محل تبلیغ شما
گفت‌وگویی تکان دهنده با فروشنده و خریدار نوزاد در تهران

تاریخ خبر: 1399/4/5

گفت‌وگویی تکان دهنده با فروشنده و خریدار نوزاد در تهران

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

اوایل هفته جاری بود که تصاویری از چندین پست و استوری اینستاگرامی که در آن تصویر چند نوزاد به اشتراک گذاشته شده و مبلغی برای فروش‌شان اعلام شده بود، در فضای مجازی منتشر شد.

انتشار این تصاویر واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی و افکار عمومی را در پی داشت به طوری که بسیاری از شهروندان در تماس با پلیس خواستار برخورد با عوامل این اقدام شدند.

پلیس فتا نیز رسیدگی به موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده و عوامل رصد این پلیس موفق شدند تا با استفاده از شیوه و شگرد‌های پلیسی یکی از متهمان این پرونده را شناسایی و دستگیر کنند.

با دستگیری متهم که جوانی ۲۷ ساله بود، دو نفر دیگر نیز در ارتباط با این پرونده شناسایی و از سوی پلیس دستگیر شدند.

با دستگیری این افراد دو نوزاد که یکی ۲۰ روزه و دیگری دو ماهه بود توسط ماموران پلیس نجات داده شده است. نوزادانی که به گفته متهم دستگیر شده، از خانواده افراد بی‌بضاعت بوده و در ازای مبلغی اندک واگذار شده بودند؛ این ادعا البته از سوی پلیس در حال بررسی است.

سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت در مورد این پرونده گفت: این پرونده در مراحل اولیه تحقیق قرار دارد و با توجه به اینکه متهمان آن ساعاتی پیش دستگیر شده‌اند، تحقیقات تکمیلی از سوی عوامل انتظامی در حال انجام است، اما آنچه که قطعی است این است که متهمان در ازای دریافت مبالغی قصد فروش نوزاد را داشتند.

به گفته رحیمی، پس از انتشار تصاویری از این نوزادان در فضای مجازی تماس‌های زیادی با پلیس برقرار شده که در آن از نیروی انتظامی خواسته شده بود که با عوامل این اقدام برخوردی قاطع داشته باشند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که هرگونه تحقیقات درباره دیگر نوزادان احتمالی که ممکن است مورد خرید و فروش واقع شده و همچنین همدستان این افراد در حال انجام است و این پرونده جزو مواردی است که پلیس به طور جد و ویژه در حال رسیدگی به آن است.

به گفته رحیمی، هیچ یک از متهمان دستگیر شده دارای سابقه نیستند.

متهم: نیاز مالی داشتم، نوزادفروشی کردم

مهدی. الف متهم این پرونده درباره چرایی انجام این اقدام گفت: نیاز مالی داشتم و دست به این کار زدم. من تنها نبودم و فقط به عنوان واسطه عمل می‌کردم.

این جوان مدعی شد که دو سه نفر دیگر نیز در خرید و فروش نوزادان نقش داشتند و او بابت معامله این نوزاد مبلغی حدود پنج میلیون تومان به دست آورده است.

این ادعا در حالی مطرح شده که برابر تحقیقات اولیه پلیس این نوزادان به مبلغی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان خریداری شده و به قیمت حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسیدند.

متهم درباره شیوه و شگرد کار خود نیز گفت: صفحاتی را در اینستاگرام ایجاد کرده و با قرار دادن تصاویری از نوزادان اعلام می‌کردم که قصد فروش آن‌ها را به شرط واگذاری سرپرستی‌شان دارم. افراد متقاضی نیز از طریق اینستاگرام به من پیام می‌دادند و پس از آنکه از هویتشان مطمئن می‌شدم و با آن‌ها قرار گذاشته و نوزاد را به آن‌ها تحویل می‌دادیم.

به گفته متهم، این نوزادان به خانواده‌هایی تحویل داده می‌شدند که امکان فرزندآوری و بچه‌دار شدن برایشان وجود نداشت.

