطي درباره يك ميليارد يوروي برداشت شده از صندوق توسعه ملي نوشت و تاكيد كرد كه ظاهرا تنها «سهم كوچكي» نصيب وزارت بهداشت شده كه روابط ميان قواي مجريه و مقننه باتوجه به حضور جدي‌ترين رقباي انتخابات رياست‌جمهوري 96 در راس آنها و تفاوت ديدگاه فاحش ميان نمايندگان و مسوولان دولتي، رو به تشنج گذاشته بود؛ تشنجي كه نوشته‌هاي وزير بهداشت مثال هيزمي، آتش اختلافات را شعله‌ور ساخت و سبب شد كه نمايندگان مجلس يكي پس از ديگري به نقد دولت برخيزند. آن روزها رييس‌جمهوري و مجموعه دولت ترجيح داد به‌طور مستقيم به اظهارات وزير بهداشت پاسخ ندهد اما عبدالناصر همتي، رييس‌كل بانك مركزي در يادداشتي اينستاگرامي، غيرمستقيم به اظهارات سعيد نمكي پاسخ داد و درباره چرايي تخصيص نيافتن تام و تمام مبلغ يك ميليارد دلار برداشتي از صندوق توسعه ملي به وزارت بهداشت، نوشت كه «بانك مركزي براي كنترل ترازنامه خود و مهار تورم چاره‌اي جز مقاومت برابر خواسته‌هايي كه در جاي خود شايد ضروري باشد، ندارد. اجتناب از تسعير ريالي تخصيص‌هاي ارزي صندوق توسعه ملي نيز در اين راستا است. بي‌ترديد كنترل نقدينگي و مهار تورم مهم‌ترين قدم در بهبود و اصلاح كلان اقتصادي است.» نگراني‌هاي رييس‌كل بانك مركزي از عواقب تزريق اين حجم از نقدينگي به بازار ايران و آثار تورمي آن البته از ديد كارشناسان اقتصادي بجا و پذيرفته بود اما سوي ديگر ماجرا، محدوديت‌هاي وزارت بهداشت در مسير مقابله با ويروس كرونا سبب مي‌شد تا بسياري از ناظران، حق را به كادر درمان و سكان‌دار وزارت بهداشت بدهند. جدال دولتي‌ها اما همين‌جا به پايان نرسيد. چندي بعد و پس از انتقادات وزير بهداشت، سازمان برنامه و بودجه «بخش اندكي» از يك ميليارد يورو اختصاص يافته به وزارت بهداشت براي مقابله با كرونا را تقديم اين وزارتخانه كرد. 

 

هرگز مبلغ اختصاص يافته اعلام نشد ولي از قرار معلوم آنقدر ناچيز بود كه وزير بهداشت صراحتا و در جريان يك سخنراني از آن انتقاد كرد و گفت كه آن را به دولت برگردانده تا مبادا موجبات برهم خوردن اوضاع اقتصادي ايران را فراهم آورد  اقتصادي كه البته به‌زعم بسياري از ناظران روز به روز در حال كوچك‌تر شدن است. وزير بهداشت آن زمان گفت كه «اصلا عوضي وزير شدم و اشتباه اين راه را آمدم. اين راه چيزهايي مي‌خواست كه من ندارم. اين كسوت داشته‌هاي ديگري مي‌خواست كه من نداشتم. من اهل ويترين‌آرايي، تضرع و ننه من غريبم بازي نيستم و اهل اين نيستم كه وقتي كشورم در تنگناي اقتصادي و در روزهاي سخت و اوج تحريم‌هاست، هر روز ضجه بزنم و خودم را به زمين بزنم و بگويم پول ندارم، ارز ندارم.» گفته‌هايي كه نقطه پايان جدال‌هاي لفظي دولتي‌ها بود ولي فشارهاي رسانه‌هاي اصولگرا از يك‌سو و نمايندگان اصولگراي پارلمان پس از آن، تازه آغاز شد؛ فشارهايي كه ناگهان با ماجراي اختصاص 120 ميليارد تومان به دانشگاه محل تحصيل دختر حسن روحاني چند برابر شد و شرايطي را رقم زد كه ديگر توضيحات  دولتي‌ها  نيز  راه  به جايي نمي‌برد.
