محل تبلیغ شما
محمود احمدی نژاد در فیلم سینمایی ماحی با بازی آنا نعمتی+فیلم

تاریخ خبر: 1396/10/6

محمود احمدی نژاد در فیلم سینمایی ماحی با بازی آنا نعمتی+فیلم

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است

 

حاشیه های روز اکران فیلم ماحی

مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «ماحی» ساخته داود خیام با حضور برخی از سینماگران و اهالی رسانه در خانه همایش برگزار شد.

پس از نمایش فیلم، بازیگران و برخی عوامل روی صحنه آمدند که ابتدا خیام گفت: 
«خوب یا بد کاری بود که از دستم بر می‌آمد اما امیدوارم لذت کافی را برده باشید. از جواد نوروز بیگی که در تهیه و دریافت پروانه نمایش که برای آن زمان زیادی صرف شد، حمایت کرد قدردانی می‌کنم.»

مهران احمدی هم بیان کرد:
«خوشحالم که شما اینجا هستید و از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید.»


آناهیتا نعمتی عنوان کرد: 
«امیدوارم این فیلم دینش را با مسائل و مشکلاتی که برای فیلم پیش آمد ادا کرده باشد. از خیام که دو سال پای فیلم افتاد تشکر می‌کنم از کسانی که فیلم را به جشنواره راه ندادند و فیلم ما را تحریم کردند، قدردانی می‌کنم.»

فیلم «ماحی» با هفت اصلاحیه پروانه نمایش گرفت

فیلم سینمایی «ماحی» به كارگردانی داود خیام پس از چند ماه با هفت مورد اصلاحیه پروانه نمایش گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته داود خیام كارگردان فیلم «ماحی»، این فیلم هفته گذشته در تعاملی فرهنگی با شورای پروانه نمایش وزارت ارشاد با اعمال اصلاحاتی موفق به دریافت پروانه نمایش شد تا در آینده زمان اکران آن مشخص شود.

خیام پس از صدور پروانه نمایش درباره غیبت این فیلم در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر گفت: متاسفانه فیلم «ماحی» از باب مصلحت اندیشی فرهنگی و یا به تعبیری سلیقه تهاجمی، مورد بی مهری قرار گرفت و از حضورش در بخش نگاه نوی جشنواره جلوگیری شد. همان زمان و حتی بعدتر از ما درخواست كردند كه فیلم اصلاح شود. در این میان ما دقیقا نمی دانستیم كدام قسمت این فیلم و به چه دلیل و منظوری باید اصلاح شود، با تمامی این ابهامات، مسیر ناهموار پیش رو را طی كردیم تا به امروز رسیدیم.

این كارگردان كه «ماحی» نخستین ساخته بلند سینمایی اش محسوب می شود، درباره چگونگی برخورد جشنواره فجر سی و چهارم با فیلمش گفت: در پی همین صحبت ها، ما را تا لحظه اعلام اسامی فیلم های بخش نگاه نو آرام آرام روی پله های موزه سینما كشاندند و به همین ترتیب این فیلم با زبانی بسته و بی سرو صدا به دلایلی نامشخص از جشنواره فیلم فجر جاماند.

در ادامه خبر روابط عمومی فیلم آمده است: فریدون جیرانی نیز جمعه ٣٠ بهمن ٩٤ در برنامه «هفت» شبكه سوم سیما، انتخاب نشدن «ماحی» در بخش نگاه نو را تلویحاً به دلیل تصمیم شخص دبیر جشنواره دانست و از نبود این فیلم در جشنواره فیلم فجر ابراز تاسف كرد.

داستان این فیلم كه بر اساس اتفاقات واقعی است، بین سال های ۹۱ تا ۹۲ می گذرد که روایتگر شرایط زن فیلم به نام «ماحی» است. شرایطی كه بازگو کننده معنای کلمه ماحی است که از آن به معنای محوکننده یا نابودکننده یاد می شود.

آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی، هدی نوری زاده و مریم داوودی از جمله بازیگرانی هستند كه در این پروژه سینمایی ایفای نقش کرده اند.

عوامل ماحی عبارتند از نویسنده و کارگردان: داود خیام، تهیه کننده: جواد نوروزبیگی، سرمایه گذار و مجری طرح: روزبه حسینی کارگر، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، تدوین: بهرام دهقانی، طراح صحنه: پیام اسکندری، طراح لباس: ملودی اسماعیلی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: منصور شهبازی، طراحی و تركیب صدا: محمود موسوی نژاد، آهنگساز: بهزاد عبدی، دستیاران اول كارگردان: حسین خضوعی، سامان رخصتی، منشی صحنه: سهیلا كاشفی، عكاس: مهدی دلخواسته، مدیر تولید: محمد رضا منصوری، مدیر تبلیغات و مشاور رسانه ای: شیوا آبا.

نمایش «ماحی» در سینماهای لندن

فیلم «ماحی» به کارگردانی داود خیام بعد از حضور در هفتمین دوره فستیوال «فیلم‌های ایرانی در لندن» در دو نوبت از ۲۱ ژانویه تا ۲۶ و از ۲۸ ژانویه تا ۲ فوریه در شهر لندن به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فستیوال فیلم‌های ایرانی لندن با تمرکز بر سینمای ایران، هفتمین سال برگزاری را پشت سر می‌گذارد و هر سال از ۲۸ اکتبر تا ۲ نوامبر برگزار می‌شود و فیلم‌ها بعد از حضور در این فستیوال به مدت یک هفته تا ۱۰ روز در سینماهای لندن به نمایش گذاشته می‌شوند.