متهم در مورد اینکه چرا دست به چنین کاری زده، ادعا کرد: بیکار بودم و با توجه به نیاز مالی‌ای که داشتم دست به این کار زدم البته من این نوزادان را از خانواده‌هایی که وضع مالی خوبی نداشتند تحویل می‌گرفتم و به خانواده‌هایی که بتوانند آینده بهتری برای نوزاد رقم بزنند، تحویل می‌دادم. این باعث می‌شد تا زندگی این نوزادان نیز بهتر شود!

خریدار نوزاد: گفتند پدر و مادر راضی است

زنی که نوزادی دو ماهه را در آغوش داشت درباره فرایند خرید نوزاد گفت: من یک فرزند حدود ۱۱ ساله دارم و، چون دیگر امکان بچه‌دار شدن برایم وجود نداشت، پس از مشاهده آگهی تصمیم به خرید بچه گرفتم.

این زن ادامه داد: پس از مشاهده تصاویر و قرار گذاشتن، فرد واسطه به من گفت که خانواده این نوزاد از فروش فرزندشان رضایت دارند و بنا شد تا ۵۰ میلیون تومان به آن‌ها بدهیم. اما من تاکید کردم که حتما قبل از پرداخت پول باید خانواده این نوزاد را ببینم و آن‌ها نیز به من قول دادند که طی جلسه‌ای با خانواده نوزاد صحبت خواهیم کرد.

این زن که به همراه همسرش در مقر پلیس حضور داشت، گفت: مدتی بعد خبری از مادر این نوزاد نشد و دو زن میانسال نزد من آمده و ادعا کردند که، چون مادر نوزاد حال روحی خوبی ندارد آن‌ها از طرف مادر نوزاد آمده‌اند من هم با شنیدن صحبت‌های آن‌ها دلم آرام شد که حتما طرف مقابل رضایت دارد. حتی به من گفتند که سرپرستی بچه را به من واگذار می‌کنند و می‌توانیم برایش شناسنامه نیز بگیریم، اما متاسفانه این اقدام انجام نشد تا اینکه فهمیدیم این روند غیرقانونی و مجرمانه بوده و امروز پیش پلیس آمدیم.

بررسی این پرونده از سوی پلیس همچنان ادامه دارد. از متهم پرونده دستگاه کارتخوان سیار نیز کشف شده است و اسناد و شواهد در حال بررسی است.

برابر تحقیقات پلیس و طبق گفته سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت تحقیقات برای شناسایی دیگر نوزادانی که ممکن است علاوه بر این دو نوزاد به فروش رفته باشند در حال انجام است، اما تاکنون سند قطعی در این خصوص وجود ندارد.

رحیمی با تاکید بر اینکه تحقیقات تکمیلی در این زمینه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ابعاد مختلف این موضوع از سوی پلیس در حال بررسی است. با توجه به اینکه نشانه‌هایی نیز از والدین دو نوزاد به دست آمده و آن‌ها تقریبا شناسایی شده‌اند، دو نوزاد تا تعیین تکلیف موضوع به بهزیستی منتقل خواهند شد.

رئیس پلیس پایتخت با هشدار نسبت به انجام چنین اقداماتی گفت: فرایند واگذاری سرپرستی تنها از طریق بهزیستی انجام شده و مواردی از این دست جرم بسیار سنگینی دارد که هم برای فروشنده و هم برای خریدار مجازات در پی خواهد داشت.