اقدام   پارلمان
نمايندگان يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي وارد كارزار رقابت دولتي‌ها شده بودند و در اين ميان بهترين فرصت براي محمدباقر قاليباف ايجاد شد كه در نقش يك منجي ظاهر شود. او كه كميسيون بهداشت را مامور كرده بود تا هر هفته اوضاع ويروس كرونا در ايران و نيازهاي وزارت بهداشت و كادر درمان را بررسي كند، به اين ميزان بسنده نكرد و در شرايطي نشست‌هاي اقتصادي با وزرا برگزار كرد كه علاوه بر چند نفر از نمايندگان مجلس، كنشگران رسانه‌اي و سياسي اصولگرا نيز يكي پس از ديگري از او حمايت مي‌كردند. بازي رسانه‌اي قاليباف جواب داده بود و او توانسته بود خود را به عنوان رييس قوه‌اي فعال و روحاني را رييس‌جمهوري منفعل معرفي كند تا اينكه ويروس كرونا اجازه فعاليت بيشتر را از قاليباف به عنوان يكي از كانديداهاي بالقوه انتخابات رياست‌جمهوري 1400 گرفت. او چند هفته اخير را بيشتر با سكوت سپري كرد تا اينكه پرستاران و كادر درمان حاضر در شبكه اجتماعي توييتر در يكي، دو روز گذشته با ايجاد كارزاري از وضعيت نابسامان‌شان گفتند و از مسوولان دولتي و مجلسي‌ها خواستند كه حلال مشكلات‌شان باشند. محمدباقر نوبخت، رييس سازمان برنامه و بودجه، سعيد نمكي، وزير بهداشت و محمدباقر قاليباف، رييس مجلس شوراي اسلامي 3 مسوول بلندپايه‌اي بودند كه كادر درمان مطالبات خود را در شبكه‌هاي اجتماعي مستقيما به آنان اعلام مي‌كردند. عدم پرداخت حقوق، خستگي، نبود تجهيزات و... تنها بخشي از مشكلاتي است كه پزشكان و پرستاران در شبكه‌هاي اجتماعي به آن اشاره كردند و همين مساله دوباره به فرصتي براي قاليباف تبديل شد تا در نقش مورد علاقه‌اش وارد شود؛ منجي! رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به توييت يكي از پرستاران كه نوشته بود «لطفا با اولويت ويژه به فكر معيشت كادر درمان باشيد؛ نفس كشيدن براي‌مان سخت شده است»، نوشت كه «هفته‌اي نبوده كه كميسيون بهداشت پيگير معيشت كادر درمان نباشد. چه درجلسات با وزير بهداشت و معاونان ايشان، چه در نامه بنده به رييس‌جمهور اين موضوع به خصوص تخصيص كامل يك ميليارد دلار صندوق توسعه ملي پيگيري شده است. اميدوارم با همدلي دولت، حل ‎معيشت كادر درمان به نتيجه ملموس  برسد.»
بهارستان و اقدامات ناكرده
نكته قابل‌توجه در اين ميان آنكه عملا هيچ ‌يك از نمايندگان مجلس، حداقل 14 نفري كه با خبرنگار روزنامه «اعتماد» گفت‌وگو كردند، نه‌تنها از جزييات نامه رييس مجلس به رييس‌جمهوري درباره تخصص يك ميليارد دلار اطلاع نداشتند، بلكه برخي از آنان عملا در جريان نامه و توييت قاليباف هم نبودند. خبرگزاري خانه ملت به عنوان خبرگزاري رسمي مجلس شوراي اسلامي كنار ساير رسانه‌هاي اصولگرا نيز هيچ جزيياتي از اين نامه منتشر نكرده و همه و همه به انتشار توييت قاليباف اكتفا كردند. در اين ميان اعضاي كميسيون بهداشت به‌ويژه سيدمسعود خاتمي و علي‌اصغر باقرزاده در جريان گفت‌وگوي خود با خبرنگار «اعتماد» تاكيد كردند كه اين كميسيون در هفته‌هاي گذشته بارها و بارها موضوع اختصاص يك ميليارد دلار به وزارت بهداشت را پيگيري كردند. خاتمي درباره جزييات يكي از اين جلسات گفت: «در يكي از اين جلسات كه هم مسوولان بلندپايه وزارت بهداشت و هم مسوولان بانك مركزي حضور داشتند، مشخص شد كه تنها حدود 40 درصد از مبلغ يك ميليارد دلاري اختصاص يافته براي مقابله با كرونا به وزارت بهداشت پرداخت شده است. در يكي از اين جلسات آقاي بذرپاش، رييس ديوان محاسبات مجلس شوراي اسلامي نيز حاضر بود و قرار شد مابقي مطالبات را پرداخت كنند.» نكته قابل‌توجه آنكه نمايندگان مجلس همچنان معتقدند كه كارهاي ناكرده بسياري باقي مانده و وعده پيگيري مشكلات كادر درمان را مي‌دهند. حال آنكه به زعم ناظران، تعطيل نشدن كلانشهرهايي چون تهران كه بر اساس گفته‌هاي مسوولان وزارت بهداشت به كانوني براي انتشار گسترده‌تر كرونا در سراسر ايران تبديل شده، مي‌تواند به طور روزانه بار روي دوش كادر درمان و پرستاران را افزايش دهد. آن‌هم در شرايطي كه به نظر مي‌رسد قاليباف مشغول شطرنج سياسي خود با حسن روحاني است و به خوبي مي‌داند نامه‌نگاري‌هايش، بعيد است بتواند باري از دوش اين قشر بردارد ولي در عوض مي‌تواند براي او و نيم‌نگاهش به انتخابات 1400، مفيد  باشد.اعتماد

 

نسبت به مرگ یکدیگر بی تفاوت شده ایم؟!

متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از 38 هزار نفر از هموطنان عزیزمان قربانی این ویروس مخوف و مرموز شده‌اند، و تاسف بارتر این که در چند هفته اخیر بنا بر اعلام وزارت بهداشت روز به روز تعداد مبتلایان کووید 19 افزایش یافته و به رقم بیش از 10 هزار نفر در روز رسیده است و تلخ‌تر این که تعداد جان باختگان روزانه این بیماری نیز به رکورد بی سابقه 459 رسیده یعنی در هر 3 دقیقه یک عزیز هموطن ما در اثر ابتلا به کرونا جان می‌بازد به تعبیری مثل این است که روزانه 3 هواپیمای مسافربری با ظرفیت 150 نفر سقوط می‌کند و همه سرنشینان آن‌ها از دنیا می‌روند یا این که تصور کنیم روزانه تمام سرنشینان 11 اتوبوس مسافربری با ظرفیت هر کدام 40 نفر در جاده‌های کشور جان می‌بازند یقینا این آمار آن قدر وحشتناک و تلخ و تکان دهنده هست که همه ما از مسئولان گرفته تا آحاد مردم تمهیداتی اساسی‌تر و بسیار جدی‌تر برای مهار و کنترل این بیماری مرگبار انجام دهیم به ویژه این که برنامه ریزی مسئولان و همکاری مردم و از همه مهم‌تر ایثار و تلاش ارزشمند و بی وقفه مدافعان سلامت قبل از موج چندم و توفنده اخیر کرونا باعث شده بود که نه تنها شیوع کرونا مهار و کنترل شود و در نتیجه تعداد مبتلایان کاهش یابد بلکه آمار قربانیان حتی به رقم 37 نفر در روز کاهش یافت. اما چرا پس از آن موفقیت‌های بزرگ در عرصه مهار و کنترل کرونا و کاهش مرگ و میر مدتی است که در عین تداوم تلاش کم نظیر مدافعان سلامت، علاوه بر شیوع گسترده و افزایش تعداد مبتلایان، آمار جان باختگان نیز به شکل بسیار نگران کننده‌ای بالا رفته است؟! اگر چه بیان و بررسی دلایل افزایش ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا برعهده و در صلاحیت کارشناسان بهداشت و درمان و دیگر افراد ذی صلاح است اما به چند دلیل روشن و آشکار و خصوصا «نقش مردم» در این ماجرا می‌توان اشاره کرد. 1 - حتما اجرایی شدن برخی تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در شیوع گسترده و آمار مرگ و میر در موج اخیر بسیاری موثر بوده است. 2 - گرچه رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی برای ترغیب مردم به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تلاش‌های فراوانی کرده اما رساندن «پیام‌های اقناعی» به مخاطبان و گسترش جامعه هدف از جمله وظایف رسانه هاست که گویا دراین زمینه آن چنان که باید دقیق عمل نکرده‌اند. 3 - بی گمان برخی کارکنان ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در محل کار خود به دلایل مختلف آن چنان که باید شیوه نامه‌های بهداشتی تعیین شده برای مهار کرونا را رعایت نکردند که هر یک از ما مردم به نوعی با این صحنه‌ها مواجه شده ایم. آیا همین رفتارها در شیوع کرونا موثر نبوده است؟! 4 - ازدحام در بعضی دوایر و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به دلیل تحقق نیافتن «دولت الکترونیک» و پاسخ گو نبودن این سازمان‌ها در فضای مجازی و راه نیفتادن کار مردم در این فضا عامل موثر دیگری در گسترش این بیماری شده است. 5 - رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی توسط شاغلین برخی اصناف نیز در گسترش کرونا موثر بوده است. 6 - بدون تعارف تداوم برخی جشن‌ها و مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و مجالس ترحیم نیز حتما در گسترش موج اخیر کووید 19 تاثیر به سزایی داشته است. 7 - بی تفاوت شدن برخی از ما مردم نسبت به این بیماری و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در خانواده و جامعه از دیگر عوامل موثر در شیوع کروناست. 