محل تبلیغ شما
کمپ لیبرتی رسما بسته شد

تاریخ خبر: 1395/6/20

کمپ لیبرتی رسما بسته شد

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

بعد از اخراج آخرین عناصر گروهک تروریستی منافقین، کمپ لیبرتی، رسماً بسته شد. 

آسوشیتدپرس روز جمعه ادعا کرد تعطیلی این اردوگاه بعد از آن صورت گرفت که آخرین گروه از عناصر گروهک منافقین عراق را به مقصد آلبانی ترک کردند.

برخی گزارش‌ها حاکی است دولت عراق حکم بازداشت این تروریست‌ها را صادر کرده بود و آنها با هویت و گذرنامه های جعلی از این کشور گریخته‌‌اند. 

سابقه جنایی این گروهک تروریستی باعث خشم مردم عراق از آنها شده بود. علاوه بر این، حمایت منافقین از صدام، دیکتاتور سابق عراق برای سرکوب مخالفان، به سابقه منفی آنها در نزد حافظه جمعی مردم عراق اضافه شده است. 

سازمان ملل و بغداد در دسامبر سال 2011  بر سر نقل مکان حدود سه هزار تن از اعضای این گروه از اردوگاه اشرف در استان «دیاله» به اردوگاه لیبرتی، که پایگاه نظامی سابق »مریکا بود، توافق کردند.

دولت عراق در سپتامبر سال 2013 آخرین گروه از منافقین را از این کشور اخراج و به اردوگاه لیبرتی منتقل کرد تا در انتظار نقل مکان بالقوه به کشورهای ثالث باشند.

فارس

اعضای باقیمانده گروهک منافقین پس از اِخراج از اردوگاه لیبرتی در عراق، به کشور آلبانی نقل مکان کردند.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز،‌ اعضای باقیمانده گروهک منافقین که نزدیک به چهار دهه در عراق اقامت داشتند،‌ روز جمعه پس از اِخراج از اردوگاه لیبرتی به کشور آلبانی نقل مکان کردند.

طبق بیانیه منتشره، بیش از ۲۸۰ تن از اعضای وابسته به سازمان منافقین ساکن در اردوگاه لیبرتی، عراق را به مقصد آلبانی ترک کردند.

گفتنی است که به موجب قرارداد منعقده میان آمریکا و آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی حدود دوهزار تن از اعضای گروهک منافقین در چندین کشور اروپایی اسکان داده شده اند.

تا چند سال پیش، سازمان مجاهدین خلق از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داشت.

شایان ذکر است که گروهک منافقین در جریان جنگ تحمیلی، از صدام حسین حمایت کرد؛ اما به دنبال تهاجم نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و سرنگونی صدام، اعضای این گروهک خلع سلاح شده و از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند.

گزارشات حاکی از آن است که در پی یک حمله راکتی به اردوگاه لیبرتی در ماه اکتبر ۲۳ تن از اعضای گروهک منافقین به هلاکت رسیدند.

به کانال سرزمین جاوید بپیوندید : telegram.me/sarzaminjavid