خبرنگاران جوان

دستگیری نوزادفروشان اینستاگرامی

فروش نوزاد در اینستاگرام که چند روزی است به یکی از سوژه‌های داغ شبکه‌های اجتماعی بین کاربران ایرانی تبدیل شده با ورود پلیس ادامه دار شده است. تاکنون 3 متهم در رابطه با پرونده نوزادفروشی در فضای مجازی بازداشت شده‌اند و 2 نوزادی که با خود به همراه داشتند توسط پلیس به بهزیستی منتقل شده‌اند.
به گزارش «ابتکار»، اوایل هفته جاری بود که تصاویری از چندین پست و استوری اینستاگرامی که در آن تصویر چند نوزاد به اشتراک گذاشته شده و مبلغی برای فروش‌شان اعلام شده بود، در فضای مجازی منتشر شد. انتشار این تصاویر واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی و افکار عمومی را در پی داشت به طوری که بسیاری از شهروندان در تماس با پلیس خواستار برخورد با عوامل این اقدام شدند. ایسنا در گزارشی از ورود پلیس فتا به این پرونده خبر داده و نوشته است: پلیس فتا رسیدگی به موضوع فروش نوزاد در فضای مجازی را که در چند روزه گذشته افکار عمومی را جریحه‌‌دار کرده در دستور کار ویژه خود قرار داده و عوامل رصد این پلیس موفق شدند تا با استفاده از شیوه و شگردهای پلیسی یکی از متهمان این پرونده را شناسایی و دستگیر کنند. با دستگیری متهم که جوانی ۲۷ ساله بود، دو نفر دیگر نیز در ارتباط با این پرونده شناسایی و از سوی پلیس دستگیر شدند.
با دستگیری این افراد دو نوزاد که یکی ۲۰ روزه و دیگری دو ماهه بود توسط ماموران پلیس نجات داده شده است. نوزادانی که به گفته متهم دستگیر شده، از خانواده افراد بی‌بضاعت بوده و در ازای مبلغی اندک واگذار شده بودند؛ این ادعا البته از سوی پلیس در حال بررسی است. سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت در مورد این پرونده گفت: این پرونده در مراحل اولیه تحقیق قرار دارد و با توجه به اینکه متهمان آن ساعاتی پیش دستگیر شده‌اند، تحقیقات تکمیلی از سوی عوامل انتظامی در حال انجام است اما آنچه که قطعی است این است که متهمان در ازای دریافت مبالغی قصد فروش نوزاد را داشتند. به گفته رحیمی، پس از انتشار تصاویری از این نوزادان در فضای مجازی تماس‌های زیادی با پلیس برقرار شده که در آن از نیروی انتظامی خواسته شده بود که با عوامل این اقدام برخوردی قاطع داشته باشند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که هرگونه تحقیقات درباره دیگر نوزادان احتمالی که ممکن است مورد خرید و فروش واقع شده و همچنین همدستان این افراد در حال انجام است و این پرونده جزو مواردی است که پلیس به طور جد و ویژه در حال رسیدگی به آن است. به گفته رحیمی، هیچ یک از متهمان دستگیر شده دارای سابقه نیستند.
متهم: نیاز مالی داشتم، نوزادفروشی کردم
مهدی. الف متهم این پرونده درباره چرایی انجام این اقدام به ایسنا گفت: نیاز مالی داشتم و دست به این کار زدم. من تنها نبودم و فقط به عنوان واسطه عمل می‌کردم. این جوان مدعی شد که دو سه نفر دیگر نیز در خرید و فروش نوزادان نقش داشتند و او بابت معامله این نوزاد مبلغی حدود پنج میلیون تومان به دست آورده است. این ادعا در حالی مطرح شده که برابر تحقیقات اولیه پلیس این نوزادان به مبلغی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان خریداری شده و به قیمت حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسیدند. متهم درباره شیوه و شگرد کار خود نیز گفت: صفحاتی را در اینستاگرام ایجاد کرده و با قرار دادن تصاویری از نوزادان اعلام می‌کردم که قصد فروش آنها را به شرط واگذاری سرپرستی‌شان دارم. افراد متقاضی نیز از طریق اینستاگرام به من پیام می‌دادند و پس از آنکه از هویت‫شان مطمئن می‌شدم و با آنها قرار گذاشته و نوزاد را به آنها تحویل می‌دادیم. به گفته متهم، این نوزادان به خانواده‌هایی تحویل داده می‌شدند که امکان فرزندآوری و بچه‌دار شدن برایشان وجود نداشت. متهم درمورد اینکه چرا دست به چنین کاری زده، ادعا کرد: بیکار بودم و با توجه به نیاز مالی‌ای که داشتم دست به این کار زدم البته من این نوزادان را از خانواده‌هایی که وضع مالی خوبی نداشتند تحویل می‌گرفتم و به خانواده‌هایی که بتوانند آینده بهتری برای نوزاد رقم بزنند، تحویل می‌دادم. این باعث می‌شد تا زندگی این نوزادان نیز بهتر شود!