8 - هنوز که هنوز است در برخی از ادارات و سازمان‌ها و در برخی پاساژها و مغازه‌ها و. .. ممنوعیت ارائه خدمت به کسانی که ماسک نمی‌زنند، جدی گرفته نمی‌شود! آیا این رفتارها خود عامل موثری در گسترش کرونا نیست؟! 9 - آیا رفتار برخی از ما مردم که به دلایل مختلف از جمله «خودخواهی افراطی» در این شرایط بحرانی همه گیری کرونا حتی ماسک نمی‌زنیم و از سفرهای تفریحی صرف نظر نمی‌کنیم در افزایش ابتلا به این بیماری و مرگ ناشی از آن موثر نیست؟! 10 - بی گمان تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر با زبان نرم و دلسوزانه و مودبانه در مواجهه با آن عده از هموطنانی که شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند نیز در گسترش این بیماری موثر بوده است. 11 – حتما جهش‌های ژنتیکی ویروس منحوس کرونا نیز در گسترش بیماری کووید 19 موثر بوده است. 12 – و یقینا در قرنطینه نبودن تعدادی از مبتلایان به کرونا در شیوع گسترده موج اخیر این بیماری تاثیر داشته است.  و. .. با این اوصاف و با وجود هجمه مرگبار ویروس کرونا و موج جدید این بیماری و با در نظر گرفتن نزدیک شدن به فصل سرما و افزایش تعداد مبتلایان به سرماخوردگی و آنفلوآنزا که علایم آن شباهت‌هایی به بیماری کووید 19 دارد و با توجه به آمار تکان دهنده جان باختن هر 3 دقیقه یک نفر از هموطنانمان آیا وقت آن نرسیده که هر یک از ما مردم بنا بر وظیفه شرعی، انسانی، اخلاقی، وجدانی و عاطفی برای جلوگیری از گسترش و شیوع هر چه بیشتر کرونا و کاهش و به صفر رساندن آمار مرگ و میر عزیزانمان، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنیم. به شست و شوی دست هایمان اهمیت دهیم، مسافرت نرویم، پاساژگردی نکنیم، حتما ماسک بزنیم و. .. تا علاوه بر این که نقش خود را در مهار کرونا به خوبی ایفا کنیم بلکه مهم‌تر این که وجدانمان نزد خود و پیشگاه خداوند عالمیان راحت باشد که ما در ابتلا و جان باختن افراد خانواده و جامعه خود نقشی نداشته ایم و نسبت به قربانی شدن و مرگ یکدیگر بی تفاوت نبوده، نیستیم و نخواهیم بود.  

خدایا شیفت آخرم نباشد...

عبدالهی- نوشته های پشت لباسش، چند روزی است که سوژه فضای مجازی شده است: «خسته اما پایدار. خدایا، شیفت آخرم نباشه». خسته است از مشکلاتی که او و همرزمانش را  در خط اول مبارزه با کرونا بی رمق کرده است، رعایت نشدن پروتکل ها توسط من و شما، وعده های بی ثمر مسئولان و ... . با وجود این، اما پایدار ایستاده و جبهه نبرد را ترک نکرده است تا بیماران کرونایی احساس تنهایی نکنند و به سلامتی امیدوار بمانند. 35 هزار مبتلا، 70 شهید چند ماهی است که بیش از 180 هزار پرستار کشور کمر همت بسته اند تا در کنار پزشکان و دیگر اعضای کادر درمانی، به جنگ با کرونا بروند. جنگی که هنوز هم ادامه دارد و طبق اخبار وزارت بهداشت روزهای سیاه تر آن هم در راه است. آن طور که دبیر کل خانه پرستار در گفت وگو با خراسان اعلام می کند، تاکنون حدود 35 هزار نفر از پرستاران کشور به کرونا مبتلا شده اند و نام 70 نفر آن ها هم در فهرست شهدای مدافع سلامت ثبت شده است. جان فشانی پرستاران در خدمت به بیماران کرونایی را همه دیده ایم، اما دردها و رنج های آن ها کمتر دیده شده و صدایشان شنیده نشده است. سرانه پرستار در کشور، یک ششم سرانه برخی کشورها «محمد شریفی مقدم» دبیر کل خانه پرستار می گوید: «پرستاران ما سال هاست با مشکلات شغلی شان دست و پنجه نرم می کنند و این مشکلات در دوران کرونا تشدید شده است. یکی از مشکلات، سرانه پرستار است. برخی کشورها این سرانه را به ازای هر هزار نفر به حدود 10 