محل تبلیغ شما
نیروگاه اتمی بوشهر با هزینه گرانی به اتمام رسید

تاریخ خبر: 1399/2/14

نیروگاه اتمی بوشهر با هزینه گرانی به اتمام رسید

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

شهروز برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور عنوان کرده ایران تا دو سال آینده با متخصصان داخلی تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر را انجام می دهد، گفت: باید به سمتی برویم که هیچ وقت نیازمند متخصصین روسی در صنعت هسته ای نباشیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: روسها طی تحولات سیاسی، ساخت نیروگاه اتمی بوشهر را با هزینه بسیار گرانی به اتمام رساندند، ساختار نظام جهانی به گونه ای پیش رفته است که روس ها توانسته اند نفع بسیاری ببرند.

وی تاکید کرد: کشورهای بزرگ با سیاست کاری، به دنبال آن بودند که فناوری و علم صنعت هسته ای در انحصار خودشان بماند و حتی حاضر نبودند دانششان را به دانشمندان و نخبگان ما ارائه کنند، اما در نهایت جوانان ایران به تخصص لازم برای انجام تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر رسیده اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: امروز ایران از نظر دانش فنی و هسته ای به حدی رسیده که می تواند نیروگاه اتمی بوشهر را به تنهایی مدیریت کند و نه تنها به امور نیروگاههای داخلی بپردازد بلکه می تواند برای کشورهای همسایه نیروگاه تاسیس کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دانش هسته ای بومی شده است و از پس می توانیم روی پای خودمان باشیم و دیگر سال های طولانی منتظر اقدام کشورهای دیگر در این زمینه نباشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اخیرا گفته بود: بخش عمده‌ای از کار تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر توسط متخصصان ایرانی انجام می‌شود و شاید تا ۲ سال آینده ما به طور کلی از متخصصان روسی بی نیاز شویم.

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است