خریدار نوزاد: گفتند پدر و مادر راضی است
زنی که نوزادی دو ماهه را در آغوش داشت درباره فرایند خرید نوزاد به ایسنا گفت: من یک فرزند حدود ۱۱ ساله دارم و چون دیگر امکان بچه‌دار شدن برایم وجود نداشت، پس از مشاهده آگهی تصمیم به خرید بچه گرفتم. این زن ادامه داد: پس از مشاهده تصاویر و قرار گذاشتن، فرد واسطه به من گفت که خانواده این نوزاد از فروش فرزندشان رضایت دارند و بنا شد تا ۵۰ میلیون تومان به آنها بدهیم. اما من تاکید کردم که حتما قبل از پرداخت پول باید خانواده این نوزاد را ببینم و آنها نیز به من قول دادند که طی جلسه‌ای با خانواده نوزاد صحبت خواهیم کرد. این زن که به همراه همسرش در مقر پلیس حضور داشت، گفت: مدتی بعد خبری از مادر این نوزاد نشد و دو زن میانسال نزد من آمده و ادعا کردند که چون مادر نوزاد حال روحی خوبی ندارد آنها از طرف مادر نوزاد آمده‌اند من هم با شنیدن صحبت‌های آنها دلم آرام شد که حتما طرف مقابل رضایت دارد. حتی به من گفتند که سرپرستی بچه را به من واگذار می‌کنند و می توانیم برایش شناسنامه نیز بگیریم اما متاسفانه این اقدام انجام نشد تا اینکه فهمیدیم این روند غیرقانونی و مجرمانه بوده و امروز پیش پلیس آمدیم.
ارجاع نوزادان فروشی به شیرخوارگاه به محض صدور حکم قضایی
به دنبال انتشار خبر بازداشت متهمان و کشف 2 نوزاد در محل اختفای آنها، مهدی خانکه، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به دستگیری اعضای باند فروش نوزادان گفت: سازمان بهزیستی آماده است تا به محض صدور حکم قضایی، نگهداری و حمایت از این کودکان را آغاز کند. او به ایسنا گفته است: در موارد این چنینی رویه قانونی این است که بعد از مداخله نیروی انتظامی، قاضی پرونده حکم را صادر کرده و سازمان بهزیستی بعد از این مرحله اقدامات حمایتی خود را آغاز می‌کند. به گفته او، طبق گزارش‌های اولیه تعداد این نوزادان ۵ نفر بوده است. اما پلیس رقم دیگری از شمار نوزادان ارائه داد و وجود 5 نوزاد در محل اختفای این باند نوزاد فروشی را تکذیب کرده است. سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت به ایسنا گفته است: این موردی که تا کنون دستگیر شده‌اند، دو نوزاد به همراه خود داشته‌اند. وی ادامه داد: البته در حال انجام کارهای اطلاعاتی هستیم و اگر نتیجه جدیدتری به دست بیاوریم حتما به اطلاع مردم خواهیم رساند. تا کنون سه نفر در همین رابطه دستگیر شدند که این افراد قصد فروش دو کودک را داشتند.
با این حال، مهدی خانکه، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران نیز از اعزام تیمی از سازمان بهزیستی و اورژانس به محل برای کسب اطلاعات دقیق‌تر خبر داده و گفته است: به محض صدور حکم قضایی نوزادان را به مراکز نگهداری بهزیستی منتقل می کنند. معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران ادامه داد: سازمان بهزیستی بعد از انتقال نوزادان به شیرخوارگاه‌ها نیز برای تعیین تکلیف آنها ابتدا اقدام به شناسایی والدین کرده سپس برای فرزندپذیری اقدام می‌کند.
براساس گزارش‌های منتشر شده، بررسی این پرونده از سوی پلیس همچنان ادامه دارد. از متهم پرونده دستگاه کارتخوان سیار نیز کشف شده است و اسناد و شواهد در حال بررسی است. برابر تحقیقات پلیس و طبق گفته سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت تحقیقات برای شناسایی دیگر نوزادانی که ممکن است علاوه بر این دو نوزاد به فروش رفته باشند در حال انجام است اما تاکنون سند قطعی در این خصوص وجود ندارد.
رحیمی با تاکید بر اینکه تحقیقات تکمیلی در این زمینه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ابعاد مختلف این موضوع از سوی پلیس در حال بررسی است . با توجه به اینکه نشانه‌هایی نیز از والدین دو نوزاد به دست آمده و آنها تقریبا شناسایی شده‌اند، دو نوزاد تا تعیین تکلیف موضوع به بهزیستی منتقل خواهند شد. رئیس پلیس پایتخت با هشدار نسبت به انجام چنین اقداماتی گفت: فرایند واگذاری سرپرستی تنها از طریق بهزیستی انجام شده و مواردی از این دست جرم بسیار سنگینی دارد که هم برای فروشنده و هم برای خریدار مجازات در پی خواهد داشت.