پرستار رسانده اند در حالی که در کشور ما به ازای هر هزار نفر 1.5 پرستار داریم. البته همین سرانه هم مربوط به قبل از کروناست و الان قطعا کمتر شده است، چرا که سالیانه سه هزار پرستار بازنشسته می شوند. علاوه بر آن، طی ماه های اخیر حدود 5-6 هزار پرستار به دلیل ابتلا به کرونا در بازه های زمانی دو هفته تا یک ماه از چرخه کار خارج شدند. همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت 2 درصد پرستاران ترک شغل کرده اند که البته طبق آمار ما با در نظر گرفتن پرستاران شرکتی، این میزان بیشتر است». هشدار مهاجرت پرستاران اما موضوع نگران کننده ای که شریفی مقدم به آن اشاره می کند، جذابیتی است که برخی کشورها برای مهاجرت پرستاران در دوره مبارزه با کرونا ایجاد کرده اند: «به دلیل نیاز ضروری همه کشورها به پرستاران، برخی کشورها مثل کانادا، استرالیا، آلمان، بلژیک و هلند ضوابط پذیرش را تسهیل کرده ، علاوه بر آن حقوق پرستاران را هم افزایش داده اند. به همین دلیل تمایل به مهاجرت افزایش یافته است. مثلا اگر ما قبلا روزانه 2-3 تقاضا برای دریافت گواهی شغلی داشتیم حالا به روزی 20 نفر رسیده است. البته ما آمار رسمی از میزان مهاجرت پرستاران نداریم اما می دانیم که میزان درخواست ها افزایش یافته است». درد دل های یک پرستار مشکلات پرستاران چند موضوع کاملا مشخص است: اجرایی نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات و قانون بهره وری، پایین بودن میزان کارانه ها و  تاخیرهای فراوان در پرداخت آن، نداشتن تجهیزات کافی، مشکلات معیشتی و ... . با یکی از پرستاران گفت وگو می کنم و او برایم از دردهای خود و همکارانش می گوید: «خیلی از وظایف سنگین مراقبت از بیماران روی دوش پرستاران است اما دریافتی های آن ها واقعا خجالت آور است. در این روزهای سخت همکاران من نجابت به خرج می دهند و به بیماران خدمت می کنند اما در همین دوران با برخی پرستاران قرارداد 89 روزه می بندند که حق بیمه آن ها را ندهند. با این شرایط چطور می شود انگیزه داشت؟» معاون پرستاری وزیر در قرنطینه مهر امسال بود که وزیر بهداشت از به تعویق افتادن کارانه پرستاران ابراز شرمندگی کرد و البته با خبر «پرداخت 3 ماه کارانه معوق آن ها»، مرهمی بر این زخم گذاشت. اما زخم های پرستاران هنوز مرهم های بیشتری می خواهد تا توان آن ها برای ایستادگی در این روزهای دشوار را بیشتر کند. در کنار کارانه های معوق، استخدام پرستاران شرکتی و اجرای قانون خاک خورده تعرفه گذاری هم از مطالبات جدی این قشر از کادر درمان است. روز گذشته برای پیگیری مشکلات پرستاران با معاون پرستاری وزیر بهداشت هم تماس گرفتیم اما دکتر «مریم حضرتی» در گفت وگو با خراسان اعلام کرد که در قرنطینه است و حال مساعدی برای انجام مصاحبه ندارد. برای او آرزوی سلامتی کردیم و البته گفتیم که پرستاران منتظر تحقق وعده های شما هستند. پیگیری مداوم مجلس برای معیشت کادر درمان اما بهارستانی ها هم تلاش کرده اند همه توان خود را برای حل مشکلات کادر درمان به کار گیرند. مصداق این ادعا، توئیت روز گذشته «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس است که نوشت: «هفته‌ای نبوده است که کمیسیون بهداشت پیگیر معیشت کادر درمان نباشد. چه در جلسات با وزیر بهداشت و معاونان ایشان، چه در نامه بنده به رئیس جمهور، این موضوع به خصوص تخصیص کامل یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی پیگیری شده است. امیدوارم با همدلی دولت، حل معیشت کادر درمان به نتیجه ملموس برسد».  خراسان

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است