فیلم «ماحی» تقریباً بعد از یک سال موفق به دریافت ثبت پروانه نمایش شد و قرار است بلافاصله بعد از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به سرگروهی سینما آفریقا به نمایش در بیاید.

داستان این فیلم که بر اساس اتفاقات واقعی است؛ قصه ای از حواشی زندگی یک زن که از پشت پرده اختلاس های مالی تا پرونده های پزشکی سربه مهر که هیچ گاه مطرح نشده است پرده برداری می کند. فیلمی که با توجه به مضمون سیاسی و اجتماعی اش ١٠ هفته (تا قبل از انتخابات ایران) روی پرده خواهد ماند که از این زمان پنج هفته آن به سال جدید می رسد.

داستان فیلم بین سال‌های ۹۱ تا ۹۲ می‌گذرد و روایتگر شرایط زن فیلم به نام «ماحی» است. شرایطی که بازگوکننده معنای کلمه ماحی است که از آن به معنای محوکننده یا نابودکننده یاد می‌شود.

آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی، هدی نوری زاده و مریم داوودی ازجمله بازیگرانی هستند که در این پروژه سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

عوامل «ماحی» عبارت‌اند از نویسنده و کارگردان: داود خیام، تهیه‌کننده: جواد نوروز بیگی، سرمایه‌گذار و مجری طرح: روزبه حسینی کارگر، مدیر فیلم‌برداری: مسعود سلامی، تدوین: بهرام دهقانی، طراح صحنه: پیام اسکندری، طراح لباس: ملودی اسماعیلی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: منصور شهبازی، طراحی و ترکیب صدا: محمود موسوی نژاد، آهنگساز: بهزاد عبدی، مدیر برنامه‌ریزی: فروزان جلالی، دستیاران اول کارگردان: حسین خضوعی، سامان رخصتی، منشی صحنه: سهیلا کاشفی، عکاس: مهدی دلخواسته، مدیر تولید: محمدرضا منصوری، مدیر بازرگانی: نسرین تشکری، طراح پوستر: حامد مسعودیفر، ساخت تیزر: نوید توحیدی، روابط عمومی: المیرا حصارکی، مدیر تبلیغات و مشاور رسانه‌ای: شیوا آبا.

"ماحی" با هفت مورد اصلاحیه اکران می‌شود

به گزارش ایلنا، فیلم ماحی که «همایون ارشادی، آناهیتا نعمتی و مهران احمدی» در آن نقش آفرینی‌های اصلی را داشته‌اند، به گفته کارگردان هفته گذشته در تعاملی فرهنگی با شورای پروانه نمایش وزارت ارشاد، با اعمال اصلاحاتی موفق به دریافت پروانه نمایش شد و در آینده‌ای نزدیک، منتظر اکران خواهد بود.

داود خیام کارگردان فیلم، پس از صدور پروانه نمایش درباره عدم حضور این فیلم در جشنواره سی و چهارم گفت: متاسفانه، فیلم "ماحی" از باب مصلحت اندیشی فرهنگی و یا به تعبیری سلیقه تهاجمی، مورد بی مهری قرار گرفت و از حضورش در بخش نگاه نوی جشنواره جلوگیری شد، همان زمان و حتی بعدتر از ما درخواست کردند که فیلم اصلاح شود. در این میان ما دقیقاً نمی‌دانستیم کجای این فیلم، به چه دلیل و منظوری "باید" اصلاح شود، با تمامی این ابهامات، مسیر ناهموار پیش رو را طی کردیم تا به امروز رسیدیم.

این کارگردان که «ماحی» نخستین ساخته بلند سینمایی‌اش محسوب می‌شود، درباره چگونگی برخورد جشنواره فجر با فیلمش افزود: در پی همین صحبت‌ها، ما را تا لحظه اعلام اسامی فیلم‌های "نگاه نو - فیلم‌های اول" آرام آرام روی پله‌های موزه سینما کشاندند و به همین ترتیب این فیلم با زبانی بسته و بی‌سرو صدا به دلایلی نامشخص از جشنواره فیلم فجر جاماند.

«ماحی» به کارگردانی داوود خیام که موضوعی سیاسی و مربوط به دوران محمود احمدی نژاد است، از امروز وارد چرخه اکران شد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا فیلم سینمایى «ماحی» به کارگردانی داوود خیام و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی از امروز، شنبه ٢٣ بهمن ماه در سینماهای ایران به نمایش درآمده است. فیلمی که با توجه به مضمون سیاسی و اجتماعی اش از جشنواره سی و پنجم فیلم فجر کنار گذاشته شد و قرار است طبق قانون شورای صنفی نمایش، ١٠ هفته روی پرده سینماهای کشور نمایش داده شود.

محمود احمدی نژاد در فیلم سینمایی ماحی با بازی آنا نعمتی و مهران احمدی | فیلم

رونمایی از تیزر فیلم ماحی که به به فساد اقتصادی در کشور می پردازد | فیلم

عکس: افشین عزیزی و شکیبا شیرازی تهرانی-عطنا

 

نشر این خبر با یاد ناشر"سرزمین جاوید" شایسته است