ابتکار

 

انهدام باند فروش‌كودكان

ه دنبال اطلاع‌رساني «اعتماد» به وزارت اطلاعات و پليس پيشگيري پايتخت درباره فعاليت يك كانال فروش كودكان در صفحه اينستاگرام، باند فروش كودكان در فضاي مجازي به دام افتادند.  روز دوشنبه، خبرنگار «اعتماد» به دنبال دريافت يك پيام توييتري از فعاليت يك كانال فروش كودك «bache.nozad.121» در اينستاگرام مطلع شد؛ كانالي كه از شروع فعاليتش بيش از يك روز هم نمي‌گذشت اما آمار بازديدكنندگانش، دقيقه به دقيقه در حال افزايش بود. در صفحه اصلي اين كانال پيامي درباره واگذاري رايگان يك نوزاد 4 روزه و تصاويري از چند نوزاد 2 تا 4 ماهه و يك دختر بچه 2 ساله به همراه قيمت فروش آنها منتشر شده بود و ضميمه اين پيام، نوشته‌هاي فردي بود كه ادعا مي‌كرد چند وقت قبل از همين كانال كودكي خريداري كرده و حالا هم از اين خريد راضي است. اين خريدار مدعي شده بود كه طولاني شدن انتظار در راهروهاي سازمان بهزيستي و مراحل واگذاري فرزندخواندگي، او را به سمت اين كانال هدايت كرده است. خبرنگار «اعتماد» به دنبال اطلاع از فعاليت اين كانال با رييس پليس پيشگيري پايتخت، وزارت اطلاعات و معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي كشور تماس گرفت و با ارسال لينك كانال، موضوع را به آنها اطلاع داد كه بنا به شنيده‌هاي «اعتماد» رييس پليس پيشگيري پايتخت هم پس از دريافت اين اطلاعات به سرعت فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ را از فعاليت مجرمانه اين كانال مطلع كرده و اقدامات شناسايي و دستگيري آغاز شده است. معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي هم به «اعتماد» گفت كه از فعاليت اين كانال مطلع شده و موضوع را به معاون وزير اطلاعات خبر داده است. در ساعات پاياني دوشنبه شب، اين كانال مسدود شد و كمتر از 48 ساعت، نيروي انتظامي پايتخت موفق به دستگيري اعضاي اين شبكه و كشف دو نوزاد آماده فروش در محل شد. در ساعات پاياني سه‌شنبه ‌شب، سردار حسين رحيمي؛ فرمانده انتظامي پايتخت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت:«مدتي پيش عوامل تيم رصد پليس فتا از انتشار آگهي‌هاي مربوط به فروش نوزاد در فضاي اينستاگرام باخبر شده و مشاهده كردند كه ۱۰ تا ۱۵ صفحه تحت عناويني چون فروش نوزاد فعال بوده و با انتشار تصاويري از نوزادان ادعا كرده‌اند كه آنها را به فروش مي‌رسانند. در بررسي‌هاي تكميلي مشخص شد كه اين صفحات واقعي بوده و متاسفانه خريد و فروش نوزاد انجام شده است. ماموران براي دستگيري اين افراد وارد عمل شده و پس از هماهنگي‌هاي قضايي، متهم اصلي كه جواني ۲۷ ساله بوده به همراه دو نفر ديگر از عوامل مرتبط با خريد و فروش نوزادان را دستگير كردند. تاكنون دو نوزاد ۲۰ روزه و دو ماهه از اين افراد كشف شده كه يكي از نوزادان مربوط به تهران و ديگري مربوط به يكي ديگر از شهرهاي كشور بوده است. هر نوزاد به مبلغي حدود ۵ تا ۱۰ ميليون تومان خريداري شده و به قيمت حدود ۴۰ تا ۵۰ ميليون تومان به فروش مي‌رسيد. يكي از نوزادان همان فردي است كه تصويرش در اينستاگرام وجود دارد و اين احتمال وجود دارد كه تعداد آنها از دو نفر بيشتر باشد. والدين دو نوزاد نيز تقريبا شناسايي شده‌اند و اين دو نوزاد با انجام هماهنگي‌هاي لازم به بهزيستي تحويل داده مي‌شوند.» متهم پرونده هم ديروز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت:«من تنها نبودم و فقط به عنوان واسطه عمل مي‌كردم. 3 نفر ديگر نيز در خريد و فروش نوزادان نقش داشتند و من صفحاتي را در اينستاگرام ايجاد كرده و با قرار دادن تصاويري از نوزادان اعلام مي‌كردم كه قصد فروش آنها را به شرط واگذاري سرپرستي‌شان دارم. افراد متقاضي نيز از طريق اينستاگرام به من پيام مي‌دادند و پس از آنكه از هويتشان مطمئن مي‌شدم با آنها قرار گذاشته و نوزاد را به آنها تحويل مي‌داديم. اين نوزادان به خانواده‌هايي تحويل داده مي‌شدند كه امكان فرزندآوري و بچه‌دار شدن برايشان وجود نداشت. علت اين كار هم بيكاري و نياز مالي بود. البته من اين نوزادان را از خانواده‌هايي كه وضع مالي خوبي نداشتند، تحويل مي‌گرفتم و به خانواده‌هايي كه بتوانند آينده بهتري براي نوزاد رقم بزنند، تحويل مي‌دادم. اين باعث مي‌شد تا زندگي اين نوزادان نيز بهتر شود.» به دنبال اين دستگيري، خريدار نوزاد دو ماهه از همين كانال مجازي هم كه به همراه همسرش در مقر پليس پايتخت حاضر شده بود به خبرنگاران گفت:«من يك فرزند حدود ۱۱ ساله دارم و چون ديگر امكان بچه‌دار شدن برايم وجود نداشت پس از مشاهده آگهي تصميم به خريد بچه گرفتم. پس از مشاهده تصاوير و قرار گذاشتن، فرد واسطه به من گفت كه خانواده اين نوزاد از فروش فرزندشان رضايت دارند و بنا شد تا ۵۰ ميليون تومان به آنها بدهيم. اما من تاكيد كردم كه حتما قبل از پرداخت پول بايد خانواده اين نوزاد را ببينم و آنها نيز به من قول دادند كه طي جلسه‌اي با خانواده نوزاد صحبت خواهيم كرد. مدتي بعد خبري از مادر اين نوزاد نشد و دو زن ميانسال نزد من آمده و ادعا كردند كه چون مادر نوزاد حال روحي خوبي ندارد آنها از طرف مادر نوزاد آمده‌اند من هم با شنيدن صحبت‌هاي آنها دلم آرام شد كه حتما طرف مقابل رضايت دارد. حتي به من گفتند كه سرپرستي بچه را به من واگذار مي‌كنند و مي‌توانيم برايش شناسنامه نيز بگيريم اما متاسفانه اين اقدام انجام نشد تا اينكه فهميديم اين روند غيرقانوني بوده و امروز پيش پليس آمديم.»  معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي استان تهران هم در پي اين اتفاق و دستگيري اعضاي باند فروش نوزادان گفت:«سازمان بهزيستي آماده است تا به محض صدور حكم قضايي، نگهداري و حمايت از اين كودكان را آغاز كند. براي كسب اطلاعات دقيق‌تر همكاران سازمان بهزيستي و اورژانس اجتماعي هم اعزام شده‌اند و به محض صدور حكم قضايي نوزادان را به مراكز نگهداري بهزيستي منتقل مي‌كنند. سازمان بهزيستي بعد از انتقال نوزادان به شيرخوارگاه‌ها نيز براي تعيين تكليف آنها ابتدا اقدام به شناسايي والدين كرده سپس براي فرزندپذيري اقدام مي‌كند.»
 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است